feed-image -

Finanse


Zalecenia zwiększyły zainteresowanie akcjami PZU SA
wtorek, 22 listopada 2016 09:45

Zalecenia inwestycyjne Goldman Sachs dla klientów, rekomendujące m.in. kupowanie akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych, ożywiły warszawski rynek. Jednym z beneficjentów wzrostów był PZU SA – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
ANG: Oczekiwania klientów wobec branży finansowej
piątek, 18 listopada 2016 09:40

Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych przez dom badawczy Maison&Partners na potrzeby projektu Nienieodpowiedzialni.pl, największym grzechem instytucji finansowych jest zwracanie uwagi jedynie na własne dobro i zapominanie o kliencie. 74% badanych zapytanych o ubezpieczycieli stwierdziło, że stawiają oni bardziej na własny interes niż na dobro społeczne. Gorzej w badaniu wypadły firmy pożyczkowe, zaś niewiele lepiej – doradcy finansowi i banki.

Add a comment

Więcej…
 
Deloitte: Polscy CFO zaczynają sie niepokoić
środa, 16 listopada 2016 09:35

Dyrektorzy finansowi (CFO) uważają, że polska gospodarka będzie kontynuowała stabilny wzrost, ale widać wśród nich coraz wyraźniejsze oznaki niepokoju. Przyczyny tego pogorszenia nastrojów to obawa o brak dostępności wykwalifikowanych pracowników, wyższe koszty operacyjne, niepewność wynikająca ze zmienności prawa gospodarczego oraz negatywne skutki Brexitu – wynika z kolejnej edycji międzynarodowego badania firmy doradczej Deloitte „CFO Survey” w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
Końcowe odliczanie w sprawie Pekao
wtorek, 15 listopada 2016 09:24

Jeszcze w tym miesiącu rozmowy pomiędzy UniCredit a PZU SA i Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) w sprawie sprzedaży 30% akcji Pekao mają znaleźć swój pomyślny finał – wynika z informacji „Pulsu Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Zahamowanie trendu spadkowego w upadłościach
poniedziałek, 14 listopada 2016 09:40

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w październiku ogłosiły upadłość 52 przedsiębiorstw. Było to o -11,9% mniej niż miesiąc wcześniej (59 firm) oraz o -5,5% mniej przed rokiem (55) – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
KPF i EY: Cyberprzestępczość coraz większym problemem w finansach
środa, 09 listopada 2016 10:15

Wyłudzenia z wykorzystaniem skradzionego lub fałszywego dokumentu oraz nadużycia wewnętrzne to najczęściej występujące typy nadużyć w sektorze finansowym. Jednak najszybciej rosnącym zagrożeniem są ataki hakerskie i cyberprzestępcy – wynika z badania „Nadużycia w sektorze finansowym”, które zaprezentowano podczas VII Kongresu Antyfraudowego w Warszawie, zorganizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz firmę doradczą EY.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: W październiku wzrosła liczby upadłości
wtorek, 08 listopada 2016 09:54

W październiku opublikowano informacje o upadłości 66 polskich przedsiębiorstw*. Rok odnotowano 55 takich zdarzeń. Od początku roku opublikowano informacje o 655 upadłościach wobec 629 w tym samym okresie ub. roku (+4%) – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
PZU przymierza się do Pioneera
poniedziałek, 07 listopada 2016 09:44

PZU przymierza się nie tylko do przejęcia Pekao, ale też jego spółek zajmujących się działalnością emerytalną i inwestycyjną – twierdzi „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
Zmiana właściciela Pekao na ostatniej prostej
piątek, 28 października 2016 08:40

PZU SA i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) są w trakcie due dilligence Pekao SA. W przyszłym miesiącu oba podmioty mogą podpisać umowę, na mocy której przejmą jedną trzecią udziałów w banku – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
Dziś zapadnie decyzja dotycząca przyszłości Pekao SA
czwartek, 27 października 2016 08:37

27 października zbiera się rada dyrektorów włoskiej grupy UniCredit. Ma ona podjąć decyzję w sprawie przyszłości Pekao SA, do zakupu którego przymierza się PZU SA – dowiedział się nieoficjalnie „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 155

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy