feed-image -

Finanse


KPF: Ruszyło badanie na temat wyłudzeń w sektorze finansowym
poniedziałek, 26 czerwca 2017 08:47

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych oraz firma EY zainaugurowały tegoroczną edycję badania dotyczącego zjawiska wyłudzeń na polskim rynku finansowym. Raport z badania, będącego swoistą wymianą doświadczeń pomiędzy instytucjami z kilku sektorów rynku usług finansowych, zaprezentuje skalę problemu oraz kierunki zmian i trendy w zakresie przeciwdziałania wyłudzeniom.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Ponad 1,3 bln zł oszczędności Polaków
środa, 21 czerwca 2017 08:45

Wartość oszczędności Polaków na koniec marca 2017 roku wyniosła 1315 mld zł. To o +36 mld zł (+2,8%) więcej niż na koniec 2016 roku. W skali 12 miesięcy dynamika przekroczyła +10% – wynika z danych zgromadzonych przez Analizy Online (AO).

Add a comment

Więcej…
 
PZU nie planuje fuzji Alior Banku i Pekao SA
środa, 21 czerwca 2017 08:34

Nie ma obecnie w PZU żadnego planu łączenia banków Pekao SA i Alior; nie prowadzimy w tym kierunku żadnych prac – powiedział prezes PZU SA i szef rady nadzorczej Pekao SA Paweł Surówka.

Add a comment

Więcej…
 
Sześć banków przeprowadzi emisję obligacji PZU SA
wtorek, 20 czerwca 2017 08:54

14 czerwca PZU SA zawarł z BGK, Pekao SA., BZ WBK, ING Bankiem Śląskim, mBankiem oraz PKO BP umowę emisyjną, na podstawie której zakład powierzył tym bankom przeprowadzenie oferty jego obligacji podporządkowanych, wyemitowanych w celu zaliczenia ich do środków własnych kategorii 2 – poinformował ubezpieczyciel w komunikacie.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pekao i Alior Bank jednak razem?
wtorek, 20 czerwca 2017 08:36

Z informacji uzyskanych przez „Puls Biznesu” wynika, że PZU rozważa połączenie kontrolowanych przez siebie banków, ale z zachowaniem oddzielnych marek. W takiej konfiguracji Alior Bank działałby w sektorze detalicznym, natomiast polem działania Pekao SA byłyby bankowość korporacyjna i inwestycyjna.

Add a comment

Więcej…
 
Skarb Państwa chce zmian w statucie PZU SA
poniedziałek, 12 czerwca 2017 08:50

8 czerwca PZU SA otrzymał od Skarbu Państwa pismo z żądaniem poszerzenia porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia o punkty dotyczące zmian w składzie rady nadzorczej, statutu spółki oraz wynagrodzenia jej członków zarządu – poinformował ubezpieczyciel w komunikacie. ZWZ PZU SA odbędzie się 29 czerwca.

Add a comment

Więcej…
 
Ruchy kadrowe w Alior Banku i Pekao
poniedziałek, 12 czerwca 2017 08:45

9 czerwca rada nadzorcza Alior Banku powołała trzech nowych członków zarządu. Powołanie nastąpiło na wspólną trzyletnią kadencję, która rozpocznie się 29 czerwca. Nie doszło natomiast do zmian w zarządzie Pekao. Wiodącym inwestorem obu banków jest PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA obsadza rady nadzorcze banków
piątek, 09 czerwca 2017 08:43

PZU SA dokonuje zmian w składach rad nadzorczych Pekao i Alior Banku. To najprawdopodobniej pierwszy krok na drodze do przeprowadzenia zmian personalnych w ich zarządach.

8 czerwca, dzień po tym, jak PZU SA i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) sfinalizowali zakup 32,8% akcji Pekao za 10,6 mld zł, odbyło się Walne Zgromadzenie banku, podczas którego wymieniono cały skład rady nadzorczej. W nowej RN zasiadło 9 osób, z czego trzy są bezpośrednio związane z ubezpieczycielem: Paweł Surówka, prezes PZU SA, Paweł Stopczyński (powiązany z PZU Asset Management) i Grzegorz Janas (w maju 2016 r. powołany na doradcę zarządu PZU).

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA i PFR przejęły akcje Pekao SA
czwartek, 08 czerwca 2017 08:49

7 czerwca PZU SA i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) sfinalizowali zakup 32,8% akcji Banku Pekao SA za łączną kwotę 10,6 mld złotych. Cena nabycia jednej akcji wynosi 123 złote. Jest to jedna z największych transakcji w sektorze bankowym w Europie w ostatnich latach.

To historyczna chwila. Dzięki finalizacji transakcji zakupu akcji banku Pekao PZU staje się największą grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej i liderem zarówno w ubezpieczeniach, jak i sektorze bankowym oraz w zarządzaniu aktywami. Jestem przekonany, że dobrze będzie nam się współpracowało z Pekao SA. To bardzo duży podmiot o szerokiej skali działalności, z rozległą siecią dystrybucyjną i dobrymi relacjami z klientami. Jest to pole do stworzenia wielu nowych rozwiązań w zakresie ubezpieczeń majątkowych, ale także inwestycji czy polis na życie np. dla małych i średnich firm rodzinnych. Myślę, że połączenie sił PZU i Pekao w znaczący sposób wpłynie na stabilność i perspektywy finansowe polskiej gospodarki  – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pekao znów będzie miało „żubra” w logo
wtorek, 06 czerwca 2017 08:15

5 czerwca, podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie prezes PFR Paweł Borys powiedział dziennikarzom, że po finalizacji transakcji nabycia udziałów Pekao przez PZU i PFR rozpocznie się rebranding banku, zmierzający do przywrócenia „żubra” do logo.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 168

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Marsh: Pięć rynków pod nadzorem Artura Grześkowiaka

Grupa Marsh utworzyła w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej nowy subregion Północny, z polską spółką na czele. Artur Grześkowiak,...


czytaj dalej

Niemcy: Z Generali do Zurich

Carsten Schildknecht 2 lutego obejmie stanowisko dyrektora generalnego Zurich w Niemczech, przejmując je po Marcusie Nagelu, który zdecydował się...


czytaj dalej

VIG: Fuzja w państwach bałtyckich

Łotewski nadzór zaakceptował fuzję dwóch spółek zależnych VIG – InterRisk Vienna Insurance Group AAS i BTA Baltic Insurance Company AAS – pod...


czytaj dalej

Polska: Atak orkanu Fryderyka

18 stycznia nad Polskę nadciągnął orkan Fryderyka. Żywioł wyrządził sporo zniszczeń, ale są one dość szybko usuwane. Silne wiatry będą występować...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Wysoka jakość polskich D&O

Według szacunków ekspertów rynek ubezpieczeń D&O (Directors and Officers Liability Insurance) rośnie w Polsce w tempie nawet 10% rocznie. Na plus...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy