feed-image -

Reklama

Finanse


GPW: nowy zdalny członek giełdy
środa, 11 kwietnia 2007 11:41
Decyzją Zarządu Giełdy z wtorku 10 kwietnia br. francuska firma inwestycyjna BNP PARIBAS ARBITRAGE SNC  została dwunastym zdalnym członkiem GPW.. Zdalne członkostwo umożliwia zagranicznym brokerom bezpośredni dostęp do systemu GPW bez konieczności fizycznej obecności w Polsce lub korzystania z lokalnych pośredników.

Add a comment
Więcej…
 
Kredyty hipoteczne: groźba spirali zadłużenia
środa, 11 kwietnia 2007 10:50
{mosimage}Istnieje zagrożenie, że tak jak wielu Amerykanów również  Polacy mogą wpaść w spiralę zadłużenia - informuje dzisiejszy „Dziennik”. Głównym powodem jest szał zakupów na rynku mieszkaniowym, który spowodował masowe zaciąganie kredytów przez naszych rodaków.

Z danych Open Finance, firmy zajmującej się doradztwem finansowym, wynika, że ceny mieszkań w Warszawie i Krakowie osiągnęły już tak niebotyczne rozmiary, że na zakup mogą pozwolić sobie tylko osoby zarabiające grubo ponad przeciętną. Średnia cena metra kwadratowego w nowo wybudowanym lokalu przekracza kwotę 8 tys zł. Jak informuje „Dziennik”, wysokość przeciętnych kredytów zbliża się tu do 400 tys. zł, a miesięczne raty przekraczają 2 tys. zł.

W innych miastach, gdzie ceny są nieco niższe, na mieszkania ciągle stać Polaków zarabiających średnią krajową (czyli około 2,6 tys. zł   miesięcznie). Tak jest m.in. we Wrocławiu, w Gdyni i Katowicach. Ale i tam kredyty hipoteczne osiągają nieprawdopodobnie wysoki pułap: średnio grubo przekraczają 200 tys. zł. Pamiętajmy również o pojawiających się co jakiś czas modach na miasta. W tej chwili takim trendem charakteryzuje się Łódź, co oczywiście mocno wpływa na wysokość cen mieszkań.

Add a comment
Więcej…
 
UFK: prognozy wzrostu środków
wtorek, 10 kwietnia 2007 13:37
Wartość środków zgromadzonych w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych może w tym roku wzrosnąć nawet o 11 mld zł. Oznaczałoby to zwiększenie zgromadzonych środków do poziomu 38 mld zł.

Add a comment
Więcej…
 
Banki: perspektywy wpływów z tytułu ubezpieczeń w 2007 r.
piątek, 06 kwietnia 2007 16:08
Ze wstępnych szacunków wynika, że dzięki bankom ubezpieczyciele zebrali w 2006 roku około 8 mld zł składek. W tym roku suma ta może wynieść nawet 12 mld zł, przy czym większą część tego przypisu będą stanowiły tzw. polisy inwestycyjne. Z kolei oferowane przez banki ubezpieczenia ochronne, np. na życie, kredytu czy mieszkań, przynoszą około 1 mld zł. Towarzystwa ubezpieczeniowe szacują, że ten drugi segment przyniesie im w tym roku co najmniej 1,5 mld zł.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion: WIG20 znowu blisko rekordu wszech czasów
środa, 04 kwietnia 2007 22:30
{mosimage}Nasz rynek walutowy nie przejął się w najmniejszym stopniu ostrzeżeniami ekonomistów wieszczących nadejście w 2009 roku kryzysu w finansach państwa („Rzeczpospolita”). To tak odległa data dla krótkoterminowych inwestorów, że nie przejmują się oni w ogóle takimi ostrzeżeniami. Kursy walut nadal od rana spadały, ale już przed południem zwrot na rynku EUR/USD odwrócił kierunek. Jednak po południu złoty ponownie zaczął się umacniać i nie miało to nic wspólnego z zachowaniem kursu EUR/USD. W końcu dnia, mimo spadku tego kursu, nasza waluta, potwierdzając swoją siłę, umocniła się zarówno do euro jak i do dolara.

Dzisiaj w samo południe odbędzie się przetarg obligacji dwuletnich, ale to dług o tak krótkim okresie zapadalności, że popyt jest zawsze olbrzymi. Nie spodziewam się więc żadnego wpływu tego przetargu na rynek walutowy. Złoty będzie reagował na zmiany kursu EUR/USD po publikacji amerykańskich danych makro. Nie oczekuję bowiem, żeby zanik korelacji z kursem EUR/USD utrzymał się dłużej niż przez jeden dzień.


Add a comment
Więcej…
 
Ministerstwo Finansów: projekt reformy finansów publicznych
środa, 04 kwietnia 2007 13:04
Ministerstwo Finansów przedstawi w środę projekt reformy finansów publicznych. W konferencji prasowej na ten temat wezmą udział: premier Jarosław Kaczyński i wicepremier Zyta Gilowska.

Add a comment
Więcej…
 
Ministerstw Finansów: zwrot akcyzy za używane auta
środa, 04 kwietnia 2007 13:02
Z obliczeń Ministerstwa Finansów wynika, że budżet państwa zwróci niemal 600 mln zł osobom, które nadpłaciły akcyzę od używanych samochodów sprowadzonych do Polski z Unii Europejskiej od 1 maja 2004 r. (około 2 mln sztuk). Zweryfikowane zostaną jedynie samochody sprowadzone po wejściu w życie specustawy ( ministerstwo jeszcze nad nią pracuje ), gdyż od 1 grudnia 2006 r. akcyza dla aut używanych i nowych została zrównana i cały proceder stał się nieopłacalny.

Add a comment
Więcej…
 
Eureko: wyniki finansowe w 2006 r.
środa, 04 kwietnia 2007 12:57
Eureko, akcjonariusz mniejszościowy PZU podało do wiadomości publicznej wyniki finansowe za ubiegły rok. W 2006 roku holenderska grupa ubezpieczeniowa osiągnęła zysk netto w wysokości 985 mln euro, o 40 proc. więcej niż rok wcześniej. W znacznym stopniu wzrosły również przychody, które wyniosły 14,3 mld euro (wzrost o 117 proc.).

Add a comment
Więcej…
 
Giełda: boom na emisję akcji
środa, 04 kwietnia 2007 10:58
{mosimage}Tegoroczna emisja akcji  pozwoliła 11 notowanym na giełdzie spółkom zdobyć ponad 900 mln zł. Łączna wartość akcji sprzedanych w ciągu trzech miesięcy 2007 r. przez taką samą liczbę polskich debiutantów wyniosła 321 mln zł.

W Komisji Nadzoru Finansowego czeka na zatwierdzenie 12 prospektów giełdowych spółek, które zamierzają przeprowadzić tzw. wtórne oferty ( według informacji uzyskanych przez "Rzeczpospolitą". W zeszłym roku było ich siedem, z kolei w tym samym okresie 2005 r. złożone były tylko trzy prospekty. Od stycznia KNF dopuściła do obrotu 12 spółek zamierzających zadebiutować na GPW i 17 prospektów związanych z wtórnymi emisjami akcji. Przy utrzymaniu tego tempa do końca 2007 r. może dojść do sytuacji, że emisje akcji w tym roku przeprowadzi ponad 120 spółek. W ubiegłym roku kolejne emisje zrealizowało 39 spółek, a na parkiecie pojawiło się 38 nowych firm. Zapowiada się zatem, że rok bieżący będzie rekordowy zarówno pod względem liczby wtórnych emisji zrealizowanych przez spółki, jak i debiutów.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion: Przedświąteczna realizacja zysków na GPW
wtorek, 03 kwietnia 2007 16:10
{mosimage}W poniedziałek złoty wykorzystał siłę euro i nadal się wzmacniał. Wzmacniał się zresztą do obu głównych walut i to bardziej niż wynikałoby to z zachowania kursu EUR/USD. Mówiło się, że to przedświąteczne transfery naszej emigracji zarobkowej mogą się przyczyniać do umocnienia naszej waluty. Coś w tym jest, ale nawet, gdyby nie do końca był to powód wystarczający do umocnienia złotego (przecież wzmacniały się też inne waluty naszego regionu) to jako pretekst dla grających na wzmocnienie naszej waluty nadawał się znakomicie.
 
Nie widać żadnego powodu, żeby ta sytuacja się dzisiaj zmieniła. Jednak bliskość ważnych wsparć technicznych zarówno na wykresie EUR/PLN jak i USD/PLN powinna ograniczać przed świętami skalę wzmocnienia, a nawet prowokować do realizacji zysków. Generalnie nadal kierunek będzie pokazywał kurs EUR/USD.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 następna > ostatnia >>

Strona 175 z 177

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

PWS Konstanta: Adam H. Pustelnik nowym wiceprezesem zarządu

26 września Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PWS Konstanta powołało Adama H. Pustelnika na stanowisko wiceprezesa zarządu. W ramach swoich...


czytaj dalej

S&P: Marsh udźwignie obciążenie po zakupie JLT

Po dokonaniu dogłębnej analizy biznesowo-finansowej S&P uważa, że Marsh&McLennan (MMC) poradzi sobie z utrzymaniem pozycji finansowej adekwatnej...
czytaj dalej

Hyperion: Awans w rankingu Top Track 250

Grupa Hyperion została sklasyfikowana przez „The Sunday Times” na 21. miejscu najnowszego, dorocznego zestawienia brytyjskich firm średniej...
czytaj dalej

Talanx: Zyski i dywidenda niezagrożone mimo obciążeń

Około 700 mln euro w obecnym roku i około 900 mln euro w przyszłym – osiągnięcie takiego zysku przewiduje Grupa Talanx. Firma przyznała również,...


czytaj dalej

MRiRW: Propozycje maksymalnych sum ubezpieczenia na przyszły rok

15 października Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi skierował do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie maksymalnych sum...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook