feed-image -

Pośrednictwo


Aon: otwarcie biura w Warszawie
piątek, 05 września 2008 10:48

- Otwierając biuro w Warszawie, chcemy być bliżej naszych klientów – „Parkiet” cytuje Sławomira Bany, dyrektora regionalnego Aon Re Global. Gazeta przypomina, że od dwudziestu lat grupa obsługiwała Polskę z oddziałów w Brukseli i Paryżu. Ewa Sikorska, zarządzająca warszawskim oddziałem Aon Re mówi, że broker współpracuje z prawie wszystkimi ubezpieczycielami w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: fundamentalna zmiana w systemie rejestrowania agentów
czwartek, 31 lipca 2008 10:20

Według informacji „Parkietu” skrócą się kolejki do wpisu do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych. Jest to efekt rewolucyjnych zmian, które szykuje Komisja Nadzoru Finansowego. Według założeń projektu, do którego dotarła gazeta, prowadzenie rejestru (między innymi w zakresie wpisywania danych agentów) przejmą na siebie firmy ubezpieczeniowe, zaś KNF będzie sprawowała nadzór nad tymi działaniami, decydując, czy dane akceptuje.

Add a comment
Więcej…
 
Rozpoczął się XI Kongres Brokerów
czwartek, 29 maja 2008 12:27
W dniu dzisiejszym w Mikołajkach rozpoczyna się Jedenasty Kongres Brokerów. Honorowym patronem tegorocznego spotkania jest Stanisław Kluza, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego. Kongres potrwa do 1 czerwca.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek pracy: specjaliści ubezpieczeniowi wśród najbardziej rozchwytywanych zawodów w Polsce
środa, 14 maja 2008 11:19
Jak informuje „Rzeczpospolita” w pierwszym kwartale na specjalistów czekało kilkadziesiąt tysięcy ofert pracy. To o jedną czwartą więcej niż rok wcześniej.

Add a comment
Więcej…
 
Finamo doradzi Polakom
piątek, 18 kwietnia 2008 11:02
{mosimage}Firma doradztwa finansowego Finamo SA 15 kwietnia 2008 r. rozpoczęła działalność na polskim rynku. Plany zarządu firmy oraz inwestora przewidują bardzo szybkie dołączenie do grupy liderów w branży. Budżet Finamo na rok 2008 wynosi 100 mln złotych.

Spółka uruchamia w pierwszym miesiącu działalności 10 oddziałów w całej Polsce, obejmując już na starcie znaczącą pozycję w branży. Centra Finansowe Finamo działają w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Według deklaracji Waldemara Mierzejewskiego, prezesa zarządu Finamo SA, to dopiero początek dynamicznego rozwoju. Plany przewidują otwarcie kilkudziesięciu oddziałów w prestiżowych lokalizacjach dużych aglomeracji i zatrudnienie około 500 osób do końca bieżącego roku. W 2009 r. zarząd Finamo planuje rozwój sieci do około 100 oddziałów i 1000 pracowników.

Add a comment
Więcej…
 
STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi: polisy BBB jako zabezpieczenie dla banków
piątek, 08 lutego 2008 10:26
Ostatnio media obiegła informacja, że pracownica sopockiego oddziału Pekao S.A. obracała na giełdzie pieniędzmi z kont VIP- owskich bez wiedzy ich właścicieli i pozwolenia banku, w wyniku czego zniknęło ok. 7 mln złotych.

Add a comment
Więcej…
 
XI Kongres Brokerów: program spotkania
czwartek, 07 lutego 2008 12:49
W dniach 29 maja – 1 czerwca  2008 roku (czwartek – niedziela) w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach odbędzie się XI Kongres Brokerów. Patronat nad wydarzeniem objął Przewodniczącego KNF Stanisław Kluza. Poniżej publikujemy program Kongresu.

Add a comment
Więcej…
 
PIPUiF: niedługo zbieranie podpisów pod projektem promującym dodatkowe oszczędzanie na emeryturę
wtorek, 29 stycznia 2008 12:51
Jak informuje "Parkiet" niebawem Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych ma rozpocząć zbieranie podpisów pod ustawą, która promuje dodatkowe oszczędzanie na emeryturę.

Add a comment
Więcej…
 
EAPF: szkolenia dla pośredników
czwartek, 17 stycznia 2008 10:56
{mosimage}Europejska Akademia Planowania Finansowego zwraca uwagę, że zbliża się termin spełnienia warunków dotyczących ustawicznego dokształcania się osób wykonujących czynności agencyjne i czynności brokerskie.
 
Zgodnie z Dz. U. Nr 125, poz. 1051 - rozporządzenie Ministerstwa Finansów z dnia 4 lipca 2005 r., osoby wykonujące czynności agencyjne albo czynności brokerskie zobowiązane są do odbycia szkolenia na mocy ustawy o pośrednictwie ubezpieczeniowym z dnia 22 maja 2003 r., art. 4c ust. 3.

Obowiązki te są niezależne od obowiązku spełniania przez osoby fizyczne, wykonujące czynności agencyjne, warunkiem odbycia szkolenia prowadzonego przez zakład ubezpieczeń zakończonego zdanym egzaminem (art. 9 ust. 1 pkt. 5 ustawy).

Add a comment
Więcej…
 
PIPUiF: konferencja na piątą rocznicę powstania
wtorek, 20 listopada 2007 10:47
W dniu dzisiejszym odbędzie się specjalna konferencja prasowa Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych.  Okazją do jej zorganizowania jest piąta rocznica powstania Izby.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 65

PZU Życie: Roman Pałac nowym prezesem zarządu

26 kwietnia rada nadzorcza PZU Życie podjęła jednogłośnie uchwałę powołującą Romana Pałaca na stanowisko prezesa zarządu spółki. Dotychczas pełnił...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aviva: Udziały w joint venture w Wietnamie

Brytyjska Aviva nabyła od banku VietinBank wszystkie należące do niego 50% udziałów w firmie ubezpieczeń na życie będącej joint venture VietinBank...


czytaj dalej

Chiny: Nadzór nad kontrolą ryzyka

Chiński regulator ubezpieczeniowy zapowiedział, że usprawni nadzór nad firmami ubezpieczeniowymi, aby mieć pewność, że stosują się do wymogu...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Towarzystwa oczekują znaczącego wzrostu zysku

Minimalny spadek przypisu składki, głównie dzięki wyhamowaniu spadku sprzedaży w sektorze życiowym, oraz wyraźny wzrost wyniku finansowego za...


czytaj dalej

KUKE: Porozumienie o współpracy z chińską agencją kredytów eksportowych

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i China Export & Credit Insurance Corporaction (Sinosure), największa ECA (Export Credit Agency) na...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy