feed-image -

Reklama

Finanse


Commercial Union Polska: wyniki finansowe w I półroczu 2007 roku
piątek, 10 sierpnia 2007 11:18
{mosimage}
Adam Uszpolewicz
Jak wcześniej już zapowiadała „Gazeta Ubezpieczeniowa”, w czwartek 9 sierpnia odbyła się konferencja prasowa Commercial Union Polska. Podczas spotkania wyniki finansowe spółek grupy CU Polska za I półrocze 2007 przedstawił prezes ubezpieczyciela Adam Uszpolewicz.

Szef jednego z potentatów polskiego rynku ubezpieczeniowego podsumował pierwsze sześć miesięcy 2007 roku podając wyniki finansowe CU . Zaprezentowane zostały również pierwsze decyzje nowego prezesa i zamierzenia na przyszłość oraz zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami „przewagi konkurencyjne oferty inwestycyjnej grupy CU”. Poniżej publikujemy wyniki finansowe poszczególnych spółek grupy CU Polska w I półroczu 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
GPW: struktura inwestorów giełdowych na rynku akcji bez zmian
piątek, 10 sierpnia 2007 11:07
{mosimage}Na czwartkowej konferencji prasowej wicedyrektor działu produktów informacyjnych GPW Tomasz Wiśniewski poinformował, że inwestorzy instytucjonalni mieli 35-proc. udział w obrotach akcjami (wobec 34 proc. w 2 poł. ub.r.), inwestorzy indywidualni - 34 proc. (bez zmian), a inwestorzy zagraniczni - 31 proc. (wobec 32 proc.). W opinii giełdy są to zdrowe proporcje.

Średnio na sesji każda z grup inwestorów obracała akcjami wartymi po 323 mln zł, co oznacza wzrost z 200 mln zł w 2006 r. Przy nieznacznie zmienionym procentowym poziomie udziału grup inwestorów, wartość obrotów inwestorów indywidualnych wzrosła o połowę. Podobny wzrost dotyczył inwestorów instytucjonalnych.

Większe zmiany odnotowano na rynku kontraktów terminowych i rynku opcji. Na rynku kontraktów nadal największy jest udział inwestorów indywidualnych - 57 proc. (w drugim półroczu ub.r. wynosił 63 proc.), jednak stale on maleje i obecnie jest najniższy. Wzrósł natomiast udział inwestorów instytucjonalnych - do 31 proc. (z 26 proc.) i zagranicznych - 12 proc. (z 11 proc.).

Add a comment
Więcej…
 
FedEE: Polska najatrakcyjniejszym krajem Europy
czwartek, 09 sierpnia 2007 16:02
{mosimage}Jak podała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) z najnowszego rankingu Federacji Europejskich Pracodawców - The Federation of European Employers (FedEE) wynika, że Polska jest najatrakcyjniejszym spośród 31 krajów europejskich miejscem dla inwestycji. Poza nami w gronie 5 najbardziej atrakcyjnych krajów znalazły się: Dania, Słowenia, Szwajcaria oraz Wielka Brytania. W rankingu FedEE Polska otrzymała ocenę +6 wyprzedzając wszystkich konkurentów w regionie: Słowację, Czechy oraz Węgry.

Prezes PAIiIZ Paweł Wojciechowski, cytowany w komunikacie agencji, powiedział, że Polska ma najbardziej konkurencyjnych pracowników w Europie, jeśli wziąć pod uwagę całkowite koszty pracy w porównaniu do jakości pracy. Nadal nasz kraj posiada duże zasoby wysoko wykwalifikowanych pracowników systematycznie podnoszących swoje kwalifikacje.
Zdaniem Wojciechowskiego, to właśnie podnoszenie kwalifikacji i aktywizacja zawodowa są najlepszym sposobem na walkę z bezrobociem.

Add a comment
Więcej…
 
ING NN Polska S.A.TUnŻ: wyniki finansowe po drugim kwartale 2007 roku
czwartek, 09 sierpnia 2007 11:53
ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ogłosiło wyniki finansowe po drugim kwartale 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
PZU Życie: zwiększenie zaangażowania w FO Dębica
czwartek, 09 sierpnia 2007 10:47
Jak podała Firma Oponiarska Dębica, PZU Życie po zakupie przez PZU AM 22.899 akcji zwiększyło udział w spółce do 5,07 proc. głosów na WZA.

Add a comment
Więcej…
 
AIG Polska: 7, 3 mln zł zysku po 6 miesiącach 2007 r.
środa, 08 sierpnia 2007 12:25
Od początku sierpnia spływają  publikacje wyników towarzystw ubezpieczeniowych za pierwsze półrocze. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku znów większość ubezpieczycieli zanotuje świetne, a nierzadko rekordowe wyniki.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: budowanie zgodne z prawem
środa, 08 sierpnia 2007 10:40
Częstsze sprawdzanie warunków pracy w budownictwie, górnictwie oraz rolnictwie zapowiada Państwowa Inspekcja Pracy. Pod lupą znajdzie się szczególnie pierwsza z wymienionych gałęzi gospodarki – rozbudowa stadionów i infrastruktury, związana z organizacją mistrzostw Euro 2012 lada chwila uczyni z polskich miast wielkie place budowy. Tymczasem... wiele tysięcy wykwalifikowanych robotników wyjechało do pracy za granicą, a na ich miejsce zatrudniane bywają zupełnie przypadkowe osoby.

Add a comment
Więcej…
 
Rejent Life: ujemny wynik finansowy w pierwszym półroczu
wtorek, 07 sierpnia 2007 11:59
Towarzystwo ubezpieczeniowe Rejent Life wypracowało ujemny wynik finansowy za pierwszych sześć miesięcy 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union Polska: konferencja prasowa na temat wyników w pierwszej połowie 2007 r.
wtorek, 07 sierpnia 2007 10:32
Commercial Union Polska organizuje w czwartek 9 sierpnia specjalną konferencję prasową. Podczas spotkania wyniki finansowe spółek grupy CU Polska za I półrocze 2007 przedstawi prezes ubezpieczyciela Adam Uszpolewicz.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion. Doradcy Finansowi: czy rzeczywiście "król jest nagi"?
poniedziałek, 06 sierpnia 2007 16:27
Niby sezon ogórkowy..., ale na giełdach widzimy takie zawirowania, że nie można udawać, iż nic się nie dzieje. Trzeba się wziąć z tematem za bary. Muszę jednak powiedzieć, że robię to niezbyt chętnie, bo nie pamiętam, kiedy ostatnio tak bardzo nie byłem niepewny tego, jak rozwinie się sytuacja. Dlatego też spróbuję ją opisać i przedstawić różne scenariusze nie oceniając ich według stopnia prawdopodobieństwa realizacji.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 165 z 177

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Unia Berneńska: Beatriz Reguero nową przewodniczącą

17 października w Paryżu odbyło się doroczne walne zgromadzenie Unii Berneńskiej. Gospodarzem spotkania, które zgromadziło ponad 300 dyrektorów...


czytaj dalej

Aon: Wrześniowe katastrofy najkosztowniejsze

Szkody spowodowane przez huragany, powodzie i trzęsienia ziemi sprawiły, że wrzesień był pod względem katastrof naturalnych najkosztowniejszym jak...


czytaj dalej

PIU: Wynik bancassurance najsłabszy od lat

17 października podczas pierwszego dnia X Kongresu Bancassurance Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała podsumowanie wyników bankowego...


czytaj dalej

Consultia: Korekta rocznej prognozy

Przez 9 miesięcy tego roku Consultia zebrała 155,1 mln zł, o 15,1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (134,8 mln zł). Przychody...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook