feed-image -

Reklama

Fundusze inwestycyjne


TFI PZU S.A.: zmiany statutowe
wtorek, 15 maja 2007 13:46
Realizując ustawowy obowiązek Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU S.A. ogłosiło zmiany statutowe swoich funduszy inwestycyjnych. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu:

Add a comment
Więcej…
 
SEB TFI S.A.: utworzenie funduszu parasolowego
wtorek, 15 maja 2007 10:20
SEB Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zakończyło prace nad przekształceniem pięciu funduszy inwestycyjnych otwartych w jeden fundusz z wydzielonymi subfunduszami (fundusz parasolowy). Sprzedaż jednostek uczestnictwa tego funduszu rozpoczęła się 14 maja 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
Skarbiec TFI : nowa submarka Skarbiec Excellence
poniedziałek, 14 maja 2007 17:18
Skarbiec TFI w roku 2007 wprowadziło do oferty nową usługę: zarządzanie indywidualnymi portfelami inwestycyjnymi dla zamożnych klientów. TFI zdecydowało się wprowadzić tę usługę na rynek pod oddzielną submarką: Skarbiec Excellence.

Add a comment
Więcej…
 
ING TFI: nowy fundusz sektorowy
środa, 09 maja 2007 11:49
8 maja ING TFI uruchomiło fundusz sektorowy ING Subfundusz Środkowoeuropejski Sektora Finansowego Plus. Zdaniem zarządu towarzystwa drugim sektorem w Polsce, obok budownictwa, który ma przed sobą bardzo dobre perspektywy rozwoju, jest branża finansowa, która skorzysta na szybkim wzroście gospodarczym w krajach tzw. nowej Europy.
Add a comment
Więcej…
 
KBCTFI: dwa nowe fundusze
środa, 09 maja 2007 11:44
7 maja rozpoczęły się zapisy na certyfikaty dwóch nowych funduszy zamkniętych KBCTFI. Zapisy potrwają do 20 czerwca.
Add a comment
Więcej…
 
Skarbiec TFI : zgoda KNF na czwarty fundusz
wtorek, 08 maja 2007 11:28
Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na utworzenie funduszu Skarbiec-Sektora Nieruchomości FIO przez Skarbiec TFI. Będzie to już czwarty fundusz nieruchomości zarządzany przez Skarbiec TFI, ale pierwszy udostępniony klientom detalicznym.
Add a comment
Więcej…
 
Union Investment TFI S.A.: start kampanii reklamowej
poniedziałek, 30 kwietnia 2007 14:30
1 maja b.r. startuje kampania reklamowa Union Investment TFI S.A., która będzie zachęcała do inwestowania w fundusze inwestycyjne. Celem kampanii jest pokazanie, że fundusze inwestycyjne Union Investment są atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób chcących pomnożyć swój kapitał.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe: dobre wyniki
czwartek, 26 kwietnia 2007 15:53
{mosimage}Giełda nie przeżyła poważnego załamania, w pierwszym kwartale kursy akcji wzrosły i znów na funduszach agresywnych można było zyskać najwięcej. Ostatnie cztery kwartały przyniosły funduszom inwestującym głównie w akcje zysk na poziomie 30 - 40 proc. Sytuacja była podobna do tej, z jaką mieliśmy do czynienia rok temu (  w okresie od drugiego kwartału 2005 r. do pierwszego kwartału 2006 r. włącznie).

Wśród funduszy dynamicznych najlepszy okazał się fundusz ING Nationale-Nederlanden, wśród akcyjnych - Compensy Życie. Fundusze zrównoważone i stabilnego wzrostu nie utrzymały zyskowności sprzed roku. Zrównoważone osiągnęły przez ostatnich 12 miesięcy dwucyfrowe stopy zwrotu, ale tylko jeden z nich zarobił ponad 20 proc. Rok wcześniej (kwiecień 2005 - marzec 2006) połowa funduszy legitymowała się zyskami przekraczającymi 20-proc. Fundusze stabilnego wzrostu w czasie giełdowej hossy notują gorsze wyniki niż zrównoważone, bo mniej inwestują w akcje. Przez ostatnie cztery kwartały połowa tego typu funduszy zarobiła mniej niż 10 proc. Rok temu zysk na poziomie jednocyfrowym miały tylko dwa fundusze.

Add a comment
Więcej…
 
ING Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.: informacja o stanie aktywów
czwartek, 26 kwietnia 2007 11:52
ING Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. poinformowało, że w dniu 24 kwietnia br. aktywa ING Subfunduszu Budownictwa i Nieruchomości Plus przekroczyły wartość 2 mld zł.

Add a comment
Więcej…
 
Deutsche Bank PBC: db Invest Plus 67 funduszy w ramach jednego produktu
czwartek, 26 kwietnia 2007 11:22
Deutsche Bank PBC wprowadza do oferty nowy, 3-letni produkt inwestycyjno - ubezpieczeniowy db Invest Plus, umożliwiający kształtowanie indywidualnej strategii inwestycyjnej dzięki szerokiej gamie 58 lokalnych i zagranicznych funduszy inwestycyjnych oraz 9 unikalnych na rynku funduszy modelowych zarządzanych przez Deutsche Bank PBC.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 następna > ostatnia >>

Strona 72 z 73

Aegon: Michał Jakubowski dyrektorem ds. Biznesu Korporacyjnego

Do zespołu Aegon Polska dołączył Michał Jakubowski, obejmując stanowisko dyrektora ds. Biznesu Korporacyjnego. Będzie on odpowiedzialny m.in. za...


czytaj dalej

PZU: Arkadiusz Gęsicki dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu

Arkadiusz Gęsicki został nowym dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu Grupy PZU. W ramach swoich obowiązków będzie odpowiadać za Biuro...


czytaj dalej

UE: Coraz bliżej ogólnoeuropejskiego produktu emerytalnego

Na decyzję Parlamentu Europejskiego czekają przepisy rozporządzenia, które mają ułatwić odkładanie pieniędzy na emeryturę. Wstępne porozumienie...


czytaj dalej

Aviva: Plan awaryjny na twardy brexit

Brytyjska Aviva zwróciła się do sądu w Londynie o zgodę na transfer aktywów o łącznej wartości 9 mld euro. Ubezpieczyciel wyjaśnił, że wobec...


czytaj dalej

Insurance Forum: O digitalizacji, motoryzacji i potrzebach pokolenia silver

W dniach 17-18 kwietnia w Warszawie odbędzie się wiosenna odsłona tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, czyli 17. edycji...


czytaj dalej

Pięć dni do „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2019”

26 lutego w Warszawie odbędzie się XVIII edycja konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego, zatytułowana „IT w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook