feed-image -

Finanse


Euler Hermes: Polscy CFO będą szukać oszczędności
czwartek, 28 września 2017 08:52

Dla 44% dyrektorów finansowych kondycja ich firm w ciągu ostatnich 12 miesięcy poprawiła się. Co więcej, dla 64% ankietowanych rentowność sprzedaży w ubiegłym roku była co najmniej na zadowalającym poziomie – wynika z czwartego już corocznego badania polskich CFO przeprowadzonego przez Euler Hermes i Grant Thornton,

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pekao chce rozwijać współpracę z PZU
czwartek, 28 września 2017 08:35

Wiceprezes Pekao kierujący pracami zarządu Michał Krupiński powiedział, że planuje rozwinięcie współpracy z PZU i Alior Bankiem m.in. w zakresie oferty ubezpieczeniowej i inwestycji w technologie.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Rośnie liczba upadłości
środa, 27 września 2017 08:45

W sierpniu 2017 r. opublikowano informacje o niewypłacalności 80 polskich przedsiębiorstw. Rok wcześniej odnotowano 68 takich publikacji (+18% r/r). W ciągu ośmiu miesięcy tego roku opublikowano informacje o niewypłacalności 591 przedsiębiorstw, o 17% więcej niż w tym samym okresie ub.r. (503) – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Nieterminowe płatności utrudniają ekspansję zagraniczną
piątek, 22 września 2017 08:45

Rośnie skala opóźnień w płatnościach w krajach Europy Zachodniej, czyli u głównych partnerów handlowych Polski – wynika z danych Atradius. Przyczyną problemów z opóźnieniami często bywa niesprawdzenie kontrahenta i nieznajomość miejscowych przepisów dotyczących warunków płatności.

Add a comment
Więcej…
 
Analizy Online: 1,34 bln złotych oszczędności gospodarstw domowych
środa, 20 września 2017 08:54

Z danych zebranych przez Analizy Online z ośmiu segmentów rynku wynika, że w II kwartale tego roku wartość oszczędności gospodarstw domowych znów wzrosła do poziomu 1,34 bln zł. W porównaniu z I kw. oznacza to wzrost o +18,3 mld zł (+1,4%). W ujęciu rocznym dynamika wyniosła +11%, co odpowiada kwocie +131 mld zł.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Koniec głosowania na instytucje przyjazne pośrednikom
wtorek, 19 września 2017 08:48

Zakończyło się głosowanie pośredników finansowych, zrzeszonych w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, mające na celu wyłonienie instytucji finansowych, charakteryzujących się najwyższymi standardami współpracy z pośrednikami. 3 października, podczas III Kongresu Pośrednictwa Finansowego najlepszym zostaną wręczone Laury Pośredników.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: 53 upadłości w sierpniu
poniedziałek, 18 września 2017 08:28

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w sierpniu ogłosiły upadłość 53 przedsiębiorstw, o 8,6% mniej niż przed miesiącem oraz o 35,9% więcej niż w sierpniu 2016 r.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Aegon ma swoje TFI
piątek, 15 września 2017 08:36

Aegon TFI jest już oficjalnie zarejestrowane. Teraz czas na wniosek licencyjny do Komisji Nadzoru Finansowego – informuje „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Wsparcie Forum Ekonomicznego Młodych Liderów
wtorek, 05 września 2017 08:49

4 września w Nowym Sączu rozpoczęło się XII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów. To spotkanie młodego pokolenia z przedstawicielami polityki, nauki i biznesu, którzy wspólnie debatować będą nad ekonomiczną przyszłością Europy. W tym roku partnerem strategicznym wydarzenia jest Nationale-Nederlanden PTE.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Idea Trójmorza szansą na ekspansję polskich firm
czwartek, 31 sierpnia 2017 08:43

Sąsiednie rynki są często naturalnym pierwszym krokiem w ekspansji firm. Bliskość geograficzna i kulturowa wcale jednak nie oznaczają, że taka ekspansja wolna jest od ryzyka.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 169

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

AXA Partners: Hybrydowy asystent osobisty

Podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas, największych na świecie targów innowacji technologicznych, AXA Partners, globalny zespół AXA...


czytaj dalej

Liberty Specialty Markets rozwija ochronę budów i dzieł sztuki

Liberty Specialty Markets, część Liberty Mutual Insurance, zamierza poszerzyć zakres linii produktowych obsługiwanych we Francji i zwiększyć...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Zakłady komentują zmiany terminów IDD

14 lutego Rada UE podjęła decyzję o przesunięciu terminu transpozycji i stosowania przepisów dyrektywy 2016/97 o dystrybucji ubezpieczeń (IDD)...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Więcej czasu na przygotowania

Siedem i pół miesiąca – tyle czasu otrzymała dodatkowo polska branża ubezpieczeniowa na adaptację do nowych wymogów w zakresie dystrybucji...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy