feed-image -

Finanse


Finanse: Cały nadzór nad SSP w kancelarii premiera?
piątek, 07 października 2016 08:44

Nadzór nad spółkami Skarbu Państwa musi być dokładniejszy, a oprócz tego, że ministrowie będą zarządzać merytorycznie swoimi spółkami, nadzór finansowy i kadrowy powinien być w kancelarii premiera, żeby uniknąć nieporozumień – powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Gwałtowny wzrost liczby upadłości firm w Polsce
czwartek, 06 października 2016 08:40

We wrześniu opublikowano informacje o upadłości 86 polskich przedsiębiorstw (47 we wrześniu ub.r., +82% r/r)*. Od początku roku opublikowano informacje o 589 upadłościach, wobec 574 w tym samym okresie 2015 r. (+3%) – wynika z analizy danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego przeprowadzonej przez Euler Hermes

Add a comment

Więcej…
 
Haitong Bank: „Kupuj” dla PZU
czwartek, 06 października 2016 08:39

Haitong Bank w raporcie z 5 października podtrzymuje rekomendację „Kupuj” dla PZU i redukuje cenę docelową akcji do 30 zł za sztukę (43 zł wcześniej), co wciąż oznacza 15% potencjał wzrostowy.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Słabnie optymizm ekonomiczny dyrektorów finansowych
czwartek, 06 października 2016 08:38

Gospodarka w Polsce wrzuci w najbliższych 12 miesiącach niższy bieg – wynika z badania przeprowadzonego przez Grant Thornton oraz Euler Hermes wśród dyrektorów finansowych. W porównaniu z poprzednią edycją ankiety nastroje CFO uległy pogorszeniu.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Nieznaczny spadek liczby bankructw
wtorek, 04 października 2016 08:32

W pierwszych trzech kwartałach 2016 r. liczba upadłości i restrukturyzacji polskich firm wyniosła 559, czyli o 7 mniej (-1%) niż w analogicznym okresie 2015 r.* – podało Coface.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Spadło tempo wzrostu oszczędności Polaków
poniedziałek, 26 września 2016 08:34

Drugi kwartał bieżącego roku przyniósł wyhamowanie tempa wzrostu oszczędności polskich gospodarstw domowych. Od początku kwietnia do końca czerwca  ich wartość zwiększyła się o +11,2 mld zł, do 1200,1 mld zł. Dynamika była jednak znacznie niższa niż w poprzednich kwartałach. Oszczędności wzrosły bowiem o +0,9% w ujęciu kwartalnym – wynika z szacunków Analiz Online (AO).

Add a comment

Więcej…
 
Coface: W Polsce będzie upadać coraz mniej firm
poniedziałek, 19 września 2016 08:42

W pierwszym półroczu 2016 r. liczba postępowań o ogłoszenie upadłości i postępowań restrukturyzacyjnych spadła o ponad 14%. Prognozy Coface zakładają dalszą poprawę sytuacji i spadek liczby postępowań w 2016 r. i 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Zatory w płatnościach problemem większości polskich firm
poniedziałek, 12 września 2016 08:40

Dla 57% małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) opóźnienia w zapłacie należności wiążą się z zagrożeniem utraty płynności finansowej. W terminie jest płacona tylko co czwarta faktura. Jak wynika z danych Rzetelnej Firmy, w przypadku dwóch trzecich przedsiębiorstw z płatnościami spóźniają się zarówno nowi, jak i stali klienci.

Add a comment

Więcej…
 
Alior Bank i PKO BP razem po Raiffeisena
piątek, 09 września 2016 08:46

Według nieoficjalnych informacji Reutersa PKO BP i Alior Bank złożyły ofertę na zakup akcji Raiffeisen Polbank. Z informacji uzyskanych przez „Pulsu Biznesu” wynika, że oba podmioty wystąpią razem w ramach konsorcjum, a po przeprowadzeniu transakcji podzielą pomiędzy siebie poszczególne rodzaje działalności Raiffeisen Polbank.

Add a comment

Więcej…
 
O przejęciu Pekao SA przez PZU na Forum w Krynicy
piątek, 09 września 2016 08:43

Istotny wątkiem debaty na temat repolonizacji banków, zorganizowanej w ramach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy była perspektywa ewentualnego kupna przez Grupę PZU udziałów w Pekao SA od włoskiego Unicredit, co by doprowadziło do zwiększenia udziału polskiego kapitału w sektorze bankowym z 35 do ponad 50%.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 155

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy