feed-image -

Finanse


Alior Bank i PKO BP razem po Raiffeisena
piątek, 09 września 2016 08:46

Według nieoficjalnych informacji Reutersa PKO BP i Alior Bank złożyły ofertę na zakup akcji Raiffeisen Polbank. Z informacji uzyskanych przez „Pulsu Biznesu” wynika, że oba podmioty wystąpią razem w ramach konsorcjum, a po przeprowadzeniu transakcji podzielą pomiędzy siebie poszczególne rodzaje działalności Raiffeisen Polbank.

Add a comment

Więcej…
 
O przejęciu Pekao SA przez PZU na Forum w Krynicy
piątek, 09 września 2016 08:43

Istotny wątkiem debaty na temat repolonizacji banków, zorganizowanej w ramach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy była perspektywa ewentualnego kupna przez Grupę PZU udziałów w Pekao SA od włoskiego Unicredit, co by doprowadziło do zwiększenia udziału polskiego kapitału w sektorze bankowym z 35 do ponad 50%.

Add a comment

Więcej…
 
Deutsche Bank: Częściej oszczędzamy na emeryturę
piątek, 09 września 2016 08:42

Z najnowszego badania opinii przeprowadzonego przez Deutsche Bank wynika, że wśród Polaków istotnie wzrosło zainteresowanie gromadzeniem kapitału z myślą o emeryturze.

Add a comment

Więcej…
 
Grupa PZU na Forum Ekonomicznym w Krynicy
środa, 07 września 2016 08:34

6 września rozpoczęło się trzydniowe, XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju – najważniejsza impreza gospodarczo-polityczna w Polsce. Wśród głów państw, premierów, ministrów, przewodniczących globalnych korporacji i instytucji międzynarodowych obecni są także przedstawiciele Grupy PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Postawy wobec finansów
środa, 07 września 2016 08:33

W Polsce obecnie emocjonalne podejście do zarządzania własnymi finansami ustępuje miejsca racjonalnemu spojrzeniu na domowy budżet. To wyraźna ewolucja w tej kwestii. Na tle Europy jesteśmy aktualnie realistami pozytywnie patrzącymi w długoterminową przyszłość – takie wnioski płyną z globalnego badania GfK przeprowadzonego dla Nationale-Nederlanden w 14 krajach Starego Kontynentu, w tym w Polsce*.

Add a comment
Więcej…
 
Finanse: Rusza XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy
wtorek, 06 września 2016 08:42

Dziś startuje dwudzieste szóste Forum Ekonomiczne w Krynicy. Temat przewodni tegorocznej konferencji to „Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?”. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia tradycyjnie nie zabraknie akcentów ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: W sierpniu wzrosła liczba upadłości
wtorek, 06 września 2016 08:41

W sierpniu opublikowano informacje o upadłości 68 polskich przedsiębiorstw*. Rok wcześniej odnotowano 62 upadłości. Od początku roku opublikowano informacje o 503 upadłościach, wobec 527 w tym samym okresie ub. roku (-5%) – wynika z danych zebranych przez Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Rząd nie będzie naciskał na PZU ws. przejęcia Pekao
poniedziałek, 05 września 2016 08:32

Podczas włoskiej konferencji gospodarczej Ambrosetti Forum minister finansów Paweł Szałamacha powiedział, że rząd chciałby, aby PZU przejął Pekao, ale nie będzie zmuszał zakładu do zawarcia transakcji– informuje „Gazeta Wyborcza”.

Add a comment

Więcej…
 
IBBC Group: Szósta edycja CEE Fraud & Risk Conference
środa, 31 sierpnia 2016 08:50

24 listopada w Event Room Adgar Park West w Warszawie odbędzie się VI Central-Eastern Europe Fraud & Risk Conference. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie przebiegać pod hasłem „Preventing – Managing – Resilience”. Patronem medialnym konferencji organizowanej przez IBBC Group jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment
Więcej…
 
Finanse: Jaka cena za Pekao?
wtorek, 30 sierpnia 2016 08:49

Negocjacje pomiędzy PZU a UniCredit dotyczące przejęcia Pekao SA powinny znaleźć swój finał do końca października. Obecnie obie strony próbują dojść do porozumienia co do ceny odkupu akcji banku – podał tvn24bis.pl powołując się na doniesienia „Financial Times”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 156

PZU Życie: Roman Pałac nowym prezesem zarządu

26 kwietnia rada nadzorcza PZU Życie podjęła jednogłośnie uchwałę powołującą Romana Pałaca na stanowisko prezesa zarządu spółki. Dotychczas pełnił...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aviva: Udziały w joint venture w Wietnamie

Brytyjska Aviva nabyła od banku VietinBank wszystkie należące do niego 50% udziałów w firmie ubezpieczeń na życie będącej joint venture VietinBank...


czytaj dalej

Chiny: Nadzór nad kontrolą ryzyka

Chiński regulator ubezpieczeniowy zapowiedział, że usprawni nadzór nad firmami ubezpieczeniowymi, aby mieć pewność, że stosują się do wymogu...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Towarzystwa oczekują znaczącego wzrostu zysku

Minimalny spadek przypisu składki, głównie dzięki wyhamowaniu spadku sprzedaży w sektorze życiowym, oraz wyraźny wzrost wyniku finansowego za...


czytaj dalej

KUKE: Porozumienie o współpracy z chińską agencją kredytów eksportowych

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i China Export & Credit Insurance Corporaction (Sinosure), największa ECA (Export Credit Agency) na...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy