feed-image -

Finanse


IGTE: Polska potrzebuje oszczędności emerytalnych
środa, 10 maja 2017 08:36

Upowszechnienie dodatkowego oszczędzania na emeryturę podniesie wysokość przyszłych emerytur, zwiększy dostępność kapitału finansującego rozwój polskich przedsiębiorstw i długoterminowych inwestycji oraz ograniczy zależność polskiej gospodarki i giełdy od kapitału z zagranicy.

Add a comment

Więcej…
 
PZUW: 31 maja odbędzie się Walne Zgromadzenie towarzystwa
wtorek, 09 maja 2017 08:35

31 maja odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW PZUW).

Add a comment

Więcej…
 
Mateusz Morawiecki o zgodzie KNF na zakup akcji Pekao SA
poniedziałek, 08 maja 2017 08:50

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec nabycia przez PZU SA, za pośrednictwem Polskiego Funduszu Rozwoju, akcji banku Pekao SA. – Decyzja KNF oznacza, że centra decyzyjne dwóch największych działających w Polsce banków będą znajdować się w naszym kraju, a udział rodzimego kapitału w sektorze przekroczy 50% – tak tę zgodę skomentował wicepremier Mateusz Morawiecki.

Add a comment

Więcej…
 
Paweł Surówka o przyszłości Pekao i planach PZU
poniedziałek, 08 maja 2017 08:44

Prezes PZU SA Paweł Surówka stwierdził, że ubezpieczyciel nie ma w planach dalszych przejęć banków, ale nie wyklucza, że same banki – Alior i Pekao SA – będą rozważały inwestycje w tym sektorze. Dodał, że koncern chce inwestować w technologie i nowe produkty. PZU będzie też walczył o utrzymanie świeżo pozyskanych klientów polis majątkowych, oraz zwiększy swoje zaangażowanie w segmencie małych i średnich firm – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
KNF zgodziła się na zakup akcji Pekao SA przez PZU i PFR
piątek, 05 maja 2017 08:44

4 maja Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju 32,8% akcji banku Pekao SA od UniCredit (ok. 20% PZU, ok. 12,8% PFR). Finalizacja transakcji ma nastąpić w przyszłym miesiącu.

- Cieszymy się z pozytywnej decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, która była poprzedzona konstruktywną współpracą z urzędem. Wraz z PFR będziemy dążyli do jak najszybszego zamknięcia transakcji, która uczyni z PZU finansowego giganta w Europie Środkowo-Wschodniej. Razem z zarządem Pekao będziemy pracowali nad tym, aby synergie i możliwości współpracy, które uwolni transakcja, okazały się korzystne nie tylko dla akcjonariuszy, ale również dla klientów obu instytucji – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: KPMG Audyt będzie nadal współpracować z PZU
czwartek, 04 maja 2017 08:43

27 kwietnia rada nadzorcza PZU SA podjęła decyzję o przedłużeniu współpracy na lata 2017-2018 z firmą KPMG Audyt jako podmiotem uprawnionym do badania sprawozdań finansowych.  

Add a comment

Więcej…
 
Wrocław: Konferencja naukowa poświęcona informacji na rynku finansowym
środa, 26 kwietnia 2017 08:41

W dniach 25–26 maja na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa „Informacja na rynku usług finansowych. Prawo – praktyka – problemy – potrzeby – perspektywy”.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: PZU piąty na „Liście 500”
środa, 26 kwietnia 2017 08:35

Grupa PZU zajęła piąte miejsce na „Liście 500” – zestawieniu największych polskich przedsiębiorstw przygotowanym przez „Rzeczpospolitą”. To najlepszy wynik wśród podmiotów z branży ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: 42 upadłości w marcu
środa, 19 kwietnia 2017 08:42

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w marcu 2017 r. ogłosiły upadłość 42 przedsiębiorstw, nieco mniej niż przed miesiącem (47) oraz o 30% mniej niż w marcu 2016 r. (60).

Add a comment

Więcej…
 
Rynek czeka na decyzje dotyczące dywidendy PZU SA
środa, 19 kwietnia 2017 08:37

Powołanie Pawła Surówki na prezesa PZU SA zostało przyjęte przez rynek z dużym spokojem. Wszyscy czekają na pierwsze konkrety, zwłaszcza decyzję w sprawie wypłaty dywidendy – podają media.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 162

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani,...


czytaj dalej

Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Jak uzyskać pełną wypłatę za mienie zniszczone przez wichury?

Żywioły szalejące w ostatnim czasie nad Polską zniszczyły wiele zabudowań. Rzecznik Finansowy przypomina podstawowe problemy, z jakimi spotykają...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy