feed-image -

Reklama

Finanse


WARTA i Kredyt Bank: nowe propozycje inwestycyjne
wtorek, 19 czerwca 2007 09:53
Od 18 czerwca 2007 w placówkach Kredyt Banku można zawrzeć nowe ubezpieczenia inwestycyjne - Ubezpieczenie Inwestycyjne PROFIT PLAN i SUPERPAKIET, łączący ubezpieczenie z funduszem i lokatę. Osobom zainteresowanym długoterminową, bezpieczną inwestycją z jednoczesną ochroną zdrowia i życia WARTA i Kredyt Bank proponują Ubezpieczenie Inwestycyjne PROFIT PLAN.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion. Doradcy Finansowi: Korekta na rynku obligacji podniosła indeksy giełdowe
poniedziałek, 18 czerwca 2007 12:47
{mosimage}Od początku tygodnia zachowanie amerykańskiego rynku akcji nie pozostawiało żadnej wątpliwości. Co prawda indeksy spadały w reakcji na wzrost rentowności obligacji, ale gołym okiem widać było, że gracze czekają na korektę na rynku długu, żeby doprowadzić do zwyżki. Zamykanie krótkich pozycji doprowadziło do takiej korekty już w środę, a gracze to natychmiast i do końca wykorzystali. Optymizm rynków finansowych  jest zaiste zadziwiający. Rok temu rentowność obligacji zatrzymała się na poziomie nieco niższym od szczytu z zeszłego tygodnia, ale doprowadziło to do ostrej, dwumiesięcznej przeceny indeksów giełdowych. Tym razem rynki ograniczyły się do wykazania niewielkiego jedynie niepokoju. Takie reakcje sygnalizują, że hossa będzie jeszcze trwała, ale wybicie się rentowności z kanału 20 – letniego trendu spadkowego nie pozostawia złudzeń. Koszt pieniądza będzie rósł, a to musi doprowadzić do załamanie giełd. Ale uwaga: nie musi to być nawet ten rok.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion: Duży popyt na polskie i węgierskie akcje
poniedziałek, 04 czerwca 2007 12:53
Krótszy z powodu poniedziałkowego święta tydzień na rynkach finansowych w USA zapowiadał się nieszczególnie. We wtorek gracze dowiedzieli się, że Chiny od środy podnoszą podatek od obrotu akcjami z 0,1 do 0,3 procenta. Podobno w 1997 roku indeksy w Chinach spadły o 30 procent w ciągu 4 miesięcy po podniesieniu podatku od kupna akcji z 0,3 do 0,5 procenta. Tyle tylko, że w 1997 roku trwał kryzys azjatycki, więc nie porównanie nie jest miarodajne. Zresztą pojawia się coraz więcej wypowiedzi ekonomistów, którzy twierdzą, że krach w Chinach nie będzie miał wielkiego wpływu na globalny rynek akcji. Ostatnio taką opinię wyraził też Alan Greenspan, były szef Fed.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Direct: milion euro przypisu składki
poniedziałek, 04 czerwca 2007 10:52
W dniu 31 maja 2007 przypis składki ze sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych poprzez platformę Allianz Direct przekroczył łącznie w Polsce i Czechach poziom 1 miliona Euro.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: Stabilna tendencja wzrostu
czwartek, 31 maja 2007 14:59
31 maja 2007 roku w siedzibie Link4 TU SA w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona wynikom finansowym Link4 za pierwszy kwartał 2007 roku.
 Link4 może pochwalić się przypisem składki brutto w wysokości 49,8 mln zł, w porównaniu do 38,9 mln zł w pierwszym kwartale 2006 roku. Udział kosztów działalności w składce zarobionej brutto w tym okresie zmniejszył się o ponad 5 punktów procentowych w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Generali: wyniki w pierwszym kwartale 2007 r.
czwartek, 31 maja 2007 12:20
Wyniki pierwszego kwartału 2007 r. potwierdziły dynamiczne tempo rozwoju spółek Grupy Generali w Polsce. Są one dowodem, że Grupa wkracza w kolejną fazę rozwoju, w której spodziewać się można wielu korzyści związanych z coraz większą skalą prowadzonej działalności. W ciągu pierwszych 3 miesięcy br. spółki Grupy Generali Polska zebrały łącznie 246,6 mln zł przypisu składek ubezpieczeniowych. To o 41% więcej niż w tym samym czasie przed rokiem, podczas gdy średnia wzrostów na rynku wyniosła ok. 20%. Zysk netto spółek Grupy wyniósł łącznie 17,1 mln zł. OFE Generali zanotowało rok do roku najwyższą na rynku, 16,3-procentową dynamikę przyrostu prowadzonych rachunków.

Add a comment
Więcej…
 
Polski rynek akcji: OFE i TFI zainwestowały już 100,6 mld zł
środa, 30 maja 2007 10:29
Jak podały Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych zaangażowanie funduszy inwestycyjnych i emerytalnych na rynku polskich akcji wzrosło do 100,6 mld zł na koniec kwietnia wobec 96,4 mld zł miesiąc wcześniej. Ze wzrostem wartości portfela akcyjnego nie szedł jednak w parze wzrost udziału funduszy w kapitalizacji polskiego rynku. Udział ten zmniejszył się do 13,15% z 13,6%. Na koniec kwietnia fundusze inwestycyjne zainwestowały 51 mld zł a emerytalne 49,6 mld zł w akcje notowane na GPW.

Add a comment
Więcej…
 
Kredyty hipoteczne: uwaga na koszty dodatkowe
wtorek, 29 maja 2007 16:58
Promocje kredytów hipotecznych wyglądają bardzo atrakcyjnie. Niska marża i brak prowizji przekonują. Drugą stronę medalu może jednak tworzyć koszt dodatkowych usług lub produktów bankowych powiązanych z kredytem.

Add a comment
Więcej…
 
Amplico Life: wyniki finansowe w I kwartale 2007r.
wtorek, 29 maja 2007 13:22
Amplico Life Pierwsze Amerykańsko-Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A. ogłosiło wyniki finansowe osiągnięte w I kwartale 2007r. Składka przypisana brutto wyniosła 466 mln zł i wzrosła w porównaniu z wynikiem osiągniętym w I kwartale 2006 roku o 22%.

Add a comment
Więcej…
 
Komentarz giełdowy Xelion: nieudany atak na opór
poniedziałek, 28 maja 2007 14:59
{mosimage}W USA od początku tygodnia nadal panowała fuzjomania. Każdy, najmniejszy nawet pretekst doprowadzał do chwilowego wzrostu indeksów, ale kolejne trzy próby ustanowienia przez indeks S&P 500 nowego rekordu wszech czasów nie powiodły się. Zazwyczaj takie wielokrotne, nieudane próby pokonania ważnego oporu doprowadzają w końcu do spadku cen/indeksów. Tak stało się i tym razem – w czwartek indeksy spadły (ale w piątek znowu rosły). Katalizatorem była wypowiedź Alana Greenspana, który zapowiedział „dramatyczną korektę” na chińskim rynku akcji. Ja bym jednak tego ostrzeżenia nie przeceniał (zdecydowanie bardziej istotne były przyczyny techniczne i wzrost rentowności obligacji), duże fundusze od dawna ostrzegały przed krachem w Chinach i rynki się już z tą myślą oswoiły. Dużo więcej piszę na ten temat w swoim blogu (http://kuczynski.blogbank.pl/), więc nie ma sensu, żeby to tutaj powtarzać.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 następna > ostatnia >>

Strona 180 z 187

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Chiny: Wejście firm zagranicznych w prywatne emerytury

Ponieważ Chiny otwierają się dla firm zagranicznych, ubezpieczyciele tacy jak Generali i Prudential rozpoczęli rozmowy z władzami na temat wejścia...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

KNF: Ubezpieczyciele mają co poprawiać

Kilka dni nawałnic w sierpniu 2017 roku kosztowało ubezpieczycieli blisko pół miliarda złotych. Z kolei ubiegłoroczne kontrole z zakładach...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Dwa główne akcenty

Nowości technologiczne i wskaźniki finansowe oraz statystyczne obejmujące ubiegły rok – te dwie kwestie zdominowały miniony tydzień w polskiej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook