feed-image -

Finanse


PZUW: 31 maja odbędzie się Walne Zgromadzenie towarzystwa
wtorek, 09 maja 2017 08:35

31 maja odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW PZUW).

Add a comment

Więcej…
 
Mateusz Morawiecki o zgodzie KNF na zakup akcji Pekao SA
poniedziałek, 08 maja 2017 08:50

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec nabycia przez PZU SA, za pośrednictwem Polskiego Funduszu Rozwoju, akcji banku Pekao SA. – Decyzja KNF oznacza, że centra decyzyjne dwóch największych działających w Polsce banków będą znajdować się w naszym kraju, a udział rodzimego kapitału w sektorze przekroczy 50% – tak tę zgodę skomentował wicepremier Mateusz Morawiecki.

Add a comment

Więcej…
 
Paweł Surówka o przyszłości Pekao i planach PZU
poniedziałek, 08 maja 2017 08:44

Prezes PZU SA Paweł Surówka stwierdził, że ubezpieczyciel nie ma w planach dalszych przejęć banków, ale nie wyklucza, że same banki – Alior i Pekao SA – będą rozważały inwestycje w tym sektorze. Dodał, że koncern chce inwestować w technologie i nowe produkty. PZU będzie też walczył o utrzymanie świeżo pozyskanych klientów polis majątkowych, oraz zwiększy swoje zaangażowanie w segmencie małych i średnich firm – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
KNF zgodziła się na zakup akcji Pekao SA przez PZU i PFR
piątek, 05 maja 2017 08:44

4 maja Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju 32,8% akcji banku Pekao SA od UniCredit (ok. 20% PZU, ok. 12,8% PFR). Finalizacja transakcji ma nastąpić w przyszłym miesiącu.

- Cieszymy się z pozytywnej decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, która była poprzedzona konstruktywną współpracą z urzędem. Wraz z PFR będziemy dążyli do jak najszybszego zamknięcia transakcji, która uczyni z PZU finansowego giganta w Europie Środkowo-Wschodniej. Razem z zarządem Pekao będziemy pracowali nad tym, aby synergie i możliwości współpracy, które uwolni transakcja, okazały się korzystne nie tylko dla akcjonariuszy, ale również dla klientów obu instytucji – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: KPMG Audyt będzie nadal współpracować z PZU
czwartek, 04 maja 2017 08:43

27 kwietnia rada nadzorcza PZU SA podjęła decyzję o przedłużeniu współpracy na lata 2017-2018 z firmą KPMG Audyt jako podmiotem uprawnionym do badania sprawozdań finansowych.  

Add a comment

Więcej…
 
Wrocław: Konferencja naukowa poświęcona informacji na rynku finansowym
środa, 26 kwietnia 2017 08:41

W dniach 25–26 maja na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa „Informacja na rynku usług finansowych. Prawo – praktyka – problemy – potrzeby – perspektywy”.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: PZU piąty na „Liście 500”
środa, 26 kwietnia 2017 08:35

Grupa PZU zajęła piąte miejsce na „Liście 500” – zestawieniu największych polskich przedsiębiorstw przygotowanym przez „Rzeczpospolitą”. To najlepszy wynik wśród podmiotów z branży ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: 42 upadłości w marcu
środa, 19 kwietnia 2017 08:42

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w marcu 2017 r. ogłosiły upadłość 42 przedsiębiorstw, nieco mniej niż przed miesiącem (47) oraz o 30% mniej niż w marcu 2016 r. (60).

Add a comment

Więcej…
 
Rynek czeka na decyzje dotyczące dywidendy PZU SA
środa, 19 kwietnia 2017 08:37

Powołanie Pawła Surówki na prezesa PZU SA zostało przyjęte przez rynek z dużym spokojem. Wszyscy czekają na pierwsze konkrety, zwłaszcza decyzję w sprawie wypłaty dywidendy – podają media.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Prawie 30% wzrost niewypłacalności w I kwartale
wtorek, 11 kwietnia 2017 08:49

W pierwszym kwartale 2017 roku opublikowano informacje o niewypłacalności 224 polskich przedsiębiorstw. W analogicznym okresie 2016 roku odnotowano 173 takie publikacje (+29% r/r). W samym marcu opublikowano informacje o niewypłacalności 78 polskich przedsiębiorstw (68 rok wcześniej,+15% r/r) – poinformował Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 159

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy