feed-image -

Reklama

Pośrednictwo


Rozpoczął się XI Kongres Brokerów
czwartek, 29 maja 2008 12:27
W dniu dzisiejszym w Mikołajkach rozpoczyna się Jedenasty Kongres Brokerów. Honorowym patronem tegorocznego spotkania jest Stanisław Kluza, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego. Kongres potrwa do 1 czerwca.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek pracy: specjaliści ubezpieczeniowi wśród najbardziej rozchwytywanych zawodów w Polsce
środa, 14 maja 2008 11:19
Jak informuje „Rzeczpospolita” w pierwszym kwartale na specjalistów czekało kilkadziesiąt tysięcy ofert pracy. To o jedną czwartą więcej niż rok wcześniej.

Add a comment
Więcej…
 
Finamo doradzi Polakom
piątek, 18 kwietnia 2008 11:02
{mosimage}Firma doradztwa finansowego Finamo SA 15 kwietnia 2008 r. rozpoczęła działalność na polskim rynku. Plany zarządu firmy oraz inwestora przewidują bardzo szybkie dołączenie do grupy liderów w branży. Budżet Finamo na rok 2008 wynosi 100 mln złotych.

Spółka uruchamia w pierwszym miesiącu działalności 10 oddziałów w całej Polsce, obejmując już na starcie znaczącą pozycję w branży. Centra Finansowe Finamo działają w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Według deklaracji Waldemara Mierzejewskiego, prezesa zarządu Finamo SA, to dopiero początek dynamicznego rozwoju. Plany przewidują otwarcie kilkudziesięciu oddziałów w prestiżowych lokalizacjach dużych aglomeracji i zatrudnienie około 500 osób do końca bieżącego roku. W 2009 r. zarząd Finamo planuje rozwój sieci do około 100 oddziałów i 1000 pracowników.

Add a comment
Więcej…
 
STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi: polisy BBB jako zabezpieczenie dla banków
piątek, 08 lutego 2008 10:26
Ostatnio media obiegła informacja, że pracownica sopockiego oddziału Pekao S.A. obracała na giełdzie pieniędzmi z kont VIP- owskich bez wiedzy ich właścicieli i pozwolenia banku, w wyniku czego zniknęło ok. 7 mln złotych.

Add a comment
Więcej…
 
XI Kongres Brokerów: program spotkania
czwartek, 07 lutego 2008 12:49
W dniach 29 maja – 1 czerwca  2008 roku (czwartek – niedziela) w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach odbędzie się XI Kongres Brokerów. Patronat nad wydarzeniem objął Przewodniczącego KNF Stanisław Kluza. Poniżej publikujemy program Kongresu.

Add a comment
Więcej…
 
PIPUiF: niedługo zbieranie podpisów pod projektem promującym dodatkowe oszczędzanie na emeryturę
wtorek, 29 stycznia 2008 12:51
Jak informuje "Parkiet" niebawem Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych ma rozpocząć zbieranie podpisów pod ustawą, która promuje dodatkowe oszczędzanie na emeryturę.

Add a comment
Więcej…
 
EAPF: szkolenia dla pośredników
czwartek, 17 stycznia 2008 10:56
{mosimage}Europejska Akademia Planowania Finansowego zwraca uwagę, że zbliża się termin spełnienia warunków dotyczących ustawicznego dokształcania się osób wykonujących czynności agencyjne i czynności brokerskie.
 
Zgodnie z Dz. U. Nr 125, poz. 1051 - rozporządzenie Ministerstwa Finansów z dnia 4 lipca 2005 r., osoby wykonujące czynności agencyjne albo czynności brokerskie zobowiązane są do odbycia szkolenia na mocy ustawy o pośrednictwie ubezpieczeniowym z dnia 22 maja 2003 r., art. 4c ust. 3.

Obowiązki te są niezależne od obowiązku spełniania przez osoby fizyczne, wykonujące czynności agencyjne, warunkiem odbycia szkolenia prowadzonego przez zakład ubezpieczeń zakończonego zdanym egzaminem (art. 9 ust. 1 pkt. 5 ustawy).

Add a comment
Więcej…
 
PIPUiF: konferencja na piątą rocznicę powstania
wtorek, 20 listopada 2007 10:47
W dniu dzisiejszym odbędzie się specjalna konferencja prasowa Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych.  Okazją do jej zorganizowania jest piąta rocznica powstania Izby.

Add a comment
Więcej…
 
PIPUiF: konferencja z okazji pięciolecia
czwartek, 15 listopada 2007 10:55
W dniu 20 listopada odbędzie się konferencja prasowa z okazji pięciolecia Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych.

Add a comment
Więcej…
 
OC doradców podatkowych: brak zmian ustawowych bez wpływu na ubezpieczenie
poniedziałek, 05 listopada 2007 10:36
Coraz częściej doradcy podatkowi zastanawiają się nad skutkami braku nowelizacji przepisów ustawy o doradztwie podatkowym. Odnosi się to także do kwestii ubezpieczenia OC.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 69 z 71

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Unia Berneńska: Beatriz Reguero nową przewodniczącą

17 października w Paryżu odbyło się doroczne walne zgromadzenie Unii Berneńskiej. Gospodarzem spotkania, które zgromadziło ponad 300 dyrektorów...


czytaj dalej

Aon: Wrześniowe katastrofy najkosztowniejsze

Szkody spowodowane przez huragany, powodzie i trzęsienia ziemi sprawiły, że wrzesień był pod względem katastrof naturalnych najkosztowniejszym jak...


czytaj dalej

PIU: Wynik bancassurance najsłabszy od lat

17 października podczas pierwszego dnia X Kongresu Bancassurance Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała podsumowanie wyników bankowego...


czytaj dalej

Consultia: Korekta rocznej prognozy

Przez 9 miesięcy tego roku Consultia zebrała 155,1 mln zł, o 15,1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (134,8 mln zł). Przychody...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook