feed-image -

Finanse


KPF: Ruszyły konsultacje uaktualnionych Zasad Dobrych Praktyk
wtorek, 28 lutego 2017 09:48

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce rozpoczęła proces konsultacji zewnętrznych projektu znowelizowanej treści Zasad Dobrych Praktyk odnoszących się do sprzedaży produktów kredytowych.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Coroczny proces audytu etycznego
poniedziałek, 27 lutego 2017 09:42

Po raz kolejny w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce prowadzony jest audyt etyczny, którego coroczne wykonanie stanowi statutowy obowiązek wszystkich członków KPF.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Jak inwestowały fundusze emerytalne
piątek, 24 lutego 2017 09:40

Na koniec września 2016 roku do 12 otwartych funduszy emerytalnych (OFE) należało blisko 16,5 mln członków, a ich aktywa netto wyniosły 142,8 mld zł. W tym czasie do 3 pracowniczych funduszy emerytalnych (PFE) należało 40,3 tys. członków. Wartość ich aktywów uplasowała się z kolei na poziomie 1,8 mld zł. Natomiast do 8 dobrowolnych funduszy emerytalnych (DFE) należało 87,5 tys. członków, a ich aktywa wyniosły 144,1 mln zł. – podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w raporcie zatytułowanym „Informacja o działalności inwestycyjnej funduszy emerytalnych w okresie 30.09.2013 – 30.09.2016”.

Add a comment

Więcej…
 
Aon Hewitt: Kadrowe trendy najbliższych lat
czwartek, 23 lutego 2017 09:26

W raporcie „People Trends 2017” Aon Hewitt  określił kluczowe trendy w zarządzaniu kapitałem ludzkim na najbliższe lata. Autorzy opracowania, koncentrując się na pięciu najważniejszych obszarach (kapitał ludzki i struktura organizacyjna, pozyskiwanie i rozwój talentów, wynagrodzenia, przywództwo, kultura organizacji), wskazali, jakie zmiany czekają organizacje w kwestiach kadrowych.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: W styczniu wzrosła liczba niewypłacalnych firm
wtorek, 14 lutego 2017 09:32

W styczniu opublikowano informacje o niewypłacalności 69 polskich przedsiębiorstw. Rok wcześniej takich ogłoszeń było 48, co oznacza wzrost liczby niewypłacalności (rozumianych jako niezdolność do regulowania zobowiązań wobec dostawców w różnych formach prawnych, upadłości czy postępowań restrukturyzacyjnych) o 44% r/r – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
IGTE: Reformy strukturalne niezbędne dla wzrostu stóp procentowych
piątek, 10 lutego 2017 09:51

- Konieczne są reformy strukturalne mające na celu przyspieszenie wzrostu gospodarczego – powiedziała prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych (IGTE) Małgorzata Rusewicz podczas debaty dotyczącej znaczenia niskich stóp procentowych dla przyszłych emerytów, która odbyła się w PAP.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Akcje Pekao podrożały
środa, 08 lutego 2017 09:49

Prawie 12% – tyle PZU zyskał na zakupie akcji Pekao. Biorąc pod uwagę, że inwestycja w bank ma charakter długoterminowy, zmiany cen z dnia na dzień nie mają jednak kluczowego znaczenia – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: 47 upadłości w styczniu
wtorek, 07 lutego 2017 09:42

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w styczniu 2017 r. ogłosiły upadłość 47 przedsiębiorstw. Było to o -4,1% mniej niż w grudniu 2016 r. (49 firm) oraz tyle samo co w styczniu 2016 r. – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Co czwarta firma mocno spóźnia się z płatnościami
wtorek, 07 lutego 2017 09:41

Badanie płatności przeprowadzone przez Coface wśród polskich firm* wykazało, że blisko 1/4 przedsiębiorstw posiada zaległości płatnicze, których termin zapłaty minął co najmniej 3 miesiące temu. W tym roku opóźnienia płatnicze powinny zmniejszać się, jednak nie wszystkie branże odczują poprawę w tym obszarze.

Add a comment

Więcej…
 
Lewiatan: Posłowie posłuchali apelu w sprawie pośredników
piątek, 03 lutego 2017 09:39

Nie będzie zakazu wypłaty pośrednikom kredytowym wynagrodzenia przez banki. Ministerstwo Finansów zmieniło stanowisko, dzięki czemu pośrednicy zachowają prowizje. Zdaniem konferencji Konfederacji Lewiatan, która apelowała w tej sprawie do posłów i resortu finansów, jest to dobra decyzja.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 162

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani,...


czytaj dalej

Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Jak uzyskać pełną wypłatę za mienie zniszczone przez wichury?

Żywioły szalejące w ostatnim czasie nad Polską zniszczyły wiele zabudowań. Rzecznik Finansowy przypomina podstawowe problemy, z jakimi spotykają...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy