feed-image -

Finanse


GPW: struktura inwestorów giełdowych na rynku akcji bez zmian
piątek, 10 sierpnia 2007 11:07
{mosimage}Na czwartkowej konferencji prasowej wicedyrektor działu produktów informacyjnych GPW Tomasz Wiśniewski poinformował, że inwestorzy instytucjonalni mieli 35-proc. udział w obrotach akcjami (wobec 34 proc. w 2 poł. ub.r.), inwestorzy indywidualni - 34 proc. (bez zmian), a inwestorzy zagraniczni - 31 proc. (wobec 32 proc.). W opinii giełdy są to zdrowe proporcje.

Średnio na sesji każda z grup inwestorów obracała akcjami wartymi po 323 mln zł, co oznacza wzrost z 200 mln zł w 2006 r. Przy nieznacznie zmienionym procentowym poziomie udziału grup inwestorów, wartość obrotów inwestorów indywidualnych wzrosła o połowę. Podobny wzrost dotyczył inwestorów instytucjonalnych.

Większe zmiany odnotowano na rynku kontraktów terminowych i rynku opcji. Na rynku kontraktów nadal największy jest udział inwestorów indywidualnych - 57 proc. (w drugim półroczu ub.r. wynosił 63 proc.), jednak stale on maleje i obecnie jest najniższy. Wzrósł natomiast udział inwestorów instytucjonalnych - do 31 proc. (z 26 proc.) i zagranicznych - 12 proc. (z 11 proc.).

Add a comment
Więcej…
 
FedEE: Polska najatrakcyjniejszym krajem Europy
czwartek, 09 sierpnia 2007 16:02
{mosimage}Jak podała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) z najnowszego rankingu Federacji Europejskich Pracodawców - The Federation of European Employers (FedEE) wynika, że Polska jest najatrakcyjniejszym spośród 31 krajów europejskich miejscem dla inwestycji. Poza nami w gronie 5 najbardziej atrakcyjnych krajów znalazły się: Dania, Słowenia, Szwajcaria oraz Wielka Brytania. W rankingu FedEE Polska otrzymała ocenę +6 wyprzedzając wszystkich konkurentów w regionie: Słowację, Czechy oraz Węgry.

Prezes PAIiIZ Paweł Wojciechowski, cytowany w komunikacie agencji, powiedział, że Polska ma najbardziej konkurencyjnych pracowników w Europie, jeśli wziąć pod uwagę całkowite koszty pracy w porównaniu do jakości pracy. Nadal nasz kraj posiada duże zasoby wysoko wykwalifikowanych pracowników systematycznie podnoszących swoje kwalifikacje.
Zdaniem Wojciechowskiego, to właśnie podnoszenie kwalifikacji i aktywizacja zawodowa są najlepszym sposobem na walkę z bezrobociem.

Add a comment
Więcej…
 
ING NN Polska S.A.TUnŻ: wyniki finansowe po drugim kwartale 2007 roku
czwartek, 09 sierpnia 2007 11:53
ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ogłosiło wyniki finansowe po drugim kwartale 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
PZU Życie: zwiększenie zaangażowania w FO Dębica
czwartek, 09 sierpnia 2007 10:47
Jak podała Firma Oponiarska Dębica, PZU Życie po zakupie przez PZU AM 22.899 akcji zwiększyło udział w spółce do 5,07 proc. głosów na WZA.

Add a comment
Więcej…
 
AIG Polska: 7, 3 mln zł zysku po 6 miesiącach 2007 r.
środa, 08 sierpnia 2007 12:25
Od początku sierpnia spływają  publikacje wyników towarzystw ubezpieczeniowych za pierwsze półrocze. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku znów większość ubezpieczycieli zanotuje świetne, a nierzadko rekordowe wyniki.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: budowanie zgodne z prawem
środa, 08 sierpnia 2007 10:40
Częstsze sprawdzanie warunków pracy w budownictwie, górnictwie oraz rolnictwie zapowiada Państwowa Inspekcja Pracy. Pod lupą znajdzie się szczególnie pierwsza z wymienionych gałęzi gospodarki – rozbudowa stadionów i infrastruktury, związana z organizacją mistrzostw Euro 2012 lada chwila uczyni z polskich miast wielkie place budowy. Tymczasem... wiele tysięcy wykwalifikowanych robotników wyjechało do pracy za granicą, a na ich miejsce zatrudniane bywają zupełnie przypadkowe osoby.

Add a comment
Więcej…
 
Rejent Life: ujemny wynik finansowy w pierwszym półroczu
wtorek, 07 sierpnia 2007 11:59
Towarzystwo ubezpieczeniowe Rejent Life wypracowało ujemny wynik finansowy za pierwszych sześć miesięcy 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union Polska: konferencja prasowa na temat wyników w pierwszej połowie 2007 r.
wtorek, 07 sierpnia 2007 10:32
Commercial Union Polska organizuje w czwartek 9 sierpnia specjalną konferencję prasową. Podczas spotkania wyniki finansowe spółek grupy CU Polska za I półrocze 2007 przedstawi prezes ubezpieczyciela Adam Uszpolewicz.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion. Doradcy Finansowi: czy rzeczywiście "król jest nagi"?
poniedziałek, 06 sierpnia 2007 16:27
Niby sezon ogórkowy..., ale na giełdach widzimy takie zawirowania, że nie można udawać, iż nic się nie dzieje. Trzeba się wziąć z tematem za bary. Muszę jednak powiedzieć, że robię to niezbyt chętnie, bo nie pamiętam, kiedy ostatnio tak bardzo nie byłem niepewny tego, jak rozwinie się sytuacja. Dlatego też spróbuję ją opisać i przedstawić różne scenariusze nie oceniając ich według stopnia prawdopodobieństwa realizacji.

Add a comment
Więcej…
 
Usługi finansowe on line: klienci nie są zadowoleni
poniedziałek, 06 sierpnia 2007 14:28
Jak wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie IBM oraz firmy Kana Software, usługi świadczone przez internet nie spełniają oczekiwań klientów. Ankietę przeprowadzono pod kątem sprawdzenia użyteczności internetu jako kanału dystrybucji usług finansowych oraz kanału kontaktu z klientem. W ankiecie wzięło udział 72 instytucje finansowych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 następna > ostatnia >>

Strona 152 z 164

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy