feed-image -

Finanse


Haitong Bank: „Kupuj” dla PZU
czwartek, 06 października 2016 08:39

Haitong Bank w raporcie z 5 października podtrzymuje rekomendację „Kupuj” dla PZU i redukuje cenę docelową akcji do 30 zł za sztukę (43 zł wcześniej), co wciąż oznacza 15% potencjał wzrostowy.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Słabnie optymizm ekonomiczny dyrektorów finansowych
czwartek, 06 października 2016 08:38

Gospodarka w Polsce wrzuci w najbliższych 12 miesiącach niższy bieg – wynika z badania przeprowadzonego przez Grant Thornton oraz Euler Hermes wśród dyrektorów finansowych. W porównaniu z poprzednią edycją ankiety nastroje CFO uległy pogorszeniu.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Nieznaczny spadek liczby bankructw
wtorek, 04 października 2016 08:32

W pierwszych trzech kwartałach 2016 r. liczba upadłości i restrukturyzacji polskich firm wyniosła 559, czyli o 7 mniej (-1%) niż w analogicznym okresie 2015 r.* – podało Coface.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Spadło tempo wzrostu oszczędności Polaków
poniedziałek, 26 września 2016 08:34

Drugi kwartał bieżącego roku przyniósł wyhamowanie tempa wzrostu oszczędności polskich gospodarstw domowych. Od początku kwietnia do końca czerwca  ich wartość zwiększyła się o +11,2 mld zł, do 1200,1 mld zł. Dynamika była jednak znacznie niższa niż w poprzednich kwartałach. Oszczędności wzrosły bowiem o +0,9% w ujęciu kwartalnym – wynika z szacunków Analiz Online (AO).

Add a comment

Więcej…
 
Coface: W Polsce będzie upadać coraz mniej firm
poniedziałek, 19 września 2016 08:42

W pierwszym półroczu 2016 r. liczba postępowań o ogłoszenie upadłości i postępowań restrukturyzacyjnych spadła o ponad 14%. Prognozy Coface zakładają dalszą poprawę sytuacji i spadek liczby postępowań w 2016 r. i 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Zatory w płatnościach problemem większości polskich firm
poniedziałek, 12 września 2016 08:40

Dla 57% małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) opóźnienia w zapłacie należności wiążą się z zagrożeniem utraty płynności finansowej. W terminie jest płacona tylko co czwarta faktura. Jak wynika z danych Rzetelnej Firmy, w przypadku dwóch trzecich przedsiębiorstw z płatnościami spóźniają się zarówno nowi, jak i stali klienci.

Add a comment

Więcej…
 
Alior Bank i PKO BP razem po Raiffeisena
piątek, 09 września 2016 08:46

Według nieoficjalnych informacji Reutersa PKO BP i Alior Bank złożyły ofertę na zakup akcji Raiffeisen Polbank. Z informacji uzyskanych przez „Pulsu Biznesu” wynika, że oba podmioty wystąpią razem w ramach konsorcjum, a po przeprowadzeniu transakcji podzielą pomiędzy siebie poszczególne rodzaje działalności Raiffeisen Polbank.

Add a comment

Więcej…
 
O przejęciu Pekao SA przez PZU na Forum w Krynicy
piątek, 09 września 2016 08:43

Istotny wątkiem debaty na temat repolonizacji banków, zorganizowanej w ramach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy była perspektywa ewentualnego kupna przez Grupę PZU udziałów w Pekao SA od włoskiego Unicredit, co by doprowadziło do zwiększenia udziału polskiego kapitału w sektorze bankowym z 35 do ponad 50%.

Add a comment

Więcej…
 
Deutsche Bank: Częściej oszczędzamy na emeryturę
piątek, 09 września 2016 08:42

Z najnowszego badania opinii przeprowadzonego przez Deutsche Bank wynika, że wśród Polaków istotnie wzrosło zainteresowanie gromadzeniem kapitału z myślą o emeryturze.

Add a comment

Więcej…
 
Grupa PZU na Forum Ekonomicznym w Krynicy
środa, 07 września 2016 08:34

6 września rozpoczęło się trzydniowe, XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju – najważniejsza impreza gospodarczo-polityczna w Polsce. Wśród głów państw, premierów, ministrów, przewodniczących globalnych korporacji i instytucji międzynarodowych obecni są także przedstawiciele Grupy PZU.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 154

Link4: Agnieszka Balcerska nową dyrektor HR

Od 20 lutego nową dyrektor Pionu HR w Link4 jest Agnieszka Balcerska. Przed dołączeniem do ubezpieczyciela pełniła funkcję szefa HR dla Europy...


czytaj dalej

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KPMG: Rozkwit inwestycji w insurtech

Należy się spodziewać, że zainteresowanie inwestorów branżą insurtech po mocnym wzroście w 2016 r. pozostanie silne we wszystkich regionach świata...


czytaj dalej

Adriatic Slovenica: Automatyzacja całego procesu sprzedaży polis

Adriatic Slovenica, drugi pod względem wielkości ubezpieczyciel życiowy w regionie Adriatyku z 15-proc. udziałem w rynku, ogłosił, że wkrótce...


czytaj dalej

Novis Poisťovňa stawia na innowacyjność

23 lutego na mocy prawa unijnego, rozpoczęło oficjalnie swoją działalność w Polsce Novis Poisťovňa a.s. – słowackie towarzystwo ubezpieczeń na...


czytaj dalej

Zbliża się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji

5 kwietnia w Warszawie odbędzie się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy