feed-image -

Finanse


Deutsche Bank: Częściej oszczędzamy na emeryturę
piątek, 09 września 2016 08:42

Z najnowszego badania opinii przeprowadzonego przez Deutsche Bank wynika, że wśród Polaków istotnie wzrosło zainteresowanie gromadzeniem kapitału z myślą o emeryturze.

Add a comment

Więcej…
 
Grupa PZU na Forum Ekonomicznym w Krynicy
środa, 07 września 2016 08:34

6 września rozpoczęło się trzydniowe, XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju – najważniejsza impreza gospodarczo-polityczna w Polsce. Wśród głów państw, premierów, ministrów, przewodniczących globalnych korporacji i instytucji międzynarodowych obecni są także przedstawiciele Grupy PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Postawy wobec finansów
środa, 07 września 2016 08:33

W Polsce obecnie emocjonalne podejście do zarządzania własnymi finansami ustępuje miejsca racjonalnemu spojrzeniu na domowy budżet. To wyraźna ewolucja w tej kwestii. Na tle Europy jesteśmy aktualnie realistami pozytywnie patrzącymi w długoterminową przyszłość – takie wnioski płyną z globalnego badania GfK przeprowadzonego dla Nationale-Nederlanden w 14 krajach Starego Kontynentu, w tym w Polsce*.

Add a comment
Więcej…
 
Finanse: Rusza XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy
wtorek, 06 września 2016 08:42

Dziś startuje dwudzieste szóste Forum Ekonomiczne w Krynicy. Temat przewodni tegorocznej konferencji to „Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?”. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia tradycyjnie nie zabraknie akcentów ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: W sierpniu wzrosła liczba upadłości
wtorek, 06 września 2016 08:41

W sierpniu opublikowano informacje o upadłości 68 polskich przedsiębiorstw*. Rok wcześniej odnotowano 62 upadłości. Od początku roku opublikowano informacje o 503 upadłościach, wobec 527 w tym samym okresie ub. roku (-5%) – wynika z danych zebranych przez Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Rząd nie będzie naciskał na PZU ws. przejęcia Pekao
poniedziałek, 05 września 2016 08:32

Podczas włoskiej konferencji gospodarczej Ambrosetti Forum minister finansów Paweł Szałamacha powiedział, że rząd chciałby, aby PZU przejął Pekao, ale nie będzie zmuszał zakładu do zawarcia transakcji– informuje „Gazeta Wyborcza”.

Add a comment

Więcej…
 
IBBC Group: Szósta edycja CEE Fraud & Risk Conference
środa, 31 sierpnia 2016 08:50

24 listopada w Event Room Adgar Park West w Warszawie odbędzie się VI Central-Eastern Europe Fraud & Risk Conference. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie przebiegać pod hasłem „Preventing – Managing – Resilience”. Patronem medialnym konferencji organizowanej przez IBBC Group jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment
Więcej…
 
Finanse: Jaka cena za Pekao?
wtorek, 30 sierpnia 2016 08:49

Negocjacje pomiędzy PZU a UniCredit dotyczące przejęcia Pekao SA powinny znaleźć swój finał do końca października. Obecnie obie strony próbują dojść do porozumienia co do ceny odkupu akcji banku – podał tvn24bis.pl powołując się na doniesienia „Financial Times”.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Zarządzanie finansami w Polsce
wtorek, 30 sierpnia 2016 08:48

Z polskiej cześć globalnego badania GfK przeprowadzonego dla Nationale-Nederlanden wynika, że nasi rodacy są mniej emocjonalni, a bardzie racjonalni w zarządzaniu swoimi finansami. Jednak tylko ok. 30% badanych z Polski twierdzi, że ma swój budżet pod kontrolą.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pekao i Raiffeisen na celowniku PZU
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 08:47

Prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy będą znane efekty działań podjętych przez PZU w sprawie przejęcia Pekao SA i Raiffeisen Polbanku. W obu transakcjach ubezpieczyciel brałby udział wspólnie z partnerami – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 155

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy