feed-image -

Aktualności
PBUK: Zagraniczni kierowcy są na polskich drogach coraz bardziej niebezpieczni
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:18

Ponad 3,3 proc. zdarzeń drogowych w Polsce powodują kierowcy z zagranicy. W 2016 r. byli sprawcami 14,7 tys. wypadków i kolizji. W stosunku do roku poprzedzającego oznacza to wzrost liczby szkód z ich winy o 22 proc. Z tego tytułu w ubiegłym roku wypłacono poszkodowanym świadczenia na łączną kwotę ponad 106 mln zł. Najwięcej zdarzeń na polskich drogach spośród obcokrajowców spowodowali kierowcy z Niemiec – 27,6 proc. W stosunku do roku 2015 zanotowano blisko dwukrotny wzrost liczby szkód, których sprawcami byli zmotoryzowani z Litwy.

Add a comment

Więcej…
 
Polacy potępiają wyłudzanie odszkodowań i zaciąganie zobowiązań na cudzy rachunek
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:16

Nawet nadużycia dotyczące małych kwot mają negatywny wpływ na funkcjonowanie firm i instytucji, a w konsekwencji – całej gospodarki. Społeczny stopień moralnego przyzwolenia na przekraczanie norm płatniczych wskazuje przyczyny problemów gospodarczych oraz drogę ich eliminacji. Raport „Moralność finansowa Polaków” bada, jak zarysowują się te normy w naszym społeczeństwie.

Add a comment

Więcej…
 
SkyCash: Telefonem płacą za bilet i za ubezpieczenie
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:15

Polacy coraz chętniej płacą smartfonem nie tylko za drobne zakupy, lecz także za bilety komunikacji miejskiej, parkingi czy polisy ubezpieczeniowe. Częściej przelewają w ten sposób pieniądze na konto znajomych. Rynek odpowiada na to nowymi usługami i coraz szerszą ofertą.

Add a comment

Więcej…
 
BZ WBK-Aviva: Onkopolisa i Locum Comfort dźwigniami wzrostu
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:12

Towarzystwa Ubezpieczeń BZ WBK-Aviva w I połowie bieżącego roku osiągnęły wynik finansowy netto na poziomie 60,2 mln złotych, wobec 52,7 mln złotych przed rokiem. Spółki konsekwentnie rozwijają sprzedaż produktów niepowiązanych z ofertą kredytową banku, która przyniosła w pierwszych sześciu miesiącach tego roku składkę o 19% wyższą w stosunku do pierwszego półrocza 2016 roku. W tym samym czasie do klientów trafiło prawie 17,8 mln złotych z tytułu świadczeń i odszkodowań z ubezpieczeń ochronnych.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: ceny OC w lipcu znowu poszły w górę
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:11

W lipcu 2017 r. porównywarka Ubea.pl zanotowała wzrost przeciętnej składki za OC. W ramach barometru cenowego porównywarka przyjęła średni poziom składki OC ze stycznia 2017 r. (1666 zł) jako wartość wyjściową (odczyt barometru cenowego = 100). Dane pochodzące z tysięcy anonimowych kalkulacji internautów wskazują, że w lipcu przeciętna składka za obowiązkowe ubezpieczenie OC wynosiła 1921 zł. Taki wynik oznacza zmianę o 15% względem początku 2017 r. (poziom barometru cenowego = 115).

Add a comment

Więcej…
 
CUK Ubezpieczenia: Godło Firmy Przyjaznej Klientowi
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:10

Godło przyznawane jest przedsiębiorstwom, które uzyskają przynajmniej 80% pozytywnych ocen konsumentów we wszystkich obszarach badania, a więc współpracy z firmą, kontakcie, ogólnym zadowoleniu oraz skłonności do rekomendacji. CUK uzyskało ich aż 96%.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Co zmieni unia rynków kapitałowych?
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:05

Ułatwienia w korzystaniu ze zniżek za bezszkodową jazdę za granicą i korzystniejsze warunku ubezpieczenia wynajmu samochodu – to tylko niektóre z możliwych skutków wprowadzenia nowych unijnych rozwiązań dotyczących konsumenckich usług finansowych – zwraca uwagę  Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Odpowiedzialność karna i majątkowa członków zarządu
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:04

Członkowie zarządu za naruszenie prawa czy niedopełnienie ciążących na nich obowiązków mogą być narażeni na wysokie grzywny czy nawet karę pozbawienia wolności. Na członkach zarządu ciąży zarówno odpowiedzialność majątkowa (cywilnoprawna), jak i karna. Najczęściej popełnianym przez członków zarządu przestępstwem związanym z wykonywaniem swoich obowiązków w spółce jest opisane w art. 300 k.k. udaremnienie lub uszczuplenie zaspokojenia wierzyciela.

Add a comment
Więcej…
 
TU Europa: Jedna z najwyższych na rynku gwarancji dla Rainbow Tours
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:03

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A. udzieliło Rainbow Tours S.A. gwarancji ubezpieczeniowej dotyczącej pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju, a także zwrotu wpłat poniesionych przez klientów za imprezę turystyczną, która ma obowiązywać od 17 września 2017 do 16 września 2018.

Add a comment

Więcej…
 
Na ekstremalnych wakacjach zwykła polisa to za mało
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:02

Wielu Polaków lubi wypoczywać za plażowym parawanem, ale coraz więcej zainteresowanych jest szukaniem mocnych wrażeń i wysokiego poziomu adrenaliny. Tym pierwszym często wystarcza polisa z podstawowym zakresem ochrony. Ci drudzy powinni zacząć od sprawdzenia, jak duże ryzyko wiąże się z ich wyprawą lub aktywnością i czy nie jest to sport ekstremalny.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3044

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

600 tys. USD odszkodowania za wpisy w mediach społecznościowych

PAP donosi za Business Wire o przyznaniu przez ławę przysięgłych odszkodowania w wysokości 600 tys. USD w procesie o naruszenie dobrego imienia...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

PBUK: Zagraniczni kierowcy są na polskich drogach coraz bardziej niebezpieczni

Ponad 3,3 proc. zdarzeń drogowych w Polsce powodują kierowcy z zagranicy. W 2016 r. byli sprawcami 14,7 tys. wypadków i kolizji. W stosunku do...


czytaj dalej

SkyCash: Telefonem płacą za bilet i za ubezpieczenie

Polacy coraz chętniej płacą smartfonem nie tylko za drobne zakupy, lecz także za bilety komunikacji miejskiej, parkingi czy polisy...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy