feed-image -

Reklama

Finanse


Perfect Niezależne Doradztwo Finansowe SA.: ambitne plany rozwoju
środa, 25 lipca 2007 14:38
{mosimage}31 lipca 2007 roku odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Perfect Niezależne Doradztwo Finansowe SA., na którym zostanie podwyższony kapitał zakładowy z 650 tys.zł do kwoty ok.7.5 mln zł. W ramach planowanego podwyższenia kapitału, wszystkie wyemitowane akcje mają być objęte przez Perfect Spółka Jawna, z siedzibą w Gdańsku.

 Jest to już drugi etap zamykający fuzję spółek Perfect Spółka Jawna z Gdańska i NDF SA z siedzibą w Warszawie, działających na rynku doradztwa finansowo-ubezpieczeniowego.

Pierwszy etap z 30 czerwca 2006 roku obejmował zakup 45 % akcji spółki NDF SA przez właścicieli Perfect Spółka Jawna oraz prowadzenie działalności pod nową nazwą - Perfect Niezależne Doradztwo Finansowe SA. W wyniku połączenia powstanie jedna z największych na rynku firm oferujących Klientom kompleksowe usługi w zakresie doradztwa finansowego, ubezpieczeń na życie, majątkowych oraz kredytów. Spółka działać będzie poprzez sieć 220 doradców działających w kilkunastu oddziałach, obsługując łącznie bazę ponad 100 tysięcy klientów.

Add a comment
Więcej…
 
CIGNA STU: krótkie podsumowanie I półrocza 2007 r.
środa, 25 lipca 2007 11:26
Za I półrocze 2007 roku CIGNA STU zebrała składkę przypisaną brutto w wysokości 290 mln zł, co oznacza wzrost o 29,9% wobec analogicznego okresu ub. roku. Pozyskana składka jest o prawie 67 mln zł większa od składki zebranej w I półroczu 2006 roku.

Add a comment
Więcej…
 
PKO BP i PZU SA : narodowa grupa finansowa jednak powstanie?
piątek, 20 lipca 2007 10:02
{mosimage}Znów wraca temat narodowej grupy finansowej, która miałaby powstać w wyniku połączenia liderów rynków: bankowego i ubezpieczeniowego. Podczas konferencji prasowej podsumowującej rok funkcjonowania rządu pod przewodnictwem  Jarosława Kaczyńskiego premier poinformował, że rząd planuje konsolidację PZU i PKO BP. Ta koncepcja spotkała się niedawno z pozytywną oceną nowo powołanego prezesa największego polskiego banku, Rafała Juszczaka.

Na czwartkowej konferencji premier podkreślił, że w udany sposób prowadzona jest obrona PZU. Jarosław Kaczyński dodał, że jest planowana wielka konsolidacja PZU - PKO BP a rząd chce stworzyć wielki podmiot w sferze finansów, w tym wypadku nie publicznych, tylko prywatnych, który będzie bardzo istotnym ośrodkiem polskiej siły w naszym życiu gospodarczym.

Add a comment
Więcej…
 
Auto Guard & Insuerance: DM IDMSA przeprowadzi IPO spółki
środa, 18 lipca 2007 13:45
Dom Maklerski IDMSA zawarł umowę o przeprowadzenie pierwszej publicznej oferty akcji spółki Auto Guard & Insuerance, podał IDMSA w wieczornym komunikacie we wtorek 17 lipca.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Życie Polska SA: współpraca z NWAI przy stworzeniu "Energy+"
środa, 18 lipca 2007 09:59
W połowie lipca 2007 firma New World Alternative Investments (NWAI) wprowadza na polski rynek nowy produkt „Energy+” adresowany do osób, które chcą zainwestować w rozwój światowego rynku energii. Produkt został stworzony przez NWAI przy współpracy z największymi instytucjami finansowymi Citigroup Global Markets Limited, ING Bank S.A. i T.U. Allianz Życie Polska SA.

Add a comment
Więcej…
 
Wyróżnienia: wręczenie godeł ogólnopolskiego programu certyfikującego "Firma Przyjazna Klientowi"
piątek, 13 lipca 2007 10:30
{mosimage}W dniu 29 czerwca 2007 w Warszawie odbyła się po raz trzeci gala wręczenia godeł ogólnopolskiego programu certyfikującego „Firma Przyjazna Klientowi”. Spośród 100 firm, które wzięły udział w programie uhonorowano 30 firm, a 9 firmom przyznano wyróżnienia. Wśród zwycięzców znalazły się duże firmy z potężnym kapitałem, ale również mali przedsiębiorcy. W gronie laureatów znalazły się firmy z branży ubezpieczeniowej TUW Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo - Kredytowych i TUiR „WARTA" S.A.


Otrzymanie godła „Firma Przyjazna Klientowi” potwierdza profesjonalne podejście firmy do klienta. Celem programu certyfikującego FPK jest uhonorowanie firm i instytucji realizujących wyróżniające się programy działań zorientowane na stałe podnoszenie poziomu zarządzania obsługą klienta poprzez budowanie długotrwałych relacji opartych na wzajemnych korzyściach.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: dyskusja nad projektem reformy finansów publicznych przełożona
środa, 11 lipca 2007 11:16
Konwent Seniorów zdecydował, że Sejm nie zajmie się we wtorek 10 lipca projektem reformy finansów publicznych . Sejm miał przeprowadzić we wtorek pierwsze czytanie projektu ustawy o finansach publicznych.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: pierwsze czytanie projektu ustawy o finansach publicznych
wtorek, 10 lipca 2007 11:02
{mosimage}W dniu dzisiejszym ( 10 lipca ) odbędzie się ostatnie przed przerwą wakacyjną posiedzenie Sejmu, podczas którego w porządku obrad znalazło się pierwsze czytanie projektu ustawy o finansach publicznych. Przewiduje on likwidację zakładów budżetowych i gospodarstw pomocniczych. Jeśli nowe przepisy zyskają aprobatę posłów oszczędności budżetu mają wynieść nawet 10 mld zł. Projektowane przez rząd zmiany przewidują również reformę ZUS i KRUS.

Przedstawienia założeń projektu ustawy o finansach publicznych ma dokonać wracająca do pracy po pobycie w szpitalu wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska. Zdaniem resortu finansów proponowane rozwiązania spowodują, że finanse publiczne staną się bardziej przejrzyste, co ułatwi ich kontrolę, ukróci marnotrawstwo i zapobiegnie korupcji. Dzięki ustawie oszczędności w latach 2008-2009  mają wynieść 1% PKB, czyli ok. 10 mld zł.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: zachęta do skorzystania z oferty ochrony karty płatniczej
piątek, 06 lipca 2007 12:18
Badania na temat tzw. inteligencji zakupowej mieszkańców państw unijnych dowiodły, że Polacy potrafią robić zakupy. Wyprzedzają nie tylko mistrzów sprzedaży okazyjnych, czyli Brytyjczyków, ale i niezwykle oszczędnych Niemców. Może zatem warto jeszcze bardziej wzmocnić naszą pozycję rynkową, korzystając z oferty ochrony karty płatniczej?

Add a comment
Więcej…
 
TUiR WARTA i Kredyt Bank: Firmy Przyjazne Klientom
środa, 04 lipca 2007 10:22
Kredyt Bank otrzymał godło programu certyfikującego Firma Przyjazna Klientowi, a TUiR WARTA wyróżnienie za wysoką jakość obsługi klientów i budowanie długotrwałych relacji opartych na wzajemnych korzyściach.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 następna > ostatnia >>

Strona 174 z 184

Aviva PTE: Maciej Karasiński nowym prezesem

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca)...


czytaj dalej

Gothaer TU: Marek Gołębiewski nowym członkiem zarządu

11 marca rada nadzorcza Gothaer TU zdecydowała o przedłużeniu kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego...


czytaj dalej

Swiss Re: Za 15 lat największym rynkiem ubezpieczeniowym będą Chiny

Rynki wschodzące pozostaną motorem wzrostu globalnej gospodarki i branży ubezpieczeniowej przez następną dekadę. Odzwierciedla to trwające...


czytaj dalej

Generali: Główne wskaźniki poszły w górę

W ubiegłym roku Grupa Generali zanotowała poprawę najważniejszych wskaźników. Wynik operacyjny i finansowy netto były lepsze niż w 2017 roku. W...


czytaj dalej

PIU: Jednolity wzór zaświadczeń o zdaniu egzaminu agencyjnego

Polska Izba Ubezpieczeń opracowała wzory pisemnych zaświadczeń o zdaniu egzaminu przez osoby, które chcą wykonywać czynności agencyjne....


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Pod dyktando lidera

Na przestrzeni ostatnich lat sytuacje, w których dyskurs branżowy został zdominowany przez jeden zakład ubezpieczeń, należały do rzadkości....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook