feed-image -

Reklama

Finanse


UFK: prognozy wzrostu środków
wtorek, 10 kwietnia 2007 13:37
Wartość środków zgromadzonych w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych może w tym roku wzrosnąć nawet o 11 mld zł. Oznaczałoby to zwiększenie zgromadzonych środków do poziomu 38 mld zł.

Add a comment
Więcej…
 
Banki: perspektywy wpływów z tytułu ubezpieczeń w 2007 r.
piątek, 06 kwietnia 2007 16:08
Ze wstępnych szacunków wynika, że dzięki bankom ubezpieczyciele zebrali w 2006 roku około 8 mld zł składek. W tym roku suma ta może wynieść nawet 12 mld zł, przy czym większą część tego przypisu będą stanowiły tzw. polisy inwestycyjne. Z kolei oferowane przez banki ubezpieczenia ochronne, np. na życie, kredytu czy mieszkań, przynoszą około 1 mld zł. Towarzystwa ubezpieczeniowe szacują, że ten drugi segment przyniesie im w tym roku co najmniej 1,5 mld zł.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion: WIG20 znowu blisko rekordu wszech czasów
środa, 04 kwietnia 2007 22:30
{mosimage}Nasz rynek walutowy nie przejął się w najmniejszym stopniu ostrzeżeniami ekonomistów wieszczących nadejście w 2009 roku kryzysu w finansach państwa („Rzeczpospolita”). To tak odległa data dla krótkoterminowych inwestorów, że nie przejmują się oni w ogóle takimi ostrzeżeniami. Kursy walut nadal od rana spadały, ale już przed południem zwrot na rynku EUR/USD odwrócił kierunek. Jednak po południu złoty ponownie zaczął się umacniać i nie miało to nic wspólnego z zachowaniem kursu EUR/USD. W końcu dnia, mimo spadku tego kursu, nasza waluta, potwierdzając swoją siłę, umocniła się zarówno do euro jak i do dolara.

Dzisiaj w samo południe odbędzie się przetarg obligacji dwuletnich, ale to dług o tak krótkim okresie zapadalności, że popyt jest zawsze olbrzymi. Nie spodziewam się więc żadnego wpływu tego przetargu na rynek walutowy. Złoty będzie reagował na zmiany kursu EUR/USD po publikacji amerykańskich danych makro. Nie oczekuję bowiem, żeby zanik korelacji z kursem EUR/USD utrzymał się dłużej niż przez jeden dzień.


Add a comment
Więcej…
 
Ministerstwo Finansów: projekt reformy finansów publicznych
środa, 04 kwietnia 2007 13:04
Ministerstwo Finansów przedstawi w środę projekt reformy finansów publicznych. W konferencji prasowej na ten temat wezmą udział: premier Jarosław Kaczyński i wicepremier Zyta Gilowska.

Add a comment
Więcej…
 
Ministerstw Finansów: zwrot akcyzy za używane auta
środa, 04 kwietnia 2007 13:02
Z obliczeń Ministerstwa Finansów wynika, że budżet państwa zwróci niemal 600 mln zł osobom, które nadpłaciły akcyzę od używanych samochodów sprowadzonych do Polski z Unii Europejskiej od 1 maja 2004 r. (około 2 mln sztuk). Zweryfikowane zostaną jedynie samochody sprowadzone po wejściu w życie specustawy ( ministerstwo jeszcze nad nią pracuje ), gdyż od 1 grudnia 2006 r. akcyza dla aut używanych i nowych została zrównana i cały proceder stał się nieopłacalny.

Add a comment
Więcej…
 
Eureko: wyniki finansowe w 2006 r.
środa, 04 kwietnia 2007 12:57
Eureko, akcjonariusz mniejszościowy PZU podało do wiadomości publicznej wyniki finansowe za ubiegły rok. W 2006 roku holenderska grupa ubezpieczeniowa osiągnęła zysk netto w wysokości 985 mln euro, o 40 proc. więcej niż rok wcześniej. W znacznym stopniu wzrosły również przychody, które wyniosły 14,3 mld euro (wzrost o 117 proc.).

Add a comment
Więcej…
 
Giełda: boom na emisję akcji
środa, 04 kwietnia 2007 10:58
{mosimage}Tegoroczna emisja akcji  pozwoliła 11 notowanym na giełdzie spółkom zdobyć ponad 900 mln zł. Łączna wartość akcji sprzedanych w ciągu trzech miesięcy 2007 r. przez taką samą liczbę polskich debiutantów wyniosła 321 mln zł.

W Komisji Nadzoru Finansowego czeka na zatwierdzenie 12 prospektów giełdowych spółek, które zamierzają przeprowadzić tzw. wtórne oferty ( według informacji uzyskanych przez "Rzeczpospolitą". W zeszłym roku było ich siedem, z kolei w tym samym okresie 2005 r. złożone były tylko trzy prospekty. Od stycznia KNF dopuściła do obrotu 12 spółek zamierzających zadebiutować na GPW i 17 prospektów związanych z wtórnymi emisjami akcji. Przy utrzymaniu tego tempa do końca 2007 r. może dojść do sytuacji, że emisje akcji w tym roku przeprowadzi ponad 120 spółek. W ubiegłym roku kolejne emisje zrealizowało 39 spółek, a na parkiecie pojawiło się 38 nowych firm. Zapowiada się zatem, że rok bieżący będzie rekordowy zarówno pod względem liczby wtórnych emisji zrealizowanych przez spółki, jak i debiutów.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion: Przedświąteczna realizacja zysków na GPW
wtorek, 03 kwietnia 2007 16:10
{mosimage}W poniedziałek złoty wykorzystał siłę euro i nadal się wzmacniał. Wzmacniał się zresztą do obu głównych walut i to bardziej niż wynikałoby to z zachowania kursu EUR/USD. Mówiło się, że to przedświąteczne transfery naszej emigracji zarobkowej mogą się przyczyniać do umocnienia naszej waluty. Coś w tym jest, ale nawet, gdyby nie do końca był to powód wystarczający do umocnienia złotego (przecież wzmacniały się też inne waluty naszego regionu) to jako pretekst dla grających na wzmocnienie naszej waluty nadawał się znakomicie.
 
Nie widać żadnego powodu, żeby ta sytuacja się dzisiaj zmieniła. Jednak bliskość ważnych wsparć technicznych zarówno na wykresie EUR/PLN jak i USD/PLN powinna ograniczać przed świętami skalę wzmocnienia, a nawet prowokować do realizacji zysków. Generalnie nadal kierunek będzie pokazywał kurs EUR/USD.

Add a comment
Więcej…
 
STU Ergo Hestia: sprawozdania finansowe za 2006 r.
wtorek, 03 kwietnia 2007 15:32
29 marca 2007 r. odbyły się w Sopocie Zwyczajne Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy życiowej i majątkowej Ergo Hestii. Zatwierdziły one sprawozdania finansowe za rok 2006 obu spółek oraz udzieliły ich Zarządom oraz Radom Nadzorczym absolutorium z wykonania obowiązków.

Add a comment
Więcej…
 
PKO BP: nadchodzi Polski Koncern Finansowy?
wtorek, 03 kwietnia 2007 10:52
{mosimage}PKO BP poinformował w komunikacie, że obradująca w poniedziałek rada nadzorcza banku zdecydowała o powierzeniu od 11 kwietnia obowiązków prezesa zarządu banku, do czasu wyboru prezesa Rafałowi Juszczakowi. Do tej pory Juszczak był wiceprezesem zarządu banku, nadzorującym m.in. obszar informatyki i rynku korporacyjnego.

Marek Kłuciński, rzecznik prasowy banku powiedział, że procedura wyboru prezesa nadal trwa i  należy się spodziewać, że na najbliższym lub najbliższych posiedzeniach rady nadzorczej zostanie wyłoniony prezes i wiceprezesi banku. Dodał, że obecnie nie jest jeszcze ustalony termin następnego posiedzenia rady nadzorczej banku.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 następna > ostatnia >>

Strona 176 z 178

KNF: Marek Chrzanowski zrezygnował

13 listopada przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marek Chrzanowski złożył rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Rezygnacja...


czytaj dalej

Superpolisa: Anna Bernacka-Matras pełnomocnikiem zarządu ds. sprzedaży

Anna Bernacka-Matras, przez ostatnie lata dyrektor największego przedstawicielstwa w strukturach sprzedażowych Grupy Ergo Hestia, dołączyła w...


czytaj dalej

Allianz: Górna połowa przedziału docelowego

Jest wysoce prawdopodobne, że Allianz osiągnie w 2018 r. zysk z górnej połowy przedziału docelowego – przewiduje dyrektor finansowy Giulio...


czytaj dalej

Talanx: Wzrost zysków mimo dużych obciążeń

Przez trzy kwartały obecnego roku Grupa Talanx zarobiła netto blisko 500 mln euro. Do osiągnięcia tego wyniku przyczyniły się niemal wszystkie...


czytaj dalej

UFG: 75% przypadków braku OC wykrytych bez udziału kierowcy

Przez 3 kwartały tego roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) wystawił ponad 68 tysięcy wezwań o zapłacenie kary za brak OC posiadaczy...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Generalnie o likwidacji

Opublikowany 13 listopada 41. odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji” poświęcony był najnowszym wdrożeniom w obszarze likwidacji szkód w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook