feed-image -

Reklama

Finanse


Compensa TUnŻ już jest w ewidencji PPK
poniedziałek, 20 maja 2019 08:58

15 maja Compensa Życie została wpisana do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych prowadzonej przez Polski Funduszu Rozwoju. Charakterystyczną cechą oferty towarzystwa jest dodanie do PPK ochrony ubezpieczeniowej. Dystrybucja produktu będzie prowadzona w oparciu o bliską współpracę z reprezentującymi pracodawców brokerami i w kanale agencyjnym.

Add a comment

Więcej…
 
PPK: PKO TFI w sojuszu z Ergo Hestią
piątek, 17 maja 2019 08:48

Do grona instytucji finansowych oficjalnie oferujących pracownicze plany kapitałowe (PPK) dołączyło PKO TFI. PKO TFI zapowiedziało współpracę strategiczną w zakresie dystrybucji PPK z sopocką ERGO Hestią. Towarzystwo jest również otwarte na współpracę z wybranymi brokerami, szczególnie z tymi, którzy specjalizują się w benefitach pracowniczych. W tym momencie (17 maja 2019 r.) na portalu mojeppk.pl wśród dostawców oficjalnie uznanych przez Polski Fundusz Rozwoju znalazły się również TFI PZU, AXA TFI i Esaliens TFI. Na weryfikację oczekuje kilkanaście kolejnych firm, a wśród nich dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: Warta i Compensa.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva i Nationale-Nederlanden w ewidencji PPK
piątek, 17 maja 2019 08:47

Aviva Investors TFI i Nationale-Nederlanden PTE zostały wpisane do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Obie firmy będą kusić potencjalnych klientów specjalnymi warunkami opłat za zarządzanie. W Nationale-Nederlanden będą one niższe od ustawowych progów, natomiast Aviva do końca 2020 r. w ogóle zrezygnuje z ich pobierania.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Allianz w gronie uprawnionych do oferowania PPK
czwartek, 16 maja 2019 08:44

15 maja TFI Allianz zostało wpisane do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR). Podobnie jak kilka innych firm, towarzystwo nie będzie pobierać opłat w pierwszym roku funkcjonowania PPK.

Add a comment

Więcej…
 
PFR: Osiem podmiotów wpisanych do ewidencji PPK
poniedziałek, 13 maja 2019 08:40

Osiem podmiotów zarządzających zostało dotychczas wpisanych przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR) do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Kilka kolejnych czeka na wpis.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Kwietniowy spadek liczby upadłości
piątek, 10 maja 2019 08:34

W kwietniu sądy gospodarcze ogłosiły upadłość 36 przedsiębiorstw, czyli o 32% mniej niż w marcu i o 29,4% mniej niż rok wcześniej  – wynika z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego zebranych przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
Aegon, AXA, PKO i PZU uprawnione do oferowania PPK
wtorek, 07 maja 2019 08:44

Aegon PTE, TFI PZU, AXA TFI oraz PKO TFI zostały zarejestrowane w ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR). Tym samym uzyskały uprawnienia do oferowania PPK i podpisywania z pracodawcami umów o zarządzanie i prowadzenie Planów.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden PTE: Wniosek o wpis do ewidencji PPK
wtorek, 30 kwietnia 2019 08:44

Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne wystąpiło do Polskiego Funduszu Rozwoju z wnioskiem o rejestrację w ewidencji PPK. To ostatni warunek niezbędny do oferowania Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Add a comment

Więcej…
 
Union Investment TFI: Rejestracja funduszy pod PPK
wtorek, 30 kwietnia 2019 08:43

Sąd Okręgowy w Warszawie wpisał do Rejestru Funduszy Inwestycyjnych Horyzont SFIO utworzony przez Union Investment TFI. W ramach funduszu będzie utworzonych 8 subfunduszy. Będą funkcjonować jako tzw. Fundusze Zdefiniowanej Daty w ramach przygotowywanej przez towarzystwo oferty Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Akcjonariusze zbiorą się 24 maja
piątek, 26 kwietnia 2019 08:49

24 maja odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie (ZWZ) PZU SA. Podczas obrad akcjonariusze ubezpieczyciela zdecydują m.in. o podziale zysku za ubiegły rok.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 194

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook