feed-image -

Aktualności
Aon: Jakie ryzyka budzą największe obawy przedsiębiorstw?
środa, 26 kwietnia 2017 08:55

Z globalnego raportu Aon „Zarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami 2017” wynika, że trzema ryzykami budzącymi największe obawy przedsiębiorców na świecie są: utrata reputacji, spowolnienie gospodarcze oraz rosnąca konkurencja.

Raport sporządzony na podstawie wyników badania przeprowadzonego w 1843 firmach na całym świecie (w tym w Polsce) pokazuje, że w ciągu ostatniego roku takie ryzyka, jak rosnąca konkurencja, przestępczość internetowa czy ryzyka polityczne zyskały na znaczeniu. Mniejsze obawy firm budzą natomiast zmiany regulacji prawnych, niezdolność do przyciągania i zatrzymywania talentów, przerwa w prowadzeniu działalności oraz odpowiedzialność cywilna.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Niższa kara dla Compensy
środa, 26 kwietnia 2017 08:54

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego, po rozpatrzeniu wniosku Compensa TUnŻ jako następcy prawnego Benefia TUnŻ, jednogłośnie uchyliła w całości decyzję z dnia 26 września 2014 r. nakładającą na drugą z firm karę pieniężną w wysokości 1,5 mln zł za naruszenie art. 30 ust. 1 i art. 153 ustawy o działalności ubezpieczeniowej w ramach działalności inwestycyjnej prowadzonej od października 2010 r. do lipca 2012 r. Jednocześnie KNF nałożyła na Compensa TUnŻ karę pieniężną z powyższego tytułu w wysokości 1,1 mln zł.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Konsultacje międzyresortowe dotyczące ustawy dystrybucyjnej
środa, 26 kwietnia 2017 08:53

Ministerstwo Finansów zwróciło się do kilku instytucji z prośbą o przedstawienie opinii odnośnie do postulatów zgłoszonych w toku konsultacji publicznych poprawionego projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Sąd oceni, czy wiek ma wpływ na wysokość zadośćuczynienia
środa, 26 kwietnia 2017 08:52

27 kwietnia przed Sądem Okręgowym w Katowicach odbędzie się rozprawa apelacyjna w sprawie mężczyzny, któremu Sąd Rejonowy w Sosnowcu przyznał niższe zadośćuczynienie za skutki wypadku samochodowego, argumentując, że są one mniej długotrwałe i dotkliwe dla takiej osoby niż dla osoby młodej.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh Polska: Polisy środowiskowe coraz bardziej potrzebne
środa, 26 kwietnia 2017 08:51

Zdaniem ekspertów Marsh w Polsce widoczny jest wzrost zainteresowania polisami środowiskowymi. I to nie tylko wśród dużych przedsiębiorstw z branży chemicznej, energetycznej czy paliwowej, ale także innych, których działalność stwarza ryzyko szkody w środowisku.

Add a comment

Więcej…
 
CUK Ubezpieczenia: Podejście Polaków do ubezpieczeń
środa, 26 kwietnia 2017 08:50

Zdaniem dużej części uczestników ogólnopolskiego badania ankietowego „Polacy o ubezpieczeniach” ceny polis są zbyt wysokie. Stąd też bierze się niechęć do ubezpieczania się – wskazuje CUK Ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa
środa, 26 kwietnia 2017 08:49

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie.

Add a comment

Więcej…
 
Reso Europa Service: Odnowiony Dom Pakiet
środa, 26 kwietnia 2017 08:48

25 kwietnia Reso Europa Service udostępniło nową odsłonę Dom Pakietu – ubezpieczenia domów i mieszkań Balcia Insurance SE. Jedną z najistotniejszych modyfikacji polisy jest wprowadzenie zakresu ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk.

Add a comment

Więcej…
 
Pramerica: Polska edycja programu Spirit of Community
środa, 26 kwietnia 2017 08:46

Od nowego roku szkolnego ruszy Pramerica Moc Działania – polska odsłona programu Prudential Financial „Spirit of Community”, który powstał ponad 20 lat temu. Ideą projektu jest zwrócenie uwagi na młodych ludzi w wieku szkolnym, którzy angażują się w działania na rzecz lokalnej społeczności, mają głowę pełną pomysłów, jak zmieniać świat na lepszy i odwagę, by działać.

Add a comment
Więcej…
 
Mondial Assistance: Laur dla systemu monitorowania pomocy drogowej
środa, 26 kwietnia 2017 08:45

Stworzony przez Mondial Assistance autorski system monitorowania pomocy drogowej otrzymał srebrną statuetkę w konkursie Innovation 2017 w kategorii „usługa”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2958

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aegon: Michał Biedzki odchodzi, Marc van der Ploeg nowym szefem

21 kwietnia Aegon w Polsce poinformował, że Michał Biedzki, prezes Aegon TUnŻ kierujący działalnością holenderskiej firmy w naszym kraju, złożył...


czytaj dalej

Munich Re: Branża odczuje wzrost

Globalna branża ubezpieczeniowa w latach 2017–2018 wreszcie odnotuje silniejszy niż w latach poprzednich wzrost, wynoszący średnio 4,5% rocznie...


czytaj dalej

Świat: Ryzyko polityczne budzi coraz większe obawy

Dziś ryzyko polityczne niepokoi mnie bardziej niż kiedykolwiek – przyznał Evan Freely z największej na świecie firmy brokerskiej Marsh & McLennan....


czytaj dalej

Aon: Jakie ryzyka budzą największe obawy przedsiębiorstw?

Z globalnego raportu Aon „Zarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami 2017” wynika, że trzema ryzykami budzącymi największe obawy przedsiębiorców na...


czytaj dalej

Marsh Polska: Polisy środowiskowe coraz bardziej potrzebne

Zdaniem ekspertów Marsh w Polsce widoczny jest wzrost zainteresowania polisami środowiskowymi. I to nie tylko wśród dużych przedsiębiorstw z...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy