feed-image -

Finanse


Końcowe odliczanie w sprawie Pekao
wtorek, 15 listopada 2016 09:24

Jeszcze w tym miesiącu rozmowy pomiędzy UniCredit a PZU SA i Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) w sprawie sprzedaży 30% akcji Pekao mają znaleźć swój pomyślny finał – wynika z informacji „Pulsu Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Zahamowanie trendu spadkowego w upadłościach
poniedziałek, 14 listopada 2016 09:40

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w październiku ogłosiły upadłość 52 przedsiębiorstw. Było to o -11,9% mniej niż miesiąc wcześniej (59 firm) oraz o -5,5% mniej przed rokiem (55) – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
KPF i EY: Cyberprzestępczość coraz większym problemem w finansach
środa, 09 listopada 2016 10:15

Wyłudzenia z wykorzystaniem skradzionego lub fałszywego dokumentu oraz nadużycia wewnętrzne to najczęściej występujące typy nadużyć w sektorze finansowym. Jednak najszybciej rosnącym zagrożeniem są ataki hakerskie i cyberprzestępcy – wynika z badania „Nadużycia w sektorze finansowym”, które zaprezentowano podczas VII Kongresu Antyfraudowego w Warszawie, zorganizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz firmę doradczą EY.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: W październiku wzrosła liczby upadłości
wtorek, 08 listopada 2016 09:54

W październiku opublikowano informacje o upadłości 66 polskich przedsiębiorstw*. Rok odnotowano 55 takich zdarzeń. Od początku roku opublikowano informacje o 655 upadłościach wobec 629 w tym samym okresie ub. roku (+4%) – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
PZU przymierza się do Pioneera
poniedziałek, 07 listopada 2016 09:44

PZU przymierza się nie tylko do przejęcia Pekao, ale też jego spółek zajmujących się działalnością emerytalną i inwestycyjną – twierdzi „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
Zmiana właściciela Pekao na ostatniej prostej
piątek, 28 października 2016 08:40

PZU SA i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) są w trakcie due dilligence Pekao SA. W przyszłym miesiącu oba podmioty mogą podpisać umowę, na mocy której przejmą jedną trzecią udziałów w banku – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
Dziś zapadnie decyzja dotycząca przyszłości Pekao SA
czwartek, 27 października 2016 08:37

27 października zbiera się rada dyrektorów włoskiej grupy UniCredit. Ma ona podjąć decyzję w sprawie przyszłości Pekao SA, do zakupu którego przymierza się PZU SA – dowiedział się nieoficjalnie „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Brexit nadal straszy polskie przedsiębiorstwa.
czwartek, 27 października 2016 08:35

Utrzymująca się jednak niepewność związana z Brexitem zaszkodzi nie tylko brytyjskim przedsiębiorstwom, ale także ich kontrahentom, w tym polskim firmom, dla których Wielka Brytania jest jednym z głównych rynków eksportowych – wskazuje Coface. Ubezpieczyciel obniżył ocenę Wielkiej Brytanii do poziomu A3.

Add a comment

Więcej…
 
Aegon: Koszty nauki w Polsce i za granicą
wtorek, 25 października 2016 09:05

Aegon opublikował kolejne, czwarte już wydanie „Raportu o kosztach studiowania w Polsce i za granicą”, podsumowującego koszt wyższych studiów w wybranych krajach.

Add a comment

Więcej…
 
IBBC Group: Zbliża się VI edycja CEE Fraud & Risk Conference
poniedziałek, 24 października 2016 08:57

24 listopada w Warszawie już po raz szósty odbędzie się CEE Fraud & Risk Conference – międzynarodowa konferencja poświęcona nadużyciom i zarządzaniu ryzykiem w biznesie. Tegoroczna edycja wydarzenia organizowanego przez IBBC Group przebiegać będzie pod hasłem „Preventing – Managing – Resilience”. Patronem medialnym konferencji jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 159

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy