feed-image -

Finanse


Analizy Online: Spadło tempo wzrostu oszczędności Polaków
poniedziałek, 26 września 2016 08:34

Drugi kwartał bieżącego roku przyniósł wyhamowanie tempa wzrostu oszczędności polskich gospodarstw domowych. Od początku kwietnia do końca czerwca  ich wartość zwiększyła się o +11,2 mld zł, do 1200,1 mld zł. Dynamika była jednak znacznie niższa niż w poprzednich kwartałach. Oszczędności wzrosły bowiem o +0,9% w ujęciu kwartalnym – wynika z szacunków Analiz Online (AO).

Add a comment

Więcej…
 
Coface: W Polsce będzie upadać coraz mniej firm
poniedziałek, 19 września 2016 08:42

W pierwszym półroczu 2016 r. liczba postępowań o ogłoszenie upadłości i postępowań restrukturyzacyjnych spadła o ponad 14%. Prognozy Coface zakładają dalszą poprawę sytuacji i spadek liczby postępowań w 2016 r. i 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Zatory w płatnościach problemem większości polskich firm
poniedziałek, 12 września 2016 08:40

Dla 57% małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) opóźnienia w zapłacie należności wiążą się z zagrożeniem utraty płynności finansowej. W terminie jest płacona tylko co czwarta faktura. Jak wynika z danych Rzetelnej Firmy, w przypadku dwóch trzecich przedsiębiorstw z płatnościami spóźniają się zarówno nowi, jak i stali klienci.

Add a comment

Więcej…
 
Alior Bank i PKO BP razem po Raiffeisena
piątek, 09 września 2016 08:46

Według nieoficjalnych informacji Reutersa PKO BP i Alior Bank złożyły ofertę na zakup akcji Raiffeisen Polbank. Z informacji uzyskanych przez „Pulsu Biznesu” wynika, że oba podmioty wystąpią razem w ramach konsorcjum, a po przeprowadzeniu transakcji podzielą pomiędzy siebie poszczególne rodzaje działalności Raiffeisen Polbank.

Add a comment

Więcej…
 
O przejęciu Pekao SA przez PZU na Forum w Krynicy
piątek, 09 września 2016 08:43

Istotny wątkiem debaty na temat repolonizacji banków, zorganizowanej w ramach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy była perspektywa ewentualnego kupna przez Grupę PZU udziałów w Pekao SA od włoskiego Unicredit, co by doprowadziło do zwiększenia udziału polskiego kapitału w sektorze bankowym z 35 do ponad 50%.

Add a comment

Więcej…
 
Deutsche Bank: Częściej oszczędzamy na emeryturę
piątek, 09 września 2016 08:42

Z najnowszego badania opinii przeprowadzonego przez Deutsche Bank wynika, że wśród Polaków istotnie wzrosło zainteresowanie gromadzeniem kapitału z myślą o emeryturze.

Add a comment

Więcej…
 
Grupa PZU na Forum Ekonomicznym w Krynicy
środa, 07 września 2016 08:34

6 września rozpoczęło się trzydniowe, XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju – najważniejsza impreza gospodarczo-polityczna w Polsce. Wśród głów państw, premierów, ministrów, przewodniczących globalnych korporacji i instytucji międzynarodowych obecni są także przedstawiciele Grupy PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Postawy wobec finansów
środa, 07 września 2016 08:33

W Polsce obecnie emocjonalne podejście do zarządzania własnymi finansami ustępuje miejsca racjonalnemu spojrzeniu na domowy budżet. To wyraźna ewolucja w tej kwestii. Na tle Europy jesteśmy aktualnie realistami pozytywnie patrzącymi w długoterminową przyszłość – takie wnioski płyną z globalnego badania GfK przeprowadzonego dla Nationale-Nederlanden w 14 krajach Starego Kontynentu, w tym w Polsce*.

Add a comment
Więcej…
 
Finanse: Rusza XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy
wtorek, 06 września 2016 08:42

Dziś startuje dwudzieste szóste Forum Ekonomiczne w Krynicy. Temat przewodni tegorocznej konferencji to „Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?”. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia tradycyjnie nie zabraknie akcentów ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: W sierpniu wzrosła liczba upadłości
wtorek, 06 września 2016 08:41

W sierpniu opublikowano informacje o upadłości 68 polskich przedsiębiorstw*. Rok wcześniej odnotowano 62 upadłości. Od początku roku opublikowano informacje o 503 upadłościach, wobec 527 w tym samym okresie ub. roku (-5%) – wynika z danych zebranych przez Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 152

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

Mondial Assistance: Pomoc w domu cieszy się coraz większym wzięciem

Z regularnie zbieranych prze Mondial Assistance danych wynika, że wizyta fachowca i pomoc w domu klienta to coraz bardziej doceniana usługa.

- Z...


czytaj dalej

PIU: Zimowy poradnik turystyczny

W czasie ferii zimowych wiele osób uda się na narty, również za granicę, m.in. na Słowację, do Czech, Austrii, Włoch, Szwajcarii czy Francji....


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy