feed-image -

Reklama

Aktualności
Rynek ubezpieczeń: Wysoki poziom koncentracji na rynku komunikacyjnym
wtorek, 25 września 2018 08:49

W pierwszym półroczu tego roku rynek majątkowy utrzymał silny poziom koncentracji. Pięć największych towarzystw generowało ponad 70% wartości działu II mierzonego wielkością przypisu składki. Jeszcze mocniej skoncentrowany był segment komunikacyjny, gdzie pięciu liderów odpowiadało za ponad trzy czwarte wyniku sprzedażowego uzyskanego z OC i AC.

Z raportu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zatytułowanego „Biuletyn Kwartalny. Rynek ubezpieczeń II/2018” wynika, że przez pierwszych sześć miesięcy 2018 roku pięciu największych ubezpieczycieli majątkowych zebrało 14 961,61 mln zł składek brutto – o 8,73% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku (13 760,24 mln zł). Warto zauważyć, że tempo wzrostu piątki liderów przewyższało wskaźnik całego sektora majątkowego (8,35%). Wartość ich udziału w wyniku całego działu II wzrosła w nieznacznym stopniu: zwiększył się on z 71,05% na koniec czerwca ub.r. do 71,3% rok później.

Add a comment
Więcej…
 
Getin Holding: Rada nadzorcza za listem intencyjnym z ubezpieczycielami
wtorek, 25 września 2018 08:48

24 września rada nadzorcza Getin Holding (GH) podjęła uchwałę wyrażającą zgodę na zawarcie przez GH listu intencyjnego z Talanx International AG, Meiji Yasuda Life Insurance Company, spółkami ubezpieczeniowymi Europa, Getin Noble Bank oraz Leszkiem Czarneckim, dotyczącego podjęcia negocjacji w zakresie przedłużenia wzajemnej współpracy w sektorze bancassurance do końca 2026 r. Pięć dni wcześniej warunkową uchwałę wyrażającą zgodę na zawarcie przez Getin Holding listu intencyjnego wyraził jego zarząd.

Add a comment

Więcej…
 
Promocja ubezpieczenia PZU Start w Dorosłość
wtorek, 25 września 2018 08:46

W ramach najnowszej kampanii marketingowej PZU rozpoczyna promocję polisy PZU Start w Dorosłość, która gwarantuje pieniądze dla dziecka na start w dorosłe życie, a także wsparcie finansowe na wypadek śmierci rodzica lub opiekuna.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Reklamy ponownie nominowane do Effie Awards
wtorek, 25 września 2018 08:45

Śpiewane reklamy Link4 trzeci rok z rzędu zostały nominowane do nagrody Effie Awards*. Tym razem powalczą w kategorii kampanii długofalowych.

Add a comment

Więcej…
 
GUS: Finanse i ubezpieczenia optymistycznie oceniają koniunkturę
wtorek, 25 września 2018 08:44

We wrześniu najbardziej optymistyczne oceny koniunktury wśród rodzajów działalności badanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Fatalny kwartał „uefek”
wtorek, 25 września 2018 08:43

W II kwartale 2018 roku do polis z UFK klienci wpłacili 2 mld zł. To najmniej od drugiego kwartału 2010 roku. W poprzednich pięciu latach ubezpieczyciele pozyskiwali kwartalnie średnio ponad 3 mld zł – wynika z szacunków Analiz Online (AO).

Add a comment

Więcej…
 
CUK Ubezpieczenia: IDD zbliża się
wtorek, 25 września 2018 08:43

Od 1 października zacznie obowiązywać ustawa o dystrybucji ubezpieczeń, która wdraża przepisy unijnej dyrektywy IDD. W polskim prawie szykują się zmiany, które zrewolucjonizują rynek ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Prévoir: Boom kredytowy zwiększa zainteresowanie polisami
wtorek, 25 września 2018 08:42

Prawdziwy boom na rynku kredytów hipotecznych przełożył się na wzmożone zainteresowanie ubezpieczeniami na życie, wymaganymi przez banki jako gwarancja terminowej spłaty zadłużenia, bez względu na wypadki losowe. Jak wynika z analiz Prévoir, dla kredytobiorców jednym z priorytetów jest czas, w którym może zostać zawarta taka polisa.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: 90 niewypłacalności w sierpniu
wtorek, 25 września 2018 08:42

Z najnowszej analizy Euler Hermes wynika, że w sierpniu 2018 r. w oficjalnych źródłach (Monitorach Sądowych i Gospodarczych) opublikowano informacje o 90 przypadkach niewypłacalności polskich przedsiębiorstw. Rok wcześniej opublikowano 80 takich ogłoszeń (+13% r/r). Ta sama skala wzrostu liczby opublikowanych niewypłacalności występuje za cały okres 8 miesięcy – w bieżącym roku było ich 670, wobec 591 w tym samym okresie 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Powrót do zysków
wtorek, 25 września 2018 08:40

W I połowie 2018 r. Lloyd’s odnotował powrót do osiągania zysków, pożądany po wielkich stratach poniesionych w ub.r. Zysk przed opodatkowaniem w I półroczu wyniósł 600 mln funtów, w porównaniu z 1,2 mld funtów w pierwszych 6 miesiącach 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3348

UFG: Jarosław Matusiewicz nowym przewodniczącym Rady Funduszu

21 września Paweł Bisek, dotychczasowy przewodniczący Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Jego...


czytaj dalej

Vienna Life: Witold Czechowski członkiem zarządu ds. ryzyka

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Witolda Czechowskiego na stanowisko członka zarządu Vienna...


czytaj dalej

Lloyd’s: Powrót do zysków

W I połowie 2018 r. Lloyd’s odnotował powrót do osiągania zysków, pożądany po wielkich stratach poniesionych w ub.r. Zysk przed opodatkowaniem w I...


czytaj dalej

RIAD: Przyszedł czas na legaltech

W dniach 4–5 października 2018 r. w Bratysławie odbędzie się kongres RIAD Międzynarodowego Stowarzyszenia Ubezpieczycieli Ochrony Prawnej, pod...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Wysoki poziom koncentracji na rynku komunikacyjnym

W pierwszym półroczu tego roku rynek majątkowy utrzymał silny poziom koncentracji. Pięć największych towarzystw generowało ponad 70% wartości...


czytaj dalej

Promocja ubezpieczenia PZU Start w Dorosłość

W ramach najnowszej kampanii marketingowej PZU rozpoczyna promocję polisy PZU Start w Dorosłość, która gwarantuje pieniądze dla dziecka na start w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook