feed-image -

Finanse


Euler Hermes: 43% wzrost liczby niewypłacalności polskich firm
piątek, 24 marca 2017 09:52

W lutym opublikowano informacje o niewypłacalności 77 polskich firm. Rok wcześniej odnotowano 54 takie publikacje, co oznacza wzrost o 43% r/r. – poinformował Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Polacy nie czytają zawieranych umów
czwartek, 16 marca 2017 09:47

Z badania PBS na zlecenie AXA i Provident Polska wynika, że jedynie 60% ankietowanych, którzy w ostatnim czasie zawarli transakcję wymagającą podpisania umowy, zapoznało się dokładnie z jej treścią.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Rośnie wartość oszczędności Polaków
czwartek, 16 marca 2017 09:44

Według danych zgromadzonych przez Analizy Online (AO) z ośmiu segmentów rynku, wartość oszczędności Polaków na koniec grudnia 2016 roku wyniosła 1281 mld zł. To o blisko 52 mld zł (4,2%) więcej niż na koniec poprzedniego kwartału. W skali całego roku wartość oszczędności zwiększyła się o 113 mld zł (+9,7% r/r).

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Będzie poprawa wyników, dywidenda i emisja obligacji
czwartek, 16 marca 2017 09:42

PZU oczekuje, że w tym roku nastąpi odwrócenie negatywnego trendu w ubezpieczeniach komunikacyjnych i ten segment działalności uzyska rentowność mierzoną wskaźnikiem mieszanym. Zakład spodziewa się też poprawy wyników z działalności inwestycyjnej i chce wypłacić dywidendę w wysokości znacząco wyższej niż 50% zysku wypracowanego w 2016 roku. Ponadto spółka planuje przeprowadzenie emisji obligacji podporządkowanych na przełomie II i III kwartału tego roku, chcąc, by emisja zbiegła się w czasie ze sfinalizowaniem transakcji przejęcia akcji Pekao. Akcjonariusze PZU zdecydują o emisji podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 12 kwietnia.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Mniej upadłości w lutym
środa, 15 marca 2017 09:45

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że w lutym sądy gospodarcze ogłosiły upadłość 42 przedsiębiorstw. Było to o 10,6% mniej niż w styczniu (47 firm) oraz rok wcześniej – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Nowa strategia Alior Banku
wtorek, 14 marca 2017 09:44

Alior Bank ogłosił swoją strategię na lata 2017 2020. Jej  priorytety to wzrost satysfakcji klientów dzięki prostej, przejrzystej ofercie oraz najnowszej generacji rozwiązań mobilnym i internetowym. Bank chce wzmocnić pozycję najbardziej innowacyjnego banku na rynku oraz zapewnić 14% zwrot z kapitału dla akcjonariuszy.

Add a comment

Więcej…
 
Szef KNF za połączeniem nadzoru z NBP
piątek, 10 marca 2017 09:02

Podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaapelował o przygotowanie projektu ustawy dotyczącego połączenia KNF z Narodowym Bankiem Polskim.

Add a comment

Więcej…
 
Prezes PZU o przyszłości Aliora i Pekao
wtorek, 07 marca 2017 09:41

Zdaniem prezesa PZU SA Michała Krupińskiego bank Pekao ma wszelkie składniki, żeby być pierwszym bankiem inwestycyjnym w Polsce, przy czym chodziłoby nie tyle o inwestowanie swojego equity, a doradztwo w zakresie M&A, plasowania długu i akcji. Szef zakładu ujawnia też, że 13 marca Alior Bank wskaże w swojej strategii, m.in. w którym roku może zacząć wypłacać dywidendę – podał stooq.pl za ISBNews.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Perspektywy polskiej „budowlanki”
piątek, 03 marca 2017 09:44

Zaobserwowano ogólną poprawę lub pozytywne sygnały płynące z branży budowlanej większości krajów – tak wynika z najnowszego Market Monitora przygotowanego przez analityków Atradius. Zdaniem autorów raportu, w Polsce największe problemy mają obecnie firmy realizujące projekty w zakresie inwestycji publicznych czy Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Witelo zainwestuje w Atomico, Evolution i DN Capital
czwartek, 02 marca 2017 09:57

1 marca w siedzibie Centrali PZU w Warszawie, w obecności Michała Krupińskiego, prezesa PZU SA, Jarosława Gowina, wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz Macieja Chorowskiego, dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), fundusz Witelo oficjalnie ogłosił podpisanie umów z trzema funduszami venture capital: Atomico, Evolution Equity Partners i DN Capital. Współpraca ma ułatwić przyszłe inwestycje funduszy w najbardziej innowacyjne i rokujące polskie start-upy.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 162

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Talanx: Zarobki wyższe niż zakładano

Grupa Talanx zwiększyła swój przychód netto za I poł. roku o 14,9%, do 463 mln euro. Wszystkie działy przyczyniły się do satysfakcjonującego...


czytaj dalej

Swiss Re: Półrocze pogodowych ekstremów

W I poł. 2017 r. globalne straty ubezpieczone wynikłe z katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka wyniosły w sumie 23 mld dol.,...


czytaj dalej

Coraz więcej zgłoszeń szkód po nawałnicach

Rośnie liczba szkód zgłaszanych do ubezpieczycieli przez poszkodowanych w wyniku nawałnic, jakie w ubiegły weekend przeszły nad Polską. Z...


czytaj dalej

TU Europa i Energa-Obrót: Oferta „Energiczni fachowcy”

Grupa Europa nawiązała współpracę z jednym z liderów sprzedaży energii elektrycznej w Polsce, firmą Energa-Obrót. Efektem partnerstwa jest wspólna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy