feed-image -

Finanse


KUKE: 42 upadłości w marcu
środa, 19 kwietnia 2017 08:42

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w marcu 2017 r. ogłosiły upadłość 42 przedsiębiorstw, nieco mniej niż przed miesiącem (47) oraz o 30% mniej niż w marcu 2016 r. (60).

Add a comment

Więcej…
 
Rynek czeka na decyzje dotyczące dywidendy PZU SA
środa, 19 kwietnia 2017 08:37

Powołanie Pawła Surówki na prezesa PZU SA zostało przyjęte przez rynek z dużym spokojem. Wszyscy czekają na pierwsze konkrety, zwłaszcza decyzję w sprawie wypłaty dywidendy – podają media.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Prawie 30% wzrost niewypłacalności w I kwartale
wtorek, 11 kwietnia 2017 08:49

W pierwszym kwartale 2017 roku opublikowano informacje o niewypłacalności 224 polskich przedsiębiorstw. W analogicznym okresie 2016 roku odnotowano 173 takie publikacje (+29% r/r). W samym marcu opublikowano informacje o niewypłacalności 78 polskich przedsiębiorstw (68 rok wcześniej,+15% r/r) – poinformował Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Odejście prezesa skutkuje krótkotrwałym spadkiem notowań
wtorek, 11 kwietnia 2017 08:25

PZU SA jest przykładem spółki z udziałem Skarbu Państwa, w której zmiana na stanowisku prezesa ma wpływ na notowania jej akcji. Najczęściej krótkotrwały – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: UOKiK zgodził się zakup akcji Pekao SA
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 08:52

7 kwietnia PZU SA poinformował o wydaniu przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów bezwarunkowej zgody na dokonanie koncentracji w formie nabycia pakietu akcji Pekao SA, Pioneer Pekao Investment Management oraz Domu Inwestycyjnego Xelion. Postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Ubezpieczyciel złożył wniosek w tej sprawie 25 stycznia tego roku.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Podsumowanie pierwszego cyklu spotkań zespołu ds. FinTech
środa, 05 kwietnia 2017 08:44

31 marca zakończył się pierwszy cykl spotkań 6 podgrup roboczych wyodrębnionych w ramach zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w Polsce, którego koordynatorem jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Kwartalny wzrost liczby upadłości i restrukturyzacji
wtorek, 04 kwietnia 2017 08:45

W I kwartale 2017 r. sądy wydały 189 postanowień upadłościowych i restrukturyzacyjnych polskich przedsiębiorstw (według danych na dzień 30 marca). To o 39% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku – wynika z danych zebranych przez Coface.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Akcje Pekao zostaną kupione w jednej transzy
piątek, 31 marca 2017 08:42

PZU SA, Polski Fundusz Rozwoju oraz UniCredit postanowiły uprościć strukturę transakcji nabycia pakietu akcji Pekao SA. Na mocy aneksu podpisanego 29 marca ustalono, że zamiast pośredniego nabycia akcji przez PZU SA transakcja zostanie zawarta w formie nabycia bezpośredniego.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Zabezpieczenie należności odgrywa coraz większą rolę
czwartek, 30 marca 2017 08:43

Dynamiczny rozwój biznesu na skalę światową jest źródłem szans, ale i wyzwań z punktu widzenia współczesnych przedsiębiorstw. Problemy z wypłacalnością czy przeterminowane należności coraz częściej odbijają się negatywnie nie tylko na bezpośrednio zaangażowanych w transakcje stronach, ale czasem nawet na całej branży. O tym i o narzędziach, które są rozwiązaniem tych bolączek, dyskutowali polscy przedsiębiorcy podczas ubiegłotygodniowej konferencji z okazji „Dnia Zarządzania Należnościami”. Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Ukraiński ACU zgodził się na zakup akcji Pekao SA
wtorek, 28 marca 2017 08:58

27 marca PZU SA poinformował, że Urząd Antymonopolowy na Ukrainie (Antimonopoly Committe of Ukraine, ACU) wyraził bezwarunkową zgodę na dokonanie koncentracji w formie nabycia pakietu akcji Pekao SA.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 164

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy