feed-image -

Finanse


Coface: Liczba bankructw nadal spada, coraz więcej restrukturyzacji
piątek, 01 lipca 2016 08:33

W pierwszej połowie 2016 r. w Polsce odnotowano 328 upadłości i restrukturyzacji polskich firm*, czyli o 14% mniej niż w analogicznym okresie 2015 r. – podało Coface.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Kurs na dywersyfikację portfela
środa, 29 czerwca 2016 08:42

Z wywiadu udzielonego agencji Bloomberg przez prezesa PZU SA Michała Krupińskiego wynika, że zakład rozważa strategię globalnej dywersyfikacji portfela inwestycyjnego i większe zaangażowanie w obligacje amerykańskie oraz europejskie – podał „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Alior Bank może przejąć część BPH
środa, 29 czerwca 2016 08:39

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził na przejęcie przez Alior Bank części banku BPH. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie będzie miała negatywnego wpływu na konkurencję i sytuację konsumentów.

Add a comment

Więcej…
 
MF: Ponad 1 mld zł z podatku bankowego
poniedziałek, 27 czerwca 2016 08:44

Ponad miliard złotych – tyle pieniędzy do końca maja wpłynęło do kasy państwa z tytułu podatku od niektórych instytucji finansowych (podatku bankowego).

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: PZU wsparł emisję akcji Alior Banku
środa, 22 czerwca 2016 08:39

Alior Bank przy wsparciu PZU przeprowadził największą emisję akcji z prawem poboru na warszawskiej giełdzie od ponad sześciu lat. Spotkała się ona z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. 21 czerwca zyskali oni możliwość handlowania prawami do akcji (PDA) na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW).

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Rośnie poziom zamożności w Polsce
środa, 22 czerwca 2016 08:37

Opublikowane w maju wyniki badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny ukazują obraz coraz bogatszego Polaka. W 2015 roku przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na osobę wyniósł 1386 zł, co w ujęciu realnym było wartością wyższą o 4,3% od dochodu w 2014 r. Polacy nie są jednak aż tak bardzo zadowoleni ze swojej sytuacji materialnej – wynika z przeprowadzonej przez Coface analizy sytuacji ekonomicznej polskich gospodarstw domowych.

Add a comment

Więcej…
 
MR: Rusza program #StartInPoland
czwartek, 16 czerwca 2016 08:42

Prawie 3 miliardy złotych z programu #StartInPoland opracowanego przez Ministerstwo Rozwoju (MR) wspólnie z Radą ds. Innowacyjności, zostanie zainwestowane w rozwój start-upów w Polsce. Firmy otrzymają pomoc zarówno w fazie inkubacji i akceleracji, jak również na etapie dalszego rozwoju oraz ekspansji międzynarodowej. To największy tego rodzaju program w Europie Środkowo-Wschodniej, adresowany również do podmiotów zagranicznych. Program będzie wspierany m.in. przez PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Fundusz Funduszy będzie miał nową nazwę
środa, 15 czerwca 2016 08:47

Pół miliarda złotych wynosi budżet Funduszu Funduszy, który ma wspierać w Polsce inwestycje w zakresie komercjalizacji projektów naukowo-badawczych i rozwój obszaru innowacyjnych technologii. To wspólna inicjatywa PZU i NCBiR otwarta dla innych prywatnych inwestorów. Oficjalna nazwa funduszu zostanie przedstawiona na kongresie Impact’16 4.0 Economy.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Rośnie liczba bankructw w „budowlance”
piątek, 03 czerwca 2016 08:13

W maju opublikowano informacje o upadłości 63 polskich przedsiębiorstw – to o 16% mniej niż przed rokiem (79). Od początku roku opublikowano 302 upadłości wobec 333 w tym samym okresie ub. roku (-10%) – podał Euler Hermes w oparciu o dane z Monitora Sądowego i Gospodarczego.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Polska przegrywa w meczu z Niemcami 2 do 4
środa, 01 czerwca 2016 08:40

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, podczas których polska drużyna zmierzy się z reprezentacją Niemiec, analitycy Atradius Credit Insurance przygotowali symulację tego pojedynku, a na jej potrzeby porównali oba kraje pod względem kondycji sektora budowlanego. Z analizy ubezpieczyciela wynika, że prognozy dla niemieckiej branży budowlanej rysują się dużo bardziej optymistycznie aniżeli dla Polski, która przegrywa w tym starciu 4 do 2, a za nieczyste zagranie dostaje dodatkowo żółty kartonik.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 152

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

Allianz: Co budzi największe obawy firm?

Firmy coraz częściej wskazują cyberataki jako czynnik czynnikiem zagrażający ich działalności – wynika z szóstego Barometru Ryzyk Allianz.

– Wedle...


czytaj dalej

Mondial Assistance: Pomoc w domu cieszy się coraz większym wzięciem

Z regularnie zbieranych prze Mondial Assistance danych wynika, że wizyta fachowca i pomoc w domu klienta to coraz bardziej doceniana usługa.

- Z...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy