feed-image -

Reklama

Finanse


Giełda: boom na emisję akcji
środa, 04 kwietnia 2007 10:58
{mosimage}Tegoroczna emisja akcji  pozwoliła 11 notowanym na giełdzie spółkom zdobyć ponad 900 mln zł. Łączna wartość akcji sprzedanych w ciągu trzech miesięcy 2007 r. przez taką samą liczbę polskich debiutantów wyniosła 321 mln zł.

W Komisji Nadzoru Finansowego czeka na zatwierdzenie 12 prospektów giełdowych spółek, które zamierzają przeprowadzić tzw. wtórne oferty ( według informacji uzyskanych przez "Rzeczpospolitą". W zeszłym roku było ich siedem, z kolei w tym samym okresie 2005 r. złożone były tylko trzy prospekty. Od stycznia KNF dopuściła do obrotu 12 spółek zamierzających zadebiutować na GPW i 17 prospektów związanych z wtórnymi emisjami akcji. Przy utrzymaniu tego tempa do końca 2007 r. może dojść do sytuacji, że emisje akcji w tym roku przeprowadzi ponad 120 spółek. W ubiegłym roku kolejne emisje zrealizowało 39 spółek, a na parkiecie pojawiło się 38 nowych firm. Zapowiada się zatem, że rok bieżący będzie rekordowy zarówno pod względem liczby wtórnych emisji zrealizowanych przez spółki, jak i debiutów.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion: Przedświąteczna realizacja zysków na GPW
wtorek, 03 kwietnia 2007 16:10
{mosimage}W poniedziałek złoty wykorzystał siłę euro i nadal się wzmacniał. Wzmacniał się zresztą do obu głównych walut i to bardziej niż wynikałoby to z zachowania kursu EUR/USD. Mówiło się, że to przedświąteczne transfery naszej emigracji zarobkowej mogą się przyczyniać do umocnienia naszej waluty. Coś w tym jest, ale nawet, gdyby nie do końca był to powód wystarczający do umocnienia złotego (przecież wzmacniały się też inne waluty naszego regionu) to jako pretekst dla grających na wzmocnienie naszej waluty nadawał się znakomicie.
 
Nie widać żadnego powodu, żeby ta sytuacja się dzisiaj zmieniła. Jednak bliskość ważnych wsparć technicznych zarówno na wykresie EUR/PLN jak i USD/PLN powinna ograniczać przed świętami skalę wzmocnienia, a nawet prowokować do realizacji zysków. Generalnie nadal kierunek będzie pokazywał kurs EUR/USD.

Add a comment
Więcej…
 
STU Ergo Hestia: sprawozdania finansowe za 2006 r.
wtorek, 03 kwietnia 2007 15:32
29 marca 2007 r. odbyły się w Sopocie Zwyczajne Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy życiowej i majątkowej Ergo Hestii. Zatwierdziły one sprawozdania finansowe za rok 2006 obu spółek oraz udzieliły ich Zarządom oraz Radom Nadzorczym absolutorium z wykonania obowiązków.

Add a comment
Więcej…
 
PKO BP: nadchodzi Polski Koncern Finansowy?
wtorek, 03 kwietnia 2007 10:52
{mosimage}PKO BP poinformował w komunikacie, że obradująca w poniedziałek rada nadzorcza banku zdecydowała o powierzeniu od 11 kwietnia obowiązków prezesa zarządu banku, do czasu wyboru prezesa Rafałowi Juszczakowi. Do tej pory Juszczak był wiceprezesem zarządu banku, nadzorującym m.in. obszar informatyki i rynku korporacyjnego.

Marek Kłuciński, rzecznik prasowy banku powiedział, że procedura wyboru prezesa nadal trwa i  należy się spodziewać, że na najbliższym lub najbliższych posiedzeniach rady nadzorczej zostanie wyłoniony prezes i wiceprezesi banku. Dodał, że obecnie nie jest jeszcze ustalony termin następnego posiedzenia rady nadzorczej banku.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: Wyniki finansowe za 2006 rok
wtorek, 03 kwietnia 2007 09:36
Link4 TU SA, pierwsza w Polsce firma ubezpieczeń direct, w trzecim kwartale 2006 roku osiągnęła próg rentowności i podtrzymała trend stabilnego rozwoju biznesu. W 2006 roku spółka wygenerowała ponad 140 procentową dynamikę przypisu składki brutto.

Add a comment
Więcej…
 
Krajowy Rejestr Długów: Wielkie Wiosenne Sprzątanie Długów
poniedziałek, 02 kwietnia 2007 14:10
W dniu dzisiejszym KRD rozpoczął trzecią edycję "Wielkiego Wiosennego Sprzątania Długów", ogólnopolskiej kampanii społecznej Krajowego Rejestru Długów, skierowanej przede wszystkim do sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), które są najbardziej narażone na utratę płynności finansowej z powodu niesolidnych kontrahentów. Przedsiębiorcy, który do 29 kwietnia podpiszą umowę z Krajowym Rejestrem Długów (KRD), będą mogli bezpłatnie umieścić w rejestrze dowolną liczbę swoich dłużników.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Polska: innowacyjność źródłem zysków
poniedziałek, 02 kwietnia 2007 13:15
Przychody ze składek w spółkach ubezpieczeniowych Grupy Allianz Polska w roku 2006 zwiększyły o 79% z 1,4 do 2,5 miliarda zł, a ich łączny zysk brutto wzrósł o 40% z 81 do 113 milionów złotych. Według Allianz Polska tak znaczący wzrost przychodów i zysków był możliwy dzięki m.in. wdrożeniu w roku ubiegłym wielu innowacyjnych projektów.

Add a comment
Więcej…
 
GPW: nowa segmentacja notowanych spółek
poniedziałek, 02 kwietnia 2007 12:56
Od dnia dzisiejszego, tj. 2.04.2007, papiery wartościowe wszystkich spółek notowanych na rynku regulowanym zakwalifikowane zostaną do 3 nowych segmentów: 5 PLUS, 50 PLUS i 250 PLUS.

Add a comment
Więcej…
 
Rada Polityki Pieniężnej: wzrośnie koszt kredytu
poniedziałek, 02 kwietnia 2007 10:31
{mosimage}Od roku główna stopa procentowa NBP wynosi 4 proc., co spowodowało błogie poczucie spokoju i przekonania o stałym, niskim koszcie kredytu w złotych. ale za chwilę może się to zmienić. Rada Polityki Pieniężnej zapewne będzie reagować, bo efektem  rozpędu polskiej gospodarki jest nieuchronny wzrost inflacji. Powszechnym jest przekonanie, że stopy procentowe zostaną zwiększone o około 0,5 pkt proc.

Wzrost stóp procentowych bezpośrednio przełoży się na wysokość odsetek płaconych od kredytów mieszkaniowych i nie zrównoważą  ich spadające marże banków wliczone w oprocentowanie, gdyż zdaniem ekspertów znajdują się już na minimalnych poziomach. W przypadku kredytów w złotych marże wynoszą obecnie średnio 1 pkt proc., a dla kredytów we frankach szwajcarskich 1,3 pkt proc. Zdaniem Bogusława Grabowskiego, byłego członka RPP, sektor bankowy w Polsce w pogoni za udziałem w rynku zbyt mocno obniżył marże na kredytach mieszkaniowych.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: Szyby24 nagrodzone Medalem Europejskim
sobota, 31 marca 2007 12:32
Ubezpieczenie Szyby 24 zostało wyróżnione Medalem Europejskim nadawanym przez Business Centre Club oraz Urząd Komitetu Integracji Europejskiej. Medal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem, którego celem jest przybliżenie idei Unii Europejskiej w środowisku przedsiębiorców w Polsce. Wyróżniane są wyroby i usługi, które spełniają standardy europejskie.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 181 182 następna > ostatnia >>

Strona 181 z 182

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Allianz: Akwizycje zamiast odkupu?

Allianz może spowolnić realizację swojego programu odkupu akcji, aby móc dokonać niewielkich akwizycji – zapowiedział dyrektor finansowy grupy po...


czytaj dalej

Parlament Europejski: Zmiany w dyrektywie komunikacyjnej przyjęte

13 lutego deputowani z Parlamentu Europejskiego przyjęli zmiany w przepisach dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych (dyrektywie komunikacyjnej).

...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Windykacyjni pośrednicy

19 lutego ukazał się 54. odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gościem programu zatytułowanego „Windykacyjni pośrednicy” był Piotr...


czytaj dalej

PZU SA: Usługa Auto Non Stop dla posiadaczy PZU Auto AC

Oferta komunikacyjna PZU SA została wzbogacona o opcję Auto Non Stop. Dzięki nowej usłudze w przypadku obsługi zgłoszenia z PZU Auto AC...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook