feed-image -

Reklama

Finanse


TUnŻ EUROPA: EUROPEJSKI naWIGator
środa, 26 września 2007 12:28
Inwestycja oparta o wskazania indeksu WIG20 to nowatorska na rynku propozycja Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA i doradcy finansowego Wealth Solutions Sp. z o.o. Produkt strukturyzowany „NaWIGator” umożliwia osiąganie zysków zarówno przy wzrostach, jak i spadkach warszawskiego indeksu. 

Add a comment
Więcej…
 
PZM TU: nowe oddziały
środa, 26 września 2007 12:26
Przedstawiciele zarządu i dyrekcji PZM TU S.A. otworzyli wczoraj w Gdańsku nowy Oddział Regionalny, którym kieruje Antoni Wierciński.

Add a comment
Więcej…
 
TUnŻ EUROPA : nowa oferta inwestycyjna
środa, 26 września 2007 12:25
Udana inwestycja, niezależnie od sytuacji na giełdach, przy udziale w zyskach przekraczającym nawet 200%, to kolejna wspólna oferta przygotowana przez EUROPĘ wraz z firmą „Goldenegg – Niezależni Doradcy Finansowi”, we współpracy z Wealth Solutions Sp. z o.o.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: szkolenia dla dziennikarzy i przedstawicieli mediów na temat rynku finansowego
wtorek, 25 września 2007 10:06
Komisja Nadzoru Finansowego organizuje bezpłatne szkolenie na temat rynku finansowego dla dziennikarzy i przedstawicieli mediów. Jego celem będzie zapoznanie z mechanizmami funkcjonowania rynku finansowego, przekazanie wiedzy ułatwiającej podejmowanie decyzji dotyczących finansów osobistych oraz przybliżenie działalności KNF.

Add a comment
Więcej…
 
PKO BP i PZU: wątpliwości ekspertów finansowych
wtorek, 25 września 2007 10:04
Bliska współpraca między PKO Bankiem Polskim a PZU byłaby korzystniejsza niż połączenie obu instytucji, uważa dyrektor wykonawczy Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) Kazimierz Marcinkiewicz.

Add a comment
Więcej…
 
Wealth Solutions: ambitne plany
wtorek, 25 września 2007 10:01
{mosimage}Jak poinformowali przedstawiciele Wealth Solutions, spółki zajmującej się sprzedażą i consultingiem w zakresie produktów inwestycyjnych, firma zamierza zebrać 150 mln zł aktywów w ciągu roku i spodziewa się, że wypracuje pierwszy zysk netto na koniec 2008 roku. Spółka nie wyklucza wejścia na rynek NewConnect lub rynek podstawowy GPW w perspektywie 2 lat.

- Planujemy zebrać 150 mln zł aktywów w ciągu roku, przy prowizji na poziomie 2,5-3,0%. Spodziewamy się, że operacyjnie zysk osiągniemy w ciągu 6 miesięcy, a zysk netto rzędu kilkuset tysięcy złotych na koniec przyszłego roku - powiedział dziennikarzom prezes Maciej Kossowski. Spółka zainteresowana jest pozyskiwaniem klientów o aktywach wysokości kilkuset tysięcy złotych.

Obecnie aktywa zgromadzone przez Wealth Solutions wynoszą 3,6 mln zł. Są to środki zgromadzone w "Białej Lokomotywie" - inwestycji opartej na dwóch indeksach spółek europejskich, przygotowanej we współpracy z TU Allianz Życie Polska.

Add a comment
Więcej…
 
Open Finance i Gazeta Prawna: raport o lokatach i inwestycjach Polaków
wtorek, 25 września 2007 09:59
{mosimage}Nadal ponad połowa Polaków nie posiada oszczędności, a niemal jedna trzecia odkłada pieniądze na rachunkach bankowych i na lokatach. Wśród źródeł wiedzy o inwestowaniu ważną rolę odgrywają znajomi, media oraz specjaliści finansowi. Wskazują na to wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Open Finance i „Gazety Prawnej” przez PBS DGA.

58 proc. z nas nie posiada oszczędności – to główny wniosek płynący ze wspólnego badania Open Finance i „Gazety Prawnej”. To o 6 proc. mniej niż przed rokiem, kiedy o sprawy finansowe zapytaliśmy reprezentatywną grupę Polaków po raz pierwszy.
Wśród sposobów inwestowania pieniędzy największą popularnością – i co warto zaznaczyć, większą niż przed rokiem – cieszą się rachunki w bankach. Według analityka Open Finance, Mateusza Ostrowskiego, może to wynikać z rosnącej popularności tzw. kont oszczędnościowych. Obecnie na rachunkach w bankach lokujemy 23 proc. naszych oszczędności, o 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Być może na rzecz kont oszczędnościowych 1 proc. straciły lokaty w złotych, na których pieniądze trzyma 5 proc. ankietowanych (wobec 6 proc. przed rokiem).

Add a comment
Więcej…
 
Union Investment: pięć nowych subfunduszy
piątek, 21 września 2007 13:24
20 września ruszyła pierwsza wycena pięciu nowych subfunduszy. W ten sposób Union Investment będzie dysponowało największym parasolem na rynku funduszy.

Add a comment
Więcej…
 
Goldenegg i Wealth Solutions: polisa inwestycyjna "Goldenegg Struktura Zysku"
piątek, 21 września 2007 13:22
Spadki giełdowych indeksów nie muszą oznaczać kłopotów inwestora. Na wahaniach cen akcji można nawet dobrze zarobić. To cenna umiejętność zwłaszcza w aspekcie ostatnich wydarzeń na warszawskim parkiecie.

Add a comment
Więcej…
 
Inwestorzy giełdowi: oczekiwanie na przepisy regulujące zasady krótkiej sprzedaży
piątek, 21 września 2007 12:00
{mosimage}Stosujący strategię krótkiej sprzedaży aktywni inwestorzy mogliby zwiększyć płynność na giełdzie o kilkanaście procent. Jednak przeszkodą jest brak nowej ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, której projekt utknął w Sejmie. Jarosław Dominiak, prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych mówi, że członkowie Stowarzyszenia pytają o możliwość korzystania z krótkiej sprzedaży, nie ma jednak takich możliwości. SII czeka na oferty biur maklerskich.

Z kolei nadzieje warszawskiej giełdy opierają się na fakcie, iż wzrost popularności krótkiej sprzedaży, najchętniej stosowanej w czasie bessy, będzie miał znaczny wpływ na płynność rynku. Na przeszkodzie w jej rozwoju stoi na warszawskim parkiecie między innymi problem pożyczek papierów wartościowych. Trzeba pamiętać, że właśnie na operowaniu pożyczonymi akcjami opiera się ta strategia.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 następna > ostatnia >>

Strona 182 z 199

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Katar: Bez Dubaju zyski spadły

Katarskie towarzystwo ubezpieczeń ogólnych i reasekuracji Qatar General Insurance and Reinsurance Company (QGIRC) odnotowało spadek o 88,5% zysków...


czytaj dalej

Grupa PZU: Blisko 2 mld zł z działalności w trudnym otoczeniu

17,5 miliarda złotych – takim wynikiem sprzedażowym za 3 kwartały obecnego roku legitymowała się Grupa PZU. To najwyższy taki rezultat w jej...


czytaj dalej

Prudential: Migracja do chmury

Prudential wdrożył chmurowy system ERP Oracle Financials Cloud. Projekt zrealizowano równocześnie w Polsce oraz w Irlandii w ciągu 10 miesięcy. To...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook