feed-image -

Finanse


Zmiana właściciela Pekao na ostatniej prostej
piątek, 28 października 2016 08:40

PZU SA i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) są w trakcie due dilligence Pekao SA. W przyszłym miesiącu oba podmioty mogą podpisać umowę, na mocy której przejmą jedną trzecią udziałów w banku – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
Dziś zapadnie decyzja dotycząca przyszłości Pekao SA
czwartek, 27 października 2016 08:37

27 października zbiera się rada dyrektorów włoskiej grupy UniCredit. Ma ona podjąć decyzję w sprawie przyszłości Pekao SA, do zakupu którego przymierza się PZU SA – dowiedział się nieoficjalnie „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Brexit nadal straszy polskie przedsiębiorstwa.
czwartek, 27 października 2016 08:35

Utrzymująca się jednak niepewność związana z Brexitem zaszkodzi nie tylko brytyjskim przedsiębiorstwom, ale także ich kontrahentom, w tym polskim firmom, dla których Wielka Brytania jest jednym z głównych rynków eksportowych – wskazuje Coface. Ubezpieczyciel obniżył ocenę Wielkiej Brytanii do poziomu A3.

Add a comment

Więcej…
 
Aegon: Koszty nauki w Polsce i za granicą
wtorek, 25 października 2016 09:05

Aegon opublikował kolejne, czwarte już wydanie „Raportu o kosztach studiowania w Polsce i za granicą”, podsumowującego koszt wyższych studiów w wybranych krajach.

Add a comment

Więcej…
 
IBBC Group: Zbliża się VI edycja CEE Fraud & Risk Conference
poniedziałek, 24 października 2016 08:57

24 listopada w Warszawie już po raz szósty odbędzie się CEE Fraud & Risk Conference – międzynarodowa konferencja poświęcona nadużyciom i zarządzaniu ryzykiem w biznesie. Tegoroczna edycja wydarzenia organizowanego przez IBBC Group przebiegać będzie pod hasłem „Preventing – Managing – Resilience”. Patronem medialnym konferencji jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Niski poziom zaufania klientów do instytucji finansowych
środa, 19 października 2016 08:43

Klienci oczekują od instytucji finansowych rzetelnej i uczciwej oferty, jasnej komunikacji i podmiotowego traktowania człowieka. To mogłoby zwiększyć zaufanie społeczeństwa. Dziś bankom ufa mniej niż połowa naszych rodaków, doradcom finansowym – nieco ponad jedna czwarta, a firmom pożyczkowym tylko co dziesiąty – wynika z badania przeprowadzonego przez Maison&Partners na zlecenie ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych w ramach projektu „Nienieodpowiedzialni.pl”.

Add a comment

Więcej…
 
UniCredit potwierdza negocjacje z PZU SA
wtorek, 18 października 2016 08:47

Odnosząc się do doniesień medialnych, UniCredit potwierdził, że prowadzi rozmowy z PZU SA i Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) na temat możliwości sprzedaży posiadanych przez włoski bank akcji Pekao.

Add a comment

Więcej…
 
ING BSK: Zarządzanie finansami domowymi do poprawki
wtorek, 18 października 2016 08:30

Z badania Moje ING „Zwyczaje finansowe Polaków” zrealizowanego przez GfK Polonia na zlecenie ING Banku Śląskiego[1] wynika, że dla respondentów finanse domowe to druga najważniejsza sfera życia, po rodzinie i przyjaciołach. Choć ważna, to badani poświęcają jej średnio trzy razy mniej czasu niż innym istotnym obszarom życia. Statystyki wskazują, że choć ankietowani są zadowoleni z tego, jak zarządzają budżetem domowym, to nie mają pogłębionej wiedzy dotyczącej planowania budżetu i oszczędzania czy analizy wydatków.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA potwierdził, że negocjuje zakup akcji Pekao SA
poniedziałek, 17 października 2016 08:48

PZU SA potwierdził doniesienia medialne i przyznał oficjalnie, że 28 września wraz z Polskim Funduszem Rozwoju rozpoczął negocjacje z Grupą UniCredit dotyczące zawarcia transakcji nabycia znacznego pakietu akcji banku Pekao.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Niepokojące dane dotyczące upadłości
piątek, 14 października 2016 08:46

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że we wrześniu sądy gospodarcze ogłosiły upadłość 59 przedsiębiorstw, o 51,3% więcej niż w sierpniu  (39 firm) oraz o 31,1% więcej niż rok wcześniej (45) – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 156

PZU Życie: Roman Pałac nowym prezesem zarządu

26 kwietnia rada nadzorcza PZU Życie podjęła jednogłośnie uchwałę powołującą Romana Pałaca na stanowisko prezesa zarządu spółki. Dotychczas pełnił...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aviva: Udziały w joint venture w Wietnamie

Brytyjska Aviva nabyła od banku VietinBank wszystkie należące do niego 50% udziałów w firmie ubezpieczeń na życie będącej joint venture VietinBank...


czytaj dalej

Chiny: Nadzór nad kontrolą ryzyka

Chiński regulator ubezpieczeniowy zapowiedział, że usprawni nadzór nad firmami ubezpieczeniowymi, aby mieć pewność, że stosują się do wymogu...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Towarzystwa oczekują znaczącego wzrostu zysku

Minimalny spadek przypisu składki, głównie dzięki wyhamowaniu spadku sprzedaży w sektorze życiowym, oraz wyraźny wzrost wyniku finansowego za...


czytaj dalej

KUKE: Porozumienie o współpracy z chińską agencją kredytów eksportowych

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i China Export & Credit Insurance Corporaction (Sinosure), największa ECA (Export Credit Agency) na...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy