feed-image -

Finanse


Rząd nie będzie naciskał na PZU ws. przejęcia Pekao
poniedziałek, 05 września 2016 08:32

Podczas włoskiej konferencji gospodarczej Ambrosetti Forum minister finansów Paweł Szałamacha powiedział, że rząd chciałby, aby PZU przejął Pekao, ale nie będzie zmuszał zakładu do zawarcia transakcji– informuje „Gazeta Wyborcza”.

Add a comment

Więcej…
 
IBBC Group: Szósta edycja CEE Fraud & Risk Conference
środa, 31 sierpnia 2016 08:50

24 listopada w Event Room Adgar Park West w Warszawie odbędzie się VI Central-Eastern Europe Fraud & Risk Conference. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie przebiegać pod hasłem „Preventing – Managing – Resilience”. Patronem medialnym konferencji organizowanej przez IBBC Group jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment
Więcej…
 
Finanse: Jaka cena za Pekao?
wtorek, 30 sierpnia 2016 08:49

Negocjacje pomiędzy PZU a UniCredit dotyczące przejęcia Pekao SA powinny znaleźć swój finał do końca października. Obecnie obie strony próbują dojść do porozumienia co do ceny odkupu akcji banku – podał tvn24bis.pl powołując się na doniesienia „Financial Times”.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Zarządzanie finansami w Polsce
wtorek, 30 sierpnia 2016 08:48

Z polskiej cześć globalnego badania GfK przeprowadzonego dla Nationale-Nederlanden wynika, że nasi rodacy są mniej emocjonalni, a bardzie racjonalni w zarządzaniu swoimi finansami. Jednak tylko ok. 30% badanych z Polski twierdzi, że ma swój budżet pod kontrolą.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pekao i Raiffeisen na celowniku PZU
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 08:47

Prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy będą znane efekty działań podjętych przez PZU w sprawie przejęcia Pekao SA i Raiffeisen Polbanku. W obu transakcjach ubezpieczyciel brałby udział wspólnie z partnerami – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA zamierza wypłacać wysokie dywidendy
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:46

W ciągu najbliższych kilku tygodni PZU SA ma przedstawić założenia opracowywanej właśnie polityki dywidendowej. Według prezesa spółki Michała Krupińskiego inwestycje planowane w zaktualizowanej strategii do 2020 inwestycje nie muszą ograniczać zdolności ubezpieczyciela do wypłaty wysokiej dywidendy.

- Nie robiłbym takiego założenia, że dywidenda będzie niższa. Zależy nam na utrzymaniu stopnia dividend yield w długim okresie – powiedział Michał Krupiński podczas konferencji prasowej, zapytany, czy dywidenda w nowej strategii będzie mieściła się w widełkach 50-100% rocznego zysku, przyjętych w poprzedniej strategii. Prezes podkreślił, że stopień wypłaty dywidendy, który został w tym roku zaprezentowany inwestorom, jest wyższy niż średnia europejska.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Litwa dominuje w rankingu Top 50 Baltics
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:38

Trzy spółki o największych obrotach w krajach bałtyckich to firmy litewskie – wynika z rankingu Top 50 Baltics opracowanego przez Coface. Eksperci firmy widzą pozytywny trend we wzroście konsumpcji w gospodarstwach domowych oraz poprawie sytuacji na rynku pracy.

Add a comment

Więcej…
 
Blackpartners: Rynek ochrony zdrowia będzie rosnąć, ale…
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:37

Rynek ochrony zdrowia osiągnie do 2020 roku wartość 140 mld złotych, rosnąc średnio o 4,2% rocznie – wynika z raportu przygotowanego przez analityków Blackpartners.

Add a comment

Więcej…
 
Hays Poland: Ile czasu pracują Polacy?
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:36

Z raportu z badania „Nadgodziny. Ile tak naprawdę pracujemy i jak to się odbija na naszym zdrowiu?” przeprowadzonego przez Hays Poland wynika, że niemal 75% zatrudnionych pracuje w nadgodzinach. Większość zabiera również pracę do domu i wykonuje obowiązki zawodowe w weekendy.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Ile Pekao chce kupić PZU?
środa, 24 sierpnia 2016 09:19

PZU SA jest zainteresowany przejęciem jednej trzeciej akcji Pekao SA i liczy na to, że obecni właściciele banku zaproponują odpowiednie warunki finansowe – podaje „Rzeczpospolita”.

Zbliżone do sprawy źródło mówi gazecie, że polski ubezpieczyciel chce nabyć 33% akcji Pekao SA, podczas gdy UniCredit chce zbyć cały, 40% pakiet. Zakład liczy też na 10% dyskonto i podobną formę sprzedaży akcji, jak w przypadku Alior Banku: pakiety 10% walorów zbywane minimum co 60 dni. „Rz” wskazuje, że gdyby PZU rzeczywiście chciał kupić jedną trzecią akcji banku, to musiałby zapłacić za nie niecałe 9 mld zł.
„Rzeczpospolita” z 16 sierpnia, Maciej Rudke „PZU idzie po 33 proc. akcji Pekao” pod adresem:
http://www.rp.pl/Banki/308239874-PZU-idzie-po-33-proc-akcji-Pekao.html#ap-3

(AM, źródło: „Rzeczpospolita”)

Add a comment
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 152

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

KUKE: Zabezpieczenie wykupu wierzytelności PMG

Polska spółka PMG dostarczy maszyny górnicze o wartości 20,76 mln euro do rosyjskiej spółki ZAO Shahtoupravlyene Taldinskoe-Kyrgajskoe....


czytaj dalej

PIU: Wręczono odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń"

17 stycznia 2017 r. podczas nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń wręczone zostały odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy