feed-image -

Aktualności
Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC
piątek, 24 marca 2017 10:00

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone podsumowaniu prowadzonej od grudnia ubiegłego roku dyskusji na temat podwyżek kosztów ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC ppm.). Podczas spotkania przedstawiciele Warsaw Enterprise Institute (WEI) zaprezentowali propozycję założeń do projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK oraz niektórych innych ustaw, zawierającą postulaty wprowadzenia rozwiązań mających na celu ograniczenie wzrostu składek w OC ppm.

Projekt noweli stanowi efekt prac Okrągłego Stołu prowadzonych od stycznia tego roku. Zakładanym celem nowelizacji jest zahamowanie gwałtownego wzrostu składek w OC ppm. i zapewnienie ich stabilizacji w przyszłości, oraz eliminacja wątpliwości interpretacyjnych w związku ze stosowaniem przepisów obecnie obowiązujących. Inne cele to: ujednolicenie orzecznictwa sądowego, wskazanie ogólnych i minimalnych zasad obliczania wysokości zadośćuczynień z utrzymaniem indywidualnych cech dotyczących zdarzenia i osoby poszkodowanego, oraz utrzymanie bez ograniczeń prawa do skorzystania z drogi sądowej, z pełnym zabezpieczeniem interesów poszkodowanych.

Add a comment

Więcej…
 
PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA
piątek, 24 marca 2017 09:59

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution (ACPR) cofnął licencję na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej tamtejszemu TUW-owi, firmie La Mutuelle des Transports Assurances (MTA). ACPR zdecydował także o jej przymusowej likwidacji.

Add a comment

Więcej…
 
PZU deklaruje skuteczną realizację strategii
piątek, 24 marca 2017 09:59

23 marca PZU SA oficjalnie zakomunikował, że Grupa Kapitałowa PZU zapewni skuteczną realizację strategii do 2020 r., której kluczowymi elementami są projekty w obszarze kosztowym, innowacje oraz wzrost. Priorytetem mają być również transakcje i projekty na rynku bankowym. Zakład zadeklarował, że poprawie ulegnie kształt współpracy w ramach i pomiędzy organami zakładu, co ma zwiększyć efektywność jego działań. Spółka potwierdziła także realizację przedstawionej akcjonariuszom polityki dywidendowej.

Add a comment

Więcej…
 
InterRisk: Kolejne Interium już we wtorek
piątek, 24 marca 2017 09:57

Już 28 marca, o godz. 9.00 odbędzie się kolejne webinarium z cyklu Interium. Wydarzenie pod hasłem „Czego potrzebuje kobieta z pazurem?” będzie poświęcone ubezpieczeniom zdrowotnym InterRisk.

Add a comment

Więcej…
 
Gimnazjaliści uczestniczyli w MetLife LifeChanger Cup
piątek, 24 marca 2017 09:56

22 marca 58 uczniów ze szkół gimnazjalnych z Warszawy, Będzina, Lublina, Gdańska, Prudnika i Jasienicy wzięło udział w MetLife LifeChanger Cup. To wydarzenie o charakterze edukacyjno-integracyjnym dla uczniów, nauczycieli i wolontariuszy. Spotkanie podsumowało trzecią już edycję programu MetLife LifeChanger realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z MetLife.  

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia z Gwiazdą Jakości Obsługi 2017
piątek, 24 marca 2017 09:55

Ergo Hestia już czwarty rok z rzędu została wyróżniona Gwiazdą Jakości Obsługi. W połowie marca w siedzibie Business Centre Club w Warszawie odbyła się gala konkursowa, podczas której okolicznościową statuetkę w imieniu Ergo Hestii odebrała Patrycja Olszewska, dyrektor Przedstawicielstwa Detalicznego Ergo Hestii w Warszawie.

Add a comment

Więcej…
 
WDB: Rekordowe wyniki w 2016 roku
piątek, 24 marca 2017 09:54

Notowany na NewConnect broker ubezpieczeniowy WDB osiągnął w ubiegłym roku rekordowo wysokie wyniki finansowe.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm przyjął nowelę ustawy o ubezpieczeniach rolnych
piątek, 24 marca 2017 09:53

23 marca Sejm uchwalił przyjętą dwa dni wcześniej przez rząd nowelizację ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: 43% wzrost liczby niewypłacalności polskich firm
piątek, 24 marca 2017 09:52

W lutym opublikowano informacje o niewypłacalności 77 polskich firm. Rok wcześniej odnotowano 54 takie publikacje, co oznacza wzrost o 43% r/r. – poinformował Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Gothaer TU: Ubezpieczenie dla początkującego przedsiębiorcy
piątek, 24 marca 2017 09:50

Dzięki wprowadzonym uproszczeniom i zmianom przepisów (np. zniesienie wymogu zgłoszenia działalności gospodarczej Państwowej Inspekcji Pracy), coraz łatwiej jest założyć własną firmę. Gothaer TU radzi, aby świeżo ubezpieczeni przedsiębiorcy zadbali o odpowiednie ubezpieczenie swojego biznesu i pracowników.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2930

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy