feed-image -

Reklama

Finanse


Amplico Life S.A.: wyniki finansowe za II kwartał 2007 roku
wtorek, 28 sierpnia 2007 11:06
Amplico Life Pierwsze Amerykańsko-Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie
i Reasekuracji S.A. ogłosiło wyniki finansowe osiągnięte w II kwartale 2007r. Składka przypisana brutto wyniosła 962 mln zł i wzrosła w porównaniu z wynikiem osiągniętym w II kwartale 2006 roku o blisko 25%.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek finansowy: Grzegorz Wieczerzak - reaktywacja
poniedziałek, 27 sierpnia 2007 10:57
{mosimage}
Grzegorz Wieczerzak
Jak poinformował "Puls Biznesu" były prezes PZU Życie ( przez znających go pracowników ubezpieczyciela zwany po cichu „lekarzem bez granic” ) Grzegorz Wieczerzak wraca do biznesu. Minęło już sześć lat od jego aresztowania a śledztwa prokuratury wciąż stoją w miejscu.

Grzegorz Wieczerzak spędził niemal trzy lata w areszcie, ale zapał do robienia interesów pozostał. Duża w tym zasługa prokuratury, której wielkie śledztwo prowadzone przeciw byłemu szefowi PZU Życie było pokazem szczytowej nieudolności. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że sprawa wielomilionowych nadużyć w PZU Życie, określana największą aferą III RP, skończy się największą kompromitacją organów ścigania. Kolejne wątki śledztwa są systematycznie umarzane, a te prowadzone czekają na umorzenie.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion. Doradcy Finansowi: W USA widać pro-wzrostowe nastroje
piątek, 24 sierpnia 2007 12:36
{mosimage}W czwartek, po decyzji Bank of America, który kupił za 2 mld USD obligacje zamienne na akcje Countrywide Financial, początek sesji na rynkach europejskich mógł być tylko jeden: indeksy rosły. Wspomagał ten wzrost tracący do dolara jen. Skala wzrostu była jednak niewielka, ale im bliżej było do otwarcia sesji w USA tym odważniejsza stawała się podaż. Można zakładać, że podziałały dwie informacje. Bank of China (drugi co do wielkości bank chiński) poinformował, że w portfelu ma 9,7 mld USD aktywów bazujących na amerykańskich ryzykownych kredytach hipotecznych. Poza tym Financial Times w swoim internetowym wydaniu poinformował, że Home Depot ma problemy ze sprzedażą swojego oddziału handlu hurtowego, bo banki nie bardzo chcą sfinansować transakcję, mimo że cena została znacznie obniżona. Nic dziwnego, że indeksy zakończyły sesję na najniższym (ale pozytywnym) poziomie.

W USA po decyzji Bank of America zapowiadała się bardzo „bycza” sesja, ale informacje z Chin i z Home Depot ochłodziły nastroje. Najmocniej jednak chyba podziałał wywiad Angelo Mozilo, szefa Countrywide Financial, który powiedział, że kryzys na rynku nieruchomości może doprowadzić do recesji w gospodarce amerykańskiej. Dodał też jednak, że jego firma nie jest zagrożona. Nie była to jednak nowa informacja, bo przecież Alan Greenspan, były szef Fed też w lutym tak mówił. Poza tym prawdopodobieństwo nie jest pewnością.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion: Gwałtowne zmiany indeksów na GPW
czwartek, 23 sierpnia 2007 13:50
{mosimage}Wtorek złoty rozpoczął od osłabienia. Winny był tym razem wyłącznie wzmacniający się japoński jen, a nie ruchy kursu EUR/USD (ten się stabilizował). Po południu jednak, kiedy kurs EUR/USD zaczął rosnąć, a USD/JPY ustabilizował się, złoty zaczął się wzmacniać, ale końcówka (znowu dzięki jenowi i dolarowi) była fatalna. Nasza waluta mocno straciła. Jeszcze jeden taki dzień i powstanie techniczny sygnał sprzedaży. Dzisiaj nadal nasz rynek będzie na łasce i niełasce tego, co będzie się działo na światowych rynkach walutowych.
GPW rozpoczęła wtorkową sesję neutralnie, podobnie jak inne giełdy europejskie. Bardzo szybko jednak indeksy zaczęły spadać i kolejny raz zobaczyliśmy asymetrię – nawet niezbyt duże spadki indeksów w Niemczech, czy Francji doprowadzały do przeceny w Polsce. Już po 40 minutach WIG20 tracił 2 procent. Jednak spadek ten nie był za bardzo wiarogodny, bo obrót był niewielki. Zresztą zmniejszenie skali spadków na innych giełdach europejskich natychmiast pomogło również WIG20. MWIG40 tracił jednak nadal, a spadek sięgał 3 procent.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Generali: 27,5 mln zł zysku
środa, 22 sierpnia 2007 11:59
W ciągu pierwszych 6 miesięcy 2007 r. spółki Grupy Generali Polska przypisały łącznie 459,9 mln zł składek ubezpieczeniowych. To o 29% więcej niż w tym samym czasie przed rokiem, podczas gdy wzrost na rynku w pierwszym kwartale br. nie przekroczył 20%. Zysk netto 3 głównych spółek Grupy wyniósł łącznie 27,5 mln zł. OFE Generali zanotowało rok do roku jeden z najwyższych na rynku, 17,2-procentowy przyrost aktywnych rachunków emerytalnych i prowadzi ich już ponad pół miliona. Spółka Generali Życie T.U. zanotowała bardzo wysoką dynamikę w obszarze ubezpieczeń ze składką regularną.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: Rekordowe wyniki
środa, 22 sierpnia 2007 11:41
{mosimage}„W pierwszym półroczu bieżącego roku Grupa PZU osiągnęła wynik finansowy netto w wysokości 2 616,7 mln zł. Był on o 71,3 proc., czyli o ponad 1 mld zł wyższy niż w tym samym okresie roku poprzedniego” - powiedział Jaromir Netzel, prezes Zarządu PZU SA. Jest to najlepszy rezultat spośród osiągniętych w pierwszym półroczu 2007 r. przez instytucje finansowe działające w Polsce, a także w tej części Europy.
Wynik ten został wypracowany z działalności podstawowej spółek Grupy PZU. Nie miały na niego wpływu żadne jednorazowe transakcje, np. związane ze sprzedażą składników majątkowych podmiotów wchodzących w skład grupy. Poprawa wyników nastąpiła przy jednoczesnym wzroście poziomu rezerw techniczno-ubezpieczeniowych w PZU SA i PZU Życie SA o łączną kwotę 1,3 mld zł. Wzrosła również wartość wypłaconych przez obie spółki odszkodowań i świadczeń o ponad 200 mln zł.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: Rekordowe wyniki
wtorek, 21 sierpnia 2007 12:33
Dzisiaj przedstawiciele zarządu Grupy PZU mają przedstawić wyniki finansowe spółek uzyskane w I półroczu br. Szacuje się, że wyniki netto będą rekordowe i wyniosą około 2,6 mld zł na plusie. Szczegółowe dane przekażemy wkrótce. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZU SA rozpoczęło się we wtorek 22 sierpnia o godzinie 10.00 w warszawskim hotelu Westin. Obrady można oglądać w internecie pod adresem http://gielda.onet.pl/wza_pzu.html. Add a comment
 
TUnŻ Cardiff Polska: 187 mln złotych przypisu składki w pierwszym półroczu 2007 r.
poniedziałek, 20 sierpnia 2007 12:38
Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardiff Polska zanotowało w pierwszych sześciu miesiącach 2007 roku ponad 187 mln złotych przypisu składki. W ten sposób ubezpieczyciel uzyskał rezultat o niemal 12 mln złotych lepszy niż w analogicznym okresie 2006 roku.

Add a comment
Więcej…
 
HDI: 483 mln przypisu składki w pierwszym półroczu 2007 r.
poniedziałek, 20 sierpnia 2007 10:17
Polskie spółki majątkowe z grupy HDI zanotowały w pierwszym półroczu 2007 roku  przypis składki w wysokości 483 mln złotych. Jest to wynik lepszy w porównaniu z analogicznym okresem 2006 r.

Add a comment
Więcej…
 
DM BZ WBK: Fundusze zagraniczne wycofały z GPW 12 mln USD
piątek, 17 sierpnia 2007 13:09
Analitycy DM BZ WBK szacują w piątkowym raporcie, że w tygodniu kończącym się 15 sierpnia fundusze zagraniczne wycofały z polskiego rynku akcji 12 mln USD.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 następna > ostatnia >>

Strona 185 z 199

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Katar: Bez Dubaju zyski spadły

Katarskie towarzystwo ubezpieczeń ogólnych i reasekuracji Qatar General Insurance and Reinsurance Company (QGIRC) odnotowało spadek o 88,5% zysków...


czytaj dalej

Grupa PZU: Blisko 2 mld zł z działalności w trudnym otoczeniu

17,5 miliarda złotych – takim wynikiem sprzedażowym za 3 kwartały obecnego roku legitymowała się Grupa PZU. To najwyższy taki rezultat w jej...


czytaj dalej

Prudential: Migracja do chmury

Prudential wdrożył chmurowy system ERP Oracle Financials Cloud. Projekt zrealizowano równocześnie w Polsce oraz w Irlandii w ciągu 10 miesięcy. To...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook