feed-image -

Finanse


Atradius: Nieterminowe płatności utrudniają ekspansję zagraniczną
piątek, 22 września 2017 08:45

Rośnie skala opóźnień w płatnościach w krajach Europy Zachodniej, czyli u głównych partnerów handlowych Polski – wynika z danych Atradius. Przyczyną problemów z opóźnieniami często bywa niesprawdzenie kontrahenta i nieznajomość miejscowych przepisów dotyczących warunków płatności.

Add a comment
Więcej…
 
Analizy Online: 1,34 bln złotych oszczędności gospodarstw domowych
środa, 20 września 2017 08:54

Z danych zebranych przez Analizy Online z ośmiu segmentów rynku wynika, że w II kwartale tego roku wartość oszczędności gospodarstw domowych znów wzrosła do poziomu 1,34 bln zł. W porównaniu z I kw. oznacza to wzrost o +18,3 mld zł (+1,4%). W ujęciu rocznym dynamika wyniosła +11%, co odpowiada kwocie +131 mld zł.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Koniec głosowania na instytucje przyjazne pośrednikom
wtorek, 19 września 2017 08:48

Zakończyło się głosowanie pośredników finansowych, zrzeszonych w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, mające na celu wyłonienie instytucji finansowych, charakteryzujących się najwyższymi standardami współpracy z pośrednikami. 3 października, podczas III Kongresu Pośrednictwa Finansowego najlepszym zostaną wręczone Laury Pośredników.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: 53 upadłości w sierpniu
poniedziałek, 18 września 2017 08:28

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w sierpniu ogłosiły upadłość 53 przedsiębiorstw, o 8,6% mniej niż przed miesiącem oraz o 35,9% więcej niż w sierpniu 2016 r.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Aegon ma swoje TFI
piątek, 15 września 2017 08:36

Aegon TFI jest już oficjalnie zarejestrowane. Teraz czas na wniosek licencyjny do Komisji Nadzoru Finansowego – informuje „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Wsparcie Forum Ekonomicznego Młodych Liderów
wtorek, 05 września 2017 08:49

4 września w Nowym Sączu rozpoczęło się XII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów. To spotkanie młodego pokolenia z przedstawicielami polityki, nauki i biznesu, którzy wspólnie debatować będą nad ekonomiczną przyszłością Europy. W tym roku partnerem strategicznym wydarzenia jest Nationale-Nederlanden PTE.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Idea Trójmorza szansą na ekspansję polskich firm
czwartek, 31 sierpnia 2017 08:43

Sąsiednie rynki są często naturalnym pierwszym krokiem w ekspansji firm. Bliskość geograficzna i kulturowa wcale jednak nie oznaczają, że taka ekspansja wolna jest od ryzyka.

Add a comment

Więcej…
 
ING BSK i Alior Bank pomagają poszkodowanym
wtorek, 29 sierpnia 2017 09:03

ING Bank Śląski poinformował, że upraszcza proces wypłaty odszkodowań z ubezpieczeń nieruchomości. Dzięki temu ułatwi poszkodowanym likwidację szkód wyrządzonych przez żywioł. W pomoc poszkodowanym włączył się też Alior Bank.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczyciele stracą na upadłości SK Banku
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 08:32

SK Bank, który ogłosił upadłość w grudniu 2015 roku, pozostawił po sobie długi o wartości co najmniej 2,44 mld zł. Majątek banku wynosi zaś najwyżej 336 mln zł. To problem dla wierzycieli, wśród których znajdują się również ubezpieczyciele – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Ryzyko dla firm będzie rosło
wtorek, 22 sierpnia 2017 09:06

W I półroczu 2017 roku ogłoszono informacje o niewypłacalności 418 przedsiębiorstw – wynika z analizy Euler Hermes. Upadają zwykle młode firmy. Problemem jest duża konkurencja i bardzo niska rentowność, niezależnie od sektora. W takich warunkach każda zaległość w płatnościach może oznaczać dla firm być albo nie być. W opinii ekspertów ryzyko dla firm – mimo wzrostu gospodarczego – będzie rosło.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 168

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Marsh: Pięć rynków pod nadzorem Artura Grześkowiaka

Grupa Marsh utworzyła w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej nowy subregion Północny, z polską spółką na czele. Artur Grześkowiak,...


czytaj dalej

KE: Jest projekt zmian w IDD

Na stronie internetowej Komisji Europejskiej opublikowano projekt dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniający dyrektywę (UE) 2016/97...


czytaj dalej

Clyde & Co.: Ubezpieczenia parametryczne lekarstwem na lukę w ochronie

Ubezpieczenia parametryczne mogą odegrać istotną rolę w wypełnianiu luki w ochronie ubezpieczeniowej, która jest problemem nagminnym zarówno w...


czytaj dalej

Polska: Wstępny bilans orkanu Fryderyka

W związku z orkanem Fryderyka, który 18 i 19 stycznia przechodził nad Polską, najbardziej ucierpieli mieszkańcy województw: wielkopolskiego,...


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Laur za obsługę klienta

Multiagencja CUK Ubezpieczenia otrzymała tytuł Firmy Przyjaznej Klientowi, przyznawany za osiągnięcie odpowiedniego poziomu obsługi i zadowolenia...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy