feed-image -

Finanse


Grupa Noble Bank: podsumowanie trzech kwartałów 2007 roku
środa, 31 października 2007 10:45
Grupa Noble Banku, która wypracowała 91,2 mln zł zysku netto po 9 miesiącach tego roku, liczy na utrzymanie trzycyfrowej dynamiki wzrostu sprzedaży produktów inwestycyjnych i uzyskanie dwucyfrowej dynamiki wzrostu sprzedaży kredytów w 2008 roku, poinformowali przedstawiciele grupy we wtorek.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: konferencja prasowa nt. akcji "TYDZIEŃ DLA OSZCZĘDZANIA"
środa, 31 października 2007 10:43
W dniu dzisiejszym odbędzie się konferencja prasowa nt. akcji „TYDZIEŃ DLA OSZCZĘDZANIA” i ŚWIATOWEGO DNIA OSZCZĘDZANIA 2007 w Polsce organizowanych przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy we współpracy z Fundacją Think! Akcja odbywa się pod patronatem KNF.

Add a comment
Więcej…
 
Pioneer Pekao: rynek akcji wciąż jest atrakcyjniejszy od obligacji
środa, 31 października 2007 10:41
{mosimage}Rynek akcji, mimo lipcowych i sierpniowych zawirować nadal jest atrakcyjniejszy od rynku obligacji. W czwartym kwartale spodziewane jest spowolnienie wzrostu zysków na rynku akcji, ale wzrost gospodarczy powinien być podtrzymany i w 2008 roku ceny spółek na GPW nadal będą rosły, prognozuje Pioneer Pekao Investment Management.

- Mimo turbulencji na rynku akcji GPW w lipcu i sierpniu, przynoszą one w tym roku dobre zyski, w najlepszych funduszach są one dwucyfrowe. WIG wzrósł od początku roku o 20%. Nadal lepiej mieć akcje, niż obligacje - powiedział dziennikarzom wiceprezes Pioneer Pekao IM, Cezary Iwański.

Dodał, że na świecie i w Europie akcje nie są drogie, a najtańsze wciąż są akcje spółek azjatyckich i Dalekiego Wschodu, gdzie potencjał wzrostu jest dwucyfrowy.
W ocenie Pioneer Pekao globalnie dane makro są nadal korzystniejsze dla rynku akcji, niż obligacji, ale zaburzenia na rynkach są powodem wysokiej zmienności, która może potrwać dość długo.

Add a comment
Więcej…
 
Giełda: dziś padł 10-letni rekord w liczbie debiutów na GPW
wtorek, 30 października 2007 19:50
{mosimage}Do dnia dzisiejszego 63 nowe spółki zadebiutowały na warszawskiej giełdzie, dzięki czemu ustanowiony został nowy rekord. Poprzedni, który pochodził z 1997 roku, to 62 debiuty w skali roku (w tym 15 NFI). Nie tylko liczba nowych spółek jest rekordowa - również wartość ofert osiągnęła nie notowany wcześniej poziom. Tegoroczni debiutanci sprzedali inwestorom akcje za 16,9 mld zł (z czego 14,4 mld zł stanowiły nowe emisje), a przecież do końca roku pozostały jeszcze dwa miesiące.

Prezes GPW Ludwik Sobolewski podsumował rekordową liczbę debiutów, mówiąc, że jest to wynik tego, że GPW stanowi ważny punkt odniesienia dla strategii polskich przedsiębiorstw i staje się coraz ważniejszym pojęciem dla biznesu w regionie i w Europie. Dodał, że najlepsza część tej historii jest ciągle przed nami.

Jednak nie ma róży bez kolców, gdyż przyszłość debiutantów wcale nie jest różowa. Z inicjatywy Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych po raz dwunasty odbył się Dzień Debiutantów. Podczas IPO Day przyszli emitenci mają szansę zaprezentować ofertę, natomiast inwestorzy mogą spotkać się z władzami debiutantów i zadać im pytania.

Add a comment
Więcej…
 
BRE: sukces ubezpieczeń komunikacyjnych impulsem do rozwoju oferty
wtorek, 30 października 2007 11:29
Pierwszy sukces odniesiony na rynku ubezpieczeniowym zaskoczył BRE Bank. Gwarantowane przez BRE polisy komunikacyjne OC i AC wykupiło od lutego do końca września już 18,3 tys. klientów, podczas gdy plan zakładał, że do końca roku skorzysta z nich 18 tys. osób.

Add a comment
Więcej…
 
PTR: większa sprzedaż, niższy zysk
wtorek, 30 października 2007 10:39
Polskie Towarzystwo Reasekuracji zebrało po dziewięciu miesiącach 2007 roku ponad 237 mln złotych składek. Wynik ten jest o ponad 40 proc. lepszy w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Add a comment
Więcej…
 
Euler Hermes: zysk wyższy o 25 proc.
wtorek, 30 października 2007 10:38
Przejawiający ostatnio sporą aktywność Euler Hermes poinformował o swoich wynikach finansowych po dziewięciu miesiącach 2007 roku. Spółka zanotowała 14, 1 tys. zysku.

Add a comment
Więcej…
 
Goldenegg: 3,5 mln zlotych zainwestowanych w Goldenegg Struktura Zysku
piątek, 26 października 2007 16:05
Ponad 3,5 miliona złotych w ciągu kilkunastu dni zainwestowano w produkt Goldenegg Struktura Zysku, który powstał przy współpracy Niezależnych Doradców Finansowych oraz firmy Wealth Solutions.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek finansowy: sprzedaż i umorzenia w krajowych funduszach inwestycyjnych - wrzesień 2007
piątek, 26 października 2007 14:26
Według rzeczywistych danych pochodzących z krajowych TFI, wrzesień przyniósł zdecydowany wzrost napływu nowych środków do funduszy inwestycyjnych.Różnica między wartością jednostek nabytych oraz umorzonych przez klientów funduszy wzrosła do poziomu 1,3 mld PLN, wobec 0,2 mld PLN miesiąc wcześniej.

Add a comment
Więcej…
 
OFE i TFI: zaangażowanie na rynku akcji spadło we wrześniu do 110 mld zł
piątek, 26 października 2007 11:11
{mosimage}Fundusze inwestycyjne i emerytalne zgromadziły w swoich portfelach akcje spółek notowanych na GPW o wartości 110,09 mld zł na koniec września wobec 111,73 mld zł na koniec poprzedniego miesiąca, wynika z szacunków Analiz Online, firmy monitorującej rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.

Szacowane wrześniowe saldo inwestycji funduszy emerytalnych i inwestycyjnych na rynku akcji okazało się ujemne. Wartość akcji, których pozbyły się obie grupy funduszy wyniosła 1,2 mld zł.
"Zarządzający nie byli jednak jednomyślni w swoich decyzjach. Szacujemy, że zarządzający funduszami emerytalnymi dokonali zakupów za około 800 mln zł. Po przeciwnej stronie rynku stali zarządzający funduszami inwestycyjnymi. Ich inwestycje były ujemne i wyniosły około -2 mld zł" - czytamy w raporcie.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 następna > ostatnia >>

Strona 152 z 173

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

VIG: Milion euro na rozwój pięciu innowacji

Vienna Insurance Group (VIG) rozstrzygnęła wewnętrzny konkurs na innowacyjne rozwiązania cyfrowe. W ramach inicjatywy VIG Xelerate grupa wybrała...


czytaj dalej

Lemonade: Pozew w imię standardów etycznych

Funkcjonująca z wykorzystaniem sztucznej inteligencji firma z branży insurtech, Lemonade Insurance Company, wniosła pozew przeciwko ONE Insurance,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Koncentracja i stabilizacja w sektorze życiowym

W pierwszym kwartale tego roku rynek życiowy utrzymał, a nawet nieco zwiększył utrzymujący się od lat silny poziom koncentracji. Pięć największych...


czytaj dalej

Sotrender: Maj na ubezpieczeniowym Facebooku

Z najnowszej odsłony raportu „Facebook Trends” autorstwa firmy Sotrender wynika, że w maju największą liczbą fanów legitymowały się „Wrzucam na...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook