feed-image -

Reklama

Aktualności
Rynek ubezpieczeń: Zachowana hierarchia w „komunikacji”
środa, 26 czerwca 2019 08:47

Mimo spadku przypisu składki z OC posiadaczy pojazdów lądowych (ppl.) i pogorszenia wyniku technicznego w autocasco odnotowana w pierwszym kwartale 2019 roku rentowność techniczna w segmencie komunikacyjnym poprawiła się w stosunku do analogicznego okresu 2018 r. Z kolei hierarchia największych graczy w „komunikacji” nie uległa zmianie.

Z opublikowanego 19 czerwca raportu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) pt. „Biuletyn Kwartalny. Rynek ubezpieczeń 1/2019” wynika, że na dzień 31 marca tego roku przypis składki w segmencie komunikacyjnym wyniósł 5955,79 mln zł – o 1,34% więcej niż rok wcześniej (5877 mln zł)*. Wynik sprzedażowy w OC ppl. sięgnął 3736,79 mln zł. Rok wcześniej zakłady z działu II zebrały z powyższego tytułu 3748,26 mln zł (-0,31% r/r). Z kolei przypis w AC uplasował się na poziomie 2219 mln zł – o 4,24% wyższym niż przed rokiem (2128,74 mln zł).

Add a comment

Więcej…
 
Niech poziom uczestnictwa będzie naszym wyróżnikiem
środa, 26 czerwca 2019 08:44

Rozmowa z Przemysławem Gawlakiem, dyrektorem Biura Wdrażania i Rozwoju Planów Emerytalnych Esaliens TFI SA

Aleksandra E. Wysocka: – Już niedługo pracownicy pierwszych firm staną się uczestnikami PPK. Największą niewiadomą jest poziom uczestnictwa. Jakie są Pana szacunki?
Przemysław Gawlak:
– Gdybyśmy skupili się wyłącznie na korzyściach, to poziom uczestnictwa powinien być bardzo wysoki. Po pierwsze, z powodu dopłat do PPK. W przypadku indywidualnego oszczędzania, jak na lokacie czy w funduszu inwestycyjnym, nie otrzymujemy żadnych dopłat, które będą w PPK. Co więcej, dość często dochodzi do tzw. missellingu, czyli nabycia produktu, który wcale nie jest optymalny do zakładanego przez nas celu, jest natomiast obciążony bardzo wysokimi opłatami. Po drugie, w funduszu zdefiniowanej daty w ramach PPK opłaty będą bardzo niskie. Trzeba zauważyć, że PPK zapewnia mechanizm, w którym do każdych 100 zł zainwestowanych przez uczestnika, pracodawca i Skarb Państwa dopłacają na konto uczestnika dodatkowe 100 zł.

Add a comment
Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Kto jest gotowy na PPK?
środa, 26 czerwca 2019 08:44

25 czerwca ukazał się 72. odcinek gość podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem programu był Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

Add a comment
Więcej…
 
MF: KNF bez uprawnienia do fakultatywnego stosowania środków nadzorczych
środa, 26 czerwca 2019 08:43

Ministerstwo Finansów (MF) zrezygnowało z wprowadzenia do ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (uuo) mechanizmu fakultatywnego stosowania przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) środków nadzorczych wobec ubezpieczycieli naruszających art. 14 ust. 1-3 ustawy. Resort nie zgodził się natomiast na ograniczenie noweli do implementacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/138/WE i zapisania postanowień wykraczających poza ten zakres w osobnym akcie.

Add a comment

Więcej…
 
PBUK: Wybrano zarząd nowej kadencji
środa, 26 czerwca 2019 08:40

25 czerwca Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych przyjęło sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności PBUK za rok 2018. WZC udzieliło absolutorium zarządowi kończącej się kadencji i wybrało jego skład na następne cztery lata.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh Polska: Tendencje rynkowe w zakresie ubezpieczeń fuzji i przejęć
środa, 26 czerwca 2019 08:38

Coraz szerszy zakres ochrony, zdecydowanie więcej szkód i rosnące stawki polisowe – to kluczowe trendy na rynku ubezpieczeń transakcyjnych w Polsce i na świecie, które obserwowaliśmy w roku 2018 i w pierwszej połowie 2019 roku – informuje Małgorzata Splett z Marsh Polska.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Laury dla Projektu Aros oraz portalu moje.pzu.pl
środa, 26 czerwca 2019 08:37

PZU zdobył główną nagrodę w konkursie Efma & Accenture Insurance Awards 2019 w kategorii workforce transformation. Jury doceniło Projekt Aros realizowany od 2017 roku. W jego ramach wdrożono narzędzia klasy Robotic Process Automation (RPA). Nagrodę w konkursie zdobył również portal moje.pzu.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Wrocławscy kryminalni rozbili zorganizowaną grupę przestępczą
środa, 26 czerwca 2019 08:35

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, działając wspólnie z prokuraturą, doprowadzili na ławę oskarżonych 28 osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej. Są one podejrzane m.in. o wyłudzanie ubezpieczeń komunikacyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
TUW „TUW”: Wybrano zarząd nowej kadencji
środa, 26 czerwca 2019 08:35

24 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Podczas obrad dokonano m.in. wyboru zarządu ubezpieczyciela nowej kadencji.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: Marcin Andruchewicz członkiem zarządu ds. ryzyka
środa, 26 czerwca 2019 08:34

25 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Andruchewicza na stanowisko członka zarządów towarzystw wchodzących w skład grupy Inter Polska.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3549

TUW „TUW”: Wybrano zarząd nowej kadencji

24 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Podczas obrad dokonano m.in. wyboru zarządu...


czytaj dalej

Inter Polska: Marcin Andruchewicz członkiem zarządu ds. ryzyka

25 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Andruchewicza na stanowisko członka zarządów...


czytaj dalej

Atradius: Firmy z krajów Ameryki Północnej spodziewają się opóźnień w płatnościach

Międzynarodowa polityka, spory handlowe oraz wzrost upadłości negatywnie wpłyną na praktyki płatnicze B2B w największych gospodarkach Ameryki...


czytaj dalej

Zatoka Perska: Ubezpieczenie transportu ropy jest coraz kosztowniejsze

Według osób zaznajomionych ze stawkami ubezpieczycieli, tzw. premie za ryzyko wojenne dla standardowego ładunku ropy naftowej z Zatoki Perskiej i...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Zachowana hierarchia w „komunikacji”

Mimo spadku przypisu składki z OC posiadaczy pojazdów lądowych (ppl.) i pogorszenia wyniku technicznego w autocasco odnotowana w pierwszym...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Kto jest gotowy na PPK?

25 czerwca ukazał się 72. odcinek gość podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem programu był Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook