feed-image -

Bancassurance


Skutki Rekomendacji U dla kredytobiorców
czwartek, 26 marca 2015 09:42

Zdaniem Remigiusza Stupnickiego z Idea Expert wejście w życie Rekomendacji U może skutkować podwyższeniem rat kredytów gotówkowych i wydłużeniem okresu rozpatrywania wniosków kredytowych.

Add a comment

Więcej…
 
Od kwietnia klienci banków będą lepiej chronieni
czwartek, 26 marca 2015 09:41

Od 1 kwietnia klienci banków będą mogli liczyć na rzeczywistą ochronę w ubezpieczeniach dołączanych do kredytów. To efekt wejścia w życie Rekomendacji U – przypomina „Gazeta Wyborcza”.

Add a comment

Więcej…
 
Bancassurance: Odwrót „życiówki” trwa
środa, 25 marca 2015 09:48

Ubiegły rok nie był udanym okresem zarówno dla całego rynku, jak i dla jego poszczególnych segmentów, jak choćby bancassurance. O ile przypis składki z polis majątkowych w kanale bankowym powoli, ale regularnie rośnie, to przychody z bancassurance życiowego kurczą się w szybkim tempie.

Z opracowania Polskiej Izby Ubezpieczeń* podsumowującego ubiegłoroczne wyniki sprzedaży produktów ochronnych w ramach bancassurance wynika, że w 2014 r. towarzystwa życiowe zebrały za pośrednictwem banków 12,3 mld zł składek, co odpowiadało 40,8% ogólnej wartości sektora (30,1 mld zł). W 2013 r. kwota 15,2 mld zł przychodów ze sprzedaży polis na życie w kanale bankowym stanowiła 46,7% wyniku działu I (32,6 mld zł), w 2012 r. było to 53,5% (19,2 mld zł z 35,9 mld zł), natomiast w 2011 r. – 51,6% (16,2 mld z 31,4 mld zł).

Add a comment

Więcej…
 
Bancassurance: EAP dla klientów Raiffeisen Polbank
środa, 25 marca 2015 09:47

Od marca Europ Assistance Polska odpowiada za realizację usług assistance dla klientów Raiffeisen Polbank posiadających „Wymarzone Konto”. Pakiet assistance obejmuje zarówno klientów indywidualnych, jak i mikroprzedsiębiorców. Jego cechą charakterystyczną jest brak sztywnych limitów kwotowych.

Add a comment

Więcej…
 
Medycyna Przyszłości III w Raiffeisen Polbank
piątek, 20 marca 2015 09:37

Do 31 marca w Raiffeisen Polbank potrwają zapisy w ramach subskrypcji ubezpieczenia strukturyzowanego „Medycyna Przyszłości III”.

Add a comment

Więcej…
 
Banki szykują się do nowych warunków sprzedaży polis
czwartek, 19 marca 2015 09:39

Rośnie liczba pracowników banków, którzy w wyniku szkoleń uzyskali uprawnienia do sprzedaży ubezpieczeń. To efekt wymogów Rekomendacji U – zwraca uwagę „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Bancassurance: Polisy w pakietach hipotecznych Deutsche Banku
wtorek, 17 marca 2015 09:08

Deutsche Bank Polska wprowadził nowe pakiety dla klientów korzystających z kredytu mieszkaniowego w euro,  a także kredytu konsolidacyjnego i pożyczki na dowolny cel zabezpieczonej hipotecznie w złotych i euro. W trzech z czterech pakietów bank zaoferował m.in. rozwiązania ochronne lub ochronno-inwestycyjne.

Add a comment

Więcej…
 
Bancassurance: db Elita Funduszy XII po raz trzeci w Deutsche Bank
środa, 11 marca 2015 09:34

Do 25 marca w oddziałach Deutsche Bank potrwają zapisy w ramach trzeciej subskrypcji 3-letniego produktu db Elita Funduszy XII.

Add a comment

Więcej…
 
Bancassurance: Coraz bliżej wejścia w życie Rekomendacji U
poniedziałek, 09 marca 2015 09:37

Polskie Radio przypomina, że najpóźniej do końca marca banki są zobowiązane do wdrożenia zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego zapisanych w Rekomendacji U.

Add a comment

Więcej…
 
Partner w Biznesie w BZ WBK
piątek, 27 lutego 2015 09:44

W ofercie Banku Zachodniego WBK pojawił się Partner w Biznesie – nowy produkt ubezpieczeniowy dla małych i średnich przedsiębiorstw, przygotowany przez BZ WBK-Aviva TUO.  

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 45

Link4: Agnieszka Balcerska nową dyrektor HR

Od 20 lutego nową dyrektor Pionu HR w Link4 jest Agnieszka Balcerska. Przed dołączeniem do ubezpieczyciela pełniła funkcję szefa HR dla Europy...


czytaj dalej

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

Fitch Ratings: Solvency II zwiększy popyt na reasekurację

Okres styczniowych odnowień kontraktów dowodzi, że pod reżimem Solvency II wzrośnie popyt na produkty reasekuracyjne, bowiem europejscy...


czytaj dalej

Tesla: Ubezpieczenie w cenie auta

Podczas prezentacji wyników Tesli za czwarty kwartał Jon McNeill, dyrektor działu sprzedaży i usług zapowiedział, że w przyszłości firma chce...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: SN wzmacnia prokliencki trend

Od kilku lat w otoczeniu prawnym ubezpieczeń widoczny jest prokliencki trend. Jednym z katalizatorów jego dynamicznego rozwoju jest Sąd Najwyższy,...


czytaj dalej

Analizy Online: Udane drugie półrocze UFK

Według zebranych przez nas danych na koniec grudnia 2016 roku aktywa netto ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych uplasowały się na poziomie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy