feed-image -

Finanse


Atradius: Perspektywy polskiej „budowlanki”
piątek, 03 marca 2017 09:44

Zaobserwowano ogólną poprawę lub pozytywne sygnały płynące z branży budowlanej większości krajów – tak wynika z najnowszego Market Monitora przygotowanego przez analityków Atradius. Zdaniem autorów raportu, w Polsce największe problemy mają obecnie firmy realizujące projekty w zakresie inwestycji publicznych czy Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Witelo zainwestuje w Atomico, Evolution i DN Capital
czwartek, 02 marca 2017 09:57

1 marca w siedzibie Centrali PZU w Warszawie, w obecności Michała Krupińskiego, prezesa PZU SA, Jarosława Gowina, wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz Macieja Chorowskiego, dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), fundusz Witelo oficjalnie ogłosił podpisanie umów z trzema funduszami venture capital: Atomico, Evolution Equity Partners i DN Capital. Współpraca ma ułatwić przyszłe inwestycje funduszy w najbardziej innowacyjne i rokujące polskie start-upy.

Add a comment

Więcej…
 
Mężczyzna idzie po flaszkę – kobieta po tabletkę, oboje na zdrowie
środa, 01 marca 2017 09:53

Zdrowie dla kobiety wiąże się z ciałem, dla mężczyzn z psychiką. Kobiety żyją dłużej, mężczyźni dłużej żyją w zdrowiu. Mężczyźni czują się zdrowi, kiedy mają dobre samopoczucie, podczas gdy kobiety częściej zwracają uwagę nawet na drobne symptomy, jakie sygnalizuje im ciało. Nic więc dziwnego, że mężczyźni w reakcji na stres częściej poprawiają sobie humor, pijąc, kobiety – łykając pastylki.   

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Powołanie Komisji Stałej ds. FinTech
środa, 01 marca 2017 09:52

Z uwagi na coraz większą liczbę podmiotów z sektora FinTech zrzeszonych w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych organizacja ta postanowiła powołać Komisję Stałą ds. Sektora FinTech.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Ruszyły konsultacje uaktualnionych Zasad Dobrych Praktyk
wtorek, 28 lutego 2017 09:48

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce rozpoczęła proces konsultacji zewnętrznych projektu znowelizowanej treści Zasad Dobrych Praktyk odnoszących się do sprzedaży produktów kredytowych.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Coroczny proces audytu etycznego
poniedziałek, 27 lutego 2017 09:42

Po raz kolejny w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce prowadzony jest audyt etyczny, którego coroczne wykonanie stanowi statutowy obowiązek wszystkich członków KPF.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Jak inwestowały fundusze emerytalne
piątek, 24 lutego 2017 09:40

Na koniec września 2016 roku do 12 otwartych funduszy emerytalnych (OFE) należało blisko 16,5 mln członków, a ich aktywa netto wyniosły 142,8 mld zł. W tym czasie do 3 pracowniczych funduszy emerytalnych (PFE) należało 40,3 tys. członków. Wartość ich aktywów uplasowała się z kolei na poziomie 1,8 mld zł. Natomiast do 8 dobrowolnych funduszy emerytalnych (DFE) należało 87,5 tys. członków, a ich aktywa wyniosły 144,1 mln zł. – podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w raporcie zatytułowanym „Informacja o działalności inwestycyjnej funduszy emerytalnych w okresie 30.09.2013 – 30.09.2016”.

Add a comment

Więcej…
 
Aon Hewitt: Kadrowe trendy najbliższych lat
czwartek, 23 lutego 2017 09:26

W raporcie „People Trends 2017” Aon Hewitt  określił kluczowe trendy w zarządzaniu kapitałem ludzkim na najbliższe lata. Autorzy opracowania, koncentrując się na pięciu najważniejszych obszarach (kapitał ludzki i struktura organizacyjna, pozyskiwanie i rozwój talentów, wynagrodzenia, przywództwo, kultura organizacji), wskazali, jakie zmiany czekają organizacje w kwestiach kadrowych.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: W styczniu wzrosła liczba niewypłacalnych firm
wtorek, 14 lutego 2017 09:32

W styczniu opublikowano informacje o niewypłacalności 69 polskich przedsiębiorstw. Rok wcześniej takich ogłoszeń było 48, co oznacza wzrost liczby niewypłacalności (rozumianych jako niezdolność do regulowania zobowiązań wobec dostawców w różnych formach prawnych, upadłości czy postępowań restrukturyzacyjnych) o 44% r/r – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
IGTE: Reformy strukturalne niezbędne dla wzrostu stóp procentowych
piątek, 10 lutego 2017 09:51

- Konieczne są reformy strukturalne mające na celu przyspieszenie wzrostu gospodarczego – powiedziała prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych (IGTE) Małgorzata Rusewicz podczas debaty dotyczącej znaczenia niskich stóp procentowych dla przyszłych emerytów, która odbyła się w PAP.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 156

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aegon: Michał Biedzki odchodzi, Marc van der Ploeg nowym szefem

21 kwietnia Aegon w Polsce poinformował, że Michał Biedzki, prezes Aegon TUnŻ kierujący działalnością holenderskiej firmy w naszym kraju, złożył...


czytaj dalej

Munich Re: Branża odczuje wzrost

Globalna branża ubezpieczeniowa w latach 2017–2018 wreszcie odnotuje silniejszy niż w latach poprzednich wzrost, wynoszący średnio 4,5% rocznie...


czytaj dalej

Świat: Ryzyko polityczne budzi coraz większe obawy

Dziś ryzyko polityczne niepokoi mnie bardziej niż kiedykolwiek – przyznał Evan Freely z największej na świecie firmy brokerskiej Marsh & McLennan....


czytaj dalej

Aon: Jakie ryzyka budzą największe obawy przedsiębiorstw?

Z globalnego raportu Aon „Zarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami 2017” wynika, że trzema ryzykami budzącymi największe obawy przedsiębiorców na...


czytaj dalej

Marsh Polska: Polisy środowiskowe coraz bardziej potrzebne

Zdaniem ekspertów Marsh w Polsce widoczny jest wzrost zainteresowania polisami środowiskowymi. I to nie tylko wśród dużych przedsiębiorstw z...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy