feed-image -

Reklama

Finanse


FedEE: Polska najatrakcyjniejszym krajem Europy
czwartek, 09 sierpnia 2007 16:02
{mosimage}Jak podała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) z najnowszego rankingu Federacji Europejskich Pracodawców - The Federation of European Employers (FedEE) wynika, że Polska jest najatrakcyjniejszym spośród 31 krajów europejskich miejscem dla inwestycji. Poza nami w gronie 5 najbardziej atrakcyjnych krajów znalazły się: Dania, Słowenia, Szwajcaria oraz Wielka Brytania. W rankingu FedEE Polska otrzymała ocenę +6 wyprzedzając wszystkich konkurentów w regionie: Słowację, Czechy oraz Węgry.

Prezes PAIiIZ Paweł Wojciechowski, cytowany w komunikacie agencji, powiedział, że Polska ma najbardziej konkurencyjnych pracowników w Europie, jeśli wziąć pod uwagę całkowite koszty pracy w porównaniu do jakości pracy. Nadal nasz kraj posiada duże zasoby wysoko wykwalifikowanych pracowników systematycznie podnoszących swoje kwalifikacje.
Zdaniem Wojciechowskiego, to właśnie podnoszenie kwalifikacji i aktywizacja zawodowa są najlepszym sposobem na walkę z bezrobociem.

Add a comment
Więcej…
 
ING NN Polska S.A.TUnŻ: wyniki finansowe po drugim kwartale 2007 roku
czwartek, 09 sierpnia 2007 11:53
ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ogłosiło wyniki finansowe po drugim kwartale 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
PZU Życie: zwiększenie zaangażowania w FO Dębica
czwartek, 09 sierpnia 2007 10:47
Jak podała Firma Oponiarska Dębica, PZU Życie po zakupie przez PZU AM 22.899 akcji zwiększyło udział w spółce do 5,07 proc. głosów na WZA.

Add a comment
Więcej…
 
AIG Polska: 7, 3 mln zł zysku po 6 miesiącach 2007 r.
środa, 08 sierpnia 2007 12:25
Od początku sierpnia spływają  publikacje wyników towarzystw ubezpieczeniowych za pierwsze półrocze. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku znów większość ubezpieczycieli zanotuje świetne, a nierzadko rekordowe wyniki.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: budowanie zgodne z prawem
środa, 08 sierpnia 2007 10:40
Częstsze sprawdzanie warunków pracy w budownictwie, górnictwie oraz rolnictwie zapowiada Państwowa Inspekcja Pracy. Pod lupą znajdzie się szczególnie pierwsza z wymienionych gałęzi gospodarki – rozbudowa stadionów i infrastruktury, związana z organizacją mistrzostw Euro 2012 lada chwila uczyni z polskich miast wielkie place budowy. Tymczasem... wiele tysięcy wykwalifikowanych robotników wyjechało do pracy za granicą, a na ich miejsce zatrudniane bywają zupełnie przypadkowe osoby.

Add a comment
Więcej…
 
Rejent Life: ujemny wynik finansowy w pierwszym półroczu
wtorek, 07 sierpnia 2007 11:59
Towarzystwo ubezpieczeniowe Rejent Life wypracowało ujemny wynik finansowy za pierwszych sześć miesięcy 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union Polska: konferencja prasowa na temat wyników w pierwszej połowie 2007 r.
wtorek, 07 sierpnia 2007 10:32
Commercial Union Polska organizuje w czwartek 9 sierpnia specjalną konferencję prasową. Podczas spotkania wyniki finansowe spółek grupy CU Polska za I półrocze 2007 przedstawi prezes ubezpieczyciela Adam Uszpolewicz.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion. Doradcy Finansowi: czy rzeczywiście "król jest nagi"?
poniedziałek, 06 sierpnia 2007 16:27
Niby sezon ogórkowy..., ale na giełdach widzimy takie zawirowania, że nie można udawać, iż nic się nie dzieje. Trzeba się wziąć z tematem za bary. Muszę jednak powiedzieć, że robię to niezbyt chętnie, bo nie pamiętam, kiedy ostatnio tak bardzo nie byłem niepewny tego, jak rozwinie się sytuacja. Dlatego też spróbuję ją opisać i przedstawić różne scenariusze nie oceniając ich według stopnia prawdopodobieństwa realizacji.

Add a comment
Więcej…
 
Usługi finansowe on line: klienci nie są zadowoleni
poniedziałek, 06 sierpnia 2007 14:28
Jak wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie IBM oraz firmy Kana Software, usługi świadczone przez internet nie spełniają oczekiwań klientów. Ankietę przeprowadzono pod kątem sprawdzenia użyteczności internetu jako kanału dystrybucji usług finansowych oraz kanału kontaktu z klientem. W ankiecie wzięło udział 72 instytucje finansowych.

Add a comment
Więcej…
 
Warta i Kredyt Bank: jedne najsilniejszych marek biznesowych w Polsce
piątek, 03 sierpnia 2007 15:08
Marki Kredyt Bank i TUiR Warta zostały uznane jednymi z najsilniejszych marek sektora B2B „Business Superbrands” na polskim rynku.  Tytuły Business Superbrands 2007 dla marek Kredyt Bank i TUiR WARTA przyznała niezależna Rada Marek Business Superbrands, złożona z ekspertów w tej dziedzinie.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 następna > ostatnia >>

Strona 181 z 193

Unum Życie: Łukasz Świerczek w zarządzie

Rada Nadzorcza Unum Życie TUiR S.A. powołała w skład zarządu Łukasza Świerczka, który odpowiedzialny będzie za pion prawno-administracyjny spółki....


czytaj dalej

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa...


czytaj dalej

Francja: ataki z żądaniem okupu na duże firmy

Duże firmy we Francji są coraz częściej celem cyberataków polegających na zablokowaniu danych i żądaniu okupu, ale często nie zgłaszają napaści z...


czytaj dalej

Bezpieczeństwo cybernetyczne w rękach wojskowego eksperta

Ubezpieczyciel specjalistyczny Liberty Specialty Markets (LSM), wchodzący w skład Grupy Liberty Mutual Insurance, powołał Jona Rigby’ego na...


czytaj dalej

UFG: Młodzi mężczyźni unikają ubezpieczenia i powodują kolizje

Największe ryzyko kolizji z pojazdem bez polisy OC istnieje w zachodniej Polsce oraz na Mazurach. To tam kierowcy najczęściej decydują się...


czytaj dalej

UNIQA: Komunikacja w 12 ratach

UNIQA wprowadziła możliwość rozłożenia płatności za ubezpieczenia komunikacyjne na 12 rat. Dotychczas możliwa była płatność jednorazowa lub w 2 i...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook