feed-image -

Finanse


PZU: Przedstawiciele spółki na konferencji Global Emerging Markets
środa, 30 listopada 2016 09:53

Michał Krupiński, prezes PZU SA, i Tomasz Kulik, członek zarządu spółki odpowiedzialny za finanse grupy, są przedstawicielami firmy na corocznym spotkaniu z inwestorami „Global Emerging Markets One-on-One”, organizowanym przez bank inwestycyjny UBS.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Apel o regulację rynku odwróconej hipoteki
wtorek, 29 listopada 2016 10:00

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych (KPF) i Fundusz Hipoteczny Dom postulują wznowienie prac nad ustawą o dożywotnim świadczeniu pieniężnym.

Add a comment

Więcej…
 
Zalecenia zwiększyły zainteresowanie akcjami PZU SA
wtorek, 22 listopada 2016 09:45

Zalecenia inwestycyjne Goldman Sachs dla klientów, rekomendujące m.in. kupowanie akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych, ożywiły warszawski rynek. Jednym z beneficjentów wzrostów był PZU SA – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
ANG: Oczekiwania klientów wobec branży finansowej
piątek, 18 listopada 2016 09:40

Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych przez dom badawczy Maison&Partners na potrzeby projektu Nienieodpowiedzialni.pl, największym grzechem instytucji finansowych jest zwracanie uwagi jedynie na własne dobro i zapominanie o kliencie. 74% badanych zapytanych o ubezpieczycieli stwierdziło, że stawiają oni bardziej na własny interes niż na dobro społeczne. Gorzej w badaniu wypadły firmy pożyczkowe, zaś niewiele lepiej – doradcy finansowi i banki.

Add a comment

Więcej…
 
Deloitte: Polscy CFO zaczynają sie niepokoić
środa, 16 listopada 2016 09:35

Dyrektorzy finansowi (CFO) uważają, że polska gospodarka będzie kontynuowała stabilny wzrost, ale widać wśród nich coraz wyraźniejsze oznaki niepokoju. Przyczyny tego pogorszenia nastrojów to obawa o brak dostępności wykwalifikowanych pracowników, wyższe koszty operacyjne, niepewność wynikająca ze zmienności prawa gospodarczego oraz negatywne skutki Brexitu – wynika z kolejnej edycji międzynarodowego badania firmy doradczej Deloitte „CFO Survey” w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
Końcowe odliczanie w sprawie Pekao
wtorek, 15 listopada 2016 09:24

Jeszcze w tym miesiącu rozmowy pomiędzy UniCredit a PZU SA i Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) w sprawie sprzedaży 30% akcji Pekao mają znaleźć swój pomyślny finał – wynika z informacji „Pulsu Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Zahamowanie trendu spadkowego w upadłościach
poniedziałek, 14 listopada 2016 09:40

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w październiku ogłosiły upadłość 52 przedsiębiorstw. Było to o -11,9% mniej niż miesiąc wcześniej (59 firm) oraz o -5,5% mniej przed rokiem (55) – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
KPF i EY: Cyberprzestępczość coraz większym problemem w finansach
środa, 09 listopada 2016 10:15

Wyłudzenia z wykorzystaniem skradzionego lub fałszywego dokumentu oraz nadużycia wewnętrzne to najczęściej występujące typy nadużyć w sektorze finansowym. Jednak najszybciej rosnącym zagrożeniem są ataki hakerskie i cyberprzestępcy – wynika z badania „Nadużycia w sektorze finansowym”, które zaprezentowano podczas VII Kongresu Antyfraudowego w Warszawie, zorganizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz firmę doradczą EY.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: W październiku wzrosła liczby upadłości
wtorek, 08 listopada 2016 09:54

W październiku opublikowano informacje o upadłości 66 polskich przedsiębiorstw*. Rok odnotowano 55 takich zdarzeń. Od początku roku opublikowano informacje o 655 upadłościach wobec 629 w tym samym okresie ub. roku (+4%) – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
PZU przymierza się do Pioneera
poniedziałek, 07 listopada 2016 09:44

PZU przymierza się nie tylko do przejęcia Pekao, ale też jego spółek zajmujących się działalnością emerytalną i inwestycyjną – twierdzi „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 156

PZU Życie: Roman Pałac nowym prezesem zarządu

26 kwietnia rada nadzorcza PZU Życie podjęła jednogłośnie uchwałę powołującą Romana Pałaca na stanowisko prezesa zarządu spółki. Dotychczas pełnił...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aviva: Udziały w joint venture w Wietnamie

Brytyjska Aviva nabyła od banku VietinBank wszystkie należące do niego 50% udziałów w firmie ubezpieczeń na życie będącej joint venture VietinBank...


czytaj dalej

Chiny: Nadzór nad kontrolą ryzyka

Chiński regulator ubezpieczeniowy zapowiedział, że usprawni nadzór nad firmami ubezpieczeniowymi, aby mieć pewność, że stosują się do wymogu...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Towarzystwa oczekują znaczącego wzrostu zysku

Minimalny spadek przypisu składki, głównie dzięki wyhamowaniu spadku sprzedaży w sektorze życiowym, oraz wyraźny wzrost wyniku finansowego za...


czytaj dalej

KUKE: Porozumienie o współpracy z chińską agencją kredytów eksportowych

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i China Export & Credit Insurance Corporaction (Sinosure), największa ECA (Export Credit Agency) na...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy