feed-image -

Bancassurance


Nordea Polska TUnŻ: produkt strukturyzowany "Nordea Gwarant Sektora Rolnego"
środa, 23 lipca 2008 10:38

Nordea Gwarant – Sektora Rolnego” jest kolejnym produkt strukturyzowanym z gwarancją kapitału w ofercie Nordea Polska TUnŻ. Zapewnia on pełną gwarancję kapitału. „Nordea Gwarant – Sektora Rolnego” jest inwestycją krótkoterminową – rekomendowana długość inwestycji - 2 lata. Minimalna wpłata wynosi 5.000 zł.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: utworzenie biura bancassurance
czwartek, 17 lipca 2008 16:17
Grupa Concordia rozwija współpracę z bankami spółdzielczymi i dostosowuje swoje struktury do potrzeb rynku. W ramach towarzystwa ubezpieczeń powstała specjalna jednostka, która będzie odpowiedzialna za realizację strategii rozwoju bancassurance z bankowością spółdzielczą. Add a comment
Więcej…
 
Concordia: współpraca z Mazowieckim Bankiem Regionalnym
czwartek, 10 lipca 2008 16:26
Klienci banków zrzeszonych w Mazowieckim Banku Regionalnym S.A. już niedługo będą mogli zawierać umowy ubezpieczenia oferowane przez Grupę Concordia bezpośrednio w swoich placówkach. Udogodnienie to wynik porozumienia o współpracy w zakresie ubezpieczeń, które podmioty zawarły w ramach pogłębiania strategii bancassurance. Add a comment
Więcej…
 
Warta: ubezpieczenie Warta Travel w KB24
wtorek, 01 lipca 2008 10:49
Klienci Kredyt Banku mogą za pośrednictwem serwisu internetowego KB24 wykupić ubezpieczenie turystyczne  Warta Travel 24.

Add a comment
Więcej…
 
Bank Millennium i PZU Życie: nowości w Programie Inwestycyjnym "Prestige"
piątek, 20 czerwca 2008 10:37
Bank Millenium wprowadził do oferty skierowanej do klientów bankowości prywatnej Program Inwestycyjny Prestige z funduszami zagranicznymi. Program Inwestycyjny Prestige EUR i USD to połączenie ubezpieczenia na życie z możliwością inwestowania w fundusze zagraniczne w EUR i USD wiodących firm inwestycyjnych oraz fundusz z gwarantowanym kapitałem i stopą zwrotu, zarządzany przez PZU Życie S.A.

Add a comment
Więcej…
 
Polisa zamiast Belki
środa, 18 czerwca 2008 09:54

Coraz więcej klientów inwestuje w polisy na życie i dożycie sprzedawane w bankach – zauważa Marcin Jaworski na łamach „Gazety Prawnej”. Cel? Uniknięcie płacenia tzw. „podatku Belki”. Można oszacować – czytamy w artykule – że w ciągu pierwszych pięciu miesięcy Polacy ulokowali w ten sposób około 6 mld zł. To dane szacunkowe, ponieważ część banków i towarzystw nie ujawnia wyników. - Możemy tylko powiedzieć, że od 1 stycznia do dziś udało nam się zebrać więcej niż w całym ubiegłym roku - powiedział „Gazecie Prawnej” Krzysztof Małecki, rzecznik Getin Banku.

Add a comment
Więcej…
 
CreditHouse Polska: produkty ubezpieczeniowe przy kredycie
poniedziałek, 09 czerwca 2008 15:39
W coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu, banki  dążą do uatrakcyjnienia swoich ofert. Dzisiaj produkt hipoteczny może być opakowany nawet w kilka ubezpieczeń. Dodatkowe ubezpieczenia z jednej strony uatrakcyjniają ofertę banku i dają klientowi tzw. dodatkowe korzyści, z drugiej strony zabezpieczają interes samego banku, co pozwala im być bardziej elastycznymi w podejmowaniu decyzji kredytowych.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: banki wymagają polis zmniejszających ryzyko braku spłaty kredytu
poniedziałek, 09 czerwca 2008 10:24
{mosimage}Jak informuje „Gazeta Prawna”, banki poszukują nowych zabezpieczeń w celu zmniejszenia ryzyka braku spłaty kredytu. Jako jeden z nich gazeta wskazuje coraz częściej spotykany warunek ubezpieczania się na wypadek braku możliwości spłaty wynikającego z bardzo różnych zdarzeń losowych - utraty pracy, poważnego zachorowania, wypadku czy śmierci. Obowiązek zawarcia takiego ubezpieczenia często stanowi warunek udzielenia kredytu. Z tego też powodu, jak zauważa „Gazeta Prawna”, rynek tego typu polis notuje wzrost o około 20 proc. w skali roku - proporcjonalnie do liczby udzielanych kredytów. Polisy zabezpieczające spłatę kredytu występują przy niemal wszystkich rodzajach pożyczek: od samochodowych po hipoteczne.

Adam H. Pustelnik, dyrektor generalny Genworth Financial, szacuje, że w tym roku polisy majątkowe przyniosą od 750 mln zł do 1 mld zł składek, a polisy na życie przynajmniej 2-2,5 mld zł. Zdaniem Pustelnika dołączanie takich pakietów ubezpieczeń ochronnych jest coraz bardziej popularne w bankach i stopniowo rozszerza się ich zakres. Rozmówca „Gazety Prawnej” mówi o nowości, która ma pojawić się na rynku jesienią: ubezpieczenie na wypadek spadku dochodów po zmianie pracy.

Add a comment
Więcej…
 
ING BSK i ING TUnŻ: Inwestycyjna Lokata Ubezpieczeniowa Market Neutral Plus
środa, 04 czerwca 2008 10:41
3 czerwca 2008 r. ING Bank Śląski we współpracy z ING Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie rozpoczął subskrypcję Inwestycyjnej Lokaty Ubezpieczeniowej Market Neutral Plus. Produkt gwarantuje pełne bezpieczeństwo zainwestowanego kapitału i jednocześnie daje możliwość osiągania zysków wynikających ze zmian cen surowców i towarów na światowych rynkach. Subskrypcja potrwa do 17czerwca b.r.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA i PKO BP: jak nowy zarząd banku oceni projekt współpracy strategicznej ?
czwartek, 29 maja 2008 11:04
„Wall Street Journal Polska” informuje o prezentacji, jaką niedawno przedstawił zarządom PZU SA i PKO BP specjalny wspólny zespół zajmujący się strategicznym aliansem obu spółek. Michał Witkowski, rzecznik PZU SA, mówi, że w kwietniu i maju zespół przedstawił stosowne rekomendacje i analizy.


 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 następna > ostatnia >>

Strona 45 z 48

Personalia: Lech Mrozowski w TUW Medicum

TUW Medicum poinformowało, że nowym członkiem jego zespołu został Lech Mrozowski, związany ostatnio z Vienna Insurance Group w Polsce.

Lech...


czytaj dalej

Link4: Maciej Krzysztoszek nowym rzecznikiem prasowym

Nowym rzecznikiem prasowym Link4 został Maciej Krzysztoszek, związany do niedawna z Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) – informuje portal...


czytaj dalej

Swiss Re: John Dacey dyrektorem finansowym

Swiss Re ogłosił, że John Dacey, obecnie dyrektor ds. strategii grupy, został powołany na stanowisko dyrektora finansowego grupy, które obejmie z...


czytaj dalej

Paryż: AXA zintensyfikuje walkę ze zmianami klimatu

Podczas odbywającego się w Paryżu szczytu klimatycznego AXA zapowiedziała podjęcie większych zobowiązań na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Thomas...


czytaj dalej

UFG: Składka zakładów z OC ppm. wzrosła o niemal 2,4 mld zł

Przez dziewięć miesięcy 2017 roku ubezpieczyciele zebrali z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych o blisko 2,4 mld zł składek więcej niż w...


czytaj dalej

Play uruchomił mobilny market ubezpieczeniowy

12 grudnia wystartował Play Ubezpieczenia – Mobilny market operatora telekomunikacyjnego. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej klienci telekomu...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy