feed-image -

Fundusze emerytalne


OFE: Niewielu chętnych na zapisanie się do funduszu
piątek, 12 września 2014 08:22

Nieco ponad 10% z 43703 osób, które w marcu tego roku weszły na rynek pracy, zdecydowała się na uczestnictwo w OFE – wynika z danych ZUS, do których dotarła „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
OFE: Prawie 10 mld zł w depozytach bankowych
poniedziałek, 08 września 2014 08:18

Coraz więcej oszczędności zgromadzonych w OFE lokowanych jest w depozytach bankowych – wynika z obserwacji „Rzeczpospolitej”.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Zostań milionerem na emeryturze
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 08:31

Żeby mieć przyzwoitą emeryturę, nie wystarczy ani ZUS, ani OFE – przypominają analitycy Analiz Online. Ile więc trzeba odkładać miesięcznie, by uzbierać przysłowiowy milion?

Add a comment

Więcej…
 
Komentarz BCC: Do ZUS przejdzie 85% uczestników OFE
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 08:29

W OFE potwierdziło swoją obecność około 15% dotychczasowych uczestników, co jest bardzo słabym wynikiem, aczkolwiek wyższym od konsensusu rynkowego, który oscylował wokół 1/10 ubezpieczonych pozostałych w II filarze emerytalnym. Z perspektywy PTE oznaczać to będzie przeżycie największych 5-6 graczy, z nieuchronnością konsolidacji w kolejnych latach.

Add a comment

Więcej…
 
OFE: Obawy inwestorów są przesadzone?
czwartek, 07 sierpnia 2014 08:39

Według ostatnich informacji*, do 5 sierpnia do ZUS wpłynęło 1 mln 993 tys. 513 deklaracji o pozostaniu w OFE. Trwa liczenie oświadczeń przychodzących pocztą. Według Eques Investment TFI, inwestorzy przeszacowują ryzyka związane z OFE.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Lipcowy spadek aktywów OFE
wtorek, 05 sierpnia 2014 08:46

Na koniec lipca wartość aktywów OFE wyniosła niecałe 147 mld zł, co oznacza spadek o blisko -3,5% m/m – podały Analizy Online.

Add a comment

Więcej…
 
OFE: Chętni na pozostanie zmieniają fundusze
poniedziałek, 28 lipca 2014 08:11

Do 24 lipca deklaracje o pozostaniu w OFE złożyło 907 tys. osób. W funduszach pozostać może ponad 1,2 mln, czyli ok. 7–8% ich obecnych członków. Część z nich zmieni jednak OFE, na czym skorzystają zapewne największe z nich – przewiduje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Money.pl: Skutki zmian emerytalnych
czwartek, 24 lipca 2014 08:26

Obserwatorzy rynku szacują w portalu Money.pl, że nieco ponad milion członków otwartych funduszy emerytalnych złoży deklaracje o chęci pozostania w OFE.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Średnio 25 tys. zł na kontach w OFE
poniedziałek, 21 lipca 2014 08:26

Osoby, które od sierpnia 1999 r. uczestniczą w II filarze, uzbierały na hipotetycznym koncie średnio 25,03 tys. zł. Suma wpłaconych w tym czasie składek wyniosła 15,4 tys. zł. Oznacza to, że kapitał na przyszłą emeryturę przewyższa odprowadzone w tym okresie składki o +9,6 tys. zł – wynika z szacunków Analiz Online.

Add a comment

Więcej…
 
OFE: W II filarze pozostanie więcej osób niż oczekiwano
środa, 16 lipca 2014 08:43

Rosnące tempo składania deklaracji o chęci dalszego uczestnictwa w II filarze pozwala przypuszczać, że w otwartych funduszach emerytalnych może zostać więcej osób, niż dotychczas prognozowano.

Jeszcze na 5 tygodni przed zakończeniem okresu podejmowania decyzji o wyborze ZUS lub OFE sytuacja wydawała się klarowna: 290 tysięcy złożonych deklaracji sugerowało, iż w funduszach pozostanie 600-750 tys. osób. Liczbę 1 mln uczestników traktowano jako najbardziej optymistyczny, ale niezbyt prawdopodobny wariant. Zwłaszcza że w ocenie wielu ekspertów, ze względu na okres wakacyjny, brak reklamy OFE i brak sankcji trudno było liczyć, że wystąpi tzw. efekt PIT (czekanie ze złożeniem dokumentów na ostatnią chwilę). Jednak od tego czasu można zauważyć wyraźny wzrost tempa składania deklaracji.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 109

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

USA i UE: Porozumienie w sprawie regulacji ubezpieczeniowych

Negocjatorzy reprezentujący Stany Zjednoczone i Unię Europejską poinformowali, że osiągnęli porozumienie w sprawie regulacji dotyczących...


czytaj dalej

EAP: Podsumowanie roku

Europ Assistance Polska (EAP) podsumowała 2016 rok pod względem obsługi spraw assistance. W minionym roku firma zrealizowała o jedną piątą więcej...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Kolejny laur „Gwiazda Jakości Obsługi”

Ergo Hestia została uhonorowana tytułem „Gwiazda Jakości Obsługi 2017”. To kolejny rok z rzędu, kiedy wyróżnienie potwierdzające wysoką jakość...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy