feed-image -

Reklama

Finanse


Lewiatan: Deklaracja o rezygnacji z oszczędzania w PPK niepokoi firmy
środa, 20 lutego 2019 09:41

Rozwiązanie zaproponowane w projekcie rozporządzenia Ministra Finansów dotyczącym deklaracji rezygnacji z dokonywania wpłat do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) spowoduje nieproporcjonalne zwiększenie obciążeń pracodawców i utrudni obsługę całego procesu. Treść deklaracji wykracza poza delegację ustawową i ze względu na jej szczegółowość oraz rygoryzm (m.in. siedem podpisów), stanie się źródłem powstawania wielu błędów. W praktyce pracodawców obarcza się koniecznością weryfikacji dokumentu i wyjaśniania intencji osoby zatrudnionej – uważa Konfederacja Lewiatan.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Program DOKE atrakcyjny także dla zagranicznych importerów
wtorek, 19 lutego 2019 09:44

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) zauważa, że oferowane przez nią i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) instrumenty wsparcia polskiego eksportu okazują się być atrakcyjne również dla importerów z rynków rozwiniętych.

Add a comment
Więcej…
 
Euler Hermes: Niska rentowność problemem budownictwa
poniedziałek, 18 lutego 2019 09:45

W 2018 r. liczba niewypłacalności firm budowlanych wzrosła o 14% r/r. W styczniu 2019 r. mieliśmy do czynienia z kontynuacją tego zjawiska. Jedną z jego przyczyn jest chronicznie niska rentowność firm budowlanych – wskazuje Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Brandscope: Jak skutecznie komunikować się z Ukraińcami
poniedziałek, 18 lutego 2019 09:43

Mykhailo Krasiuk, doradca ds. komunikacji z Kijowa, od trzech lat mieszkający i działający w Polsce współpracownik Brandscope w projektach PR skierowanych do ukraińskich migrantów, przybliża sylwetkę ukraińskiego odbiorcy oraz prezentuje kilka sugestii odnośnie do sposobów komunikacji z nim.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Stanowisko dotyczące stóp technicznych
czwartek, 14 lutego 2019 09:36

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował stanowisko w sprawie stóp technicznych stosowanych do wyceny bilansowej rezerw techniczno-ubezpieczeniowych dla celów rachunkowości.

Add a comment

Więcej…
 
EH: Dwucyfrowe tempo wzrostu liczby niewypłacalności
czwartek, 14 lutego 2019 09:35

W styczniu 2019 r. w Monitorach Sądowych i Gospodarczych opublikowano informacje o 98 przypadkach niewypłacalności* przedsiębiorstw, wobec 82 rok wcześniej (-20% r/r) – wynika z danych zebranych przez Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Skarbiec TFI zaoferuje PPK
czwartek, 07 lutego 2019 09:38

Zarząd Skarbiec TFI zdecydował o rozszerzeniu oferty produktowej o zarządzanie środkami gromadzonymi w Pracowniczych Planach Kapitałowych.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Nadzór i PFR interweniują w sprawie PPK
czwartek, 07 lutego 2019 09:35

Polski Fundusz Rozwoju i Komisja Nadzoru Finansowego przypominają o sankcjach za oferowanie Pracowniczych Planów Kapitałowych w sposób niezgodny z prawem – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Dziewięć najważniejszych ryzyk dla firm
wtorek, 05 lutego 2019 09:35

Analitycy SpotData, centrum danych i analiz należącego do Bonnier Business Polska, we współpracy z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) przygotowali raport „Czas próby – ranking ryzyk ekonomicznych dla firm w 2019 r.”. Opracowanie przedstawia, jaka jest wrażliwość przedsiębiorstw na różne scenariusze i ryzyka gospodarcze.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Czym są długi przedawnione
czwartek, 31 stycznia 2019 09:41

95% uczestników badania „Moralność finansowa Polaków” przyznało, że długi należy spłacać i jest to obowiązkiem moralnym. Mimo silnych przekonań etycznych, Polacy często wyrażają przekonanie, że dług przedawniony to dług, którego po prostu już nie ma, nie istnieje, a wierzyciel traci bezpowrotnie swoje konstytucyjne prawa, jakim jest prawo własności prywatnej – zauważa Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych (KPF).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 191

TUW „TUW”: Wybrano zarząd nowej kadencji

24 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Podczas obrad dokonano m.in. wyboru zarządu...


czytaj dalej

Inter Polska: Marcin Andruchewicz członkiem zarządu ds. ryzyka

25 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Andruchewicza na stanowisko członka zarządów...


czytaj dalej

Atradius: Firmy z krajów Ameryki Północnej spodziewają się opóźnień w płatnościach

Międzynarodowa polityka, spory handlowe oraz wzrost upadłości negatywnie wpłyną na praktyki płatnicze B2B w największych gospodarkach Ameryki...


czytaj dalej

Zatoka Perska: Ubezpieczenie transportu ropy jest coraz kosztowniejsze

Według osób zaznajomionych ze stawkami ubezpieczycieli, tzw. premie za ryzyko wojenne dla standardowego ładunku ropy naftowej z Zatoki Perskiej i...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Zachowana hierarchia w „komunikacji”

Mimo spadku przypisu składki z OC posiadaczy pojazdów lądowych (ppl.) i pogorszenia wyniku technicznego w autocasco odnotowana w pierwszym...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Kto jest gotowy na PPK?

25 czerwca ukazał się 72. odcinek gość podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem programu był Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook