feed-image -

Finanse


Euler Hermes: Rośnie liczba upadłości w gospodarce
czwartek, 08 grudnia 2016 02:15

W listopadzie opublikowano informacje o upadłości 73 polskich przedsiębiorstw*. Rok wcześniej odnotowano 57 takich zdarzeń (+28% r/r). Od początku roku opublikowano informacje o 728 tak rozumianych upadłościach, wobec 686 w tym samym okresie ub. roku (+6%). Firmy, o których upadłości opublikowano informacje w listopadzie, zatrudniały wg ostatnich dostępnych danych łącznie ponad 4,5 tys. pracowników – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Decyzja ws. sprzedaży Pekao już za chwilę?
czwartek, 08 grudnia 2016 02:12

Po złożeniu ostatecznej oferty przez Polski Fundusz Rozwoju i PZU w najbliższych dniach UniCredit podejmie decyzję w sprawie sprzedaży pakietu akcji Pekao – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Nadal bez rozstrzygnięcia ws. przejęcia Pekao
czwartek, 08 grudnia 2016 00:14

Mimo gotowości PZU i Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) do podpisania porozumienia w sprawie zakupu akcji Pekao sprawa nadal jest nierozstrzygnięta. Powód? Wahania UniCredit – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Przedstawiciele spółki na konferencji Global Emerging Markets
środa, 30 listopada 2016 09:53

Michał Krupiński, prezes PZU SA, i Tomasz Kulik, członek zarządu spółki odpowiedzialny za finanse grupy, są przedstawicielami firmy na corocznym spotkaniu z inwestorami „Global Emerging Markets One-on-One”, organizowanym przez bank inwestycyjny UBS.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Apel o regulację rynku odwróconej hipoteki
wtorek, 29 listopada 2016 10:00

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych (KPF) i Fundusz Hipoteczny Dom postulują wznowienie prac nad ustawą o dożywotnim świadczeniu pieniężnym.

Add a comment

Więcej…
 
Zalecenia zwiększyły zainteresowanie akcjami PZU SA
wtorek, 22 listopada 2016 09:45

Zalecenia inwestycyjne Goldman Sachs dla klientów, rekomendujące m.in. kupowanie akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych, ożywiły warszawski rynek. Jednym z beneficjentów wzrostów był PZU SA – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
ANG: Oczekiwania klientów wobec branży finansowej
piątek, 18 listopada 2016 09:40

Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych przez dom badawczy Maison&Partners na potrzeby projektu Nienieodpowiedzialni.pl, największym grzechem instytucji finansowych jest zwracanie uwagi jedynie na własne dobro i zapominanie o kliencie. 74% badanych zapytanych o ubezpieczycieli stwierdziło, że stawiają oni bardziej na własny interes niż na dobro społeczne. Gorzej w badaniu wypadły firmy pożyczkowe, zaś niewiele lepiej – doradcy finansowi i banki.

Add a comment

Więcej…
 
Deloitte: Polscy CFO zaczynają sie niepokoić
środa, 16 listopada 2016 09:35

Dyrektorzy finansowi (CFO) uważają, że polska gospodarka będzie kontynuowała stabilny wzrost, ale widać wśród nich coraz wyraźniejsze oznaki niepokoju. Przyczyny tego pogorszenia nastrojów to obawa o brak dostępności wykwalifikowanych pracowników, wyższe koszty operacyjne, niepewność wynikająca ze zmienności prawa gospodarczego oraz negatywne skutki Brexitu – wynika z kolejnej edycji międzynarodowego badania firmy doradczej Deloitte „CFO Survey” w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
Końcowe odliczanie w sprawie Pekao
wtorek, 15 listopada 2016 09:24

Jeszcze w tym miesiącu rozmowy pomiędzy UniCredit a PZU SA i Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) w sprawie sprzedaży 30% akcji Pekao mają znaleźć swój pomyślny finał – wynika z informacji „Pulsu Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Zahamowanie trendu spadkowego w upadłościach
poniedziałek, 14 listopada 2016 09:40

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w październiku ogłosiły upadłość 52 przedsiębiorstw. Było to o -11,9% mniej niż miesiąc wcześniej (59 firm) oraz o -5,5% mniej przed rokiem (55) – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 152

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

PIU: Zimowy poradnik turystyczny

W czasie ferii zimowych wiele osób uda się na narty, również za granicę, m.in. na Słowację, do Czech, Austrii, Włoch, Szwajcarii czy Francji....


czytaj dalej

Gothaer TU: Jak ubezpieczyć się na narty czy snowboard?

Z raportu „Zimowe zwyczaje Polaków” wynika, że większość respondentów udających się na  wyjazdy narciarsko-snowboardowe organizuje je samodzielnie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy