feed-image -

Reklama

Finanse


Euler Hermes: Wielkopolskie firmy najsolidniej regulują płatności
środa, 27 marca 2019 10:03

Z Programu Analiz Należności Euler Hermes wynika, że firmy z województwa wielkopolskiego przeciętnie bardzo dobrze płacą za swoje należności.

Add a comment
Więcej…
 
PZU i Alior Bank tworzą platformę pożyczkową
wtorek, 26 marca 2019 09:52

Cash to – taką nazwę nosi platforma pożyczkowa przygotowywana przez PZU we współpracy z Alior Bankiem. Autorzy rozwiązania przekonują, że dzięki niemu każdy pracodawca będzie mógł wprowadzić nowy benefit w postaci szybkich i niskooprocentowanych pożyczek dla swoich pracowników.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Polskie firmy już odczuły nadchodzący brexit
poniedziałek, 25 marca 2019 09:40

Euler Hermes podsumował pierwsze efekty gospodarcze samej tylko decyzji Wielkiej Brytanii (GB) o opuszczeniu Unii Europejskiej (UE).

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Firmy z Pomorza płacą najwolniej
czwartek, 21 marca 2019 09:50

Z Programu Analiz Należności Euler Hermes wynika, iż firmy z województwa pomorskiego płacą przeciętnie za swoje należności najwolniej w kraju.

Add a comment

Więcej…
 
Lewiatan: Negatywna ocena noweli ustawy o PPK
środa, 20 marca 2019 09:39

Nowelizacja ustawy o pracowniczych planach kapitałowych powinna służyć poprawieniu budzących wątpliwości przepisów, które negatywnie wpływają na proces wdrażania programu, a nie wprowadzaniu rozwiązań zmieniających w istotny sposób jego funkcjonowanie dla pracodawców. Wyłączenie zastosowania tzw. limitu 30-krotności podstawy składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe to złe rozwiązanie. Tryb prac nad nowelizacją ustawy narusza zasady konsultacji z partnerami społecznymi – uważa Konfederacja Lewiatan.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Lawina niewypłacalności firm w lutym
wtorek, 19 marca 2019 09:41

W lutym obecnego roku w oficjalnych źródłach (Monitorach Sądowych i Gospodarczych) opublikowano informacje o 87 przypadkach niewypłacalności przedsiębiorstw*. Rok temu odnotowano 76 takich informacji (+14% r/r), natomiast dwa lata temu było ich 77 – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Podsumowanie polityki inwestycyjnej OFE
poniedziałek, 18 marca 2019 09:40

Na koniec września 2018 roku do 11 otwartych funduszy emerytalnych (OFE) należało prawie 16 mln członków, a ich aktywa netto wyniosły 164 mld zł. Dwa pracownicze fundusze emerytalne (PFE) skupiały w sumie 33,6 tys. członków i posiadały 1,8 mld zł aktywów. Natomiast do siedmiu dobrowolnych funduszy emerytalnych (DFE) należało 99 tys. członków, a ich aktywa wyniosły 328 mln zł – podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w opublikowanej 15 marca „Informacji o działalności inwestycyjnej funduszy emerytalnych w okresie 30.09.2015 – 28.09.2018”.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pomysły PZU na realizację celu strategicznego
poniedziałek, 18 marca 2019 09:36

Strategicznym celem PZU jest uzyskanie w 2020 r. poziomu 65 mld zł zewnętrznych aktywów w zarządzaniu. W jego realizacji ma pomóc współpraca z Goldman Sachs oraz specjalna promocja dla klientów – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Polskim firmom wciąż dolegają opóźnienia płatnicze
piątek, 15 marca 2019 09:54

Wysokie tempo wzrostu gospodarczego nie wyeliminowało opóźnień płatniczych. Firmy w Polsce spóźniają się z płatnościami o 2 miesiące – wynika z przeprowadzonej w grudniu 2018 roku trzeciej edycji badania Coface dotyczącego płatności wśród firm w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: PPK będą testem społecznej odpowiedzialności firm
czwartek, 14 marca 2019 09:44

Artur Maliszewski, prezes zarządu AXA w Polsce, uważa, że Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) będą testem odpowiedzialności społecznej polskich pracodawców. Dlatego jego zdaniem szczególnego znaczenia nabiera kwestia odpowiedniego wyboru instytucji finansowej, która wdroży i poprowadzi PPK.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 193

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa...


czytaj dalej

PTE PZU: Marek Sakowski nowym prezesem

Marcin Żółtek zrezygnował z funkcji prezesa Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU. Zastąpi go Marek Sakowski.

Jak czytamy w informacji...


czytaj dalej

Credendo: Przed nami wieprzowy kryzys?

Chiny są największym producentem wieprzowiny na świecie (co stanowi około 50% światowej produkcji, konsumpcji i inwentarza żywego), a wszelkie...


czytaj dalej

Lloyd’s: konsultacje zakończone, zaczyna się praca

Po zakończeniu 10-tygodniowego okresu konsultacji projektu „Przyszłość w Lloyd’s”, Lloyd’s potwierdził, że były one szerokie i przyniosły ponad...


czytaj dalej

Czy ubezpieczenie zdrowotne pomoże przy braku leków w aptekach?

Z szacunków Naczelnej Izby Aptekarskiej wynika, że problem z dostępnością lekarstw w aptekach dotyczy już nawet ok. 500 różnych leków. Wśród nich...


czytaj dalej

PIU: Klimatyczna ankieta dla pośredników

Polska Izba Ubezpieczeń zaprasza wszystkich pośredników do wypełnienia krótkiej ankiety, która dotyczy ryzyk klimatycznych.

Izba, która na...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook