feed-image -

Finanse


KPF: Moralność finansowa wciąż na niskim poziomie
wtorek, 25 lipca 2017 08:48

Z badania „Moralność finansowa Polaków”, przeprowadzonego po raz drugi na zlecenie Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych we współpracy z Rejestrem Dłużników BIG InfoMonitor, Ferratum Bank oraz firmą windykacyjną Lindorff, wynika, że badani są skłonni usprawiedliwiać naruszanie przez konsumentów norm prawnych i standardów etycznych w ponad jednej piątej sytuacji.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Wyższy rating czeskiej gospodarki szansą dla Polski
poniedziałek, 24 lipca 2017 08:29

Polepszenie się otoczenia biznesowego w Czechach, a także spodziewany wzrost wartości inwestycji skłoniło Euler Hermes do podniesienia ratingu czeskiej gospodarki do A1 (z BB1). Ubezpieczyciel nie wyklucza , iż w efekcie dobrych perspektyw gospodarki czeskiej polski eksport do tego kraju prześcignie pod względem wartości sprzedaż do Wielkiej Brytanii.

Add a comment

Więcej…
 
IGE: Ubezpieczyciele powalczą o laury w e-Commerce Polska Awards 2017
czwartek, 20 lipca 2017 08:45

Wystartowała 5. edycja konkursu e-Commerce Polska Awards organizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Po raz drugi w konkursie znalazły się kategorie uwzględniające banki i ubezpieczycieli. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
HCP: Polski system opieki zdrowotnej nadal „w ogonie” EHCI
wtorek, 18 lipca 2017 09:25

Na stronie internetowej Polskiej Izby Ubezpieczeń została opublikowana polska wersja Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia. W najnowszej edycji opracowania Polska została sklasyfikowana nieco wyżej niż w latach poprzednich, choć nadal plasuje się pod koniec stawki. Pierwsze miejsce ponownie przypadło Holandii.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: W tym roku upadnie mniej firm, niż prognozowano
wtorek, 18 lipca 2017 09:24

Obniżenie poziomu upadłości przedsiębiorstw w połączeniu z obniżaniem wzrostu poziomu rozpoczętych restrukturyzacji na tle poprawiających się wskaźników makroekonomicznych Polski skłoniło Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE do obniżenia prognozy tegorocznej liczby upadłości i rozpoczętych restrukturyzacji z 900-950 do 825–875 podmiotów.

Add a comment

Więcej…
 
Ugoda GDDKiA i Covec z gwarancjami bankowymi w tle
poniedziałek, 17 lipca 2017 08:58

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała 7 lipca w komunikacie o ugodzie zawartej z chińskim konsorcjum COVEC. Według komunikatu zawarta ugoda rozlicza wzajemne roszczenia związane z realizacją autostrady A2 i kończy trwające pomiędzy stronami postępowania sądowe. To bardzo dobry znak. Polska potrzebuje kapitałów z Państwa Środka, a firmy stamtąd dużych przetargów i kontraktów na terenie Unii – pisze Leszek Kunda.

Add a comment

Więcej…
 
Pramerica Życie: Młodzi Polacy niepewni swojej przyszłości finansowej
poniedziałek, 17 lipca 2017 08:52

Polacy w wieku 25-34 lata za cel finansowy stawiają sobie przeważnie założenie lub rozwinięcie firmy oraz zabezpieczenie bieżących potrzeb. Z kolei młode pokolenie Amerykanów aktywnie dąży do zapewnienia odpowiedniego poziomu życia na emeryturze – taki wniosek płynie z badania „Pramerica Insight: Polacy i Amerykanie o finansach osobistych”.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Półroczny wzrost liczby niewypłacalności
czwartek, 13 lipca 2017 08:50

W czerwcu 2017 r. ogłoszono informację o niewypłacalności* 71 polskich przedsiębiorstw. Rok wcześniej było 60 takich ogłoszeń. Czerwcowy wzrost niewypłacalności to zmiana w porównaniu z dwoma poprzednimi miesiącami, kiedy to liczba niewypłacalności nie rosła, a nawet spadała. W skali całego półrocza opublikowano informacje o niewypłacalności 418 przedsiębiorstw (362 przed rokiem, +15%) – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: mfind z nowym inwestorem
piątek, 07 lipca 2017 08:37

Porównywarka ubezpieczeń mfind, która od 2015 r. jest w portfolio funduszu Internet Ventures z grupy MCI Capital, pozyskała nowego akcjonariusza w ramach kolejnej rundy finansowania. Część udziałów trafiło do Martis Consulting, posiadającego m.in. aktywa w branży technologicznej i doradczej oraz nieruchomości.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Coraz mniej likwidacji, coraz więcej restrukturyzacji
wtorek, 04 lipca 2017 08:46

W pierwszej połowie 2017 r. odnotowano 387 upadłości i restrukturyzacji polskich firm*, czyli o 18% więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. (328) – wynika z danych zebranych przez Coface.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 168

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Marsh: Pięć rynków pod nadzorem Artura Grześkowiaka

Grupa Marsh utworzyła w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej nowy subregion Północny, z polską spółką na czele. Artur Grześkowiak,...


czytaj dalej

Niemcy: Z Generali do Zurich

Carsten Schildknecht 2 lutego obejmie stanowisko dyrektora generalnego Zurich w Niemczech, przejmując je po Marcusie Nagelu, który zdecydował się...


czytaj dalej

VIG: Fuzja w państwach bałtyckich

Łotewski nadzór zaakceptował fuzję dwóch spółek zależnych VIG – InterRisk Vienna Insurance Group AAS i BTA Baltic Insurance Company AAS – pod...


czytaj dalej

Polska: Atak orkanu Fryderyka

18 stycznia nad Polskę nadciągnął orkan Fryderyka. Żywioł wyrządził sporo zniszczeń, ale są one dość szybko usuwane. Silne wiatry będą występować...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Wysoka jakość polskich D&O

Według szacunków ekspertów rynek ubezpieczeń D&O (Directors and Officers Liability Insurance) rośnie w Polsce w tempie nawet 10% rocznie. Na plus...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy