feed-image -

Finanse


UFK: podsumowanie września na rynku
piątek, 19 października 2007 10:56
{mosimage}Po 2 miesiącach ostrych spadków, wrzesień dał nieco odetchnąć inwestorom. Chociaż indeksy warszawskiej giełdy odnotowały spadki, to były one niższe niż w miesiącach wakacyjnych. Przed utratą wartości zdołał obronić się jedynie WIG20, który wzrósł o symboliczne +0,9%. Wrzesień, na większości rynków zagranicznych, przyniósł silne odreagowanie. Dobrze wypadły wybrane rynki wschodzące (najsilniejsze wzrosty zanotowały indeksy azjatyckie), chociaż także niektóre indeksy rynków rozwiniętych pobiły swoje rekordy.
Dzięki temu, przeważająca większość funduszy akcji zagranicznych odnotowała przyzwoite stopy zwrotu, choć na ich niekorzyść działało umocnienie się polskiej złotówki wobec EUR i USD. Wrzesień był również bardzo dobrym miesiącem dla posiadaczy jednostek ubezpieczeniowych funduszy inwestujących aktywa w polskie papiery dłużne – z wyjątkiem jednego wszystkie fundusze z tej grupy (PDP) zakończyły miesiąc z zyskiem.

Liczba ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych dostępnych dla szerokiego grona inwestorów, działających przynajmniej przez cały miesiąc, których jednostki są wyceniane w PLN, wzrosła we wrześniu do 516. Z tego spadek wartości jednostki odnotowało 99 UFK. Liderem wzrostów został fundusz Generali - Portfel Zagraniczny Surowcowy UFK, który w ciągu miesiąca pozwolił zarobić +11,2%. Wśród 10 najlepszych inwestycji września znajdziemy sześć funduszy inwestujących pośrednio na azjatyckich rynkach akcji oraz dwa związane z rynkami surowcowymi.

Add a comment
Więcej…
 
BCC-ZP: konferencja "System emerytalny a nadzór finansowy w Polsce"
piątek, 19 października 2007 10:55
W poniedziałek 22 października 2007 r. odbędzie się organizowana przez Business Centre Club - Związek Pracodawców konferencja merytoryczna pod tytułem  „System emerytalny a nadzór finansowy w Polsce: Czy pieniądze obywateli są bezpieczne?”

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: PZU AM chce kupić 25% akcji PLL LOT
środa, 17 października 2007 16:08
{mosimage}Zależna od PZU SA spółka PZU Asset Management ma w planach zakup 25% akcji PLL LOT. PZU AM chce zapłacić za kontrolowaną obecnie przez syndyka Swissair ( byłego inwestora przewoźnika ) jedną czwartą udziałów blisko 100 mln euro. Zakup ma być powiązany z planowanym na połowę 2008 roku debiutem PLL LOT na GPW.

Według nieoficjalnych informacji „WSJ Polska”, dzięki tej transakcji Grupa PZU chce przejąć lukratywne kontrakty ubezpieczeniowe narodowej linii lotniczej, aktualnie korzystającej z usług Warty.

Jednak planowana transakcja może się nie udać z powodu obaw syndyka, że wciąż odwlekany od pięciu lat debiut giełdowy przewoźnika nie dojdzie do skutku. Obaw nie rozwiało nawet wczorajsze oświadczenia MSP o pojawieniu się akcji PLL LOT na parkiecie GPW w połowie 2008 roku. Reprezentant syndyka w radzie nadzorczej LOT, mec. Tomasz Kopoczyński zadał retoryczne pytanie „kto przy zdrowych zmysłach będzie wierzył w te deklaracje.”

Add a comment
Więcej…
 
SIGNAL IDUNA: podpisanie umowy o współpracy z A-Z Finanse
środa, 17 października 2007 15:53
11 października 2007 r. w Warszawie została podpisana umowa o współpracy pomiędzy SIGNAL IDUNA a firmą A-Z Finanse zajmującą się doradztwem finansowym. Umowa została zawarta na 2 lata i dotyczy sprzedaży Prywatnego Ubezpieczenia Zdrowotnego z Leczeniem Szpitalnym oferowanego przez SIGNAL IDUNA od ponad roku.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek finansowy: bezpieczne sposoby inwestowania
wtorek, 16 października 2007 10:53
{mosimage}Zarobienie kilkudziesięciu procent rocznie na inwestycjach w akcje w chwili obecnej wydaje się zadaniem trudnym do zrealizowania. Pomimo tego, że analitycy na razie nie przewidują bessy, zyski z akcji w najbliższych latach raczej nie będą przekraczać kilkunastu procent rocznie, a co więcej, niewykluczona jest ich utrata wartości w pewnych okresach. To wszystko powoduje, że inwestorzy będą starali się znaleźć bezpieczne inwestycje, ale o atrakcyjnym potencjale zysków.

Takim potencjałem dysponują produkty z ochroną kapitału. Porównując ich rynek w Polsce z niemieckim, francuskim czy włoskim, można stwierdzić, że jest on dopiero w początkowej fazie rozwoju. „Gazeta Prawna Szacuje”, że w tego typu produktach Polacy zdeponowali około 10 mld zł, z kolei w klasycznych funduszach inwestycyjnych ulokowanych jest w chwili obecnej blisko 140 mld zł.

Jednak oferta ulega staemu poszerzeniu, np. kilka banków (Deutsche Bank PBC, Bank BPH, BRE Bank, Bank BGŻ, ING Bank, Noble Bank) regularnie włącza do swojej propozycji dla klientów tego typu produkty. Nowy fundusz wprowadzi do końca 2007 roku KBC TFI, a na 2008 rok zapowiada wprowadzenie kilku produktów z ochroną kapitału równocześnie.

Add a comment
Więcej…
 
Wealth Solutions i TUnŻ EUROPA: nowa propozycja inwestycyjna- lokata Kameleon
poniedziałek, 15 października 2007 15:03
Szansa na zysk w każdych warunkach rynkowych, brak podatku od zysków kapitałowych oraz pełna gwarancja kapitału to główne cechy lokaty Kameleon - kolejnej propozycji inwestycyjnej Wealth Solutions. Jest to także pierwsza w Polsce lokata strukturyzowana dostępna przez Internet dla wszystkich zainteresowanych. Oferta została przygotowana we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA oraz portalem Bankier.pl.

Add a comment
Więcej…
 
Instytucje finansowe: ubezpieczyciele na drugim miejscu w wydatkach na reklamę
poniedziałek, 15 października 2007 12:41
Środki przeznaczane przez instytucje finansowe na działalność reklamową znacznie wzrosły w 2007 roku w porównaniu z rokiem ubiegłym. Przykład: w pierwszych trzech kwartałach tego roku TFI zapłaciły ponad dwukrotnie więcej za reklamy telewizyjne niż w tym samym okresie 2006 roku.

Add a comment
Więcej…
 
Edukacja finansowa: rozpoczęcie XIII Forum Kapitałowo-Finansowego TWOJE PIENIĄDZE
czwartek, 11 października 2007 08:49
{mosimage}Dziś w Warszawie rozpoczyna się XIII Forum Kapitałowo-Finansowe TWOJE PIENIĄDZE. Forum jest odbywającym się od dwunastu lat dorocznym spotkaniem firm i instytucji sektora finansów, mediów oraz instytucji regulujących rynek kapitałowo-finansowy z klientami instytucjonalnymi i indywidualnymi. Patronat nad tegoroczną edycją sprawują Minister Skarbu Państwa, Minister Gospodarki oraz Narodowy Bank Polski. Współorganizatorami są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Związek Banków Polskich, Polska Izba Ubezpieczeń i Zarząd Targów Warszawskich S.A. Forum odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Plac Defilad 1.

Tematyka programu Polskiego Forum Kapitałowo-Finansowego TWOJE PIENIĄDZE pełni rolę edukacyjno-informacyjną dla wszystkich grup klientów sektora finansowego – klientów instytucjonalnych, biznesowych i klientów detalicznych. Formuła Forum obejmuje zarówno prezentację produktów i usług instytucji rynku finansowo-kapitałowego, jak i imprezy adresowane do specjalistów, ale również te o charakterze bardziej popularnym, mające na celu podnoszenie poziomu świadomości ekonomicznej w społeczeństwie.

Add a comment
Więcej…
 
Warszawa: XIII Forum Kapitałowo-Finansowe TWOJE PIENIĄDZE już jutro
środa, 10 października 2007 12:40
Jutro w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczyna się Forum Kapitałowo-Finansowe TWOJE PIENIĄDZE. Wśród wystawców, jak co roku, nie zabraknie przedstawicieli branży ubezpieczeniowej.

Add a comment
Więcej…
 
Analizy OnLine: podsumowanie września na rynku funduszy
środa, 10 października 2007 12:39
{mosimage}Po 2 miesiącach ostrych spadków, wrzesień dał nieco odetchnąć inwestorom. Chociaż indeksy warszawskiej giełdy odnotowały spadki, to były one niższe niż w miesiącach wakacyjnych. Przed utratą wartości zdołał obronić się jedynie WIG20, który wzrósł o symboliczne +0,9%. Wrzesień, na większości rynków zagranicznych, przyniósł silne odreagowanie.

Dobrze wypadły wybrane rynki wschodzące (najsilniejsze wzrosty zanotowały indeksy azjatyckie), chociaż także niektóre indeksy rynków rozwiniętych pobiły swoje rekordy. Dzięki temu, przeważająca większość funduszy akcji zagranicznych odnotowała przyzwoite stopy zwrotu, choć na ich niekorzyść działało umocnienie się polskiej złotówki wobec EUR i USD. Wrzesień był bardzo dobrym miesiącem dla posiadaczy jednostek funduszy polskich papierów dłużnych, wszystkie zakończyły miesiąc z zyskiem.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 następna > ostatnia >>

Strona 152 z 172

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook