feed-image -

liderzy, ubezpieczenie, życie, zdrowie, leadenhall, meedy, aviva, nn, saltus, certobroker, ubezpieczeniazdrowotne, ubezpieczeniazyciowe

Finanse


TUiR WARTA. S.A.: wyniki za pierwsze półrocze 2007 r.
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 11:01
Po dwóch kwartałach br. TUiR WARTA S.A. wypracowało 52,6 mln zł zysku netto,
co stanowi znaczącą poprawę w stosunku do I kwartału br. (w samym drugim kwartale zysk netto wyniósł 65,4 mln zł.).

Add a comment
Więcej…
 
GK EUROPA: Nowatorskie programy inwestycyjne
sobota, 11 sierpnia 2007 11:38
{mosimage}10 sierpnia 2007 roku w Hotelu InterContinental w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Grupy Kapitałowej EUROPA. Podczas spotkania, prezes zarządu TU na Życie EUROPA SA, Jacek Podoba wraz z wiceprezesem zarządu TU na Życie EUROPA SA, Stanisławem Wlazło, zaprezentowali wyniki finansowe firmy po I półroczu 2007 r. oraz innowacje ubezpieczeniowe.
Niemal 20 nowych produktów bancassurance, suma bilansowa przekraczająca 1 miliard złotych oraz zysk netto wyższy o blisko 50% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku – to najważniejsze efekty działalności Grupy Kapitałowej EUROPA po I półroczu 2007 roku. Coraz większe znaczenie w ofercie EUROPY zyskują nowatorskie programy inwestycyjne – bardziej dochodowe niż depozyty bankowe formy pomnażania kapitału.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union Polska: wyniki finansowe w I półroczu 2007 roku
piątek, 10 sierpnia 2007 11:18
{mosimage}
Adam Uszpolewicz
Jak wcześniej już zapowiadała „Gazeta Ubezpieczeniowa”, w czwartek 9 sierpnia odbyła się konferencja prasowa Commercial Union Polska. Podczas spotkania wyniki finansowe spółek grupy CU Polska za I półrocze 2007 przedstawił prezes ubezpieczyciela Adam Uszpolewicz.

Szef jednego z potentatów polskiego rynku ubezpieczeniowego podsumował pierwsze sześć miesięcy 2007 roku podając wyniki finansowe CU . Zaprezentowane zostały również pierwsze decyzje nowego prezesa i zamierzenia na przyszłość oraz zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami „przewagi konkurencyjne oferty inwestycyjnej grupy CU”. Poniżej publikujemy wyniki finansowe poszczególnych spółek grupy CU Polska w I półroczu 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
GPW: struktura inwestorów giełdowych na rynku akcji bez zmian
piątek, 10 sierpnia 2007 11:07
{mosimage}Na czwartkowej konferencji prasowej wicedyrektor działu produktów informacyjnych GPW Tomasz Wiśniewski poinformował, że inwestorzy instytucjonalni mieli 35-proc. udział w obrotach akcjami (wobec 34 proc. w 2 poł. ub.r.), inwestorzy indywidualni - 34 proc. (bez zmian), a inwestorzy zagraniczni - 31 proc. (wobec 32 proc.). W opinii giełdy są to zdrowe proporcje.

Średnio na sesji każda z grup inwestorów obracała akcjami wartymi po 323 mln zł, co oznacza wzrost z 200 mln zł w 2006 r. Przy nieznacznie zmienionym procentowym poziomie udziału grup inwestorów, wartość obrotów inwestorów indywidualnych wzrosła o połowę. Podobny wzrost dotyczył inwestorów instytucjonalnych.

Większe zmiany odnotowano na rynku kontraktów terminowych i rynku opcji. Na rynku kontraktów nadal największy jest udział inwestorów indywidualnych - 57 proc. (w drugim półroczu ub.r. wynosił 63 proc.), jednak stale on maleje i obecnie jest najniższy. Wzrósł natomiast udział inwestorów instytucjonalnych - do 31 proc. (z 26 proc.) i zagranicznych - 12 proc. (z 11 proc.).

Add a comment
Więcej…
 
FedEE: Polska najatrakcyjniejszym krajem Europy
czwartek, 09 sierpnia 2007 16:02
{mosimage}Jak podała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) z najnowszego rankingu Federacji Europejskich Pracodawców - The Federation of European Employers (FedEE) wynika, że Polska jest najatrakcyjniejszym spośród 31 krajów europejskich miejscem dla inwestycji. Poza nami w gronie 5 najbardziej atrakcyjnych krajów znalazły się: Dania, Słowenia, Szwajcaria oraz Wielka Brytania. W rankingu FedEE Polska otrzymała ocenę +6 wyprzedzając wszystkich konkurentów w regionie: Słowację, Czechy oraz Węgry.

Prezes PAIiIZ Paweł Wojciechowski, cytowany w komunikacie agencji, powiedział, że Polska ma najbardziej konkurencyjnych pracowników w Europie, jeśli wziąć pod uwagę całkowite koszty pracy w porównaniu do jakości pracy. Nadal nasz kraj posiada duże zasoby wysoko wykwalifikowanych pracowników systematycznie podnoszących swoje kwalifikacje.
Zdaniem Wojciechowskiego, to właśnie podnoszenie kwalifikacji i aktywizacja zawodowa są najlepszym sposobem na walkę z bezrobociem.

Add a comment
Więcej…
 
ING NN Polska S.A.TUnŻ: wyniki finansowe po drugim kwartale 2007 roku
czwartek, 09 sierpnia 2007 11:53
ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ogłosiło wyniki finansowe po drugim kwartale 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
PZU Życie: zwiększenie zaangażowania w FO Dębica
czwartek, 09 sierpnia 2007 10:47
Jak podała Firma Oponiarska Dębica, PZU Życie po zakupie przez PZU AM 22.899 akcji zwiększyło udział w spółce do 5,07 proc. głosów na WZA.

Add a comment
Więcej…
 
AIG Polska: 7, 3 mln zł zysku po 6 miesiącach 2007 r.
środa, 08 sierpnia 2007 12:25
Od początku sierpnia spływają  publikacje wyników towarzystw ubezpieczeniowych za pierwsze półrocze. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku znów większość ubezpieczycieli zanotuje świetne, a nierzadko rekordowe wyniki.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: budowanie zgodne z prawem
środa, 08 sierpnia 2007 10:40
Częstsze sprawdzanie warunków pracy w budownictwie, górnictwie oraz rolnictwie zapowiada Państwowa Inspekcja Pracy. Pod lupą znajdzie się szczególnie pierwsza z wymienionych gałęzi gospodarki – rozbudowa stadionów i infrastruktury, związana z organizacją mistrzostw Euro 2012 lada chwila uczyni z polskich miast wielkie place budowy. Tymczasem... wiele tysięcy wykwalifikowanych robotników wyjechało do pracy za granicą, a na ich miejsce zatrudniane bywają zupełnie przypadkowe osoby.

Add a comment
Więcej…
 
Rejent Life: ujemny wynik finansowy w pierwszym półroczu
wtorek, 07 sierpnia 2007 11:59
Towarzystwo ubezpieczeniowe Rejent Life wypracowało ujemny wynik finansowy za pierwszych sześć miesięcy 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 następna > ostatnia >>

Strona 187 z 199

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Katar: Bez Dubaju zyski spadły

Katarskie towarzystwo ubezpieczeń ogólnych i reasekuracji Qatar General Insurance and Reinsurance Company (QGIRC) odnotowało spadek o 88,5% zysków...


czytaj dalej

Grupa PZU: Blisko 2 mld zł z działalności w trudnym otoczeniu

17,5 miliarda złotych – takim wynikiem sprzedażowym za 3 kwartały obecnego roku legitymowała się Grupa PZU. To najwyższy taki rezultat w jej...


czytaj dalej

Prudential: Migracja do chmury

Prudential wdrożył chmurowy system ERP Oracle Financials Cloud. Projekt zrealizowano równocześnie w Polsce oraz w Irlandii w ciągu 10 miesięcy. To...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook