feed-image -

Reklama

Finanse


Concordia Polska TUW: prezentacja na XIV Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie
czwartek, 21 czerwca 2007 14:57
Największe targi rolnicze w regionie, czyli XIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie (województwo podlaskie) odbędzie się w najbliższy weekend. Oprócz wystawy zwierząt i maszyn na targach zaprezentują się również instytucje finansowe.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz: inwestycja w nieruchomości
czwartek, 21 czerwca 2007 12:54
Należąca do Allianz Group firma DEGI International, specjalizująca się w inwestycjach w nieruchomości,  zakupiła za 122 milionów euro prestiżowy budynek biurowy Focus znajdujący się w centrum Warszawy.

Add a comment
Więcej…
 
WARTA i Kredyt Bank: nowe propozycje inwestycyjne
wtorek, 19 czerwca 2007 09:53
Od 18 czerwca 2007 w placówkach Kredyt Banku można zawrzeć nowe ubezpieczenia inwestycyjne - Ubezpieczenie Inwestycyjne PROFIT PLAN i SUPERPAKIET, łączący ubezpieczenie z funduszem i lokatę. Osobom zainteresowanym długoterminową, bezpieczną inwestycją z jednoczesną ochroną zdrowia i życia WARTA i Kredyt Bank proponują Ubezpieczenie Inwestycyjne PROFIT PLAN.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion. Doradcy Finansowi: Korekta na rynku obligacji podniosła indeksy giełdowe
poniedziałek, 18 czerwca 2007 12:47
{mosimage}Od początku tygodnia zachowanie amerykańskiego rynku akcji nie pozostawiało żadnej wątpliwości. Co prawda indeksy spadały w reakcji na wzrost rentowności obligacji, ale gołym okiem widać było, że gracze czekają na korektę na rynku długu, żeby doprowadzić do zwyżki. Zamykanie krótkich pozycji doprowadziło do takiej korekty już w środę, a gracze to natychmiast i do końca wykorzystali. Optymizm rynków finansowych  jest zaiste zadziwiający. Rok temu rentowność obligacji zatrzymała się na poziomie nieco niższym od szczytu z zeszłego tygodnia, ale doprowadziło to do ostrej, dwumiesięcznej przeceny indeksów giełdowych. Tym razem rynki ograniczyły się do wykazania niewielkiego jedynie niepokoju. Takie reakcje sygnalizują, że hossa będzie jeszcze trwała, ale wybicie się rentowności z kanału 20 – letniego trendu spadkowego nie pozostawia złudzeń. Koszt pieniądza będzie rósł, a to musi doprowadzić do załamanie giełd. Ale uwaga: nie musi to być nawet ten rok.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion: Duży popyt na polskie i węgierskie akcje
poniedziałek, 04 czerwca 2007 12:53
Krótszy z powodu poniedziałkowego święta tydzień na rynkach finansowych w USA zapowiadał się nieszczególnie. We wtorek gracze dowiedzieli się, że Chiny od środy podnoszą podatek od obrotu akcjami z 0,1 do 0,3 procenta. Podobno w 1997 roku indeksy w Chinach spadły o 30 procent w ciągu 4 miesięcy po podniesieniu podatku od kupna akcji z 0,3 do 0,5 procenta. Tyle tylko, że w 1997 roku trwał kryzys azjatycki, więc nie porównanie nie jest miarodajne. Zresztą pojawia się coraz więcej wypowiedzi ekonomistów, którzy twierdzą, że krach w Chinach nie będzie miał wielkiego wpływu na globalny rynek akcji. Ostatnio taką opinię wyraził też Alan Greenspan, były szef Fed.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Direct: milion euro przypisu składki
poniedziałek, 04 czerwca 2007 10:52
W dniu 31 maja 2007 przypis składki ze sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych poprzez platformę Allianz Direct przekroczył łącznie w Polsce i Czechach poziom 1 miliona Euro.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: Stabilna tendencja wzrostu
czwartek, 31 maja 2007 14:59
31 maja 2007 roku w siedzibie Link4 TU SA w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona wynikom finansowym Link4 za pierwszy kwartał 2007 roku.
 Link4 może pochwalić się przypisem składki brutto w wysokości 49,8 mln zł, w porównaniu do 38,9 mln zł w pierwszym kwartale 2006 roku. Udział kosztów działalności w składce zarobionej brutto w tym okresie zmniejszył się o ponad 5 punktów procentowych w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Generali: wyniki w pierwszym kwartale 2007 r.
czwartek, 31 maja 2007 12:20
Wyniki pierwszego kwartału 2007 r. potwierdziły dynamiczne tempo rozwoju spółek Grupy Generali w Polsce. Są one dowodem, że Grupa wkracza w kolejną fazę rozwoju, w której spodziewać się można wielu korzyści związanych z coraz większą skalą prowadzonej działalności. W ciągu pierwszych 3 miesięcy br. spółki Grupy Generali Polska zebrały łącznie 246,6 mln zł przypisu składek ubezpieczeniowych. To o 41% więcej niż w tym samym czasie przed rokiem, podczas gdy średnia wzrostów na rynku wyniosła ok. 20%. Zysk netto spółek Grupy wyniósł łącznie 17,1 mln zł. OFE Generali zanotowało rok do roku najwyższą na rynku, 16,3-procentową dynamikę przyrostu prowadzonych rachunków.

Add a comment
Więcej…
 
Polski rynek akcji: OFE i TFI zainwestowały już 100,6 mld zł
środa, 30 maja 2007 10:29
Jak podały Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych zaangażowanie funduszy inwestycyjnych i emerytalnych na rynku polskich akcji wzrosło do 100,6 mld zł na koniec kwietnia wobec 96,4 mld zł miesiąc wcześniej. Ze wzrostem wartości portfela akcyjnego nie szedł jednak w parze wzrost udziału funduszy w kapitalizacji polskiego rynku. Udział ten zmniejszył się do 13,15% z 13,6%. Na koniec kwietnia fundusze inwestycyjne zainwestowały 51 mld zł a emerytalne 49,6 mld zł w akcje notowane na GPW.

Add a comment
Więcej…
 
Kredyty hipoteczne: uwaga na koszty dodatkowe
wtorek, 29 maja 2007 16:58
Promocje kredytów hipotecznych wyglądają bardzo atrakcyjnie. Niska marża i brak prowizji przekonują. Drugą stronę medalu może jednak tworzyć koszt dodatkowych usług lub produktów bankowych powiązanych z kredytem.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 następna > ostatnia >>

Strona 185 z 193

Unum Życie: Łukasz Świerczek w zarządzie

Rada Nadzorcza Unum Życie TUiR S.A. powołała w skład zarządu Łukasza Świerczka, który odpowiedzialny będzie za pion prawno-administracyjny spółki....


czytaj dalej

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa...


czytaj dalej

Bezpieczeństwo cybernetyczne w rękach wojskowego eksperta

Ubezpieczyciel specjalistyczny Liberty Specialty Markets (LSM), wchodzący w skład Grupy Liberty Mutual Insurance, powołał Jona Rigby’ego na...


czytaj dalej

Credendo: Przed nami wieprzowy kryzys?

Chiny są największym producentem wieprzowiny na świecie (co stanowi około 50% światowej produkcji, konsumpcji i inwentarza żywego), a wszelkie...


czytaj dalej

Ubea.pl: ceny polis OC ppm wciąż idą w dół

Czerwcowy barometr Ubea.pl powstał po przeanalizowaniu średnich składek OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oferowanych online przez dziewięć...


czytaj dalej

Kierowcy mobilnie porównują polisy

53 procent użytkowników porównywarki Porówneo.pl poszukuje ofert ubezpieczenia OC, AC, NNW i assistance za pośrednictwem urządzeń mobilnych....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook