feed-image -

Finanse


PZU SA zamierza wypłacać wysokie dywidendy
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:46

W ciągu najbliższych kilku tygodni PZU SA ma przedstawić założenia opracowywanej właśnie polityki dywidendowej. Według prezesa spółki Michała Krupińskiego inwestycje planowane w zaktualizowanej strategii do 2020 inwestycje nie muszą ograniczać zdolności ubezpieczyciela do wypłaty wysokiej dywidendy.

- Nie robiłbym takiego założenia, że dywidenda będzie niższa. Zależy nam na utrzymaniu stopnia dividend yield w długim okresie – powiedział Michał Krupiński podczas konferencji prasowej, zapytany, czy dywidenda w nowej strategii będzie mieściła się w widełkach 50-100% rocznego zysku, przyjętych w poprzedniej strategii. Prezes podkreślił, że stopień wypłaty dywidendy, który został w tym roku zaprezentowany inwestorom, jest wyższy niż średnia europejska.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Litwa dominuje w rankingu Top 50 Baltics
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:38

Trzy spółki o największych obrotach w krajach bałtyckich to firmy litewskie – wynika z rankingu Top 50 Baltics opracowanego przez Coface. Eksperci firmy widzą pozytywny trend we wzroście konsumpcji w gospodarstwach domowych oraz poprawie sytuacji na rynku pracy.

Add a comment

Więcej…
 
Blackpartners: Rynek ochrony zdrowia będzie rosnąć, ale…
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:37

Rynek ochrony zdrowia osiągnie do 2020 roku wartość 140 mld złotych, rosnąc średnio o 4,2% rocznie – wynika z raportu przygotowanego przez analityków Blackpartners.

Add a comment

Więcej…
 
Hays Poland: Ile czasu pracują Polacy?
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:36

Z raportu z badania „Nadgodziny. Ile tak naprawdę pracujemy i jak to się odbija na naszym zdrowiu?” przeprowadzonego przez Hays Poland wynika, że niemal 75% zatrudnionych pracuje w nadgodzinach. Większość zabiera również pracę do domu i wykonuje obowiązki zawodowe w weekendy.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Ile Pekao chce kupić PZU?
środa, 24 sierpnia 2016 09:19

PZU SA jest zainteresowany przejęciem jednej trzeciej akcji Pekao SA i liczy na to, że obecni właściciele banku zaproponują odpowiednie warunki finansowe – podaje „Rzeczpospolita”.

Zbliżone do sprawy źródło mówi gazecie, że polski ubezpieczyciel chce nabyć 33% akcji Pekao SA, podczas gdy UniCredit chce zbyć cały, 40% pakiet. Zakład liczy też na 10% dyskonto i podobną formę sprzedaży akcji, jak w przypadku Alior Banku: pakiety 10% walorów zbywane minimum co 60 dni. „Rz” wskazuje, że gdyby PZU rzeczywiście chciał kupić jedną trzecią akcji banku, to musiałby zapłacić za nie niecałe 9 mld zł.
„Rzeczpospolita” z 16 sierpnia, Maciej Rudke „PZU idzie po 33 proc. akcji Pekao” pod adresem:
http://www.rp.pl/Banki/308239874-PZU-idzie-po-33-proc-akcji-Pekao.html#ap-3

(AM, źródło: „Rzeczpospolita”)

Add a comment
 
PZU i PFR ruszają po Pekao SA
wtorek, 23 sierpnia 2016 08:52

24 sierpnia prezesi PZU SA i Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) udadzą się do Mediolanu, gdzie będą rozmawiać z przedstawicielami UniCredit na temat warunków odkupienia akcji Pekao SA od włoskiej firmy – wynika z informacji uzyskanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: 54 lipcowe upadłości
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 08:44

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w lipcu ogłosiły upadłość 54 przedsiębiorstw. Było to o 10,2% więcej niż miesiąc wcześniej (49 firm) oraz o 20,6% mniej niż przed rokiem, kiedy to upadło 68 podmiotów – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Konkurs prac dyplomowych z zakresu etyki biznesu
czwartek, 18 sierpnia 2016 08:34

Rekordowa liczba 38 prac o tematyce związanej z etyką biznesu, ładem korporacyjnym i CSR została zgłoszona do XI edycji konkursu Verba Veritatis. Nazwiska jego zwycięzców zostaną ogłoszone 13 października w Warszawie, w trakcie konferencji Nienieodpowiedzialni, organizowanej m.in. przez ANG Spółdzielnię Doradców Kredytowych z Warszawy i Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Brak atrakcyjnych produktów do regularnego oszczędzania
wtorek, 16 sierpnia 2016 08:50

Choć klienci zrazili się do polis inwestycyjnych, to mają one jednak przewagę nad tradycyjnymi instrumentami bankowymi – przekonuje Bartosz Mazurek, prezes Szkoły Inwestowania. Niskie oprocentowanie i obciążenie podatkiem Belki sprawiają, że rachunek oszczędnościowy i lokata bankowa są mało konkurencyjne. Ekspert przekonuje, że brakuje alternatywy, bo choć można jeszcze oszczędzać w IKE czy IKZE, to te inwestują przede wszystkim kapitał na polskim rynku.

Add a comment

Więcej…
 
Na co rodziny chcą wydać swoje 500+
czwartek, 11 sierpnia 2016 08:56

Wokół kwestii wydatkowania środków z programu „Rodzina 500 plus” przez jego beneficjentów toczy się w Polsce szeroka dyskusja. W perspektywie krótkoterminowej program ten miałby wspierać konsumpcję, przyczyniając się do wzrostu popytu, a w efekcie – wzrostu gospodarczego. W uporządkowaniu tej dyskusji pomocne mogą być wyniki najnowszego badania „Sytuacja na rynku consumer finance”, zrealizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Instytut Rozwoju Gospodarki SGH, w którym zapytano między innymi o cele wydatkowania środków z programu „Rodzina 500 plus” zarówno w krótkim, jak i długim horyzoncie czasowym.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 155

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy