feed-image -

Reklama

Pośrednictwo


Pośrednictwo: agenci wciąż są w cenie
piątek, 07 listopada 2008 10:40

Liczba agentów pracujących na rzecz towarzystw ubezpieczeniowych wciąż rośnie. Proces ten można zaobserwować już od trzech lat – zwraca uwagę „Gazeta Prawna”. Według danych „GP” za cały rok 2007, łączna liczba posiadaczy uprawnień do sprzedaży polis wynosiła ponad 135 tys. osób.

W tej grupie najliczniej byli reprezentowani  multiagenci, jeśli uwzględnić pracujące na ich rzecz osoby. Gazeta pisze, że w branży ubezpieczeniowej takie osoby nazywa się potocznie OWCA-mi. Jest to skrót od ich oficjalnej nazwy: osoby wykonujące czynności agencyjne. Takich osób było ponad 110 tys.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: agent poszukiwany
wtorek, 04 listopada 2008 16:38

Zwolnienia pracowników to jeden ze skutków międzynarodowego kryzysu. Nad Wisłą, póki co, sytuacja wygląda odwrotnie, przynajmniej w niektórych branżach. Firmy poszukując profesjonalnych agentów-doradców ubezpieczeniowych, intensywnie inwestują w szkolenia.

Add a comment
Więcej…
 
STBU: o "Brokerowni Umiejętności" w internecie
poniedziałek, 03 listopada 2008 13:40

Z końcem października rozpoczęła funkcjonowanie strona internetowa poświęcona programowi edukacyjnemu „Brokerownia Umiejętności”. Pod adresem www.brokerownia.stbu.pl można znaleźć podstawowe informacje o projekcie, jego założeniach, dotychczasowych osiągnięciach i planach, a także zgłosić swoją kandydaturę na praktykę lub staż.

Add a comment
Więcej…
 
APRIL: tytuł "Najlepszego Partnera w Biznesie" od Home&Market
piątek, 31 października 2008 16:03

APRIL Ogólnopolska Grupa Brokerska sp. z o.o. (w której skład wchodzą spółki zależne APRIL PCLS i MEDBROKER) została uhonorowana przez miesięcznik ekonomiczny Home&Market tytułem „Najlepszy Partner w Biznesie”.

Add a comment
Więcej…
 
Pośrednictwo: OGB i PCLS proponują "Przedłużoną gwarancję"
piątek, 31 października 2008 16:03

W ramach międzynarodowej strategii przyjętej przez April Group w Centralnej Europie, polskie spółki OGB ( Ogólnopolska Spółka Brokerska) i PCLS (Polskie Centrum Likwidacji Szkód), należące w przeważającej części do francuskiego brokera April Group, od 1 października rozpoczęły sprzedaż programów ubezpieczeniowych dotyczących przedłużonej gwarancji zakupionego towaru (extended warranty).

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: program "Pokażmy się razem"
czwartek, 02 października 2008 10:25

W Warszawie ruszył pilotaż dwuletniego programu „Pokażmy się razem” adresowanego do agentów-doradców Ergo Hestii. Najlepsi z nich otrzymują nieodpłatnie samochód marki Toyota Yaris, na minimum rok.

Add a comment
Więcej…
 
Ogólnopolska Grupa Brokerska: objęcie 70% kapitału w MEDBROKER sp. z o.o.
piątek, 19 września 2008 13:43

Ogólnopolska Grupa Brokerska sp. z o.o. (OGB) będąca częścią APRIL GROUP (AG) w ramach strategii rozszerzania swojej działalności na polskim rynku ubezpieczeniowym, objęła we wrześniu br. 70 % kapitału MEDBROKER sp. z o.o. (MEDBROKER), która ma swoją siedzibę w Warszawie i której dotychczasowymi udziałowcami byli: Naczelna Izba Lekarskaoraz poszczególne Okręgowe Izby Lekarskie w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: 1 października egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych
środa, 10 września 2008 17:00

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, iż egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych wyznaczony na dzień 1 października 2008 r., odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Kongresowym PWSBiA w Warszawie, przy ulicy Bobrowieckiej 9 w sali „centrum kongresowe”, budynek C, III piętro.

Add a comment
Więcej…
 
Aon: otwarcie biura w Warszawie
piątek, 05 września 2008 10:48

- Otwierając biuro w Warszawie, chcemy być bliżej naszych klientów – „Parkiet” cytuje Sławomira Bany, dyrektora regionalnego Aon Re Global. Gazeta przypomina, że od dwudziestu lat grupa obsługiwała Polskę z oddziałów w Brukseli i Paryżu. Ewa Sikorska, zarządzająca warszawskim oddziałem Aon Re mówi, że broker współpracuje z prawie wszystkimi ubezpieczycielami w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: fundamentalna zmiana w systemie rejestrowania agentów
czwartek, 31 lipca 2008 10:20

Według informacji „Parkietu” skrócą się kolejki do wpisu do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych. Jest to efekt rewolucyjnych zmian, które szykuje Komisja Nadzoru Finansowego. Według założeń projektu, do którego dotarła gazeta, prowadzenie rejestru (między innymi w zakresie wpisywania danych agentów) przejmą na siebie firmy ubezpieczeniowe, zaś KNF będzie sprawowała nadzór nad tymi działaniami, decydując, czy dane akceptuje.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 następna > ostatnia >>

Strona 71 z 74

PSA: Marcin Krzykowski nowym prezesem

25 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie nowego zarządu Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy. W jego trakcie wyłoniono osoby piastujące funkcje...


czytaj dalej

Aegon PTE: Samer Masri zatwierdzony jako członek zarządu

23 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie udzieliła zezwolenia na powołanie Samera Masriego na stanowisko członka zarządu Aegon...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

G7: Symulacja cyberataku na sektor finansowy

W czerwcu najbardziej rozwinięte kraje Zachodu po raz pierwszy wspólnie będą uczestniczyć w symulacji cyberataku na sektor finansowy na skalę...


czytaj dalej

Prawo: Nadzór i PIU za fakultatywnymi karami nadzorczymi

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) oraz Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) popierają nowelizację ustaw z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach...


czytaj dalej

Payback: MetLife nowym partnerem programu

Do grona partnerów Payback dołączyło MetLife. Uczestnicy programu będą mogli otrzymać do 8 tys. punktów, korzystając z wybranych ofert...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook