feed-image -

Reklama

Aktualności
KNF: Ubezpieczyciele mają co poprawiać
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:41

Kilka dni nawałnic w sierpniu 2017 roku kosztowało ubezpieczycieli blisko pół miliarda złotych. Z kolei ubiegłoroczne kontrole z zakładach ubezpieczeń wykazały szereg nieprawidłowości – wynika z opublikowanego przez KNF „Sprawozdania z działalności Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego oraz Komisji Nadzoru Finansowego w 2018 roku”.

W ramach działań nadzorczych podejmowanych przez KNF w 2018 roku nadzór opracował raport poświęcony reasekuracji krajowych zakładów ubezpieczeń, w tym reasekuracji zdarzeń katastroficznych. W raporcie skupiono się głównie na reasekuracji biernej, ponieważ krajowi ubezpieczyciele nie prowadzą reasekuracji czynnej w istotnym zakresie. Natomiast bierna to dla wielu towarzystw istotny obszar działalności, a jak pokazują wyniki testów warunków skrajnych stanowi ona podstawową technikę ograniczania ryzyka, w szczególności ryzyka katastroficznego.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Dwa główne akcenty
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:40

Nowości technologiczne i wskaźniki finansowe oraz statystyczne obejmujące ubiegły rok – te dwie kwestie zdominowały miniony tydzień w polskiej branży ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
Antal: Zarobki w zakładach ubezpieczeń
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:39

Według 8. Raportu Płacowego Antal, średnie wynagrodzenie oferowane specjalistom i menadżerom w Polsce w bankowości i ubezpieczeniach wynosi 11,2 tys. zł. To o blisko 1 tys. zł więcej niż średnia z poprzedniej edycji, wynosząca 10 318 zł.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Barometr cenowy w górę
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:38

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie wszystkich kalkulacji wykonanych w marcu przez klientów porównywarki, wynika, że w ubiegłym miesiącu średnia składka OC w analizowanej grupie ubezpieczycieli była na wyraźnie niższym poziomie w stosunku do wyniku ze stycznia, ale za to wyższa od rezultatu z lutego.

Add a comment

Więcej…
 
Kancelaria Skarbiec podsumowuje rok od wprowadzenia RODO
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:37

Zbliża się pierwsza rocznica wejścia w życie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Jak się okazuje, nowe przepisy nie trafiły w próżnię – pisze Robert Nogacki, Kancelaria Skarbiec.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Wejście firm zagranicznych w prywatne emerytury
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:37

Ponieważ Chiny otwierają się dla firm zagranicznych, ubezpieczyciele tacy jak Generali i Prudential rozpoczęli rozmowy z władzami na temat wejścia w chiński sektor prywatnych ubezpieczeń emerytalnych. Podobny krok rozważają AIA Group z siedzibą w Hongkongu oraz Manulife Financial.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:35

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
MF: Brak OC musi być bezwzględnie karany
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:35

Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską Krystiana Jarubasa (PSL-UED) stwierdziło, że sposób wykorzystywania auta, status majątkowy posiadacza pojazdu czy jego wiek są bez znaczenia dla kary za brak OC ppm. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Trwają prace nad rozwiązaniem problemu uśpionych polis
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:22

W Kancelarii Prezydenta prowadzone są prace nad uregulowaniem kwestii tzw. uśpionych polis – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Gmina odpowiada za szkodę, jeśli nie monitorowała stanu drogi
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:22

Niewłaściwy monitoring stanu drogi przez samorząd był przyczyną, dla której jego ubezpieczyciel musiał wypłacić odszkodowanie za uszkodzenie auta wskutek najechania na wyrwę – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3505

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Chiny: Wejście firm zagranicznych w prywatne emerytury

Ponieważ Chiny otwierają się dla firm zagranicznych, ubezpieczyciele tacy jak Generali i Prudential rozpoczęli rozmowy z władzami na temat wejścia...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

KNF: Ubezpieczyciele mają co poprawiać

Kilka dni nawałnic w sierpniu 2017 roku kosztowało ubezpieczycieli blisko pół miliarda złotych. Z kolei ubiegłoroczne kontrole z zakładach...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Dwa główne akcenty

Nowości technologiczne i wskaźniki finansowe oraz statystyczne obejmujące ubiegły rok – te dwie kwestie zdominowały miniony tydzień w polskiej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook