feed-image -

Pośrednictwo


Pośrednictwo: maleje liczba brokerów
piątek, 21 listopada 2008 16:05

Jeszcze w 2004 r. w rejestrze nadzoru finansowego było niemal brokerów 1200, a ostatnie dane za 2007 r. pokazują, że liczba ta zmniejszyła się do 833 – pisze „Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
STBU : Wybór ubezpieczyciela
środa, 19 listopada 2008 13:59

Wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania ryzykiem dla gmin i jednostek podległych to cel nowocześnie zarządzanej aglomeracji. Przy jego realizacji często uczestniczą zewnętrzni doradcy. Takie rozwiązanie pozwala na optymalizację kosztów i zakresu ochrony, usprawnia administrowanie polisami, a także zapewnia skuteczniejszą likwidację szkód.

Add a comment
Więcej…
 
STBU : nowoczesne rozwiązania ubezpieczeniowe dla miast
środa, 12 listopada 2008 17:10

Coraz więcej polskich miast w dobie ich dynamicznego rozwoju korzysta z nowoczesnych rozwiązań ubezpieczeniowych sprawdzonych na rynkach zachodnich. Miasto Gdańsk już teraz podobnie jak Boston, Paryż czy Barcelona budują swoją politykę ubezpieczeniową w oparciu o zewnętrznego doradcę.

Add a comment
Więcej…
 
Pośrednictwo: agenci wciąż są w cenie
piątek, 07 listopada 2008 10:40

Liczba agentów pracujących na rzecz towarzystw ubezpieczeniowych wciąż rośnie. Proces ten można zaobserwować już od trzech lat – zwraca uwagę „Gazeta Prawna”. Według danych „GP” za cały rok 2007, łączna liczba posiadaczy uprawnień do sprzedaży polis wynosiła ponad 135 tys. osób.

W tej grupie najliczniej byli reprezentowani  multiagenci, jeśli uwzględnić pracujące na ich rzecz osoby. Gazeta pisze, że w branży ubezpieczeniowej takie osoby nazywa się potocznie OWCA-mi. Jest to skrót od ich oficjalnej nazwy: osoby wykonujące czynności agencyjne. Takich osób było ponad 110 tys.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: agent poszukiwany
wtorek, 04 listopada 2008 16:38

Zwolnienia pracowników to jeden ze skutków międzynarodowego kryzysu. Nad Wisłą, póki co, sytuacja wygląda odwrotnie, przynajmniej w niektórych branżach. Firmy poszukując profesjonalnych agentów-doradców ubezpieczeniowych, intensywnie inwestują w szkolenia.

Add a comment
Więcej…
 
STBU: o "Brokerowni Umiejętności" w internecie
poniedziałek, 03 listopada 2008 13:40

Z końcem października rozpoczęła funkcjonowanie strona internetowa poświęcona programowi edukacyjnemu „Brokerownia Umiejętności”. Pod adresem www.brokerownia.stbu.pl można znaleźć podstawowe informacje o projekcie, jego założeniach, dotychczasowych osiągnięciach i planach, a także zgłosić swoją kandydaturę na praktykę lub staż.

Add a comment
Więcej…
 
APRIL: tytuł "Najlepszego Partnera w Biznesie" od Home&Market
piątek, 31 października 2008 16:03

APRIL Ogólnopolska Grupa Brokerska sp. z o.o. (w której skład wchodzą spółki zależne APRIL PCLS i MEDBROKER) została uhonorowana przez miesięcznik ekonomiczny Home&Market tytułem „Najlepszy Partner w Biznesie”.

Add a comment
Więcej…
 
Pośrednictwo: OGB i PCLS proponują "Przedłużoną gwarancję"
piątek, 31 października 2008 16:03

W ramach międzynarodowej strategii przyjętej przez April Group w Centralnej Europie, polskie spółki OGB ( Ogólnopolska Spółka Brokerska) i PCLS (Polskie Centrum Likwidacji Szkód), należące w przeważającej części do francuskiego brokera April Group, od 1 października rozpoczęły sprzedaż programów ubezpieczeniowych dotyczących przedłużonej gwarancji zakupionego towaru (extended warranty).

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: program "Pokażmy się razem"
czwartek, 02 października 2008 10:25

W Warszawie ruszył pilotaż dwuletniego programu „Pokażmy się razem” adresowanego do agentów-doradców Ergo Hestii. Najlepsi z nich otrzymują nieodpłatnie samochód marki Toyota Yaris, na minimum rok.

Add a comment
Więcej…
 
Ogólnopolska Grupa Brokerska: objęcie 70% kapitału w MEDBROKER sp. z o.o.
piątek, 19 września 2008 13:43

Ogólnopolska Grupa Brokerska sp. z o.o. (OGB) będąca częścią APRIL GROUP (AG) w ramach strategii rozszerzania swojej działalności na polskim rynku ubezpieczeniowym, objęła we wrześniu br. 70 % kapitału MEDBROKER sp. z o.o. (MEDBROKER), która ma swoją siedzibę w Warszawie i której dotychczasowymi udziałowcami byli: Naczelna Izba Lekarskaoraz poszczególne Okręgowe Izby Lekarskie w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 66

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy