feed-image -

Finanse


PZU SA i PFR przejęły akcje Pekao SA
czwartek, 08 czerwca 2017 08:49

7 czerwca PZU SA i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) sfinalizowali zakup 32,8% akcji Banku Pekao SA za łączną kwotę 10,6 mld złotych. Cena nabycia jednej akcji wynosi 123 złote. Jest to jedna z największych transakcji w sektorze bankowym w Europie w ostatnich latach.

To historyczna chwila. Dzięki finalizacji transakcji zakupu akcji banku Pekao PZU staje się największą grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej i liderem zarówno w ubezpieczeniach, jak i sektorze bankowym oraz w zarządzaniu aktywami. Jestem przekonany, że dobrze będzie nam się współpracowało z Pekao SA. To bardzo duży podmiot o szerokiej skali działalności, z rozległą siecią dystrybucyjną i dobrymi relacjami z klientami. Jest to pole do stworzenia wielu nowych rozwiązań w zakresie ubezpieczeń majątkowych, ale także inwestycji czy polis na życie np. dla małych i średnich firm rodzinnych. Myślę, że połączenie sił PZU i Pekao w znaczący sposób wpłynie na stabilność i perspektywy finansowe polskiej gospodarki  – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pekao znów będzie miało „żubra” w logo
wtorek, 06 czerwca 2017 08:15

5 czerwca, podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie prezes PFR Paweł Borys powiedział dziennikarzom, że po finalizacji transakcji nabycia udziałów Pekao przez PZU i PFR rozpocznie się rebranding banku, zmierzający do przywrócenia „żubra” do logo.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Walne Zgromadzenie odbędzie się 29 czerwca
piątek, 02 czerwca 2017 08:55

29 czerwca o godzinie 11.00 odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU SA – poinformował ubezpieczyciel w komunikacie.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Polskie firmy bardziej ostrożne wobec partnerów
czwartek, 01 czerwca 2017 08:39

Z opublikowanej przez Atradius tegorocznej edycji Barometru Praktyk Płatniczych dla Polski wynika, że w naszym kraju zmniejszyła się sprzedaż na warunkach kredytowych, wzrosła ilość przeterminowanych płatności, a ich średni termin uległ wydłużeniu.

Add a comment

Więcej…
 
Porozumienie dotyczące zakupu akcji Pekao
czwartek, 01 czerwca 2017 08:38

30 maja PZU SA, Polski Fundusz Rozwoju (PFR) oraz PKO BP podpisały porozumienie trójstronne związane z transakcją nabycia znacznego pakietu akcji Pekao od UniCredit i umową pożyczki, jaką PFR zawarł z PKO BP w celu częściowego sfinansowania nabycia akcji w ramach Transakcji PFR zawarł z PKO BP umowę pożyczki („Umowa Pożyczki”).

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA chce wypłacić 1,21 mld zł dywidendy
wtorek, 30 maja 2017 08:40

Zarząd PZU SA zarekomenduje akcjonariuszom przeznaczenie 50% zysku za ubiegły rok na dywidendę – poinformował ubezpieczyciel w komunikacie.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: System Oceny Agenta poprawi bezpieczeństwo sektora finansowego
poniedziałek, 29 maja 2017 08:39

Na polskim ryku finansowym zadebiutował System Oceny Agenta (SOA) – rozwiązanie, które w założeniu ma zwiększyć bezpieczeństwo jego uczestników, będące efektem wspólnych prac CRIF Services oraz Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Oficjalna prezentacja SOA miała miejsce 25 maja podczas VI Kongresu Sektora Pożyczkowego.

System Oceny Agenta to rozwiązanie dedykowane podmiotom prowadzącym działalność w oparciu o agencyjny model sprzedaży z uwzględnieniem pośredników finansowych, instytucji pożyczkowych, banków, firm leasingowych i towarzystw ubezpieczeniowych. Platforma pozwala na weryfikację wiarygodności agentów i kandydatów na agentów w oparciu o dane dotyczące historii ich współpracy z uczestnikami rynku, a w szczególności pod kątem przestrzegania przepisów prawa.

Add a comment

Więcej…
 
PZU i PFR zmienią władze Pekao
piątek, 26 maja 2017 08:36

PZU i Polski Fundusz Rozwoju wymienią cały skład rady nadzorczej Pekao. Zmieni się też prezes banku – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
IGTE: Polacy zmieniają swoje nastawienie do oszczędzania
środa, 24 maja 2017 08:47

Jeszcze trzy lata temu dziewięciu na dziesięciu przyszłych emerytów nie gromadziło oszczędności na starość. Obecnie 40% gospodarstw domowych gromadzi pieniądze na cele emerytalne, a ponad jedna piąta wszystkich polskich oszczędności zostało zgromadzonych na ten cel. Jednocześnie więcej niż dwie trzecie naszych rodaków skłonnych byłoby przystąpić do programów oszczędzania na emeryturę z dopłatami państwa lub pracodawców.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Trwale niska rentowność przyczyną kwietniowych upadłości
wtorek, 23 maja 2017 08:40

W kwietniu opublikowano informacje o niewypłacalności* 67 polskich przedsiębiorstw – niemal tyle samo co rok wcześniej (66, +2%r/r). Od początku roku opublikowano informacje o niewypłacalności 291 polskich przedsiębiorstw (239 takich przypadków w okresie I-IV ubiegłego roku, +22% r/r) – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 164

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

Africa Reinsurance Pulse 2017: Reasekuracyjny puls Afryki przyspiesza

Spodziewane jest, że w 2018 r. sytuacja na wartym 6,8 mld dol. rynku reasekuracyjnym Afryki ulegnie zdecydowanej poprawie. Menedżerowie firm...


czytaj dalej

ECON proponuje przesuniecie terminu wejścia w życie IDD

16 października na posiedzeniu Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego (ECON) przyjęto rekomendację, w której ECON zwraca się...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ergo Hestia oferuje CarSharing

Ergo Hestia razem z wypożyczalnią aut Panek uruchomiła w Warszawie pilotaż programu CarSharing – wynajmu ekologicznych aut zastępczych na godziny....


czytaj dalej

SkySnap: Satelity wkraczają do branży ubezpieczeniowej

Elon Musk – twórca marki samochodów Tesla oraz wizjoner określany mianem współczesnego Steve’a Jobs’a – dzięki swojej rakiecie kosmicznej Space X...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy