feed-image -

Finanse


Rząd nie będzie naciskał na PZU ws. przejęcia Pekao
poniedziałek, 05 września 2016 08:32

Podczas włoskiej konferencji gospodarczej Ambrosetti Forum minister finansów Paweł Szałamacha powiedział, że rząd chciałby, aby PZU przejął Pekao, ale nie będzie zmuszał zakładu do zawarcia transakcji– informuje „Gazeta Wyborcza”.

Add a comment

Więcej…
 
IBBC Group: Szósta edycja CEE Fraud & Risk Conference
środa, 31 sierpnia 2016 08:50

24 listopada w Event Room Adgar Park West w Warszawie odbędzie się VI Central-Eastern Europe Fraud & Risk Conference. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie przebiegać pod hasłem „Preventing – Managing – Resilience”. Patronem medialnym konferencji organizowanej przez IBBC Group jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment
Więcej…
 
Finanse: Jaka cena za Pekao?
wtorek, 30 sierpnia 2016 08:49

Negocjacje pomiędzy PZU a UniCredit dotyczące przejęcia Pekao SA powinny znaleźć swój finał do końca października. Obecnie obie strony próbują dojść do porozumienia co do ceny odkupu akcji banku – podał tvn24bis.pl powołując się na doniesienia „Financial Times”.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Zarządzanie finansami w Polsce
wtorek, 30 sierpnia 2016 08:48

Z polskiej cześć globalnego badania GfK przeprowadzonego dla Nationale-Nederlanden wynika, że nasi rodacy są mniej emocjonalni, a bardzie racjonalni w zarządzaniu swoimi finansami. Jednak tylko ok. 30% badanych z Polski twierdzi, że ma swój budżet pod kontrolą.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pekao i Raiffeisen na celowniku PZU
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 08:47

Prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy będą znane efekty działań podjętych przez PZU w sprawie przejęcia Pekao SA i Raiffeisen Polbanku. W obu transakcjach ubezpieczyciel brałby udział wspólnie z partnerami – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA zamierza wypłacać wysokie dywidendy
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:46

W ciągu najbliższych kilku tygodni PZU SA ma przedstawić założenia opracowywanej właśnie polityki dywidendowej. Według prezesa spółki Michała Krupińskiego inwestycje planowane w zaktualizowanej strategii do 2020 inwestycje nie muszą ograniczać zdolności ubezpieczyciela do wypłaty wysokiej dywidendy.

- Nie robiłbym takiego założenia, że dywidenda będzie niższa. Zależy nam na utrzymaniu stopnia dividend yield w długim okresie – powiedział Michał Krupiński podczas konferencji prasowej, zapytany, czy dywidenda w nowej strategii będzie mieściła się w widełkach 50-100% rocznego zysku, przyjętych w poprzedniej strategii. Prezes podkreślił, że stopień wypłaty dywidendy, który został w tym roku zaprezentowany inwestorom, jest wyższy niż średnia europejska.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Litwa dominuje w rankingu Top 50 Baltics
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:38

Trzy spółki o największych obrotach w krajach bałtyckich to firmy litewskie – wynika z rankingu Top 50 Baltics opracowanego przez Coface. Eksperci firmy widzą pozytywny trend we wzroście konsumpcji w gospodarstwach domowych oraz poprawie sytuacji na rynku pracy.

Add a comment

Więcej…
 
Blackpartners: Rynek ochrony zdrowia będzie rosnąć, ale…
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:37

Rynek ochrony zdrowia osiągnie do 2020 roku wartość 140 mld złotych, rosnąc średnio o 4,2% rocznie – wynika z raportu przygotowanego przez analityków Blackpartners.

Add a comment

Więcej…
 
Hays Poland: Ile czasu pracują Polacy?
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:36

Z raportu z badania „Nadgodziny. Ile tak naprawdę pracujemy i jak to się odbija na naszym zdrowiu?” przeprowadzonego przez Hays Poland wynika, że niemal 75% zatrudnionych pracuje w nadgodzinach. Większość zabiera również pracę do domu i wykonuje obowiązki zawodowe w weekendy.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Ile Pekao chce kupić PZU?
środa, 24 sierpnia 2016 09:19

PZU SA jest zainteresowany przejęciem jednej trzeciej akcji Pekao SA i liczy na to, że obecni właściciele banku zaproponują odpowiednie warunki finansowe – podaje „Rzeczpospolita”.

Zbliżone do sprawy źródło mówi gazecie, że polski ubezpieczyciel chce nabyć 33% akcji Pekao SA, podczas gdy UniCredit chce zbyć cały, 40% pakiet. Zakład liczy też na 10% dyskonto i podobną formę sprzedaży akcji, jak w przypadku Alior Banku: pakiety 10% walorów zbywane minimum co 60 dni. „Rz” wskazuje, że gdyby PZU rzeczywiście chciał kupić jedną trzecią akcji banku, to musiałby zapłacić za nie niecałe 9 mld zł.
„Rzeczpospolita” z 16 sierpnia, Maciej Rudke „PZU idzie po 33 proc. akcji Pekao” pod adresem:
http://www.rp.pl/Banki/308239874-PZU-idzie-po-33-proc-akcji-Pekao.html#ap-3

(AM, źródło: „Rzeczpospolita”)

Add a comment
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 153

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KNF: Marcin Pachucki i Filip Świtała nowymi wiceprzewodniczącymi

Na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego, premier Beata Szydło odwołała z dniem 15 lutego jego...


czytaj dalej

Lloyd’s: Carnegie-Brown następcą Nelsona

Były dyrektor generalny Marsh Europe i prezes bez funkcji wykonawczej brytyjskiego oddziału Aon Bruce Carnegie-Brown zostanie wkrótce mianowany...


czytaj dalej

Niemcy: Allianz planuje odkup akcji

Allianz, największy europejski ubezpieczyciel, zaproponował wydanie 3 miliardów euro na wykup własnych akcji po ogłoszeniu zysku wyższego od...


czytaj dalej

Odświeżone zasady postępowania przed Rzecznikiem Finansowym

22 lutego weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 lutego 2017 r. w sprawie pozasądowego postępowania przed Rzecznikiem...


czytaj dalej

Concordia w górę, Aviva w dół

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oficjalnie ogłosił, że PZU, Compensa i Hestia znalazły się na czele rankingu jakości danych w ogólnopolskiej...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy