feed-image -

Reklama

Finanse


mfind.pl: Sposoby na oszczędne święta
czwartek, 14 grudnia 2017 09:44

Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia porównywarka ubezpieczeń mfind.pl przygotowała listę kilku sposobów na oszczędne święta.

Add a comment

Więcej…
 
Pekao SA i PKO BP: Nie ma tematu fuzji
poniedziałek, 11 grudnia 2017 09:45

8 grudnia PKO BP i Pekao SA opublikowały oświadczenia, w których zaprzeczyły doniesieniom o planowanej fuzji obu banków.

Add a comment

Więcej…
 
PKO BP i Pekao SA jednym bankiem?
piątek, 08 grudnia 2017 09:32

W przyszłym roku może dojść do połączenia PKO BP i Pekao SA – wynika z informacji uzyskanych przez „Rzeczpospolitą”.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Możliwe są różne formy współpracy Pekao i Alior Banku
środa, 06 grudnia 2017 09:37

5 grudnia Paweł Surówka, prezes PZU, poinformował, że zakład czeka na efekty analiz Pekao i Aliora pokazujących sens ewentualnego zacieśnienia współpracy między bankami. Szef zakładu ocenił, że połączenie obu podmiotów nie jest jedyną opcją – poinformował „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
Prezesi Pekao i PZU z najwyższymi ocenami
wtorek, 05 grudnia 2017 09:34

Michał Krupiński, prezes Pekao SA, i Paweł Surówka, prezes PZU SA, wiodącego akcjonariusza banku, zajęli pierwsze dwa miejsca wśród 14 szefów spółek z udziałem Skarbu Państwa ocenionych przez czytelników „Parkietu”.

Add a comment

Więcej…
 
mfind.pl: Nawet 3 tys. za szczepienia w pierwszym roku życia
czwartek, 30 listopada 2017 09:59

Koszt szczepień obowiązkowych i zalecanych w pierwszym roku życia dziecka to nawet 3 tysiące złotych. Do tego dochodzą ewentualne koszty wizyt i profilaktyka – przypomina mfind.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa inwestuje w mieszkania na wynajem
wtorek, 28 listopada 2017 09:54

Compensa TU oraz Grupa Mzuri, firma zarządzająca ponad 3000 mieszkań na wynajem w całej Polsce, zawarły umowę, na mocy której Mzuri Investments zbuduje Compensie portfel mieszkań na wynajem. Pierwsze mieszkania będą dostępne już w listopadzie.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: 22% wzrost liczby niewypłacalności w październiku
poniedziałek, 27 listopada 2017 09:44

W październiku w Monitorach Sądowych i Gospodarczych opublikowano informacje o 80 przypadkach niewypłacalności przedsiębiorstw. Rok wcześniej opublikowano 66 takich informacji (+22% r/r). Od początku roku odnotowano 753 niewypłacalności polskich firm (655 w analogicznym okresie, +15% r/r) – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Paweł Borys o roli ubezpieczycieli w systemie PPK
wtorek, 21 listopada 2017 10:03

Paweł BorysMimo że projekt utworzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) zakłada, iż tego typu produkty będą obsługiwane przez TFI, prezes PFR widzi miejsce dla ubezpieczycieli w tym systemie.

Zgodnie z projektem dotyczącym PPK, który na początku listopada trafił do prac legislacyjnych Rady Ministrów, instytucjami obsługującymi Plany będą zarejestrowane w Polsce towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI), posiadające zgody i zezwolenia na swoją działalność wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Jednym z dodatkowych wymogów dla TFI chcących wziąć udział w PPK, jaki został zapisany w projekcie ustawy, jest minimum trzyletni okres prowadzenia działalności w Polsce.

Taki mechanizm sugeruje, że ubezpieczyciele mimo nadziei wiązanych wcześniej z PPK, nie będą brali udziału w tym przedsięwzięciu. Jednak prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys nie wyklucza pewnej partycypacji zakładów. Jak powiedział w kuluarach konferencji Poland 2.0. Summit, współorganizowanej w Londynie przez polskie organizacje studenckie i Boston Consulting Group (BFG), ze względu na niski limit opłat przewidziany w systemie PPK zakłady ubezpieczeń będą partycypować w fazie akumulacji środków przez PPK raczej za pośrednictwem swoich towarzystw funduszy inwestycyjnych (TFI), a nie bezpośrednio. Podkreślił jednocześnie, że strona rządowa jest otwarta na dyskusję z ubezpieczycielami i liczy w szczególności na ich „potężną rolę” na etapie rozłożonych na lata wypłat środków z PPK – podał stooq.pl za ISBNews*.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: Co zmienić, by ułatwić funkcjonowanie FinTech
poniedziałek, 20 listopada 2017 10:24

Największym problemem hamującym rozwój innowacji finansowych w Polsce jest brak pewności prawnej – wynika prezentacji raportu Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech), przedstawionego przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) podczas Kongresu 590.

Wspomniany na wstępie zespół powstał z inicjatywy Urzędu KNF (pełniącego też funkcję jego koordynatora) oraz ministerstw: finansów i rozwoju. Celem prac Zespołu była identyfikacja barier natury prawnej, regulacyjnej i nadzorczej dla rozwoju innowacji finansowych w Polsce oraz przygotowanie propozycji rozwiązań i działań eliminujących lub ograniczających te przeszkody. Prace koncentrowały się na obszarach mających bezpośredni wpływ na wzrost innowacyjności, z równoczesnym zachowaniem bezpieczeństwa oferowanych usług, tak aby nie podważyć zaufania klientów do rynku finansowego. Zespół składał się z przedstawicieli 22 instytucji – publicznych (regulatorów, nadzorców) oraz rynku (zarówno nadzorowanego, jak i nienadzorowanego). W ramach prac przeanalizowano ponad 100 barier dla rozwoju FinTech zidentyfikowanych przez uczestników rynku. Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 175

Allianz: Grzegorz Krawiec w zarządzie, Krzysztof Szypuła odchodzi

W dniu 31 sierpnia br. planowana jest zmiana w zarządzie spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska S.A.

Na członka...


czytaj dalej

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

Aon: katastrofalny lipiec

Lipcowe susze i pożary w Europie przyniosą prawdopodobnie min. 3,5 mld euro start ekonomicznych. Wiele krajów doświadczyło pogorszenia warunków w...


czytaj dalej

Ubezpieczenia przemysłowe kłopotem Talanx

Grupa Talanx w I poł. 2018 r. kontynuowała dobrą passę rentowności, zarabiając w tym okresie już ponad połowę docelowego wyniku rocznego. Składka...


czytaj dalej

NIK: Mosty pod lupą

W związku z zawaleniem się mostu we Włoszech pojawiają się pytania o stan techniczny obiektów mostowych w Polsce. A te, jak się okazuje, są w...


czytaj dalej

Ubea: Gdzie najtaniej w lipcu?

Porównywarka Ubea.pl przygotowała comiesięczny ranking najtańszych polis OC dla kierowców. Zestawienie przygotowywane jest od 2015 r. według...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook