feed-image -

Reklama

Finanse


TUW SKOK: włączenie do Europejskiego Forum Ubezpieczycieli Depozytów
czwartek, 04 października 2007 11:01
{mosimage}Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych TUW SKOK zostało włączone do Europejskiego Forum Ubezpieczycieli Depozytów ( EFDI ).Dzięki temu nasz kraj dołączy do krajów reprezentowanych w EFDI przez więcej niż jedną instytucję gwarantującą depozyty. Do momentu włączenia TUW SKOK członkiem EFDI reprezentującym Polskę był Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który jednak gwarantuje jedynie depozyty bankowe.

W ramach Europejskiego Forum Ubezpieczycieli Depozytów skupionych jest 51 członków z 38krajów europejskich. Forum wspiera stabilność struktur finansowych poprzez promowanie współpracy wewnątrzeuropejskiej na polu ubezpieczenia depozytów, a także ułatwia wymianę doświadczeń i informacji.

Add a comment
Więcej…
 
Expander: Polacy coraz bardziej zainteresowani rynkiem akcji
czwartek, 04 października 2007 10:59
{mosimage}Wzrosło zainteresowanie Polaków produktami finansowymi związanymi z rynkami akcji, wynika z przedstawionego w środę raportu firmy doradztwa finansowego Expander. Przeciętna skłonność klientów Expandera do inwestowania w akcje i fundusze akcji wzrosła we wrześniu do 30,7% z 28,6% pod koniec I półrocza, wynika z sondy przeprowadzonej wśród kilkuset osób.

- Zachowanie Polaków wydaje się zaskakujące, bo ostatni okres to spore spadki zarówno na GPW, jak i światowych giełdach, być może część osób chce kupować akcje, kiedy są tańsze. Możliwe też, że polski rynek staje się dojrzalszy i coraz więcej inwestorów rozumie, że bez akcji trudno osiągnąć wysokie stopy zwrotu - powiedziała kierowniczka działu analiz Expandera Katarzyna Siwek na konferencji prasowej.

Add a comment
Więcej…
 
Medicover: nie planujemy debiutu na GPW
środa, 03 października 2007 10:29
Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Medicover Bartosz Maciejewski, Grupa Medicover, oferująca abonamentowe usługi medyczne, nie ma planów wprowadzenia swoich akcji na warszawską giełdę.

Add a comment
Więcej…
 
Euler Hermes: analiza raportu na temat bankructw
wtorek, 02 października 2007 15:57
{mosimage}W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku zbankrutowało w Polsce 339 przedsiębiorstw, co oznacza spadek o 24% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.


Rozkład liczby upadłości na obszarze całego kraju nie był równomierny. Wśród województw najbardziej zagrożonych upadłościami znalazło się województwo mazowieckie (90), śląskie (42) i dolnośląskie (35). Natomiast najmniej bankructw miało miejsce w województwie opolskim (4), świętokrzyskim (6) i podlaskim (9). - Raport o liczbie upadłości po trzech kwartałach 2007 roku na pierwszy rzut oka nie zaskakuje niczym nowym. Nadal maleje liczba bankrutów, nadal również najwięcej upadłości notowanych jest w województwie mazowieckim. Tradycyjnie na tak znaczące rozbieżności pomiędzy poszczególnymi regionami Polski miał wpływ przede wszystkim zróżnicowany poziom rozwoju ekonomicznego poszczególnych województw, którego odzwierciedleniem jest liczba przedsiębiorstw działających, a w szczególności nowo zakładanych w danym regionie. – podsumowuje Tomasz Starus, dyrektor w Dziale Oceny Ryzyka w Euler Hermes Zarządzanie Ryzykiem Sp. z o.o.

Add a comment
Więcej…
 
PTR: EBOiR zwiększy zaangażowanie w towarzystwie?
wtorek, 02 października 2007 11:00
EBOiR jest zainteresowany zwiększeniem pakietu akcji w Polskim Towarzystwie Reasekuracyjnym z 5 do 15-20 proc. Bank jest zaangażowany w ten projekt od ok. czterech miesięcy.

Add a comment
Więcej…
 
GK: EUROPA: butik EUROPEJSKICH inwestycji
poniedziałek, 01 października 2007 22:01
„Gwarancja Profit Plus 2010” to produkt strukturyzowany, którym Grupa Kapitałowa EUROPA rozpoczyna współpracę z firmą Partnerzy Inwestycyjni Sp. z o.o.  Oferta umożliwia zysk dzięki wskazaniom pięciu indeksów spółek z całego świata.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: sytuacja finansowa PZU SA nie jest zagrożona
poniedziałek, 01 października 2007 11:09
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) uważa, że sytuacja finansowa PZU SA nie jest zagrożona - ocenił w piątek szef KNF Stanisław Kluza.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: Kluczny za Gomołę?
poniedziałek, 01 października 2007 11:07
Według nieoficjalnych informacji „Wall Street Journal Polska” w dniu dzisiejszym premier Jarosław Kaczyń ski powoła Artura Klucznego na stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Kluczny w swojej funkcji ma być następcą Marcina Gomoły. EW KNF będzie nadzorował piony: rynku kapitałowego i międzysektorowy.

Add a comment
Więcej…
 
GoUnited: nowa grupa kapitałowa wchodzi na rynek
piątek, 28 września 2007 11:24
Na rynek usług finansowych wkracza nowy gracz – GoUnited. GoUnited to nazwa grupy w skład której wchodzą spółki już istniejące na rynku - GoAdvisers (dotychczasowa spółka TAG), GoFinance (dotychczasowa Multiinvest) oraz nowe podmioty – GoTFI (w trakcie rejestracji). W najbliższym czasie do grupy dołączy również GoInvest (Dom Maklerski).

Add a comment
Więcej…
 
UFK: podsumowanie sierpnia na rynku ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych
piątek, 28 września 2007 11:14
{mosimage}Tak jak lipiec, również sierpień nie był dobrym okresem dla posiadaczy ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych. Spadki na warszawskiej giełdzie, które rozpoczęły się na początku lipca, w sierpniu jeszcze się pogłębiły. Także większość giełd zagranicznych nie może zaliczyć ostatniego miesiąca do udanych.

Jednak było pozytywne zjawisko. W sukurs krajowym inwestorom przyszły dolar i euro, zyskujące względem złotego. Spośród 508 wycenianych w złotych funduszy dostępnych szerokiemu gronu odbiorców, tylko 123 zdołały uchronić środki inwestorów przed utratą wartości w skali miesiąca. Najlepszy wynik w sierpniu wypracował fundusz Royal Dolarowy UFK, którego jednostka wzrosła o +4,5%. Na przeciwległym końcu zestawienia pojawia się ING UFK Portfel Inwestycyjny Dynamiczny Plus, który stracił w ciągu miesiąca -8,9%.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 następna > ostatnia >>

Strona 181 z 199

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Katar: Bez Dubaju zyski spadły

Katarskie towarzystwo ubezpieczeń ogólnych i reasekuracji Qatar General Insurance and Reinsurance Company (QGIRC) odnotowało spadek o 88,5% zysków...


czytaj dalej

Grupa PZU: Blisko 2 mld zł z działalności w trudnym otoczeniu

17,5 miliarda złotych – takim wynikiem sprzedażowym za 3 kwartały obecnego roku legitymowała się Grupa PZU. To najwyższy taki rezultat w jej...


czytaj dalej

Prudential: Migracja do chmury

Prudential wdrożył chmurowy system ERP Oracle Financials Cloud. Projekt zrealizowano równocześnie w Polsce oraz w Irlandii w ciągu 10 miesięcy. To...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook