feed-image -

Finanse


Atradius: Zabezpieczenie należności odgrywa coraz większą rolę
czwartek, 30 marca 2017 08:43

Dynamiczny rozwój biznesu na skalę światową jest źródłem szans, ale i wyzwań z punktu widzenia współczesnych przedsiębiorstw. Problemy z wypłacalnością czy przeterminowane należności coraz częściej odbijają się negatywnie nie tylko na bezpośrednio zaangażowanych w transakcje stronach, ale czasem nawet na całej branży. O tym i o narzędziach, które są rozwiązaniem tych bolączek, dyskutowali polscy przedsiębiorcy podczas ubiegłotygodniowej konferencji z okazji „Dnia Zarządzania Należnościami”. Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Ukraiński ACU zgodził się na zakup akcji Pekao SA
wtorek, 28 marca 2017 08:58

27 marca PZU SA poinformował, że Urząd Antymonopolowy na Ukrainie (Antimonopoly Committe of Ukraine, ACU) wyraził bezwarunkową zgodę na dokonanie koncentracji w formie nabycia pakietu akcji Pekao SA.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: 43% wzrost liczby niewypłacalności polskich firm
piątek, 24 marca 2017 09:52

W lutym opublikowano informacje o niewypłacalności 77 polskich firm. Rok wcześniej odnotowano 54 takie publikacje, co oznacza wzrost o 43% r/r. – poinformował Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Polacy nie czytają zawieranych umów
czwartek, 16 marca 2017 09:47

Z badania PBS na zlecenie AXA i Provident Polska wynika, że jedynie 60% ankietowanych, którzy w ostatnim czasie zawarli transakcję wymagającą podpisania umowy, zapoznało się dokładnie z jej treścią.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Rośnie wartość oszczędności Polaków
czwartek, 16 marca 2017 09:44

Według danych zgromadzonych przez Analizy Online (AO) z ośmiu segmentów rynku, wartość oszczędności Polaków na koniec grudnia 2016 roku wyniosła 1281 mld zł. To o blisko 52 mld zł (4,2%) więcej niż na koniec poprzedniego kwartału. W skali całego roku wartość oszczędności zwiększyła się o 113 mld zł (+9,7% r/r).

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Będzie poprawa wyników, dywidenda i emisja obligacji
czwartek, 16 marca 2017 09:42

PZU oczekuje, że w tym roku nastąpi odwrócenie negatywnego trendu w ubezpieczeniach komunikacyjnych i ten segment działalności uzyska rentowność mierzoną wskaźnikiem mieszanym. Zakład spodziewa się też poprawy wyników z działalności inwestycyjnej i chce wypłacić dywidendę w wysokości znacząco wyższej niż 50% zysku wypracowanego w 2016 roku. Ponadto spółka planuje przeprowadzenie emisji obligacji podporządkowanych na przełomie II i III kwartału tego roku, chcąc, by emisja zbiegła się w czasie ze sfinalizowaniem transakcji przejęcia akcji Pekao. Akcjonariusze PZU zdecydują o emisji podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 12 kwietnia.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Mniej upadłości w lutym
środa, 15 marca 2017 09:45

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że w lutym sądy gospodarcze ogłosiły upadłość 42 przedsiębiorstw. Było to o 10,6% mniej niż w styczniu (47 firm) oraz rok wcześniej – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Nowa strategia Alior Banku
wtorek, 14 marca 2017 09:44

Alior Bank ogłosił swoją strategię na lata 2017 2020. Jej  priorytety to wzrost satysfakcji klientów dzięki prostej, przejrzystej ofercie oraz najnowszej generacji rozwiązań mobilnym i internetowym. Bank chce wzmocnić pozycję najbardziej innowacyjnego banku na rynku oraz zapewnić 14% zwrot z kapitału dla akcjonariuszy.

Add a comment

Więcej…
 
Szef KNF za połączeniem nadzoru z NBP
piątek, 10 marca 2017 09:02

Podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaapelował o przygotowanie projektu ustawy dotyczącego połączenia KNF z Narodowym Bankiem Polskim.

Add a comment

Więcej…
 
Prezes PZU o przyszłości Aliora i Pekao
wtorek, 07 marca 2017 09:41

Zdaniem prezesa PZU SA Michała Krupińskiego bank Pekao ma wszelkie składniki, żeby być pierwszym bankiem inwestycyjnym w Polsce, przy czym chodziłoby nie tyle o inwestowanie swojego equity, a doradztwo w zakresie M&A, plasowania długu i akcji. Szef zakładu ujawnia też, że 13 marca Alior Bank wskaże w swojej strategii, m.in. w którym roku może zacząć wypłacać dywidendę – podał stooq.pl za ISBNews.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 164

TUW Medicum: Zbigniew Lasota audytorem wewnętrznym

TUW Medicum zgłosiło do Komisji Nadzoru Finansowego, że kluczowe stanowisko ds. audytu wewnętrznego – audytor wewnętrzny – objął Zbigniew Lasota.

...


czytaj dalej

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Mercer: 19. miejsce Polski w rankingu systemów emerytalnych

Polski system emerytalnym został sklasyfikowany na 19. miejscu wśród 30 krajów analizowanych w najnowszym badaniu „Melbourne Mercer Global Pension...


czytaj dalej

Aon: Badanie EMEA Cyber Risk Transfer Report 2017

Organizacje dostrzegają rosnącą wartość technologii i danych w stosunku do wartości aktywów materialnych, ale jednocześnie wydają czterokrotnie...


czytaj dalej

PBUK: Coraz więcej odszkodowań z ubezpieczeń granicznych

W 2016 roku krajowi ubezpieczyciele wystawili ponad 246 tys. ubezpieczeń granicznych. Kierowcy posiadający takie polisy spowodowali w ub.r. 811...


czytaj dalej

KUKE ostrzega przed oszustami

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych zwróciła się do swoich klientów o wzmożoną ostrożność. To efekt otrzymanych przez ubezpieczyciela...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy