feed-image -

Finanse


KPF: Koniec głosowania na instytucje przyjazne pośrednikom
wtorek, 19 września 2017 08:48

Zakończyło się głosowanie pośredników finansowych, zrzeszonych w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, mające na celu wyłonienie instytucji finansowych, charakteryzujących się najwyższymi standardami współpracy z pośrednikami. 3 października, podczas III Kongresu Pośrednictwa Finansowego najlepszym zostaną wręczone Laury Pośredników.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: 53 upadłości w sierpniu
poniedziałek, 18 września 2017 08:28

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w sierpniu ogłosiły upadłość 53 przedsiębiorstw, o 8,6% mniej niż przed miesiącem oraz o 35,9% więcej niż w sierpniu 2016 r.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Aegon ma swoje TFI
piątek, 15 września 2017 08:36

Aegon TFI jest już oficjalnie zarejestrowane. Teraz czas na wniosek licencyjny do Komisji Nadzoru Finansowego – informuje „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Wsparcie Forum Ekonomicznego Młodych Liderów
wtorek, 05 września 2017 08:49

4 września w Nowym Sączu rozpoczęło się XII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów. To spotkanie młodego pokolenia z przedstawicielami polityki, nauki i biznesu, którzy wspólnie debatować będą nad ekonomiczną przyszłością Europy. W tym roku partnerem strategicznym wydarzenia jest Nationale-Nederlanden PTE.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Idea Trójmorza szansą na ekspansję polskich firm
czwartek, 31 sierpnia 2017 08:43

Sąsiednie rynki są często naturalnym pierwszym krokiem w ekspansji firm. Bliskość geograficzna i kulturowa wcale jednak nie oznaczają, że taka ekspansja wolna jest od ryzyka.

Add a comment

Więcej…
 
ING BSK i Alior Bank pomagają poszkodowanym
wtorek, 29 sierpnia 2017 09:03

ING Bank Śląski poinformował, że upraszcza proces wypłaty odszkodowań z ubezpieczeń nieruchomości. Dzięki temu ułatwi poszkodowanym likwidację szkód wyrządzonych przez żywioł. W pomoc poszkodowanym włączył się też Alior Bank.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczyciele stracą na upadłości SK Banku
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 08:32

SK Bank, który ogłosił upadłość w grudniu 2015 roku, pozostawił po sobie długi o wartości co najmniej 2,44 mld zł. Majątek banku wynosi zaś najwyżej 336 mln zł. To problem dla wierzycieli, wśród których znajdują się również ubezpieczyciele – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Ryzyko dla firm będzie rosło
wtorek, 22 sierpnia 2017 09:06

W I półroczu 2017 roku ogłoszono informacje o niewypłacalności 418 przedsiębiorstw – wynika z analizy Euler Hermes. Upadają zwykle młode firmy. Problemem jest duża konkurencja i bardzo niska rentowność, niezależnie od sektora. W takich warunkach każda zaległość w płatnościach może oznaczać dla firm być albo nie być. W opinii ekspertów ryzyko dla firm – mimo wzrostu gospodarczego – będzie rosło.

Add a comment

Więcej…
 
Polacy potępiają wyłudzanie odszkodowań i zaciąganie zobowiązań na cudzy rachunek
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:16

Nawet nadużycia dotyczące małych kwot mają negatywny wpływ na funkcjonowanie firm i instytucji, a w konsekwencji – całej gospodarki. Społeczny stopień moralnego przyzwolenia na przekraczanie norm płatniczych wskazuje przyczyny problemów gospodarczych oraz drogę ich eliminacji. Raport „Moralność finansowa Polaków” bada, jak zarysowują się te normy w naszym społeczeństwie.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: W 2017 roku upadnie mniej firm niż przed rokiem
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:52

Sądy gospodarcze w lipcu br. ogłosiły upadłość 58 przedsiębiorstw, czyli o 20,8% więcej niż przed miesiącem oraz o 7,4% więcej niż w lipcu 2016 r.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 172

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Aon Benfield: Dalszy wzrost kapitału alternatywnego

Kapitał alternatywny wzrósł w 2017 r. o 8 mld dol., do 89 mld dol. W 2018 r., po mocnym I kwartale, spodziewany jest jego dalszy wzrost – wynika z...


czytaj dalej

VIG: Oficjalny raport potwierdza poprawę kluczowych wskaźników

18 kwietnia Vienna Insurance Group (VIG) opublikowała raport roczny za rok finansowy 2017. Informacje zawarte w opracowaniu potwierdziły...


czytaj dalej

Rozmowy bez asekuracji: Broker gotowy na wszystko

17 kwietnia ukazał się kolejny odcinek „Rozmów bez asekuracji”. Gościem programu zatytułowanego „Broker gotowy na wszystko” był dyrektor Marcin...


czytaj dalej

Reso: Zbliża się start V edycji „Moich Małych Mistrzostw”

Już za kilka dni rozpocznie się piąta edycja „Moich Małych Mistrzostw” – cyklu pikników o charakterze sportowo-rekreacyjnym organizowanych przez...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy