feed-image -

Finanse


KPF: Jak Polacy korzystają z kart kredytowych?
wtorek, 09 sierpnia 2016 08:46

Od 2009 roku systematycznie zmniejsza się w Polsce liczba wydawanych kart kredytowych. Tylko od maja 2015 r. z rynku zniknęło 300 tys. rachunków kart kredytowych. Obecnie posiada je 4,7 mln osób, z czego liczba używających karty zgodnie z jej przeznaczeniem (salda kredytowe) to niecałe 3,7 mln osób.

Add a comment

Więcej…
 
Komentarz eksperta: Powiew optymizmu
wtorek, 09 sierpnia 2016 08:44

Cichną echa referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i na rynki kapitałowe powoli wraca optymizm. W lipcu główne giełdy światowe notowały wzrosty niwelujące „brexitowe” straty.

Add a comment

Więcej…
 
PwC: Wysoki poziom przestępczości gospodarczej w finansach
środa, 03 sierpnia 2016 09:47

Pomimo znacznego zwiększenia inwestycji na działania w zakresie zgodności z przepisami (compliance) oraz nieustannych kontroli ze strony organów regulacyjnych, wskaźnik przestępczości gospodarczej na świecie w obszarze usług finansowych wzrasta. Świadczy to o konieczności wypracowania nowego podejścia w walce z nieprawidłowościami – twierdzą autorzy opracowania „Globalne badanie przestępczości gospodarczej 2016 – sektor finansowy”, przygotowanego przez PwC.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Rozstrzygnięcie w sprawie nowego przewodniczącego – po wakacjach
wtorek, 26 lipca 2016 09:04

Decyzje dotyczące wyboru nowego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zostaną podjęte po wakacjach, zapowiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości (PiS), wiceprzewodniczący Komisji Finansów Publicznych Janusz Szewczak. Jego zdaniem w KNF należy przeprowadzić odpowiedni audyt.

- Obecnie jest wiele innych pilnych spraw, którymi się zajmujemy. Dlatego decyzje personalne w sprawie wyboru nowego przewodniczącego KNF zostaną podjęte po wakacjach – powiedział ISBnews Szewczak.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Konsultacje dotyczące innowacyjnych metod przetwarzania danych
poniedziałek, 25 lipca 2016 08:48

Nowe formy przetwarzania danych konsumentów przez działające na rynku finansowym instytucje stały się przedmiotem zainteresowania Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego (EBA). Dotyczy to w szczególności spółek FinTech, które zmieniają sposób i kierunek ewolucji rynku finansowego. Wprowadzeniem do dalszej debaty w tym przedmiocie jest opublikowany przez EBA dokument, który przedstawia potencjalne ryzyka i korzyści wynikające ze stosowania innowacyjnych metod przetwarzania danych.

Add a comment

Więcej…
 
Inwestycje po Brexicie
poniedziałek, 25 lipca 2016 08:42

Wczesnym latem na rynkach finansowych obserwowaliśmy bardzo dużą zmienność notowań, której skala była porównywalna do tego, co działo się na początku roku, kiedy inwestorzy nerwowo reagowali na doniesienia o możliwym znacznym spowolnieniu gospodarki chińskiej. Tym razem bezpośrednią przyczyną gwałtownych zmian na rynku było oczekiwanie pozytywnego wyniku brytyjskiego referendum w sprawie wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, które przerodziło się w szok i panikę po opublikowaniu wyników odwrotnych do wcześniejszych oczekiwań – pisze Grzegorz Pułkotycki, dyrektor inwestycyjny Starfunds sp. z o.o. w specjalnym komentarzu dla „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment
Więcej…
 
Finanse: Walka o przejęcie Raiffeisena
poniedziałek, 25 lipca 2016 08:30

PZU oraz kilka banków są zainteresowane przejęciem Raiffeisen Polbanku. Oprócz ubezpieczyciela due diligence banku prowadzą PKO BP, ING i BNP Paribas – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Alior Bank ma zgodę nadzoru na przejęcie BPH
środa, 20 lipca 2016 08:42

19 lipca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zgodziła się na przejęcie banku BPH (z wyłączeniem działalności hipotecznej) przez Alior Bank wspierany przez PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: PZU obserwuje Raiffeisena i Pekao
środa, 13 lipca 2016 08:27

W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Michał Krupiński, prezes PZU SA zadeklarował, że ubezpieczyciel wraz z zarządzanym przez niego Alior Bankiem będą „selektywnie” przyglądać się możliwościom przejęć banków działających na polskim rynku. Szef zakładu przyznał, że Grupa PZU rozważy możliwość przejęcia RaiffeisenPolbanku, jak i Pekao SA.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: 362 upadłości w pierwszym półroczu
wtorek, 05 lipca 2016 08:48

W czerwcu opublikowano informacje o upadłości 61 polskich przedsiębiorstw – o 2% mniej niż przed rokiem (60). Od początku roku opublikowano informacje o 362 upadłościach, wobec 396 w tym samym okresie ub. roku (-9%) – wynika z danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego przeanalizowanych przez  Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 153

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KNF: Marcin Pachucki i Filip Świtała nowymi wiceprzewodniczącymi

Na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego, premier Beata Szydło odwołała z dniem 15 lutego jego...


czytaj dalej

Lloyd’s: Carnegie-Brown następcą Nelsona

Były dyrektor generalny Marsh Europe i prezes bez funkcji wykonawczej brytyjskiego oddziału Aon Bruce Carnegie-Brown zostanie wkrótce mianowany...


czytaj dalej

Niemcy: Allianz planuje odkup akcji

Allianz, największy europejski ubezpieczyciel, zaproponował wydanie 3 miliardów euro na wykup własnych akcji po ogłoszeniu zysku wyższego od...


czytaj dalej

Odświeżone zasady postępowania przed Rzecznikiem Finansowym

22 lutego weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 lutego 2017 r. w sprawie pozasądowego postępowania przed Rzecznikiem...


czytaj dalej

Concordia w górę, Aviva w dół

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oficjalnie ogłosił, że PZU, Compensa i Hestia znalazły się na czele rankingu jakości danych w ogólnopolskiej...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy