feed-image -

Finanse


PZU i PFR ruszają po Pekao SA
wtorek, 23 sierpnia 2016 08:52

24 sierpnia prezesi PZU SA i Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) udadzą się do Mediolanu, gdzie będą rozmawiać z przedstawicielami UniCredit na temat warunków odkupienia akcji Pekao SA od włoskiej firmy – wynika z informacji uzyskanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: 54 lipcowe upadłości
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 08:44

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w lipcu ogłosiły upadłość 54 przedsiębiorstw. Było to o 10,2% więcej niż miesiąc wcześniej (49 firm) oraz o 20,6% mniej niż przed rokiem, kiedy to upadło 68 podmiotów – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Konkurs prac dyplomowych z zakresu etyki biznesu
czwartek, 18 sierpnia 2016 08:34

Rekordowa liczba 38 prac o tematyce związanej z etyką biznesu, ładem korporacyjnym i CSR została zgłoszona do XI edycji konkursu Verba Veritatis. Nazwiska jego zwycięzców zostaną ogłoszone 13 października w Warszawie, w trakcie konferencji Nienieodpowiedzialni, organizowanej m.in. przez ANG Spółdzielnię Doradców Kredytowych z Warszawy i Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Brak atrakcyjnych produktów do regularnego oszczędzania
wtorek, 16 sierpnia 2016 08:50

Choć klienci zrazili się do polis inwestycyjnych, to mają one jednak przewagę nad tradycyjnymi instrumentami bankowymi – przekonuje Bartosz Mazurek, prezes Szkoły Inwestowania. Niskie oprocentowanie i obciążenie podatkiem Belki sprawiają, że rachunek oszczędnościowy i lokata bankowa są mało konkurencyjne. Ekspert przekonuje, że brakuje alternatywy, bo choć można jeszcze oszczędzać w IKE czy IKZE, to te inwestują przede wszystkim kapitał na polskim rynku.

Add a comment

Więcej…
 
Na co rodziny chcą wydać swoje 500+
czwartek, 11 sierpnia 2016 08:56

Wokół kwestii wydatkowania środków z programu „Rodzina 500 plus” przez jego beneficjentów toczy się w Polsce szeroka dyskusja. W perspektywie krótkoterminowej program ten miałby wspierać konsumpcję, przyczyniając się do wzrostu popytu, a w efekcie – wzrostu gospodarczego. W uporządkowaniu tej dyskusji pomocne mogą być wyniki najnowszego badania „Sytuacja na rynku consumer finance”, zrealizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Instytut Rozwoju Gospodarki SGH, w którym zapytano między innymi o cele wydatkowania środków z programu „Rodzina 500 plus” zarówno w krótkim, jak i długim horyzoncie czasowym.

Add a comment

Więcej…
 
„Rodzina 500+”: rosną zakupy, ale znikają pracownicy
czwartek, 11 sierpnia 2016 08:44

Otoczenie gospodarcze sprzyja branży handlowej. Polacy są skłoni więcej coraz kupować, a ich możliwości zakupowe wspiera kontynuowana poprawa sytuacji na rynku pracy. Stopa bezrobocia osiągnęła 8,6 proc. w lipcu br. zgodnie z szacunkami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, co jest najniższym wynikiem w ostatnim ćwierćwieczu. Jednocześnie utrzymuje się dynamiczny wzrost wynagrodzeń, których średni poziom w czerwcu tego roku był o 5,3 proc. wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jeszcze przed uruchomieniem dodatkowego bodźca sprzyjającego wydatkom gospodarstw domowych, jakim jest program „Rodzina 500+”, konsumpcja prywatna odpowiadała za 2/3 wzrostu gospodarczego Polski. Jednak poza korzyściami wynikającymi z bieżącej sytuacji makroekonomicznej, handel odczuwa specyficzne dla branży trudności i wyzwania.

Add a comment

Więcej…
 
Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?
środa, 10 sierpnia 2016 08:29

Aktualne, istotne, korespondujące z najważniejszymi problemami gospodarczymi, społecznymi i politycznymi Europy to tematy od lat podejmowane podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. XXVI edycja Forum odbędzie się w dniach 6-8 września, a motywem przewodnim Forum będą wyzwania stojące przed współczesną Europą i solidarność europejska.

Add a comment

Więcej…
 
Jest nerwowo, ale wciąż da się zarabiać
środa, 10 sierpnia 2016 08:28

Bieżący rok w powszechnej opinii nie jawił się jako dobry czas do podejmowania decyzji inwestycyjnych na rynkach finansowych. Głównymi tematami, które wypełniały ekonomiczną przestrzeń medialną, były złowrogie wizje krachu chińskiej gospodarki, apokaliptyczne prognozy po nieoczekiwanym wyniku brytyjskiego referendum czy panujący od niemal roku zły sentyment wobec polskich aktywów, które cierpią na skutek wpływu lokalnej polityki. Znalazło to odzwierciedlenie w preferencjach inwestorów, którzy w tym roku wycofali z najbardziej ryzykownych (ale w długim horyzoncie inwestycyjnym potencjalnie najbardziej zyskownych) funduszy inwestycyjnych ponad 2,5 mld zł (z czego w samym „Brexit-owym” czerwcu około 1 mld zł) – pisze Grzegorz Pułkotycki, dyrektor inwestycyjny Starfunds sp. z o.o. w specjalnym komentarzu dla „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
Znajdą się chętni na miejsce po Brytyjczykach
środa, 10 sierpnia 2016 08:27

Wyzwaniem dla UE będzie zajęcie wspólnego stanowiska wobec Wielkiej Brytanii – mówi Christopher Dembik, dyrektor ds. analiz makroekonomicznych w Saxo Banku.

„Gazeta Ubezpieczeniowa”: Jakie branże gospodarki odczują negatywne skutki brexitu, a dla których może okazać się on korzystny?

Christopher Dembik:
W krótkiej perspektywie firmy z Wielkiej Brytanii najsilniej odczują pogarszające się nastroje konsumentów oraz niepewność polityczną w UE. Wszystkie sektory, szczególnie eksporterzy, będą musiały zmierzyć się w nadchodzących kwartałach ze spadającymi przychodami. Wiele firm zrezygnuje z inwestycji, ponieważ nie będą wiedziały, jakie regulacje będą obowiązywały w relacjach z unijnymi partnerami. Jednak należy podkreślić, że gospodarka brytyjska jest jedną z najmocniejszych na świecie i będzie w stanie odbić się po osiągnięciu porozumienia z UE.

Add a comment

Więcej…
 
Investors TFI: Na apokalipsę przyjdzie jednak poczekać
środa, 10 sierpnia 2016 08:26

Dopiero za 2–3 lata będzie można ocenić, jakie skutki będzie miał brexit dla gospodarek Unii Europejskiej i samej Wielkiej Brytanii – ocenia Jarosław Niedzielewski z Investors TFI. Konsekwencje wcześniej odczują Brytyjczycy. Może spowolnić wzrost gospodarczy, brexit to także gorsze perspektywy dla eksporterów. Zdaniem Niedzielewskiego konsekwencje będą jednak mniej poważne od spodziewanych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 153

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KNF: Marcin Pachucki i Filip Świtała nowymi wiceprzewodniczącymi

Na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego, premier Beata Szydło odwołała z dniem 15 lutego jego...


czytaj dalej

Lloyd’s: Carnegie-Brown następcą Nelsona

Były dyrektor generalny Marsh Europe i prezes bez funkcji wykonawczej brytyjskiego oddziału Aon Bruce Carnegie-Brown zostanie wkrótce mianowany...


czytaj dalej

Niemcy: Allianz planuje odkup akcji

Allianz, największy europejski ubezpieczyciel, zaproponował wydanie 3 miliardów euro na wykup własnych akcji po ogłoszeniu zysku wyższego od...


czytaj dalej

Odświeżone zasady postępowania przed Rzecznikiem Finansowym

22 lutego weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 lutego 2017 r. w sprawie pozasądowego postępowania przed Rzecznikiem...


czytaj dalej

Concordia w górę, Aviva w dół

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oficjalnie ogłosił, że PZU, Compensa i Hestia znalazły się na czele rankingu jakości danych w ogólnopolskiej...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy