feed-image -

Reklama

Finanse


ANG Spółdzielnia: Ostrzeżenie przed możliwym oszustwem
wtorek, 18 grudnia 2018 09:45

ANG Spółdzielnia wystosowała ostrzeżenie dotyczące działań jednej z firm finansowych. Podmiot ów żąda od klientów opłaty za tzw. obowiązkową polisę ubezpieczeniową, bez której rzekomo nie można uzyskać kredytu.

Add a comment

Więcej…
 
Szefowie PZU i Pekao wśród najcenniejszych prezesów spółek z GPW
środa, 12 grudnia 2018 09:32

Paweł Surówka, prezes PZU SA, i Michał Krupiński, prezes Pekao SA, znaleźli się w czołówce rankingu wartości prezesów spółek giełdowych przygotowanym przez „Rzeczpospolitą”.

Add a comment

Więcej…
 
Pracodawcy krytykują zatrzymanie byłego szefa KNF
poniedziałek, 10 grudnia 2018 09:38

Zatrzymanie 6 grudnia przez funkcjonariuszy CBA byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Andrzeja Jakubiaka i sześciu podległych mu urzędników pod zarzutem „niedopełnienia obowiązków” w celu osiągnięcia korzyści majątkowej pogłębia i tak już duże zamieszanie wokół funkcjonowania KNF. Instytucji, która ma dbać o stabilność, przejrzystość i bezpieczeństwo naszego systemu finansowego – napisali w oświadczeniu szefowie BCC, Polskiej Rady Biznesu, Konfederacji Lewiatan, Pracodawców RP i Związku Rzemiosła Polskiego.

Add a comment

Więcej…
 
Open Brokers: Będzie wypłata zaliczki na poczet dywidendy
piątek, 07 grudnia 2018 09:52

6 grudnia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Open Brokers podjęło uchwałę o utworzeniu kapitału rezerwowego w wysokości 630 tys. zł oraz przeznaczeniu go w całości na wypłatę zaliczki na poczet dywidendy.

Add a comment

Więcej…
 
SII: Inwestorzy nie wierzą w PPK
piątek, 07 grudnia 2018 09:30

Prawie dwie trzecie uczestników 16. edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) uznało, że Polacy nie zapiszą się do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

Add a comment

Więcej…
 
Aegon: Konieczna zmiana podejścia do oszczędzania na emeryturę
środa, 05 grudnia 2018 09:40

Podobnie jak w wielu krajach na całym świecie, w Polsce w ciągu ubiegłego stulecia wykształciła się swoista „umowa społeczna”, określająca rolę rządów, pracodawców i, w mniejszym stopniu, obywateli w przygotowaniu do emerytury. Jednak, jak wynika z przeprowadzonego przez Aegon badania emerytalnego, zachodzące na całym świecie zmiany wywierają silną presję na istniejący układ i wymuszają zmianę podejścia do oszczędzania na emeryturę.

Add a comment

Więcej…
 
Lewiatan: Przedsiębiorcy obawiają się PPK
środa, 05 grudnia 2018 09:21

54% przedsiębiorców uczestniczących w badaniu Randstad „Plany Pracodawców” negatywnie ocenia pomysł Pracowniczych Planów Kapitałowych. Blisko 1/5 w ogóle nie ma zdania na ten temat. Może to sygnalizować, że to rozwiązanie nie jest wystarczające dobrze znane polskim firmom – wskazuje Konfederacja Lewiatan.

Add a comment

Więcej…
 
FPP i CALPE: Korzyści z oszczędzania w PPK
środa, 05 grudnia 2018 09:21

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) poddały analizie skutki wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Osoba partycypująca przez całą swoją karierę zawodową w PPK może oczekiwać, że – przeciętnie rzecz biorąc – za każdy 1 zł wpłacany z własnej kieszeni otrzyma z powrotem po zakończeniu oszczędzania 3 zł, co jest efektem zarówno wzrostu wartości inwestowanych środków, jak i dopłat ze strony pracodawcy i Funduszu Pracy.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Dwadzieścia firm zaoferuje PPK?
wtorek, 04 grudnia 2018 09:37

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys ocenia, że w pierwszym etapie zainteresowanych utworzeniem funduszy w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych będzie około 20 instytucji finansowych.

Add a comment

Więcej…
 
NBP: Niewielki wpływ „twardego Brexitu” na polskie ubezpieczenia
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:35

Narodowy Bank Polski (NBP) w dokumencie „Raport o stabilności systemu finansowego. Grudzień 2018” podał, że bezpośredni wpływ „hard Brexitu” (twardego Brexitu) na wypłacalność krajowego sektora ubezpieczeń wydaje się niewielki.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 187

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook