feed-image -

Reklama

Finanse


KNF: Nowe podejście nadzoru do fintech
wtorek, 05 marca 2019 09:52

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prof. Jacek Jastrzębski zapowiedział zmianę podejścia nadzoru do fintech. Jej elementem są m.in. roszady personalne.

Add a comment

Więcej…
 
SpotData: PPK mogą odnieść sukces, ale nie bezwarunkowo
wtorek, 05 marca 2019 09:47

Większe oszczędności i inwestycje w gospodarce oraz pobudzenie rynku kapitałowego – to dwa czynniki, na które może wpłynąć wprowadzenie pracowniczych planów kapitałowych – ocenia ekonomista Ignacy Morawski. Jego zdaniem system ma niemałe szanse na sukces, jednak rządzący muszą spełnić kilka warunków.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Przewodniczący KNF chce zwiększyć ochronę konsumentów
poniedziałek, 04 marca 2019 09:49

Prof. Jacek Jastrzębski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), uważa ochronę konsumentów za jedno z głównych wyzwań kierowanej przez siebie instytucji. Szef KNF myśli również nad wprowadzeniem rozwiązań, które pomogłyby w szybszym identyfikowaniu niepokojących praktyk na rynku finansowym.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Zmienia się struktura niewypłacalności w Polsce
piątek, 01 marca 2019 09:39

Według danych zgromadzonych przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), w styczniu ponownie zwiększyła się liczba upadłości w relacji do restrukturyzacji. Fakt ten oznacza zmianę tendencji występujących od czasu wejścia w życie nowego prawa restrukturyzacyjnego w 2016 r.

Add a comment

Więcej…
 
Resort finansów liczy na 2 tys. PPK w pierwszym etapie programu
piątek, 01 marca 2019 09:38

Od 1 lipca najwięksi pracodawcy – zatrudniający powyżej 250 osób – będą zobowiązani wprowadzić do swojego zakładu pracy program pracowniczych planów kapitałowych. – Przypuszczamy, że będzie to około 2 tys. pracodawców – mówi Katarzyna Przewalska z Ministerstwa Finansów.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pekao TFI zaoferuje PPK
czwartek, 28 lutego 2019 09:51

Pekao TFI podjęło decyzję o wprowadzeniu do swojej oferty Pracowniczych Planów Kapitałowych. Chce być jednym z głównych graczy na rynku PPK.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Zastrzeżenie Prawa Własności zabezpieczy eksportujących na Wyspy
środa, 27 lutego 2019 09:33

Twardy brexit zwiększa ryzyko upadłości firm w Wielkiej Brytanii. Dlatego polskie przedsiębiorstwa eksportujące do Zjednoczonego Królestwa, chcące zabezpieczyć swoje interesy powinny stosować klauzulę Zastrzeżenia Prawa Własności (ZPW) – radzi Atradius.

Add a comment

Więcej…
 
Dwucyfrowy wzrost zysku Pekao SA
środa, 27 lutego 2019 09:33

Będący częścią Grupy PZU bank Pekao SA opublikował wyniki finansowe za 2018 r. Z raportu firmy wynika, że ubiegły rok był jednym z najbardziej dynamicznych w historii.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Blisko 1,5 bln zł oszczędności gospodarstw domowych
wtorek, 26 lutego 2019 09:42

W ostatnim kwartale ubiegłego roku wartość oszczędności gospodarstw domowych uległa zwiększeniu. To efekt wzrostu oszczędności trzymanych na depozytach i w gotówce – podały Analizy Online (AO).

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Długotrwałe cięcie zarobków menadżerów Alior Banku
poniedziałek, 25 lutego 2019 09:32

PZU SA nie spieszył się z wdrażaniem postanowień ustawy „kominowej” w kontrolowanym przez siebie Alior Banku. Skorzystała na tym była prezes banku Katarzyna Sułkowska – twierdzi „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 189

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Allianz: Wzrost zysku w drodze do celu

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz SE uzyskał w I kw. 2019 r. niewielki wzrost zysku netto w stosunku do analogicznego okresu ub.r., nieco...


czytaj dalej

Generali rozmawia o przejęciu aktywów MetLife w Polsce

Assicurazioni Generali SpA prowadzi wstępne rozmowy na temat zakupu środkowoeuropejskich aktywów MetLife Inc. – twierdzą anonimowe źródła agencji...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Hokus po TUZ i walka o pół miliarda

W środę 22 maja 2019 roku zarząd TUZ Ubezpieczenia spotkał się z najlepszymi agentami w teatrze Capitol w Warszawie. Gala była okazją do...


czytaj dalej

Generali: Zmiany w ofercie turystycznej i dla MSP

Generali i Proama wprowadziły szereg zmian w ofercie turystycznej. Dodatkowo pierwsza z firm wzbogaciła propozycję dla małych i średnich...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook