feed-image -

Reklama

Finanse


EFL: Czego obawiają się MŚP?
środa, 28 listopada 2018 09:09

Z Barometru EFL wynika, że spośród zmian prawno-podatkowych wprowadzonych w 2018 roku przedsiębiorcy najbardziej obawiają się podzielonej płatności podatku od towarów i usług, tzw. split payment, zmian w obszarze ochrony danych osobowych (RODO) oraz wymogu dotyczącego podpisu elektronicznego.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: W tym roku upadnie 1,1 tys. przedsiębiorstw
piątek, 23 listopada 2018 09:41

Po kilkumiesięcznej stabilizacji w październiku ponownie wzrosła liczba niewypłacalnych podmiotów gospodarczych. Wprawdzie liczba przedsiębiorstw, które ogłaszają upadłość utrzymuje się od pół roku na zbliżonym poziomie, jednakże cały czas silnie rośnie liczba postępowań naprawczych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy (do końca ub. miesiąca) odnotowano 460 takich zdarzeń, co oznacza 43% wzrost w stosunku do stanu na koniec października ubiegłego roku – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: CFO czują zaostrzenie polityki podatkowej
środa, 21 listopada 2018 09:48

Prawie trzy czwarte dyrektorów finansowych w Polsce uczestniczących w badaniu Grant Thornton i Euler Hermes zauważyło bardziej restrykcyjną praktykę fiskusa w ostatnim roku. Spada też przyzwolenie CFO dla działań Ministerstwa Finansów.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden/IE: Poradnik dla pracodawców dotyczący PPK
środa, 21 listopada 2018 09:45

Eksperci Instytutu Emerytalnego i Nationale-Nederlanden PTE przygotowali podręcznik dla pracodawców, który krok po kroku pomoże im przygotować się do wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) oraz ich wdrożenia.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę doktorską
poniedziałek, 19 listopada 2018 10:00

16 listopada podczas bloku panelowego pt. „Rynek kapitałowy w Polsce – diagnoza problemów, zmiany w regulacjach i standardach działania, perspektywy rozwoju”, zorganizowanego przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach Kongresu 590 zostały ogłoszone wyniki VII edycji konkursu o nagrodę Przewodniczącego KNF za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego.

Add a comment

Więcej…
 
KSF: System finansowy jest stabilny
poniedziałek, 19 listopada 2018 10:00

Wszystkie instytucje wchodzące w skład Komitetu Stabilności Finansowej (KSF) potwierdziły, że system finansowy jest stabilny – poinformowano w komunikacie po zakończeniu zwołanego w trybie kryzysowym posiedzenia Komitetu w dniu 18 listopada.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Lawina niewypłacalności polskich firm
piątek, 16 listopada 2018 09:55

W październiku tego roku w Monitorach Sądowych i Gospodarczych opublikowano informacje o 101 przypadkach niewypłacalności polskich przedsiębiorstw. Rok wcześniej odnotowano 80 takich publikacji (+26%). Od początku 2018 r. skala wzrostu liczby opublikowanych niewypłacalności wyniosła +9% (824 wobec 753 ) – podał Euler Hermes.

Add a comment
Więcej…
 
Właściciel Getin Banku oskarżył przewodniczącego KNF
wtorek, 13 listopada 2018 11:12

Leszek Czarnecki właściciel Getin Noble Banku i Idea Banku, złożył do prokuratury zawiadomienie, w którym oskarża przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego o złożenie propozycji korupcyjnej. UKNF w oświadczeniu stwierdził, że odczytuje działania Czarneckiego jako „próbę wywierania wpływu na Komisję Nadzoru Finansowego poprzez szantaż”. Premier Mateusz Morawiecki wezwał szefa KNF do natychmiastowych wyjaśnień oraz zlecił prokuraturze i służbom niezwłoczne zebranie informacji w związku z doniesieniami medialnymi na ten temat – informują media.

Według „Gazety Wyborczej”, Marek Chrzanowski miał oferować przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za ok. 40 mln zł. „GW” napisała, że rozmowa odbyła się w marcu 2018 r., a 7 listopada pełnomocnik Czarneckiego zawiadomił prokuraturę.

Add a comment

Więcej…
 
Generali Real Estate: Przejęcie Pałacu Jabłonowskich
piątek, 09 listopada 2018 09:37

Generali Real Estate S.p.A. za pośrednictwem Generali Real Estate Fund CEE* zakończyło proces zakupu od S+B Gruppe AG obiektu przy ul. Senatorskiej 18, historycznego budynku biurowego zlokalizowanego w centrum Warszawy. Jest on znany również jako Pałac Jabłonowskich.

Add a comment

Więcej…
 
Provident Polska: Rosną oszczędności Polaków
środa, 31 października 2018 09:37

49% uczestników cyklicznego badania Provident Polska (+9 p.p. r/r) zadeklarowało posiadanie oszczędności oraz brak obaw przed nagłymi, losowymi wydatkami. Kwota, która daje poczucie bezpieczeństwa finansowego dla większości to średnio 8,4 tys. zł.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 187

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook