feed-image -

Reklama

Finanse


Coface: Więcej upadłości w budowlance i transporcie
czwartek, 25 lipca 2019 08:35

Udział budownictwa w ogólnej liczbie upadłości i restrukturyzacji zmniejszył się do 3,1 proc., to wynik prawie o połowę niższy w porównaniu z rekordowym 2012 r., gdy co czwarte postanowienie sądowe dotyczyło firmy budowlanej – informują eksperci Coface.

Add a comment

Więcej…
 
PPK ożywią niemrawą Giełdę
środa, 24 lipca 2019 08:35

Warszawska giełda liczy na duży zastrzyk kapitału w związku z wejściem nowego inwestora instytucjonalnego, jakim będą pracownicze plany kapitałowe. Na polski parkiet napłynie dodatkowych kilka miliardów złotych rocznie, co może pobudzić obroty, zniechęcić spółki do wycofywania się z notowań, za to zachęcić nowe podmioty do debiutów. – Dodatkowy kapitał z kraju powinien także zachęcić zagranicznych inwestorów. Tym bardziej że na rynku nie brakuje taniego pieniądza – twierdzi Tomasz Prusek, prezes Fundacji Przyjazny Kraj.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Brak rentowności wyhamowuje polskie firmy
wtorek, 23 lipca 2019 08:33

Euler Hermes, globalny ubezpieczyciel należności handlowych, zbadał pod względem niewypłacalności sytuację firm w Polsce w pierwszym półroczu 2019 roku.

Add a comment

Więcej…
 
Pracownicze plany kapitałowe dadzą impuls do rozwoju warszawskiej giełdzie
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:57

Napływ kapitału w wysokości od 2 do nawet 6 mld zł w dalszej perspektywie, zwiększone inwestycje i nowy impuls do rozwoju – takie przełożenie na Giełdę Papierów Wartościowych będzie mieć wdrożenie programu pracowniczych planów kapitałowych – ocenia jej prezes dr Marek Dietl. Jego zdaniem dzięki PPK skorzystają przede wszystkim mniejsze spółki notowane na warszawskim parkiecie, które zyskają łatwiejszy dostęp do długoterminowego pieniądza. – Ten dostęp jest kluczowy na ich drodze do podboju światowych rynków – mówi Dietl.

Add a comment

Więcej…
 
Młodzi Polacy z optymizmem patrzą na swoje finanse
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:50

Młodzi pozytywnie oceniają swoje finanse i z optymizmem patrzą w przyszłość. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos MORI na zlecenie International Personal Finance, grupy, do której należy Provident, 45 proc. przedstawicieli pokolenia Zet (18-25 lat) pochodzących z badanych państw, uważa, że ich sytuacja materialna jest lepsza niż ich rodziców, kiedy byli w tym samym wieku.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Gdzie przedsiębiorcy dłużej czekają na swoje pieniądze?
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:48

Firmy z najsilniejszych gospodarczo województw ponoszą, jak również same generują większe koszty sprzedaży niż przed rokiem. Z kolei firmy z regionów o gospodarczo bardziej lokalnej specyfice starają się ograniczać swoje straty, limitując kredyt kupiecki odbiorcom – wynika z badania przeprowadzonego przez Euler Hermes z grupy Allianz na podstawie danych z Programu Analiz Należności.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Tylko 66 upadłości i restrukturyzacji w czerwcu
środa, 17 lipca 2019 08:34

W czerwcu wszczęto postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne  w stosunku do 66 podmiotów. Jest to najlepszy wynik od  kwietnia 2016 r., kiedy to odnotowano łącznie 65 upadłości i rozpoczętych restrukturyzacji – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Wdrożenie PPK w PKN Orlen
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:49

PKN Orlen zawarł z PZU umowę o zarządzanie Pracowniczym Planem Kapitałowym (PPK). Dzięki temu kilkanaście tysięcy pracowników największej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej będzie miało możliwość oszczędzania w PPK prowadzonym przez największą grupę finansową w tej części Europy.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Spotkanie z oferentami PPK
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:47

11 lipca w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego odbyło się spotkanie z przedstawicielami towarzystw funduszy inwestycyjnych, powszechnych towarzystw emerytalnych i zakładów ubezpieczeń oferujących Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Komisję Nadzoru Finansowego reprezentował Rafał Mikusiński, zastępca przewodniczącego KNF odpowiedzialny za nadzór nad rynkiem kapitałowym. W spotkaniu wziął udział także Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), z którym Komisja współpracuje przy bezpiecznym wdrożeniu programu.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Argumenty za pozostaniem w PPK
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:45

Nationale-Nederlanden przedstawiło kilka argumentów przemawiających za pozostaniem w systemie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 194

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook