feed-image -

Reklama

Finanse


MF: inwestorzy zagraniczni zainwestowali na koniec czerwca w SPW 73,6 mld zł
środa, 01 sierpnia 2007 11:14
Jak podało Ministerstwo Finansów, inwestorzy zagraniczni na koniec czerwca 2007 roku zainwestowali w polskie papiery skarbowe środki o wartości 73.619,97 mln zł wobec 78.270,81 mln zł na koniec maja 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: o czym będzie mowa na NWZ w dniu 22 sierpnia
środa, 01 sierpnia 2007 11:09
22 sierpnia spotkają się akcjonariusze największego polskiego ubezpieczyciela, by zaakceptować skonsolidowane ubiegłoroczne wyniki grupy PZU.

Add a comment
Więcej…
 
PKPP Lewiatan: raport na temat gospodarki i polskich przedsiębiorstw
środa, 01 sierpnia 2007 10:59
{mosimage}Rok 2006 był bardzo dobry dla polskiej gospodarki - wzrost PKB sięgnął 6,1% przy wysokim wzroście spożycia indywidualnego. W ciągu pierwszych 6 miesięcy 2007 r. było jeszcze lepiej – wszystko wskazuje na to, że tempo wzrostu PKB wyniosło 6,7 – 6,8%. W tym optymistycznym obrazie pojawiają się jednak pęknięcia: bariery podażowe, które utrudniają utrzymanie dotychczasowej dynamiki rozwoju gospodarki.

W roku 2006 do wysokiej konsumpcji dołączyły inwestycje, które wzrosły o 16,7% (nakłady brutto na środki trwałe). Towarzyszyła temu bardzo wysoka, mimo silnej złotówki, dynamika wzrostu exportu (ponad 23%, wg NBP, w euro), aczkolwiek kontrybucja eksportu netto do wzrostu PKB była ujemna. Deficyt budżetowy wyniósł 25,06 mld zł wobec planowanych 30,5 mld zł (82% wykonania deficytu).

Add a comment
Więcej…
 
Xelion. Doradcy Finansowi: chaotyczne zmiany cen akcji
poniedziałek, 30 lipca 2007 16:49
{mosimage}W piątek rano złoty podążał za kursem USD/JPY. Wczesno poranne wzmocnienie jena osłabiło naszą walutę, ale rozpoczęta potem na rynku jena korekta doprowadziła do zmiany kursów walut również na naszym rynku. Jednak korekta ta szybko się zakończyła, a kurs EUR/USD nadal spadał, co osłabiało złotego do dolara.

Publikacja danych w USA pokazujących, że presja inflacyjna maleje zaczęły podnosić kurs EUR/USD, a to pomogło złotemu, który zaczął się wzmacniać do obu głównych walut. Jednak kolejna zmiana na rynkach światowych i znaczne umocnienie dolara do euro wymusiło osłabienie złotego do dolara i umocnienie do euro. Dzisiaj nadal rynek walutowy podlegał będzie szybkim i nieoczekiwanym zmianom. Nakładać się na siebie będzie wpływ zmian kursu EUR/USD i USD/JPY. W tej sytuacji niezwykle ciężko stawiać jakąś prognozę.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: świetne wyniki akcyjnego funduszu
poniedziałek, 30 lipca 2007 11:09
Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy Akcji wchodzący w skład Planu Inwestycyjnego AXA okazał się najlepszym w swojej kategorii. W opublikowanym przez „Parkiet” (nr 164 z 18.07.2007) rankingu za czerwiec 2007 roku fundusz ten zostawił daleko w tyle wszystkich konkurentów inwestujących w polskie akcje.

Add a comment
Więcej…
 
Coface: podwyższenie oceny Polski w ratingu ryzyka
piątek, 27 lipca 2007 16:50
{mosimage}W opracowywanym systematycznie przez Coface ratingu 154 krajów, ocena Polski po pierwszym półroczu 2007 roku została podwyższona do poziomu A3. Oznacza to lepszą ocenę polskich firm pod względem wywiązywania się z zobowiązań finansowych.

Coface co kwartał dokonuje oceny ryzyka niewywiązywania się ze swoich zobowiązań płatniczych przez firmy w danym państwie. Przyznawana ocena wskazuje w jakim stopniu sytuacja polityczna, gospodarcza i finansowa kraju wpływa na zobowiązania finansowe miejscowych firm.

Poprawa ratingu Polski jest odzwierciedleniem poprawiającego się stanu polskiej gospodarki. Dzięki silnemu popytowi na rynku wewnętrznym oraz wysokiemu poziomowi eksportu Polska osiągnęła wyniki lepsze od zakładanych. Tendencja ta powinna utrzymać się do końca roku (wzrost gospodarczy na poziomie 6,5% w 2007 r. w porównaniu z 6,1% w 2006 r.), przy umiarkowanym poziomie inflacji. Rosnące zarobki już pobudziły presję inflacyjną i ta tendencja będzie się nadal pogłębiać. Eksport polskich towarów nadal będzie rósł, a sytuację polskich przedsiębiorstw wspomagać będzie coraz silniejszy popyt wewnętrzny.

Add a comment
Więcej…
 
KNF:porozumienie o współpracy w zakresie zapewnienia ochrony interesów uczestników rynku finansowego
piątek, 27 lipca 2007 16:48
Jak poinformowała w piątkowym komunikacie ( 27 lipca ) Komisja Nadzoru Finansowego, KNF i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zawarły porozumienie o współpracy w zakresie zapewnienia ochrony interesów uczestników rynku finansowego.

Add a comment
Więcej…
 
Perfect Niezależne Doradztwo Finansowe SA.: ambitne plany rozwoju
środa, 25 lipca 2007 14:38
{mosimage}31 lipca 2007 roku odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Perfect Niezależne Doradztwo Finansowe SA., na którym zostanie podwyższony kapitał zakładowy z 650 tys.zł do kwoty ok.7.5 mln zł. W ramach planowanego podwyższenia kapitału, wszystkie wyemitowane akcje mają być objęte przez Perfect Spółka Jawna, z siedzibą w Gdańsku.

 Jest to już drugi etap zamykający fuzję spółek Perfect Spółka Jawna z Gdańska i NDF SA z siedzibą w Warszawie, działających na rynku doradztwa finansowo-ubezpieczeniowego.

Pierwszy etap z 30 czerwca 2006 roku obejmował zakup 45 % akcji spółki NDF SA przez właścicieli Perfect Spółka Jawna oraz prowadzenie działalności pod nową nazwą - Perfect Niezależne Doradztwo Finansowe SA. W wyniku połączenia powstanie jedna z największych na rynku firm oferujących Klientom kompleksowe usługi w zakresie doradztwa finansowego, ubezpieczeń na życie, majątkowych oraz kredytów. Spółka działać będzie poprzez sieć 220 doradców działających w kilkunastu oddziałach, obsługując łącznie bazę ponad 100 tysięcy klientów.

Add a comment
Więcej…
 
CIGNA STU: krótkie podsumowanie I półrocza 2007 r.
środa, 25 lipca 2007 11:26
Za I półrocze 2007 roku CIGNA STU zebrała składkę przypisaną brutto w wysokości 290 mln zł, co oznacza wzrost o 29,9% wobec analogicznego okresu ub. roku. Pozyskana składka jest o prawie 67 mln zł większa od składki zebranej w I półroczu 2006 roku.

Add a comment
Więcej…
 
PKO BP i PZU SA : narodowa grupa finansowa jednak powstanie?
piątek, 20 lipca 2007 10:02
{mosimage}Znów wraca temat narodowej grupy finansowej, która miałaby powstać w wyniku połączenia liderów rynków: bankowego i ubezpieczeniowego. Podczas konferencji prasowej podsumowującej rok funkcjonowania rządu pod przewodnictwem  Jarosława Kaczyńskiego premier poinformował, że rząd planuje konsolidację PZU i PKO BP. Ta koncepcja spotkała się niedawno z pozytywną oceną nowo powołanego prezesa największego polskiego banku, Rafała Juszczaka.

Na czwartkowej konferencji premier podkreślił, że w udany sposób prowadzona jest obrona PZU. Jarosław Kaczyński dodał, że jest planowana wielka konsolidacja PZU - PKO BP a rząd chce stworzyć wielki podmiot w sferze finansów, w tym wypadku nie publicznych, tylko prywatnych, który będzie bardzo istotnym ośrodkiem polskiej siły w naszym życiu gospodarczym.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 następna > ostatnia >>

Strona 182 z 193

Unum Życie: Łukasz Świerczek w zarządzie

Rada Nadzorcza Unum Życie TUiR S.A. powołała w skład zarządu Łukasza Świerczka, który odpowiedzialny będzie za pion prawno-administracyjny spółki....


czytaj dalej

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa...


czytaj dalej

Bezpieczeństwo cybernetyczne w rękach wojskowego eksperta

Ubezpieczyciel specjalistyczny Liberty Specialty Markets (LSM), wchodzący w skład Grupy Liberty Mutual Insurance, powołał Jona Rigby’ego na...


czytaj dalej

Credendo: Przed nami wieprzowy kryzys?

Chiny są największym producentem wieprzowiny na świecie (co stanowi około 50% światowej produkcji, konsumpcji i inwentarza żywego), a wszelkie...


czytaj dalej

Ubea.pl: ceny polis OC ppm wciąż idą w dół

Czerwcowy barometr Ubea.pl powstał po przeanalizowaniu średnich składek OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oferowanych online przez dziewięć...


czytaj dalej

Kierowcy mobilnie porównują polisy

53 procent użytkowników porównywarki Porówneo.pl poszukuje ofert ubezpieczenia OC, AC, NNW i assistance za pośrednictwem urządzeń mobilnych....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook