feed-image -

Reklama

Finanse


Trwają zapisy na VI Żeglarskie Mistrzostwa Polski TU
środa, 27 marca 2019 10:18

Jeszcze przez nieco ponad dwa tygodnie potrwają zapisy na VI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych. Patronem medialnym wydarzenia, które odbędzie się w dniach 6-8 czerwca w Starych Sadach, jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
PFR: Bezpłatna konferencja dla firm na temat PPK
środa, 27 marca 2019 10:09

28 marca w Warszawie odbędzie się konferencja szkoleniowa poświecona Pracowniczym Planom Kapitałowym, organizowana przez Polski Fundusz Rozwoju wraz z Wojewodą Mazowieckim pod patronatem Ministerstwa Finansów. Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli największych przedsiębiorstw w Polsce zatrudniających co najmniej 250 pracowników, ewentualnie reprezentantów ich interesów, np. brokerów ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Jak będą działać Fundusze Zdefiniowanej Daty?
środa, 27 marca 2019 10:04

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mają na celu wesprzeć Polaków w oszczędzaniu na przyszłość. Dlatego oprócz wpłat odprowadzanych z pensji pracowników, indywidualne konta zasilą pracodawca oraz Fundusz Pracy. Zebrane środki będą pomnażane poprzez Fundusze Zdefiniowanej Daty, spersonalizowane i nowe na polskim rynku rozwiązanie, które na całym świecie cieszy się rosnącą popularnością jako forma oszczędzania na emeryturę.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Wielkopolskie firmy najsolidniej regulują płatności
środa, 27 marca 2019 10:03

Z Programu Analiz Należności Euler Hermes wynika, że firmy z województwa wielkopolskiego przeciętnie bardzo dobrze płacą za swoje należności.

Add a comment
Więcej…
 
PZU i Alior Bank tworzą platformę pożyczkową
wtorek, 26 marca 2019 09:52

Cash to – taką nazwę nosi platforma pożyczkowa przygotowywana przez PZU we współpracy z Alior Bankiem. Autorzy rozwiązania przekonują, że dzięki niemu każdy pracodawca będzie mógł wprowadzić nowy benefit w postaci szybkich i niskooprocentowanych pożyczek dla swoich pracowników.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Polskie firmy już odczuły nadchodzący brexit
poniedziałek, 25 marca 2019 09:40

Euler Hermes podsumował pierwsze efekty gospodarcze samej tylko decyzji Wielkiej Brytanii (GB) o opuszczeniu Unii Europejskiej (UE).

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Firmy z Pomorza płacą najwolniej
czwartek, 21 marca 2019 09:50

Z Programu Analiz Należności Euler Hermes wynika, iż firmy z województwa pomorskiego płacą przeciętnie za swoje należności najwolniej w kraju.

Add a comment

Więcej…
 
Lewiatan: Negatywna ocena noweli ustawy o PPK
środa, 20 marca 2019 09:39

Nowelizacja ustawy o pracowniczych planach kapitałowych powinna służyć poprawieniu budzących wątpliwości przepisów, które negatywnie wpływają na proces wdrażania programu, a nie wprowadzaniu rozwiązań zmieniających w istotny sposób jego funkcjonowanie dla pracodawców. Wyłączenie zastosowania tzw. limitu 30-krotności podstawy składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe to złe rozwiązanie. Tryb prac nad nowelizacją ustawy narusza zasady konsultacji z partnerami społecznymi – uważa Konfederacja Lewiatan.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Lawina niewypłacalności firm w lutym
wtorek, 19 marca 2019 09:41

W lutym obecnego roku w oficjalnych źródłach (Monitorach Sądowych i Gospodarczych) opublikowano informacje o 87 przypadkach niewypłacalności przedsiębiorstw*. Rok temu odnotowano 76 takich informacji (+14% r/r), natomiast dwa lata temu było ich 77 – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Podsumowanie polityki inwestycyjnej OFE
poniedziałek, 18 marca 2019 09:40

Na koniec września 2018 roku do 11 otwartych funduszy emerytalnych (OFE) należało prawie 16 mln członków, a ich aktywa netto wyniosły 164 mld zł. Dwa pracownicze fundusze emerytalne (PFE) skupiały w sumie 33,6 tys. członków i posiadały 1,8 mld zł aktywów. Natomiast do siedmiu dobrowolnych funduszy emerytalnych (DFE) należało 99 tys. członków, a ich aktywa wyniosły 328 mln zł – podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w opublikowanej 15 marca „Informacji o działalności inwestycyjnej funduszy emerytalnych w okresie 30.09.2015 – 28.09.2018”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 194

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook