feed-image -

Finanse


IGTE: Polacy zmieniają swoje nastawienie do oszczędzania
środa, 24 maja 2017 08:47

Jeszcze trzy lata temu dziewięciu na dziesięciu przyszłych emerytów nie gromadziło oszczędności na starość. Obecnie 40% gospodarstw domowych gromadzi pieniądze na cele emerytalne, a ponad jedna piąta wszystkich polskich oszczędności zostało zgromadzonych na ten cel. Jednocześnie więcej niż dwie trzecie naszych rodaków skłonnych byłoby przystąpić do programów oszczędzania na emeryturę z dopłatami państwa lub pracodawców.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Trwale niska rentowność przyczyną kwietniowych upadłości
wtorek, 23 maja 2017 08:40

W kwietniu opublikowano informacje o niewypłacalności* 67 polskich przedsiębiorstw – niemal tyle samo co rok wcześniej (66, +2%r/r). Od początku roku opublikowano informacje o niewypłacalności 291 polskich przedsiębiorstw (239 takich przypadków w okresie I-IV ubiegłego roku, +22% r/r) – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
PZU szykuje zmiany w bankach
czwartek, 18 maja 2017 08:41

PZU chce zmienić obsadę władz Alior Banku i Pekao. Na czele jednego z banków może stanąć były prezes ubezpieczyciela – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: 43 upadłości w kwietniu
środa, 17 maja 2017 08:52

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że w kwietniu sądy gospodarcze ogłosiły upadłość 43 przedsiębiorstw – o 2,4% więcej niż w marcu oraz o 20,4% mniej niż rok wcześniej – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
IGTE: Polska potrzebuje oszczędności emerytalnych
środa, 10 maja 2017 08:36

Upowszechnienie dodatkowego oszczędzania na emeryturę podniesie wysokość przyszłych emerytur, zwiększy dostępność kapitału finansującego rozwój polskich przedsiębiorstw i długoterminowych inwestycji oraz ograniczy zależność polskiej gospodarki i giełdy od kapitału z zagranicy.

Add a comment

Więcej…
 
PZUW: 31 maja odbędzie się Walne Zgromadzenie towarzystwa
wtorek, 09 maja 2017 08:35

31 maja odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW PZUW).

Add a comment

Więcej…
 
Mateusz Morawiecki o zgodzie KNF na zakup akcji Pekao SA
poniedziałek, 08 maja 2017 08:50

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec nabycia przez PZU SA, za pośrednictwem Polskiego Funduszu Rozwoju, akcji banku Pekao SA. – Decyzja KNF oznacza, że centra decyzyjne dwóch największych działających w Polsce banków będą znajdować się w naszym kraju, a udział rodzimego kapitału w sektorze przekroczy 50% – tak tę zgodę skomentował wicepremier Mateusz Morawiecki.

Add a comment

Więcej…
 
Paweł Surówka o przyszłości Pekao i planach PZU
poniedziałek, 08 maja 2017 08:44

Prezes PZU SA Paweł Surówka stwierdził, że ubezpieczyciel nie ma w planach dalszych przejęć banków, ale nie wyklucza, że same banki – Alior i Pekao SA – będą rozważały inwestycje w tym sektorze. Dodał, że koncern chce inwestować w technologie i nowe produkty. PZU będzie też walczył o utrzymanie świeżo pozyskanych klientów polis majątkowych, oraz zwiększy swoje zaangażowanie w segmencie małych i średnich firm – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
KNF zgodziła się na zakup akcji Pekao SA przez PZU i PFR
piątek, 05 maja 2017 08:44

4 maja Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju 32,8% akcji banku Pekao SA od UniCredit (ok. 20% PZU, ok. 12,8% PFR). Finalizacja transakcji ma nastąpić w przyszłym miesiącu.

- Cieszymy się z pozytywnej decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, która była poprzedzona konstruktywną współpracą z urzędem. Wraz z PFR będziemy dążyli do jak najszybszego zamknięcia transakcji, która uczyni z PZU finansowego giganta w Europie Środkowo-Wschodniej. Razem z zarządem Pekao będziemy pracowali nad tym, aby synergie i możliwości współpracy, które uwolni transakcja, okazały się korzystne nie tylko dla akcjonariuszy, ale również dla klientów obu instytucji – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: KPMG Audyt będzie nadal współpracować z PZU
czwartek, 04 maja 2017 08:43

27 kwietnia rada nadzorcza PZU SA podjęła decyzję o przedłużeniu współpracy na lata 2017-2018 z firmą KPMG Audyt jako podmiotem uprawnionym do badania sprawozdań finansowych.  

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 164

TUW Medicum: Zbigniew Lasota audytorem wewnętrznym

TUW Medicum zgłosiło do Komisji Nadzoru Finansowego, że kluczowe stanowisko ds. audytu wewnętrznego – audytor wewnętrzny – objął Zbigniew Lasota.

...


czytaj dalej

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Mercer: 19. miejsce Polski w rankingu systemów emerytalnych

Polski system emerytalnym został sklasyfikowany na 19. miejscu wśród 30 krajów analizowanych w najnowszym badaniu „Melbourne Mercer Global Pension...


czytaj dalej

Aon: Badanie EMEA Cyber Risk Transfer Report 2017

Organizacje dostrzegają rosnącą wartość technologii i danych w stosunku do wartości aktywów materialnych, ale jednocześnie wydają czterokrotnie...


czytaj dalej

PBUK: Coraz więcej odszkodowań z ubezpieczeń granicznych

W 2016 roku krajowi ubezpieczyciele wystawili ponad 246 tys. ubezpieczeń granicznych. Kierowcy posiadający takie polisy spowodowali w ub.r. 811...


czytaj dalej

KUKE ostrzega przed oszustami

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych zwróciła się do swoich klientów o wzmożoną ostrożność. To efekt otrzymanych przez ubezpieczyciela...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy