feed-image -

Reklama

Finanse


Coface: podwyższenie oceny Polski w ratingu ryzyka
piątek, 27 lipca 2007 16:50
{mosimage}W opracowywanym systematycznie przez Coface ratingu 154 krajów, ocena Polski po pierwszym półroczu 2007 roku została podwyższona do poziomu A3. Oznacza to lepszą ocenę polskich firm pod względem wywiązywania się z zobowiązań finansowych.

Coface co kwartał dokonuje oceny ryzyka niewywiązywania się ze swoich zobowiązań płatniczych przez firmy w danym państwie. Przyznawana ocena wskazuje w jakim stopniu sytuacja polityczna, gospodarcza i finansowa kraju wpływa na zobowiązania finansowe miejscowych firm.

Poprawa ratingu Polski jest odzwierciedleniem poprawiającego się stanu polskiej gospodarki. Dzięki silnemu popytowi na rynku wewnętrznym oraz wysokiemu poziomowi eksportu Polska osiągnęła wyniki lepsze od zakładanych. Tendencja ta powinna utrzymać się do końca roku (wzrost gospodarczy na poziomie 6,5% w 2007 r. w porównaniu z 6,1% w 2006 r.), przy umiarkowanym poziomie inflacji. Rosnące zarobki już pobudziły presję inflacyjną i ta tendencja będzie się nadal pogłębiać. Eksport polskich towarów nadal będzie rósł, a sytuację polskich przedsiębiorstw wspomagać będzie coraz silniejszy popyt wewnętrzny.

Add a comment
Więcej…
 
KNF:porozumienie o współpracy w zakresie zapewnienia ochrony interesów uczestników rynku finansowego
piątek, 27 lipca 2007 16:48
Jak poinformowała w piątkowym komunikacie ( 27 lipca ) Komisja Nadzoru Finansowego, KNF i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zawarły porozumienie o współpracy w zakresie zapewnienia ochrony interesów uczestników rynku finansowego.

Add a comment
Więcej…
 
Perfect Niezależne Doradztwo Finansowe SA.: ambitne plany rozwoju
środa, 25 lipca 2007 14:38
{mosimage}31 lipca 2007 roku odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Perfect Niezależne Doradztwo Finansowe SA., na którym zostanie podwyższony kapitał zakładowy z 650 tys.zł do kwoty ok.7.5 mln zł. W ramach planowanego podwyższenia kapitału, wszystkie wyemitowane akcje mają być objęte przez Perfect Spółka Jawna, z siedzibą w Gdańsku.

 Jest to już drugi etap zamykający fuzję spółek Perfect Spółka Jawna z Gdańska i NDF SA z siedzibą w Warszawie, działających na rynku doradztwa finansowo-ubezpieczeniowego.

Pierwszy etap z 30 czerwca 2006 roku obejmował zakup 45 % akcji spółki NDF SA przez właścicieli Perfect Spółka Jawna oraz prowadzenie działalności pod nową nazwą - Perfect Niezależne Doradztwo Finansowe SA. W wyniku połączenia powstanie jedna z największych na rynku firm oferujących Klientom kompleksowe usługi w zakresie doradztwa finansowego, ubezpieczeń na życie, majątkowych oraz kredytów. Spółka działać będzie poprzez sieć 220 doradców działających w kilkunastu oddziałach, obsługując łącznie bazę ponad 100 tysięcy klientów.

Add a comment
Więcej…
 
CIGNA STU: krótkie podsumowanie I półrocza 2007 r.
środa, 25 lipca 2007 11:26
Za I półrocze 2007 roku CIGNA STU zebrała składkę przypisaną brutto w wysokości 290 mln zł, co oznacza wzrost o 29,9% wobec analogicznego okresu ub. roku. Pozyskana składka jest o prawie 67 mln zł większa od składki zebranej w I półroczu 2006 roku.

Add a comment
Więcej…
 
PKO BP i PZU SA : narodowa grupa finansowa jednak powstanie?
piątek, 20 lipca 2007 10:02
{mosimage}Znów wraca temat narodowej grupy finansowej, która miałaby powstać w wyniku połączenia liderów rynków: bankowego i ubezpieczeniowego. Podczas konferencji prasowej podsumowującej rok funkcjonowania rządu pod przewodnictwem  Jarosława Kaczyńskiego premier poinformował, że rząd planuje konsolidację PZU i PKO BP. Ta koncepcja spotkała się niedawno z pozytywną oceną nowo powołanego prezesa największego polskiego banku, Rafała Juszczaka.

Na czwartkowej konferencji premier podkreślił, że w udany sposób prowadzona jest obrona PZU. Jarosław Kaczyński dodał, że jest planowana wielka konsolidacja PZU - PKO BP a rząd chce stworzyć wielki podmiot w sferze finansów, w tym wypadku nie publicznych, tylko prywatnych, który będzie bardzo istotnym ośrodkiem polskiej siły w naszym życiu gospodarczym.

Add a comment
Więcej…
 
Auto Guard & Insuerance: DM IDMSA przeprowadzi IPO spółki
środa, 18 lipca 2007 13:45
Dom Maklerski IDMSA zawarł umowę o przeprowadzenie pierwszej publicznej oferty akcji spółki Auto Guard & Insuerance, podał IDMSA w wieczornym komunikacie we wtorek 17 lipca.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Życie Polska SA: współpraca z NWAI przy stworzeniu "Energy+"
środa, 18 lipca 2007 09:59
W połowie lipca 2007 firma New World Alternative Investments (NWAI) wprowadza na polski rynek nowy produkt „Energy+” adresowany do osób, które chcą zainwestować w rozwój światowego rynku energii. Produkt został stworzony przez NWAI przy współpracy z największymi instytucjami finansowymi Citigroup Global Markets Limited, ING Bank S.A. i T.U. Allianz Życie Polska SA.

Add a comment
Więcej…
 
Wyróżnienia: wręczenie godeł ogólnopolskiego programu certyfikującego "Firma Przyjazna Klientowi"
piątek, 13 lipca 2007 10:30
{mosimage}W dniu 29 czerwca 2007 w Warszawie odbyła się po raz trzeci gala wręczenia godeł ogólnopolskiego programu certyfikującego „Firma Przyjazna Klientowi”. Spośród 100 firm, które wzięły udział w programie uhonorowano 30 firm, a 9 firmom przyznano wyróżnienia. Wśród zwycięzców znalazły się duże firmy z potężnym kapitałem, ale również mali przedsiębiorcy. W gronie laureatów znalazły się firmy z branży ubezpieczeniowej TUW Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo - Kredytowych i TUiR „WARTA" S.A.


Otrzymanie godła „Firma Przyjazna Klientowi” potwierdza profesjonalne podejście firmy do klienta. Celem programu certyfikującego FPK jest uhonorowanie firm i instytucji realizujących wyróżniające się programy działań zorientowane na stałe podnoszenie poziomu zarządzania obsługą klienta poprzez budowanie długotrwałych relacji opartych na wzajemnych korzyściach.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: dyskusja nad projektem reformy finansów publicznych przełożona
środa, 11 lipca 2007 11:16
Konwent Seniorów zdecydował, że Sejm nie zajmie się we wtorek 10 lipca projektem reformy finansów publicznych . Sejm miał przeprowadzić we wtorek pierwsze czytanie projektu ustawy o finansach publicznych.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: pierwsze czytanie projektu ustawy o finansach publicznych
wtorek, 10 lipca 2007 11:02
{mosimage}W dniu dzisiejszym ( 10 lipca ) odbędzie się ostatnie przed przerwą wakacyjną posiedzenie Sejmu, podczas którego w porządku obrad znalazło się pierwsze czytanie projektu ustawy o finansach publicznych. Przewiduje on likwidację zakładów budżetowych i gospodarstw pomocniczych. Jeśli nowe przepisy zyskają aprobatę posłów oszczędności budżetu mają wynieść nawet 10 mld zł. Projektowane przez rząd zmiany przewidują również reformę ZUS i KRUS.

Przedstawienia założeń projektu ustawy o finansach publicznych ma dokonać wracająca do pracy po pobycie w szpitalu wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska. Zdaniem resortu finansów proponowane rozwiązania spowodują, że finanse publiczne staną się bardziej przejrzyste, co ułatwi ich kontrolę, ukróci marnotrawstwo i zapobiegnie korupcji. Dzięki ustawie oszczędności w latach 2008-2009  mają wynieść 1% PKB, czyli ok. 10 mld zł.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 następna > ostatnia >>

Strona 189 z 199

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Katar: Bez Dubaju zyski spadły

Katarskie towarzystwo ubezpieczeń ogólnych i reasekuracji Qatar General Insurance and Reinsurance Company (QGIRC) odnotowało spadek o 88,5% zysków...


czytaj dalej

Grupa PZU: Blisko 2 mld zł z działalności w trudnym otoczeniu

17,5 miliarda złotych – takim wynikiem sprzedażowym za 3 kwartały obecnego roku legitymowała się Grupa PZU. To najwyższy taki rezultat w jej...


czytaj dalej

Prudential: Migracja do chmury

Prudential wdrożył chmurowy system ERP Oracle Financials Cloud. Projekt zrealizowano równocześnie w Polsce oraz w Irlandii w ciągu 10 miesięcy. To...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook