feed-image -

Reklama

Finanse


Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego wymaga określenia priorytetów
piątek, 29 marca 2019 09:52

Zdaniem Małgorzaty Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych (IGTE), Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego (SRRK) zawiera wiele trafnych rozwiązań, jednak jej sukces mierzony poziomem rozwoju rynku kapitałowego będzie zależał od poprawy diagnozy, określenia priorytetów oraz przyjęcia rozwiązań w sprawie OFE.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: 78 niewypłacalności w lutym
piątek, 29 marca 2019 09:52

Z danych zebranych przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) wynika, że w lutym ogłoszono 47 upadłości (-2,1% r/r) oraz rozpoczęto 31 restrukturyzacji (-3,1% r/r). Suma upadłości i restrukturyzacji z ostatnich 12 miesięcy zmalała nieznacznie do 1080, wobec 1082 w styczniu.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Wyróżnienia dla innowacyjnych firm
piątek, 29 marca 2019 09:50

W trakcie kongresu Dyrektorów Finansowych w Poznaniu, z inicjatywy Euler Hermes wyróżnienie Digital Finance Award nobilitujące firmy innowacyjne przyznano spółkom: HJ Heinz Polska oraz Materiały Budowlane AW Wesołek.

Add a comment

Więcej…
 
Aegon: Pracownicy fizyczni a przygotowania do emerytury
czwartek, 28 marca 2019 08:06

Pracownicy fizyczni powinni przygotowywać się do przyszłej emerytury w inny sposób niż pozostali zatrudnieni – wynika z raportu przygotowanego w Centrum Emerytur i Długowieczności Aegon.

Określenie „pracownik fizyczny” zmieniło w ostatnich latach swój charakter. W badaniu Aegon za pracowników fizycznych uznano osoby, których praca wymaga regularnego, długiego i intensywnego wysiłku fizycznego – są to osoby zatrudnione m.in. w górnictwie, budownictwie, przemyśle ciężkim, zakładach produkcyjnych czy rolnictwie.

Add a comment
Więcej…
 
UODO: Blisko 1 mln zł kary za niedopełnienie obowiązku informacyjnego
środa, 27 marca 2019 10:27

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) nałożyła pierwszą sankcję za niedopełnienie obowiązku informacyjnego. Ukarany podmiot będzie musiał zapłacić ponad 943 tys. zł.

- Administrator miał świadomość o ciążącym na nim obowiązku informacyjnym. Stąd decyzja o nałożeniu na ten podmiot kary w tej wysokości - podkreśliła prezes UODO dr Edyta Bielak-Jomaa. Wiele osób, których dane przetwarzała ukarana spółka, nie zostało o tym powiadomionych przez administratora, wskutek czego, zdaniem Urzędu, odebrano im możliwość skorzystania z praw przysługujących na gruncie RODO. Osoby te nie mogły zatem np. sprzeciwić się dalszemu przetwarzaniu ich danych, żądać ich sprostowania czy usunięcia.

Add a comment

Więcej…
 
„Rozmowy bez Asekuracji”: Jak znaleźć klienta w sieci?
środa, 27 marca 2019 10:19

26 marca ukazał się 59. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem najnowszej odsłony podcastu, zatytułowanej „Jak znaleźć klienta w sieci?”, był Maciej Biegajewski z Insly, ekspert od marketingu w sieci.

Add a comment

Więcej…
 
Trwają zapisy na VI Żeglarskie Mistrzostwa Polski TU
środa, 27 marca 2019 10:18

Jeszcze przez nieco ponad dwa tygodnie potrwają zapisy na VI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych. Patronem medialnym wydarzenia, które odbędzie się w dniach 6-8 czerwca w Starych Sadach, jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
PFR: Bezpłatna konferencja dla firm na temat PPK
środa, 27 marca 2019 10:09

28 marca w Warszawie odbędzie się konferencja szkoleniowa poświecona Pracowniczym Planom Kapitałowym, organizowana przez Polski Fundusz Rozwoju wraz z Wojewodą Mazowieckim pod patronatem Ministerstwa Finansów. Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli największych przedsiębiorstw w Polsce zatrudniających co najmniej 250 pracowników, ewentualnie reprezentantów ich interesów, np. brokerów ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Jak będą działać Fundusze Zdefiniowanej Daty?
środa, 27 marca 2019 10:04

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mają na celu wesprzeć Polaków w oszczędzaniu na przyszłość. Dlatego oprócz wpłat odprowadzanych z pensji pracowników, indywidualne konta zasilą pracodawca oraz Fundusz Pracy. Zebrane środki będą pomnażane poprzez Fundusze Zdefiniowanej Daty, spersonalizowane i nowe na polskim rynku rozwiązanie, które na całym świecie cieszy się rosnącą popularnością jako forma oszczędzania na emeryturę.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Wielkopolskie firmy najsolidniej regulują płatności
środa, 27 marca 2019 10:03

Z Programu Analiz Należności Euler Hermes wynika, że firmy z województwa wielkopolskiego przeciętnie bardzo dobrze płacą za swoje należności.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 187

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook