feed-image -

Reklama

Finanse


TFI PZU: Rejestracja funduszu pod PPK
czwartek, 11 kwietnia 2019 08:42

Na wniosek TFI PZU Sąd Okręgowy w Warszawie wpisał do rejestru funduszy inwestycyjnych PPK inPZU Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty. To pierwszy krok do udziału Grupy PZU w systemie Pracowniczych Programów Kapitałowych (PPK).

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Liczba upadłości polskich firm stabilna po marcu
środa, 10 kwietnia 2019 08:41

W marcu sądy gospodarcze ogłosiły upadłość 53 przedsiębiorstw, czyli o 13% więcej niż w lutym i o 14,5 % mniej niż rok wcześniej – wynika z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego zebranych przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
Generali Real Estate: Zakup siedziby KNF
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 08:53

Generali Real Estate, w imieniu funduszu Generali Europe Investments Holding (GEIH), kupiło od funduszu doradczego Griffin Real Estate zabytkowy budynek biurowy Piękna 2.0 w Warszawie.

Add a comment

Więcej…
 
Deloitte: PPK mniej kosztowne dla pracodawców niż PPE
piątek, 05 kwietnia 2019 08:53

1 lipca tego roku w największych firmach w Polsce, zatrudniających ponad 250 osób, zaczną obowiązywać Pracownicze Plany Kapitałowe. Zdaniem ekspertów firmy doradczej Deloitte, ich wdrożenie będzie oznaczało wzrost kosztów zatrudnienia ponoszonych przez firmy o około 1%. PPK będą mogły mieć również wpływ na dynamikę wzrostu wynagrodzeń, gdyż w średnim i długim okresie koszt wpłat pracodawcy może zostać przerzucony częściowo na pracownika. Analiza firmy wykazała również, że wdrożenie PPK wiąże się z mniejszymi kosztami niż Pracowniczych Programów Emerytalnych (PPE).  

Realny wpływ nowych przepisów na rynek pracy zacznie być odczuwalny pod koniec 2019 roku, gdy wpłyną pierwsze wpłaty na konta pracowników w PPK. Od stycznia 2021 r. obowiązek wprowadzenia Planów obejmie co do zasady wszystkich polskich pracodawców.

Add a comment

Więcej…
 
PPK zbliża się wielkimi krokami
czwartek, 04 kwietnia 2019 09:01

1 lipca br. wchodzi w życie ustawa o pracowniczych planach kapitałowych. Przed pracodawcami ważna decyzja o wyborze firmy prowadzącej fundusze dla pracowników. Podejmując ją, zwracajmy uwagę na wiarygodność i fundamenty instytucji oferującej PPK – mówi Marek Piętka, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów w Warcie.

Aleksandra E. Wysocka: – Czym są pracownicze plany kapitałowe, które już wkrótce będą jednym z filarów systemu emerytalnego w Polsce?
Marek Piętka: –
Moim zdaniem administracja rządowa podjęła się wprowadzenia słusznej reformy, która przygotowuje program będący uzupełnieniem dla emerytury z ZUS. Tym wsparciem są właśnie pracownicze plany kapitałowe.

Nie ma co ukrywać, że PPK to odpowiedź na wielkie wyzwanie, jakim są zmiany demograficzne, które są widoczne w praktycznie wszystkich krajach rozwiniętych. Dane potwierdzają, że społeczeństwa starzeją się. W efekcie w przyszłości będzie coraz więcej osób w wieku emerytalnym, a tym samym coraz mniej aktywnych zawodowo. PPK to sposób na zwiększenie środków, jakie pracownik będzie miał do dyspozycji po przejściu na emeryturę.

Add a comment
Więcej…
 
AXA TFI: Czym są fundusze zdefiniowanej daty?
czwartek, 04 kwietnia 2019 08:58

Robert Garnczarek, prezes zarządu AXA TFI, tłumaczy, czym są fundusze zdefiniowanej daty (FZD), zwane też funduszami cyklu życia, w których pomnażane będą środki uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

Add a comment

Więcej…
 
Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego wymaga określenia priorytetów
piątek, 29 marca 2019 09:52

Zdaniem Małgorzaty Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych (IGTE), Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego (SRRK) zawiera wiele trafnych rozwiązań, jednak jej sukces mierzony poziomem rozwoju rynku kapitałowego będzie zależał od poprawy diagnozy, określenia priorytetów oraz przyjęcia rozwiązań w sprawie OFE.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: 78 niewypłacalności w lutym
piątek, 29 marca 2019 09:52

Z danych zebranych przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) wynika, że w lutym ogłoszono 47 upadłości (-2,1% r/r) oraz rozpoczęto 31 restrukturyzacji (-3,1% r/r). Suma upadłości i restrukturyzacji z ostatnich 12 miesięcy zmalała nieznacznie do 1080, wobec 1082 w styczniu.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Wyróżnienia dla innowacyjnych firm
piątek, 29 marca 2019 09:50

W trakcie kongresu Dyrektorów Finansowych w Poznaniu, z inicjatywy Euler Hermes wyróżnienie Digital Finance Award nobilitujące firmy innowacyjne przyznano spółkom: HJ Heinz Polska oraz Materiały Budowlane AW Wesołek.

Add a comment

Więcej…
 
Aegon: Pracownicy fizyczni a przygotowania do emerytury
czwartek, 28 marca 2019 08:06

Pracownicy fizyczni powinni przygotowywać się do przyszłej emerytury w inny sposób niż pozostali zatrudnieni – wynika z raportu przygotowanego w Centrum Emerytur i Długowieczności Aegon.

Określenie „pracownik fizyczny” zmieniło w ostatnich latach swój charakter. W badaniu Aegon za pracowników fizycznych uznano osoby, których praca wymaga regularnego, długiego i intensywnego wysiłku fizycznego – są to osoby zatrudnione m.in. w górnictwie, budownictwie, przemyśle ciężkim, zakładach produkcyjnych czy rolnictwie.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 191

TUW „TUW”: Wybrano zarząd nowej kadencji

24 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Podczas obrad dokonano m.in. wyboru zarządu...


czytaj dalej

Inter Polska: Marcin Andruchewicz członkiem zarządu ds. ryzyka

25 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Andruchewicza na stanowisko członka zarządów...


czytaj dalej

Atradius: Firmy z krajów Ameryki Północnej spodziewają się opóźnień w płatnościach

Międzynarodowa polityka, spory handlowe oraz wzrost upadłości negatywnie wpłyną na praktyki płatnicze B2B w największych gospodarkach Ameryki...


czytaj dalej

Zatoka Perska: Ubezpieczenie transportu ropy jest coraz kosztowniejsze

Według osób zaznajomionych ze stawkami ubezpieczycieli, tzw. premie za ryzyko wojenne dla standardowego ładunku ropy naftowej z Zatoki Perskiej i...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Zachowana hierarchia w „komunikacji”

Mimo spadku przypisu składki z OC posiadaczy pojazdów lądowych (ppl.) i pogorszenia wyniku technicznego w autocasco odnotowana w pierwszym...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Kto jest gotowy na PPK?

25 czerwca ukazał się 72. odcinek gość podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem programu był Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook