feed-image -

Finanse


Euler Hermes: 43% wzrost liczby niewypłacalności polskich firm
piątek, 24 marca 2017 09:52

W lutym opublikowano informacje o niewypłacalności 77 polskich firm. Rok wcześniej odnotowano 54 takie publikacje, co oznacza wzrost o 43% r/r. – poinformował Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Polacy nie czytają zawieranych umów
czwartek, 16 marca 2017 09:47

Z badania PBS na zlecenie AXA i Provident Polska wynika, że jedynie 60% ankietowanych, którzy w ostatnim czasie zawarli transakcję wymagającą podpisania umowy, zapoznało się dokładnie z jej treścią.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Rośnie wartość oszczędności Polaków
czwartek, 16 marca 2017 09:44

Według danych zgromadzonych przez Analizy Online (AO) z ośmiu segmentów rynku, wartość oszczędności Polaków na koniec grudnia 2016 roku wyniosła 1281 mld zł. To o blisko 52 mld zł (4,2%) więcej niż na koniec poprzedniego kwartału. W skali całego roku wartość oszczędności zwiększyła się o 113 mld zł (+9,7% r/r).

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Będzie poprawa wyników, dywidenda i emisja obligacji
czwartek, 16 marca 2017 09:42

PZU oczekuje, że w tym roku nastąpi odwrócenie negatywnego trendu w ubezpieczeniach komunikacyjnych i ten segment działalności uzyska rentowność mierzoną wskaźnikiem mieszanym. Zakład spodziewa się też poprawy wyników z działalności inwestycyjnej i chce wypłacić dywidendę w wysokości znacząco wyższej niż 50% zysku wypracowanego w 2016 roku. Ponadto spółka planuje przeprowadzenie emisji obligacji podporządkowanych na przełomie II i III kwartału tego roku, chcąc, by emisja zbiegła się w czasie ze sfinalizowaniem transakcji przejęcia akcji Pekao. Akcjonariusze PZU zdecydują o emisji podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 12 kwietnia.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Mniej upadłości w lutym
środa, 15 marca 2017 09:45

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że w lutym sądy gospodarcze ogłosiły upadłość 42 przedsiębiorstw. Było to o 10,6% mniej niż w styczniu (47 firm) oraz rok wcześniej – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Nowa strategia Alior Banku
wtorek, 14 marca 2017 09:44

Alior Bank ogłosił swoją strategię na lata 2017 2020. Jej  priorytety to wzrost satysfakcji klientów dzięki prostej, przejrzystej ofercie oraz najnowszej generacji rozwiązań mobilnym i internetowym. Bank chce wzmocnić pozycję najbardziej innowacyjnego banku na rynku oraz zapewnić 14% zwrot z kapitału dla akcjonariuszy.

Add a comment

Więcej…
 
Szef KNF za połączeniem nadzoru z NBP
piątek, 10 marca 2017 09:02

Podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaapelował o przygotowanie projektu ustawy dotyczącego połączenia KNF z Narodowym Bankiem Polskim.

Add a comment

Więcej…
 
Prezes PZU o przyszłości Aliora i Pekao
wtorek, 07 marca 2017 09:41

Zdaniem prezesa PZU SA Michała Krupińskiego bank Pekao ma wszelkie składniki, żeby być pierwszym bankiem inwestycyjnym w Polsce, przy czym chodziłoby nie tyle o inwestowanie swojego equity, a doradztwo w zakresie M&A, plasowania długu i akcji. Szef zakładu ujawnia też, że 13 marca Alior Bank wskaże w swojej strategii, m.in. w którym roku może zacząć wypłacać dywidendę – podał stooq.pl za ISBNews.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Perspektywy polskiej „budowlanki”
piątek, 03 marca 2017 09:44

Zaobserwowano ogólną poprawę lub pozytywne sygnały płynące z branży budowlanej większości krajów – tak wynika z najnowszego Market Monitora przygotowanego przez analityków Atradius. Zdaniem autorów raportu, w Polsce największe problemy mają obecnie firmy realizujące projekty w zakresie inwestycji publicznych czy Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Witelo zainwestuje w Atomico, Evolution i DN Capital
czwartek, 02 marca 2017 09:57

1 marca w siedzibie Centrali PZU w Warszawie, w obecności Michała Krupińskiego, prezesa PZU SA, Jarosława Gowina, wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz Macieja Chorowskiego, dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), fundusz Witelo oficjalnie ogłosił podpisanie umów z trzema funduszami venture capital: Atomico, Evolution Equity Partners i DN Capital. Współpraca ma ułatwić przyszłe inwestycje funduszy w najbardziej innowacyjne i rokujące polskie start-upy.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 155

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy