feed-image -

Reklama

Rozmowy - Opinie


rankomat.pl: przedłużenie polisy czy wybór nowego ubezpieczyciela?
wtorek, 01 marca 2011 13:46

Kierowcy powinni się zastanowić, czy bardziej opłacalne dla nich jest przedłużenie dotychczasowej polisy, czy też może zmiana ubezpieczyciela. – radzą eksperci internetowej porównywarki polis komunikacyjnych rankomat.pl.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: które drogi w Polsce przypominają szwajcarski ser
czwartek, 24 lutego 2011 10:54

Wraz z topniejącym śniegiem na naszych drogach pojawia się coraz więcej dziur. W efekcie czeka nas jazda po wertepach i bliska konfrontacja z innymi pojazdami omijającymi ubytki w jezdni. Niestety, nie zawsze udaje się wyjść z tego cało. W całym kraju są miejsca, w których nagminnie dochodzi do szkód wynikających z wpadnięcia w dziurę. Eksperci Ergo Hestii sprawdzili, gdzie możemy napotkać dziury, które są największym postrachem kierowców.

Add a comment
Więcej…
 
IZFiA: iluzoryczne korzyści z wprowadzenia IKZE
czwartek, 24 lutego 2011 10:47

W tym tygodniu mija termin konsultacji społecznych, dotyczących rządowego projektu Ustawy zmieniającej reguły w systemie emerytalnym. Ustawa wprowadza na rynek nowy produkt: IKZE (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego). Według środowiska funduszy inwestycyjnych korzyści proponowane w ramach IKZE są złudne.

24 stycznia minister Michał Boni ogłosił projekt Ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z funkcjonowaniem systemu ubezpieczeń społecznych. Projekt w głównej mierze dotyczy zmian związanych z przesunięciem środków między I i II filarem systemu, ale obejmuje także propozycje w zakresie III filaru. Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami postuluje, aby dyskusja o zmianie podziału składki pomiędzy OFE i ZUS nie przesłoniła faktu, że pogarszanie sytuacji demograficznej w najbliższych dekadach drastycznie wpłynie na poziom stopy zastąpienia i stąd niezwykle istotna staje się konieczność instytucjonalnego wsparcia ze strony państwa indywidualnego i dobrowolnego oszczędzania na cele emerytalne poprzez system ulg podatkowych. Z tego względu poszukiwanie przez rząd nowych rozwiązań jest w ocenie IZFiA bardzo dobrym kierunkiem działań.

Add a comment
Więcej…
 
Expander: ucieczka przed "Belką" wciąż możliwa
czwartek, 17 lutego 2011 10:51

Od lipca zapłacimy podatek Belki od środków zgromadzonych na lokatach z kapitalizacją dzienną. W dalszym ciągu nie będą podlegały opodatkowaniu środki ulokowane w poliso-lokatach.  Z naszych wyliczeń wynika, że już za 2,5 miesiąca to one będą przynosiły najwyższe odsetki. – piszą eksperci firmy Expander.
 
W lipcu zmienią się zasady zaokrąglania podatku od zysków osiąganych m. in. z lokat bankowych. W rezultacie nawet od środków ulokowanych na lokatach z kapitalizacją dzienną będzie naliczany podatek od zysków kapitałowych tzw. „podatek Belki”. Expander przypomina jednak, że wciąż będzie funkcjonował inny, zapomniany w ostatnim czasie, sposób na unikniecie podatku od odsetek. Chodzi o poliso-lokaty zwane też polisami lokacyjnymi.

Add a comment
Więcej…
 
SRK UNFE: negatywna opinia wobec projektu zmian w systemie emerytalnym
czwartek, 10 lutego 2011 10:43

W przesłanej do redakcji „Gazety Ubezpieczeniowej” opinii do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z funkcjonowaniem systemu ubezpieczeń społecznych z 23 stycznia 2011 r. Stowarzyszenie Rynku Kapitałowego UNFE negatywnie oceniło przedstawioną mu propozycję.

Add a comment
Więcej…
 
BCC: "nie" dla zmian w systemie emerytalnym bez konsultacji społecznych
piątek, 04 lutego 2011 11:27

Business Centre Club wyraził zaniepokojenie wniesieniem przez Polskie Stronnictwo Ludowe poprawki do ustawy o ubezpieczeniach społecznych obniżającej składkę do OFE z 7,3 proc. do 2,3 proc.

„Choć jest to dokładnie taka sama zmiana jaką planuje rząd, to PSL chce rozwiązać sprawę jedną poprawką z pominięciem drogi konsultacji społecznych. Pośpiech ludowcy tłumaczą chęcią pomocy rządowi, który zamierza wprowadzić zmiany w systemie emerytalnym od 1 kwietnia, ale nie może zdążyć z przygotowaniem odpowiednich przepisów. Chcą więc jak najszybciej zmniejszyć składkę do OFE po to, aby deficyt budżetowy spadł, a minister finansów odblokował środki z Funduszu Pracy, z którego m.in. przekazywane są środki na walkę z bezrobociem, roboty publiczne, staże dla absolwentów czy aktywizację zawodową.” – głosi komunikat organizacji.

Add a comment
Więcej…
 
Alea Broker: prognozy ubezpieczeń komunikacyjnych dla firm na 2011 rok
wtorek, 21 grudnia 2010 16:10

Towarzystwa ubezpieczeniowe zapowiadają podniesienie składek w 2011 roku. Eksperci firmy brokerskiej Alea Broker starają się odpowiedzieć na pytanie, jaki wpływ na polisy komunikacyjne AC i OC będzie miała zmiana podatku VAT oraz poziom współczynnika szkodowości.

Add a comment
Więcej…
 
Comarch: jak spopularyzować ubezpieczenia, czyli o znaczeniu likwidacji szkód
czwartek, 26 sierpnia 2010 16:35

Zanim skompletowane i opublikowane zostaną dane podsumowujące bieżący rok ubezpieczeniowy, możemy z góry założyć, że w komentarzach znajdą się liczne stwierdzenia o szczególności wydarzeń, których jesteśmy obecnie świadkami. – twierdzi Mariusz Janczewski, Business Development Manager Comarch, odpowiedzialny za rynek ubezpieczeniowy.

Add a comment
Więcej…
 
TNS OBOP: polskiego kierowcy portret własny
środa, 28 lipca 2010 11:20

Polscy kierowcy lubią prowadzić samochód (80% wskazań), uważają się za kulturalnych, przewidujących, jeżdżących pewnie i zdecydowanie (87%) oraz rozważnie (90%). – takie wyniki przyniosło badanie TNS OBOP.

TNS OBOP zapytał polskich kierowców jak postrzegają samych siebie. Respondentom została przedstawiona lista cech, które mogą charakteryzować kierowców. Zadanie badanych kierowców polegało na określeniu, w jakim stopniu dana cecha do nich pasuje (przy użyciu skali 5-stopniowej, gdzie 5 oznaczało „doskonale pasuje”, 4 – „raczej pasuje”, 3 – „ani pasuje ani nie pasuje”, 2 – „raczej nie pasuje”, 1 – „w ogóle nie pasuje”). Z badania wynika, że prowadzenie samochodu sprawia przyjemność ośmiu na dziesięciu badanych (80%, suma wskazań „doskonale pasuje” <38%> i „raczej pasuje” <42%>). Istotnie częściej samochodem lubią jeździć mężczyźni, osoby oceniające swoją sytuację materialną jako dobrą, mieszkańcy największych  miast.

Add a comment
Więcej…
 
Komentarz ekspercki: nie ryzykuj portfelem - poszukaj pomysłu na swoje finanse
poniedziałek, 12 października 2009 16:01

- Z zestawienia, jakie przygotowała w minionym tygodniu jedna z firm doradztwa finansowego, wynika, że większość banków obniżyła oprocentowanie na swoich lokatach, co z kolei oznacza, że lokaty dają coraz mniejszy zysk. Eksperci nie przewidują ponownego podwyższania stawek oprocentowania depozytów przez banki w najbliższych miesiącach, zatem dla tych, którzy w niepewnych czasach nie akceptują ryzyka gry na giełdzie przychodzi moment decyzji, w co inwestować. Warto pomyśleć o innych sposobach pomnażania środków. Jednym z nich może być np. produkt strukturyzowany. – pisze w swoim komentarzu eksperckim poświęconym produktom strukturyzowanym Magdalena Maciejewska z PZU.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 następna > ostatnia >>

Strona 33 z 35

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Lloyd’s: Plan przechodzenia na platformę elektroniczną

Ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s of London przenieśli już 45% swojego biznesu na platformę elektroniczną, wyprzedzając plan.

Branża...


czytaj dalej

Insurance Europe: Frédéric de Courtois wiceprezesem nowej kadencji

Frédéric de Courtois, dyrektor generalny Grupy Generali, został wybrany 22 maja na trzyletnią kadencję na stanowisku wiceprezesa Insurance Europe....


czytaj dalej

Warta odstępuje od oferowania PPK

Na nieco ponad miesiąc przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych z uczestnictwa w programie wycofała się jedna z firm zarejestrowanych już w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Powódź zalewa południową Polskę

Kilka dni intensywnych opadów deszczu sprawiło, że Polska, zwłaszcza południowa, zaczęła zmagać się z nadmiarem wody. Doszło już do kilkuset...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook