feed-image -

Reklama

Finanse


KUKE: W tym roku upadnie 1,1 tys. przedsiębiorstw
piątek, 23 listopada 2018 09:41

Po kilkumiesięcznej stabilizacji w październiku ponownie wzrosła liczba niewypłacalnych podmiotów gospodarczych. Wprawdzie liczba przedsiębiorstw, które ogłaszają upadłość utrzymuje się od pół roku na zbliżonym poziomie, jednakże cały czas silnie rośnie liczba postępowań naprawczych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy (do końca ub. miesiąca) odnotowano 460 takich zdarzeń, co oznacza 43% wzrost w stosunku do stanu na koniec października ubiegłego roku – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: CFO czują zaostrzenie polityki podatkowej
środa, 21 listopada 2018 09:48

Prawie trzy czwarte dyrektorów finansowych w Polsce uczestniczących w badaniu Grant Thornton i Euler Hermes zauważyło bardziej restrykcyjną praktykę fiskusa w ostatnim roku. Spada też przyzwolenie CFO dla działań Ministerstwa Finansów.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden/IE: Poradnik dla pracodawców dotyczący PPK
środa, 21 listopada 2018 09:45

Eksperci Instytutu Emerytalnego i Nationale-Nederlanden PTE przygotowali podręcznik dla pracodawców, który krok po kroku pomoże im przygotować się do wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) oraz ich wdrożenia.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę doktorską
poniedziałek, 19 listopada 2018 10:00

16 listopada podczas bloku panelowego pt. „Rynek kapitałowy w Polsce – diagnoza problemów, zmiany w regulacjach i standardach działania, perspektywy rozwoju”, zorganizowanego przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach Kongresu 590 zostały ogłoszone wyniki VII edycji konkursu o nagrodę Przewodniczącego KNF za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego.

Add a comment

Więcej…
 
KSF: System finansowy jest stabilny
poniedziałek, 19 listopada 2018 10:00

Wszystkie instytucje wchodzące w skład Komitetu Stabilności Finansowej (KSF) potwierdziły, że system finansowy jest stabilny – poinformowano w komunikacie po zakończeniu zwołanego w trybie kryzysowym posiedzenia Komitetu w dniu 18 listopada.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Lawina niewypłacalności polskich firm
piątek, 16 listopada 2018 09:55

W październiku tego roku w Monitorach Sądowych i Gospodarczych opublikowano informacje o 101 przypadkach niewypłacalności polskich przedsiębiorstw. Rok wcześniej odnotowano 80 takich publikacji (+26%). Od początku 2018 r. skala wzrostu liczby opublikowanych niewypłacalności wyniosła +9% (824 wobec 753 ) – podał Euler Hermes.

Add a comment
Więcej…
 
Właściciel Getin Banku oskarżył przewodniczącego KNF
wtorek, 13 listopada 2018 11:12

Leszek Czarnecki właściciel Getin Noble Banku i Idea Banku, złożył do prokuratury zawiadomienie, w którym oskarża przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego o złożenie propozycji korupcyjnej. UKNF w oświadczeniu stwierdził, że odczytuje działania Czarneckiego jako „próbę wywierania wpływu na Komisję Nadzoru Finansowego poprzez szantaż”. Premier Mateusz Morawiecki wezwał szefa KNF do natychmiastowych wyjaśnień oraz zlecił prokuraturze i służbom niezwłoczne zebranie informacji w związku z doniesieniami medialnymi na ten temat – informują media.

Według „Gazety Wyborczej”, Marek Chrzanowski miał oferować przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za ok. 40 mln zł. „GW” napisała, że rozmowa odbyła się w marcu 2018 r., a 7 listopada pełnomocnik Czarneckiego zawiadomił prokuraturę.

Add a comment

Więcej…
 
Generali Real Estate: Przejęcie Pałacu Jabłonowskich
piątek, 09 listopada 2018 09:37

Generali Real Estate S.p.A. za pośrednictwem Generali Real Estate Fund CEE* zakończyło proces zakupu od S+B Gruppe AG obiektu przy ul. Senatorskiej 18, historycznego budynku biurowego zlokalizowanego w centrum Warszawy. Jest on znany również jako Pałac Jabłonowskich.

Add a comment

Więcej…
 
Provident Polska: Rosną oszczędności Polaków
środa, 31 października 2018 09:37

49% uczestników cyklicznego badania Provident Polska (+9 p.p. r/r) zadeklarowało posiadanie oszczędności oraz brak obaw przed nagłymi, losowymi wydatkami. Kwota, która daje poczucie bezpieczeństwa finansowego dla większości to średnio 8,4 tys. zł.

Add a comment
Więcej…
 
PPK czekają na podpis prezydenta
wtorek, 30 października 2018 09:32

Jeśli Prezydent RP podejmie decyzję o podpisaniu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych, PPK będą stopniowo wprowadzane we wszystkich przedsiębiorstwach od lipca 2019 r. do stycznia 2021 r., obejmując swoim zasięgiem 11,5 mln pracowników – przypomniał Polski Fundusz Rozwoju. PFR odegra kluczową rolę w tworzeniu systemu Planów w Polsce – zapewni dostęp do informacji o PPK, a także stworzy systemy ewidencji i rozliczania.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 179

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z...


czytaj dalej

AIG: Dyrektor woli start-upa

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Warta zaoferuje PPK

Warta jest pierwszym ubezpieczycielem, który oficjalnie potwierdził, że zaoferuje Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Produkt przygotowany przez...


czytaj dalej

Open Life: Wzrost zysków, spadek sprzedaży

Spadek przypisu składki przy jednoczesnej poprawie wyniku technicznego i zysku netto – to najistotniejsze rezultaty uzyskane przez Open Life w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook