feed-image -

Finanse


Coface: Brexit nadal straszy polskie przedsiębiorstwa.
czwartek, 27 października 2016 08:35

Utrzymująca się jednak niepewność związana z Brexitem zaszkodzi nie tylko brytyjskim przedsiębiorstwom, ale także ich kontrahentom, w tym polskim firmom, dla których Wielka Brytania jest jednym z głównych rynków eksportowych – wskazuje Coface. Ubezpieczyciel obniżył ocenę Wielkiej Brytanii do poziomu A3.

Add a comment

Więcej…
 
Aegon: Koszty nauki w Polsce i za granicą
wtorek, 25 października 2016 09:05

Aegon opublikował kolejne, czwarte już wydanie „Raportu o kosztach studiowania w Polsce i za granicą”, podsumowującego koszt wyższych studiów w wybranych krajach.

Add a comment

Więcej…
 
IBBC Group: Zbliża się VI edycja CEE Fraud & Risk Conference
poniedziałek, 24 października 2016 08:57

24 listopada w Warszawie już po raz szósty odbędzie się CEE Fraud & Risk Conference – międzynarodowa konferencja poświęcona nadużyciom i zarządzaniu ryzykiem w biznesie. Tegoroczna edycja wydarzenia organizowanego przez IBBC Group przebiegać będzie pod hasłem „Preventing – Managing – Resilience”. Patronem medialnym konferencji jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Niski poziom zaufania klientów do instytucji finansowych
środa, 19 października 2016 08:43

Klienci oczekują od instytucji finansowych rzetelnej i uczciwej oferty, jasnej komunikacji i podmiotowego traktowania człowieka. To mogłoby zwiększyć zaufanie społeczeństwa. Dziś bankom ufa mniej niż połowa naszych rodaków, doradcom finansowym – nieco ponad jedna czwarta, a firmom pożyczkowym tylko co dziesiąty – wynika z badania przeprowadzonego przez Maison&Partners na zlecenie ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych w ramach projektu „Nienieodpowiedzialni.pl”.

Add a comment

Więcej…
 
UniCredit potwierdza negocjacje z PZU SA
wtorek, 18 października 2016 08:47

Odnosząc się do doniesień medialnych, UniCredit potwierdził, że prowadzi rozmowy z PZU SA i Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) na temat możliwości sprzedaży posiadanych przez włoski bank akcji Pekao.

Add a comment

Więcej…
 
ING BSK: Zarządzanie finansami domowymi do poprawki
wtorek, 18 października 2016 08:30

Z badania Moje ING „Zwyczaje finansowe Polaków” zrealizowanego przez GfK Polonia na zlecenie ING Banku Śląskiego[1] wynika, że dla respondentów finanse domowe to druga najważniejsza sfera życia, po rodzinie i przyjaciołach. Choć ważna, to badani poświęcają jej średnio trzy razy mniej czasu niż innym istotnym obszarom życia. Statystyki wskazują, że choć ankietowani są zadowoleni z tego, jak zarządzają budżetem domowym, to nie mają pogłębionej wiedzy dotyczącej planowania budżetu i oszczędzania czy analizy wydatków.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA potwierdził, że negocjuje zakup akcji Pekao SA
poniedziałek, 17 października 2016 08:48

PZU SA potwierdził doniesienia medialne i przyznał oficjalnie, że 28 września wraz z Polskim Funduszem Rozwoju rozpoczął negocjacje z Grupą UniCredit dotyczące zawarcia transakcji nabycia znacznego pakietu akcji banku Pekao.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Niepokojące dane dotyczące upadłości
piątek, 14 października 2016 08:46

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że we wrześniu sądy gospodarcze ogłosiły upadłość 59 przedsiębiorstw, o 51,3% więcej niż w sierpniu  (39 firm) oraz o 31,1% więcej niż rok wcześniej (45) – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
Deutsche Bank: Emerytalna beztroska
piątek, 14 października 2016 08:30

Z badania Deutsche Bank wynika, że mniej niż co trzeci ankietowany samodzielnie oszczędza na emeryturę. Większość badanych twierdzi, że nie odkłada bo „nie musi” albo zajmie się tym w przyszłości. Tymczasem jak pokazują wyliczenia ekspertów, państwa może po prostu nie stać na zapewnienie godnej emerytury.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Rosnące dochody skłaniają do oszczędzania
czwartek, 13 października 2016 08:29

Z badań opinii publicznej wynika, że coraz więcej Polaków regularnie oszczędza. Do oszczędzania motywuje zarówno wzrost dochodów, jak i chęć zabezpieczenia przyszłości finansowej rodziny. Oszczędzający są jednak mniej skłonni do ryzyka, dlatego wybierają bezpieczne strategie finansowe.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 155

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy