feed-image -

Reklama

Finanse


PKO BP: nadchodzi Polski Koncern Finansowy?
wtorek, 03 kwietnia 2007 10:52
{mosimage}PKO BP poinformował w komunikacie, że obradująca w poniedziałek rada nadzorcza banku zdecydowała o powierzeniu od 11 kwietnia obowiązków prezesa zarządu banku, do czasu wyboru prezesa Rafałowi Juszczakowi. Do tej pory Juszczak był wiceprezesem zarządu banku, nadzorującym m.in. obszar informatyki i rynku korporacyjnego.

Marek Kłuciński, rzecznik prasowy banku powiedział, że procedura wyboru prezesa nadal trwa i  należy się spodziewać, że na najbliższym lub najbliższych posiedzeniach rady nadzorczej zostanie wyłoniony prezes i wiceprezesi banku. Dodał, że obecnie nie jest jeszcze ustalony termin następnego posiedzenia rady nadzorczej banku.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: Wyniki finansowe za 2006 rok
wtorek, 03 kwietnia 2007 09:36
Link4 TU SA, pierwsza w Polsce firma ubezpieczeń direct, w trzecim kwartale 2006 roku osiągnęła próg rentowności i podtrzymała trend stabilnego rozwoju biznesu. W 2006 roku spółka wygenerowała ponad 140 procentową dynamikę przypisu składki brutto.

Add a comment
Więcej…
 
Krajowy Rejestr Długów: Wielkie Wiosenne Sprzątanie Długów
poniedziałek, 02 kwietnia 2007 14:10
W dniu dzisiejszym KRD rozpoczął trzecią edycję "Wielkiego Wiosennego Sprzątania Długów", ogólnopolskiej kampanii społecznej Krajowego Rejestru Długów, skierowanej przede wszystkim do sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), które są najbardziej narażone na utratę płynności finansowej z powodu niesolidnych kontrahentów. Przedsiębiorcy, który do 29 kwietnia podpiszą umowę z Krajowym Rejestrem Długów (KRD), będą mogli bezpłatnie umieścić w rejestrze dowolną liczbę swoich dłużników.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Polska: innowacyjność źródłem zysków
poniedziałek, 02 kwietnia 2007 13:15
Przychody ze składek w spółkach ubezpieczeniowych Grupy Allianz Polska w roku 2006 zwiększyły o 79% z 1,4 do 2,5 miliarda zł, a ich łączny zysk brutto wzrósł o 40% z 81 do 113 milionów złotych. Według Allianz Polska tak znaczący wzrost przychodów i zysków był możliwy dzięki m.in. wdrożeniu w roku ubiegłym wielu innowacyjnych projektów.

Add a comment
Więcej…
 
GPW: nowa segmentacja notowanych spółek
poniedziałek, 02 kwietnia 2007 12:56
Od dnia dzisiejszego, tj. 2.04.2007, papiery wartościowe wszystkich spółek notowanych na rynku regulowanym zakwalifikowane zostaną do 3 nowych segmentów: 5 PLUS, 50 PLUS i 250 PLUS.

Add a comment
Więcej…
 
Rada Polityki Pieniężnej: wzrośnie koszt kredytu
poniedziałek, 02 kwietnia 2007 10:31
{mosimage}Od roku główna stopa procentowa NBP wynosi 4 proc., co spowodowało błogie poczucie spokoju i przekonania o stałym, niskim koszcie kredytu w złotych. ale za chwilę może się to zmienić. Rada Polityki Pieniężnej zapewne będzie reagować, bo efektem  rozpędu polskiej gospodarki jest nieuchronny wzrost inflacji. Powszechnym jest przekonanie, że stopy procentowe zostaną zwiększone o około 0,5 pkt proc.

Wzrost stóp procentowych bezpośrednio przełoży się na wysokość odsetek płaconych od kredytów mieszkaniowych i nie zrównoważą  ich spadające marże banków wliczone w oprocentowanie, gdyż zdaniem ekspertów znajdują się już na minimalnych poziomach. W przypadku kredytów w złotych marże wynoszą obecnie średnio 1 pkt proc., a dla kredytów we frankach szwajcarskich 1,3 pkt proc. Zdaniem Bogusława Grabowskiego, byłego członka RPP, sektor bankowy w Polsce w pogoni za udziałem w rynku zbyt mocno obniżył marże na kredytach mieszkaniowych.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: Szyby24 nagrodzone Medalem Europejskim
sobota, 31 marca 2007 12:32
Ubezpieczenie Szyby 24 zostało wyróżnione Medalem Europejskim nadawanym przez Business Centre Club oraz Urząd Komitetu Integracji Europejskiej. Medal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem, którego celem jest przybliżenie idei Unii Europejskiej w środowisku przedsiębiorców w Polsce. Wyróżniane są wyroby i usługi, które spełniają standardy europejskie.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion: Doskonały koniec miesiąca na GPW
piątek, 30 marca 2007 14:37
{mosimage}Po środowym osłabieniu złoty w czwartek od rana się wzmacniał. Widać było wyraźnie wpływ osłabienia jena na rynkach globalnych. Jednak wzrost kursu EUR/USD zahamowało ten ruch. Przełom nastąpił około godziny 14.00, kiedy to Reuters poinformował, że agencja Standard & Poor podniosła ratingu Polski (do A -). Rynek przestał patrzeć na to, że wzmacnia się jen i kursy walut zaczęły spadać. Wzmocnienie złotego było jedna niezbyt duże i trudno się temu dziwić, bo agencja Standard & Poor była chyba ostatnią z agencji, które podniosły Polsce rating. Dane, które posłużyły jako podstawa do takiej oceny są już od dawna znane i zawarte w cenach akcji i kursach walut.

Dzisiaj nikt już nie będzie o podniesieniu ratingu pamiętał. Zostanie opublikowany bilans płatniczy za 4 kw., ale nie wierzę, żeby te dane spowodowały jakieś ruchy na rynkach finansowych. A jeśli nawet to wywołają najwyżej małe zmiany kursów walut. Rynek będzie czekał na raporty makroekonomiczne publikowane w USA i to reakcje kursu EUR/USD i USD/JPY zadecydują o tym, jak zachowa się nasza waluta. Nie liczyłbym jednak na duże zmiany kursów.

Add a comment
Więcej…
 
Pakt społeczny: przedsiębiorcy zaskoczeni
piątek, 30 marca 2007 13:10
{mosimage}W artykule dotyczącym analizy polskiej gospodarki w 2006 autorstwa PKPP „Lewiatan pisaliśmy, że zdaniem autorów opracowania wśród ojców ubiegłorocznego sukcesu zbyt często pomija się przedsiębiorców. Niestety, nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie tego spostrzeżenia, co więcej, dziś bardziej uprawnionym stwierdzeniem wydaje się być zdanie, że przedsiębiorców pomija się nawet w sytuacjach żywotnie związanych z ich działalnością.

Według słów premiera Jarosława Kaczyńskiego pakt społeczny miał być negocjowany tylko ze związkami zawodowymi. Po interwencji NSZZ "Solidarność" negocjacje zmienią swój charakter na trójstronny i do rozmów dołączy  trzeci partner: pracodawcy. Premier zastrzegł jednak, że jeśli Komisja Trójstronna nie porozumie się w sprawie umowy społecznej, nastąpi powrót do pierwotnej wersji.

Add a comment
Więcej…
 
Polski rynek nowych aut: dobra prognoza dla ubezpieczycieli
piątek, 30 marca 2007 09:44
{mosimage}Tempo, w jakim Polacy kupują nowe samochody,  zaskoczyło producentów i sprzedawców aut. W porównaniu z rokiem ubiegłym sprzedaż aut w pierwszych dwóch miesiącach 2007 r. wzrosła o ponad 21 proc. Ten wynik zdumiewa tym bardziej, że w całym 2006 roku wzrost wyniósł zaledwie 1,5 proc.

Według Wojciecha Drzewieckiego z firmy Samar, monitorującej rynek motoryzacyjny, wzrost na koniec roku może osiągnąć poziom nawet 19 procent. Jednak nie ma róży bez kolców. Ekspert zastrzega, że klienci mogą się zniechęcić do zakupu nowych aut jeżeli w istotny sposób zmienią się przepisy. Tylko w ciągu ostatnich siedmiu lat regulacje prawne wpływające na cenę nowych i starych samochodów zmieniały się aż 13 razy!

Z tą opinią zgadza się Andrzej Nisiński, sekretarz generalny Peugeot Polska, wyjaśniając, że oczekiwanie na zmiany przepisów zawsze hamuje sprzedaż aut, bo klienci czekają, jaki będzie ich wpływ na cenę. Przypomina on, że ostatnie osiem lat było dla sprzedawców nowych aut bardzo słabe, więc nadszedł czas na odwrócenie trendu. Według jego prognoz wzrost sprzedaży osiągnie dwucyfrowy poziom, ale będzie niższy niż 20 procent.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 następna > ostatnia >>

Strona 190 z 191

PZU Zdrowie: Wojciech Kossut prezesem zarządu Falck

17 czerwca Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło uchwałę o powołaniu zarządu Falck Centra Medyczne. Decyzją NZW w organie zarządzającym...


czytaj dalej

KUKE: Akcjonariusze powołali zarząd spółki na nową kadencję

14 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) powołało zarząd spółki w dotychczasowym składzie...


czytaj dalej

Geneva Association: Mocne głosy w zarządzie

Geneva Association, globalna organizacja zrzeszająca dyrektorów branży ubezpieczeń i reasekuracji, ogłosiła wybór czterech nowych członków...


czytaj dalej

Mapfre: Prezes mówi o nowej rzeczywistości technologicznej

Postępy w technologii i nowa rzeczywistość, jaką ona kreuje, nie mogą działać jak hamulec rozwoju gospodarczego i społecznego – mówił prezes i...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Wzrost w majątku, spadek w życiówce

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku...


czytaj dalej

Ubea.pl: Benefia wróciła do czołówki

Z rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników porównywarki wynika, że w maju...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook