feed-image -

Pośrednictwo


Aon Polska: przejęcie spółek grupy Progres
poniedziałek, 28 września 2009 10:37

Aon Polska nabył Dom Brokerski Progres S.A. i Progres Services sp. z.o.o. – wiodącego brokera i agenta ubezpieczeń komunikacyjnych na polskim rynku. Dzięki połączeniu powstanie jeden z największych podmiotów w branży w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
Nowe technologie w Groupe Prévoir, a pośrednictwo ubezpieczeniowe
wtorek, 08 września 2009 00:51

Wraz ze wzrostem ilości informacji na temat różnych rozwiązań proponowanych przez ubezpieczycieli, zwłaszcza w dobie Internetu, dla klientów wybór nie zawsze jest prosty. Tym bardziej, że Ci ostatni życzyliby sobie otrzymywać informacje o produktach ubezpieczeniowych, dostosowanych  do ich indywidualnych potrzeb oraz w atrakcyjnej cenie.

Add a comment
Więcej…
 
Gras Savoye: wysokie miejsce w rankingu brokerów
środa, 02 września 2009 10:34

Gras Savoye zajmuje pierwszą pozycję na polskim i francuskim rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego. Z obrotami szacowanymi na 786 368 400 dolarów amerykańskich*, Grupa znalazła się na dziewiątej pozycji światowego rankingu brokerów ubezpieczeniowych 2009, przygotowanego przez Business Insurance, specjalistyczny amerykański magazyn rynku ubezpieczeniowego.

W Europie Gras Savoye obecna jest w dziewięciu** państwach i wszędzie plasuje się w ścisłej czołówce brokerów ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych
czwartek, 20 sierpnia 2009 13:36

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, iż egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych został wyznaczony na dzień 8 września 2009 r.

Add a comment
Więcej…
 
Pośrednictwo: przybywa internetowych agencji ubezpieczeniowych
środa, 19 sierpnia 2009 10:30

Nie tylko towarzystwa ubezpieczeń wykorzystują internet do pozyskiwania klientów. W ciągu ostatnich trzech lat sieć stała się ważnym instrumentem narzędziem pracy agencji ubezpieczeniowych. Jak podaje dostawca oprogramowania i rozwiązań www dla agentów Polisowo.pl, na jego liście internetowych agencji ubezpieczeniowych w domenie polisowo.info znajduje się już ponad 160 adresów.

Pierwszy portal umożliwiający porównanie ofert kilku towarzystw ubezpieczeniowych i zakup odpowiedniej polisy pojawił się 13 lutego 2007 roku. Tego dnia bowiem mBank ogłosił uruchomienie stworzonego we współpracy z BRE Ubezpieczenia Supermarketu Ubezpieczeń Samochodowych. Początkowo SUS ograniczał się do polis komunikacyjnych z oferty kilku towarzystw (m.in. BRE Ubezpieczenia, Benefia, HDI Asekuracja), obecnie zaś za jego pośrednictwem można kupić m.in. polisy turystyczne i mieszkaniowe.

Add a comment
Więcej…
 
PIPUiF kontra Link4 cd: Tonący brzytwy się chwyta
poniedziałek, 17 sierpnia 2009 13:32

Pełnomocnik Link4 w piśmie wystosowanym do PIPUiF zażądał zaprzestania rozpowszechniania informacji o toczących się postępowaniach sądowych przeciwko Link4, trzykrotnego przeproszenia na ostatniej stronie "Gazety Ubezpieczeniowej" i "Miesięcznika Ubezpieczeniowego" za rozpowszechnianie informacji o nieuczciwych kampaniach reklamowych Link4 oraz wpłacenia 1 000 000 zł. na konto akcji Pajacyk za naruszenie dóbr osobistych Link4.

W przypadku niezrealizowania tych żądań w ciągu 5 dni Link4 grozi PIPUiF skierowaniem sprawy do sądu. O skomentowanie tego faktu "Gazeta Ubezpieczeniowa" poprosiła Adama Sankowskiego, prezesa zarządu Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych. Wypowiedź zamieszczamy bez skrótów:

Add a comment
Więcej…
 
"Akademia Agenta", czyli spotkanie najlepszych
piątek, 10 lipca 2009 10:36

Niezwykły charakter miała w tym roku „Akademia Agenta” – doroczna uroczystość organizowana przez Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Polisa - Życie S.A. Impreza podsumowująca pracę i osiągnięte wyniki za 2008 rok odbyła się w dniu 03 lipca 2009 roku w Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym „Exploris” w Serocku k/Warszawy. Oprócz spotkania roboczego odbył się również specjalny koncert dla najlepszych.

Akademia Agenta – co czekało na najlepszych?
Jak zawsze uroczysta gala jest szczególną okazją do spotkania zarządu i pracowników spółki z najlepszymi agentami i okazją do uhonorowania ich pracy. W tym roku Akademia zbiegła się z 14 – tą już rocznicą istnienie firmy. Ponieważ firm ubezpieczeniowych jest Ci u nas dostatek – dla przypomnienia najważniejsze fakty.

Add a comment
Więcej…
 
Pośrednictwo: 15 lat KBS
wtorek, 16 czerwca 2009 11:04

{mosimage}Znana polska multiagencja KBS – Kapitał- Bezpieczeństwo-Serwis obchodziła hucznie swoje 15-lecie.

Uroczystości odbyły się w sobotę 13 czerwca na zamku w Sztumie, gdzie mieści się także siedziba firmy. Podczas gali wręczono nagrody dla najlepszych agentów. Greg Jurowski, który przed piętnastu laty był inicjatorem założenia firmy wraz  z Piotrem Dobisem otrzymał z rąk Adama Sankowskiego, prezesa Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych nagrodę „Za zasługi dla pośrednictwa ubezpieczeniowego i finansowego w Polsce”. Portret akrylowy  Grega Jurowskiego namalował Alfred Wysocki, twórca portretów Człowieka Roku Ubezpieczeń oraz Damy i Gentelmena dziesięciolecia. Fotorelację z uroczystości „Gazeta Ubezpieczeniowa” zamieści w numerze 26 z datą wydawniczą 30 czerwca br.

Add a comment
 
Grupa BIK: I kwartał na plusie
środa, 06 maja 2009 13:42

Specjalizująca się w ubezpieczeniach komunikacyjnych gdańska Grupa BIK w pierwszym kwartale 2009 roku odnotowała 10 procentowy wzrost wartości przypisu składki w porównaniu do  analogicznego okresu 2008 roku.

Także liczba pojazdów ubezpieczonych za pośrednictwem Grupy BIK zwiększyła dynamikę o 21 proc. w porównaniu do roku 2008.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych
czwartek, 30 kwietnia 2009 10:36

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych został wyznaczony na dzień 5 maja 2009 r.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 69

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy