feed-image -

Finanse


Polacy potępiają wyłudzanie odszkodowań i zaciąganie zobowiązań na cudzy rachunek
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:16

Nawet nadużycia dotyczące małych kwot mają negatywny wpływ na funkcjonowanie firm i instytucji, a w konsekwencji – całej gospodarki. Społeczny stopień moralnego przyzwolenia na przekraczanie norm płatniczych wskazuje przyczyny problemów gospodarczych oraz drogę ich eliminacji. Raport „Moralność finansowa Polaków” bada, jak zarysowują się te normy w naszym społeczeństwie.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: W 2017 roku upadnie mniej firm niż przed rokiem
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:52

Sądy gospodarcze w lipcu br. ogłosiły upadłość 58 przedsiębiorstw, czyli o 20,8% więcej niż przed miesiącem oraz o 7,4% więcej niż w lipcu 2016 r.

Add a comment

Więcej…
 
Poradnik: Uwaga na firmy windykacyjne żądające spłaty starych długów
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:52

Firmy windykacyjne skupują przedawnione długi, licząc na naiwność dłużników. Część z nich płaci je dla świętego spokoju, inni nie reagują do czasu, aż komornik zapuka do drzwi. Jak się przed tym bronić? Firma PMR Restrukturyzacje przygotowała dla konsumentów praktyczny poradnik.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Konsumenci nieco ostrożniejsi w trzecim kwartale
środa, 16 sierpnia 2017 08:39

Widoczne są pierwsze sygnały pogorszenia nastrojów konsumentów – to wniosek, jaki płynie z ostatniej edycji badania „Sytuacja na rynku consumer finance”, prowadzonego cyklicznie przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH. W III kwartale 2017 r. wskaźnik Barometru Rynku Consumer Finance spadł z 58 do 55,5 punktu. Pomimo, że jest to już dziesiąty z kolei odczyt, w którym wartość Barometru przekracza poziom 50 punktów, to obecne wskazanie jest na poziomie najniższym od dwóch lat.

Add a comment

Więcej…
 
Gwarancje w piłkarskiej grze
środa, 09 sierpnia 2017 08:38

Gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe z powodzeniem wykorzystywane są w transakcjach świata piłkarskiego – pisze Leszek Kunda.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Budownictwo – ożywienie, a nie boom
wtorek, 08 sierpnia 2017 08:34

Według ostatnich oficjalnych danych do końca czerwca 2017 r. wartość rynku budowlanego wzrosła r/r o 7,6%. Z kolei w tym samym okresie 2016 r. spadła ona o 11,9%. Eksperci Euler Hermes zastanawiają się, co napędza rynek budowlany, skoro jego realna wartość jest poniżej tej z 2015 roku.

Add a comment
Więcej…
 
Coface: Poprawa perspektyw sektora budowlanego
poniedziałek, 07 sierpnia 2017 08:34

Po trudnym 2016 roku poprawa wskaźników wreszcie dotyczy także polskiego sektora budowlanego, który wraz z szybszym wykorzystaniem środków z budżetu unijnego powinien korzystać na poprawie koniunktury. Jednak obecna sytuacja płynnościowa wielu firm budowlanych nadal jest dosyć ciężka.

Add a comment

Więcej…
 
Mikroapartamenty z gwarancją bankową
środa, 02 sierpnia 2017 08:50

Pierwsze, chociaż akcesoryjne gwarancje typu poręczeniowego, znane były już w starożytnej Mezopotamii w okresie wczesnodynastycznym, a pierwsza znana próba ich kodyfikacji znajduje się już w starobabilońskim Kodeksie Hammurabiego (1792-1750 p.n.e.). Już wtedy, w kolebce naszej cywilizacji, obejmowały one różnorodne zobowiązania. Współczesne banki w Polsce, jak się zdaje, kontynuują tysiące lat tej tradycji sięgającej Międzyrzecza i odważnie wystawiają gwarancje obejmujące różnorodny wachlarz zobowiązań. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o naszych gwarantach ubezpieczeniowych. Od lat nie wychylają się w większości poza kilka schematycznych rodzajów gwarancji – pisze Leszek Kunda.

Add a comment

Więcej…
 
NBP: „Internetowe pieniądze" nie są prawnym środkiem płatniczym
wtorek, 01 sierpnia 2017 09:01

„Waluty” wirtualne (np. bitcoin, litecoin, ether) nie są pieniądzem tzn. nie są prawnym środkiem płatniczym, a korzystanie z nich niesie duże ryzyko – alarmuje Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego.

Add a comment

Więcej…
 
AirHelp: 12,5 tys. osób może ubiegać się o odszkodowania lotnicze
czwartek, 27 lipca 2017 08:41

Pasażerom podróżującym z polskich lotnisk w pierwszych 3 tygodniach wakacji należy się już ponad 3,5 mln euro odszkodowań za problemy w podróży*. Tymczasem zaledwie 1% pasażerów zna swoje prawa i z nich korzysta.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 163

Pocztowe TUnŻ: Wojciech Kwiatkowski w zarządzie, Gabriel Głusek już nie

Rada nadzorcza Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie podjęła uchwałę w sprawie powołania Wojciecha Kwiatkowskiego na członka zarządu...


czytaj dalej

Aviva: Andrzej Oślizło odchodzi

Z dniem 13 października Andrzej Oślizło, od 2015 roku wiceprezes Avivy ds. rozwoju biznesu, opuści grupę. Jego obowiązki przejmą pozostali...


czytaj dalej

Australia: Biznes ubezpieczeniowy banków na sprzedaż

Grupa AIA, gigant ubezpieczeniowy z siedzibą w Hongkongu, wyraził zainteresowanie zakupem biznesu ubezpieczeniowego należącego do Commonwealth...


czytaj dalej

UE: Trudniejsze zarządzanie ryzykiem kursowym

W wyniku nowych regulacji unijnych dotyczących wymiany walut trudniejsze i kosztowniejsze będzie zarządzanie ryzykiem kursowym, zwłaszcza dla...


czytaj dalej

PIU: Warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Poznaniu

10 października w Poznaniu odbędą się warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej, organizowane przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Celem wydarzenia jest...


czytaj dalej

EFL: Aplikacja mobilna EFL Assistance już dostępna

Od września klienci Europejskiego Funduszu Leasingowego mogą korzystać z aplikacji EFL Assistance. Przy jej pomocy mogą wezwać assistance w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy