feed-image -

Reklama

Aktualności
Rzecznik Finansowy: Istotny pogląd skutecznym wsparciem dla klientów
piątek, 11 października 2019 08:46

Na przestrzeni trzech lat sądy rozstrzygnęły spory w 580 sprawach dotyczących ubezpieczeń, w których Rzecznik Finansowy wydał istotny pogląd. W dziewięciu przypadkach na dziesięć wyrok był korzystny dla klienta, którego Rzecznik wspierał swoim stanowiskiem. Najczęściej z tego typu pomocy korzystali posiadacze ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK)*.

 Bardzo dziękujemy zarówno sądom, samym zainteresowanym, jak i ich pełnomocnikom za przekazywanie informacji o sposobie zakończenia tego typu spraw. Dzięki temu mamy dane dotyczące większości sporów sądowych w których Rzecznik Finansowy zaangażował się, przedstawiając istotny pogląd – mówi Aleksander Daszewski, radca prawny w biurze Rzecznika.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Ostrzeżenie przed fałszywymi wiadomościami
piątek, 11 października 2019 08:45

PZU opublikował ostrzeżenie przed fałszywymi wiadomościami, które mogą trafić na skrzynkę mailową albo telefon klientów. Wysyłają je nadawcy, którzy podszywają się pod firmę.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Pół miliarda złotych zysku technicznego zakładów z OC
piątek, 11 października 2019 08:44

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) poinformował niedawno, że po raz kolejny w ujęciu rocznym spadła wartość składki przypisanej brutto z komunikacyjnych ubezpieczeń OC. Fakt ten potwierdziła Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Po raz kolejny wzrosła natomiast łączna wartość składek OC zebranych przez ubezpieczycieli po uwzględnieniu udziału reasekuratorów.

Add a comment

Więcej…
 
Liberty Mutual: Ekspansja przez europejską akwizycję
piątek, 11 października 2019 08:43

Liberty Mutual Insurance ogłosił, że zakończył akwizycję trzech europejskich spółek zależnych AmTrust Financial Services: Nationale Borg, Nationale Borg Reinsurance oraz AmTrust Insurance Spain.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kluczyki muszą być zabezpieczone, ale niekoniecznie w sejfie
piątek, 11 października 2019 08:34

Sąd Najwyższy (SN) uznał, że od właściciela pojazdu nie można wymagać nadzwyczajnego strzeżenia auta przed kradzieżą. Nawet jeśli chodzi o drogi samochód – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Ponad 8 tys. kierowców używa aplikacji InMobi
piątek, 11 października 2019 08:34

Magdalena Kaca, dyrektor departamentu ubezpieczeń Volkswagen Financial Services, w rozmowie z Forsal.pl ujawniła, że w ciągu roku od wprowadzenia do oferty VFS ubezpieczenia i aplikacji InMobi po narzędzie sięgnęło i aktywnie z niego korzysta ponad 8 tys. kierowców.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Polisy życiowe Warty w Banku Pocztowym
czwartek, 10 października 2019 08:54

Bank Pocztowy został kolejnym partnerem Grupy Warta w dystrybucji bancassurance. Do jego oferty trafiły dwie polisy zapewniające wsparcie finansowe w razie problemów ze zdrowiem. Nowe partnerstwo wspiera strategię Warty w zakresie wzmacniania sprzedaży ubezpieczeń na życie ze składką regularną.

 Stale poszerzamy grono naszych partnerów na rynku bancassurance. Cieszę się, że rozpoczynamy współpracę z Bankiem Pocztowym, który umożliwia nam dotarcie z ofertą ubezpieczeń na życie do bardzo szerokiej i wymagającej grupy klientów. Kierujemy do nich praktyczne ubezpieczenie, które ma być pomocą w przypadku problemów ze zdrowiem –powiedział Tomasz Kowalski, dyrektor zarządzający odpowiedzialny za Departament Bancassurance Warty.

Add a comment
Więcej…
 
Problematyczne regresy transgraniczne
czwartek, 10 października 2019 08:53


Wojciech Leśniczek
Maciej Dylewski

Na pytania „Gazety Ubezpieczeniowej” odpowiadają Wojciech Leśniczek, dyrektor obszaru likwidacji, i Maciej Dylewski, prezes zarządu CCN Polska

Dlaczego regresy transgraniczne są problematyczne dla ubezpieczycieli?
Wyzwania, jakie stawiają regresy transgraniczne przed ubezpieczycielami, mają swoje źródło głównie w specyfice prawnej i odmiennych regulacjach krajów, których dotyczą. Może się wydawać, że w ramach Unii Europejskiej, „wspólnotowe” przepisy prawne krajów członkowskich powinny być spójne i jednolite. W praktyce nie wygląda to jednak tak różowo.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Platforma ubezpieczeń dla wynajmujących z opcją miesięcznej składki
czwartek, 10 października 2019 08:53

PZU Mieszkanie Na Wynajem – taką nazwę nosi najnowsza oferta największego polskiego ubezpieczyciela przygotowana wspólnie ze start-upem w ramach akceleratora MIT Enterprise Forum CEE. Celem polisy jest zabezpieczenie zarówno wynajmujących, jak i najemców oraz zapewnienie im pomocy, gdy jest to potrzebne. Ubezpieczenie jest dostępne na specjalnej platformie internetowej.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: Nowa odsłona ochrony prawnej dla zawodów medycznych
czwartek, 10 października 2019 08:52

9 października Inter Polska wprowadził nową wersję ubezpieczenia Ochrona Prawna dla osób wykonujących zawód medyczny. Polisa zapewnia pokrycie kosztów obsługi prawnej i kosztów sądowych oraz pomoc prawną w ramach asysty prawnej świadczonej przez adwokatów i radców prawnych. W nowej odsłonie to m.in. dwa warianty do wyboru: podstawowy obejmujący ochronę prawną w życiu zawodowym oraz pełny, rozszerzony o problemy prawne dotyczące życia prywatnego czy w ruchu drogowym, przygotowywanie umów, a nawet doradztwo podatkowe.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3618

April Polska: Robert Świergocki nowym CEO

April Polska ma nowego prezesa zarządu. W związku z zakończeniem kadencji Gregoire’a Ezanno nowym CEO spółki został Robert Świergocki. Do zespołu...


czytaj dalej

Signal Iduna: Adam Malinowski nowym szefem sprzedaży

Po sześciu miesiącach nieobecności Adam Malinowski wraca na rynek ubezpieczeń. Z dniem 1 listopada obejmie stanowisko szefa sprzedaży obu spółek...


czytaj dalej

Liberty Mutual: Ekspansja przez europejską akwizycję

Liberty Mutual Insurance ogłosił, że zakończył akwizycję trzech europejskich spółek zależnych AmTrust Financial Services: Nationale Borg,...


czytaj dalej

Marsh: Cyberataki i kryzysy finansowe kluczowymi zagrożeniami dla biznesu

Problemy gospodarcze znalazły się wśród kluczowych obaw kadry zarządzającej reprezentującej różne regiony świata – wynika z najnowszego raportu...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Istotny pogląd skutecznym wsparciem dla klientów

Na przestrzeni trzech lat sądy rozstrzygnęły spory w 580 sprawach dotyczących ubezpieczeń, w których Rzecznik Finansowy wydał istotny pogląd. W...


czytaj dalej

PZU: Ostrzeżenie przed fałszywymi wiadomościami

PZU opublikował ostrzeżenie przed fałszywymi wiadomościami, które mogą trafić na skrzynkę mailową albo telefon klientów. Wysyłają je nadawcy,...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook