feed-image -

Reklama

Finanse


Dwucyfrowy wzrost zysku Pekao SA
środa, 27 lutego 2019 09:33

Będący częścią Grupy PZU bank Pekao SA opublikował wyniki finansowe za 2018 r. Z raportu firmy wynika, że ubiegły rok był jednym z najbardziej dynamicznych w historii.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Blisko 1,5 bln zł oszczędności gospodarstw domowych
wtorek, 26 lutego 2019 09:42

W ostatnim kwartale ubiegłego roku wartość oszczędności gospodarstw domowych uległa zwiększeniu. To efekt wzrostu oszczędności trzymanych na depozytach i w gotówce – podały Analizy Online (AO).

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Długotrwałe cięcie zarobków menadżerów Alior Banku
poniedziałek, 25 lutego 2019 09:32

PZU SA nie spieszył się z wdrażaniem postanowień ustawy „kominowej” w kontrolowanym przez siebie Alior Banku. Skorzystała na tym była prezes banku Katarzyna Sułkowska – twierdzi „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
ING: PPK mogą zyskać akceptację
środa, 20 lutego 2019 09:41

Z badania „Finansowy Barometr ING” wynika, że Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mają szansę zyskać akceptację obywateli.

Add a comment

Więcej…
 
Lewiatan: Deklaracja o rezygnacji z oszczędzania w PPK niepokoi firmy
środa, 20 lutego 2019 09:41

Rozwiązanie zaproponowane w projekcie rozporządzenia Ministra Finansów dotyczącym deklaracji rezygnacji z dokonywania wpłat do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) spowoduje nieproporcjonalne zwiększenie obciążeń pracodawców i utrudni obsługę całego procesu. Treść deklaracji wykracza poza delegację ustawową i ze względu na jej szczegółowość oraz rygoryzm (m.in. siedem podpisów), stanie się źródłem powstawania wielu błędów. W praktyce pracodawców obarcza się koniecznością weryfikacji dokumentu i wyjaśniania intencji osoby zatrudnionej – uważa Konfederacja Lewiatan.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Program DOKE atrakcyjny także dla zagranicznych importerów
wtorek, 19 lutego 2019 09:44

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) zauważa, że oferowane przez nią i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) instrumenty wsparcia polskiego eksportu okazują się być atrakcyjne również dla importerów z rynków rozwiniętych.

Add a comment
Więcej…
 
Euler Hermes: Niska rentowność problemem budownictwa
poniedziałek, 18 lutego 2019 09:45

W 2018 r. liczba niewypłacalności firm budowlanych wzrosła o 14% r/r. W styczniu 2019 r. mieliśmy do czynienia z kontynuacją tego zjawiska. Jedną z jego przyczyn jest chronicznie niska rentowność firm budowlanych – wskazuje Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Brandscope: Jak skutecznie komunikować się z Ukraińcami
poniedziałek, 18 lutego 2019 09:43

Mykhailo Krasiuk, doradca ds. komunikacji z Kijowa, od trzech lat mieszkający i działający w Polsce współpracownik Brandscope w projektach PR skierowanych do ukraińskich migrantów, przybliża sylwetkę ukraińskiego odbiorcy oraz prezentuje kilka sugestii odnośnie do sposobów komunikacji z nim.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Stanowisko dotyczące stóp technicznych
czwartek, 14 lutego 2019 09:36

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował stanowisko w sprawie stóp technicznych stosowanych do wyceny bilansowej rezerw techniczno-ubezpieczeniowych dla celów rachunkowości.

Add a comment

Więcej…
 
EH: Dwucyfrowe tempo wzrostu liczby niewypłacalności
czwartek, 14 lutego 2019 09:35

W styczniu 2019 r. w Monitorach Sądowych i Gospodarczych opublikowano informacje o 98 przypadkach niewypłacalności* przedsiębiorstw, wobec 82 rok wcześniej (-20% r/r) – wynika z danych zebranych przez Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 187

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook