feed-image -

Reklama

Aktualności
PIU/Deloitte: Wzrost ryzyka klimatycznego wymaga zdecydowanych działań
czwartek, 13 grudnia 2018 10:05

Jeśli Polska nie wdroży spójnej polityki zarządzania ryzykiem, większe straty spowodowane zjawiskami pogodowymi staną się realne – alarmuje Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) w najnowszym raporcie „Klimat ryzyka. Jak prewencja i ubezpieczenia mogą ograniczyć wpływ katastrof naturalnych na otoczenie?”, przygotowanym wraz z firmą doradczą Deloitte. Honorowy patronat nad raportem objęło Ministerstwo Środowiska.

Nasz klimat się zmienia. Nasilają się ekstremalne zjawiska pogodowe. Jednocześnie rozwijamy się w dość szybkim tempie. Rozwój gospodarczy i cywilizacyjny sprawia, że koszt ewentualnych katastrof pogodowych będzie coraz większy – powiedział Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU. – Można tego uniknąć, dlatego chcemy zwrócić uwagę na konieczność konkretnych działań, które mogą w znacznym stopniu zminimalizować negatywne skutki katastrof – dodaje.

Add a comment

Więcej…
 
Wynajął czy nie?
czwartek, 13 grudnia 2018 10:04

Inflacja szkód komunikacyjnych to jedno z kluczowych wyzwań stojących przed pionami likwidacji w zakładach ubezpieczeń. Rosnącą część kosztów stanowią samochody zastępcze.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Maleje dynamika wzrostu sprzedaży OC ppm.
czwartek, 13 grudnia 2018 10:04

Analiza danych z raportu z działalności Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) w 3 kwartałach 2018 roku* pokazuje, że przypis składki z ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.) rośnie w coraz wolniejszym tempie. Wysoką dynamikę sprzedaży utrzymuje nadal Gefion Insurance, który zbliża się do pierwszej dziesiątki największych graczy we wspomnianym segmencie.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Widoczne skutki kontroli sprzedaży krótkoterminowych OC
czwartek, 13 grudnia 2018 10:02

Wewnętrzne kontrole większych towarzystw sprawdzające i uszczelniające sprzedaż krótkoterminowych ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.) odniosły skutek. Z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) wynika bowiem, że w ostatnim kwartale liczba sprzedanych 30-dniowych polis spadła o blisko jedna piątą*.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA Polska: Zyski rosną
czwartek, 13 grudnia 2018 09:58

987 mln zł – na takim poziomie uplasował się przypis składki brutto UNIQA Polska za 9 miesięcy tego roku. Rezultat ten był o prawie pół miliarda złotych niższy od uzyskanego rok wcześniej (1472 mln zł). Spadek przychodów ze sprzedaży ubezpieczeń był spowodowany planową rezygnacją z oferowania polis życiowych ze składką jednorazową. Oba towarzystwa grupy zanotowały natomiast lepszy wynik finansowy niż przed rokiem. Dodatkowym bonusem była znacząca poprawa wyniku technicznego spółki majątkowej.

Add a comment

Więcej…
 
UFG: Przychody poszły w górę
czwartek, 13 grudnia 2018 09:57

W okresie styczeń-wrzesień tego roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) zanotował zauważalny wzrost przychodów przy stosunkowo niewielkim wzroście kosztów – wynika z raportu z działalności UFG za 3 kwartały 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Marzenia a rzeczywistość na emeryturze
czwartek, 13 grudnia 2018 09:56

Blisko co piąty uczestnik badania IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden wyobraża sobie, że emeryturę spędzi na podróżowaniu. Równie ważne dla ankietowanych jest dbanie o relacje rodzinne oraz rozwój pasji. Ubezpieczyciel ostrzega, że ze względów finansowych ta pozytywna wizja emerytury rzadko odnajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Eksperci Ergo Hestii o zdobyciu Złotego Zderzaka
czwartek, 13 grudnia 2018 09:55

STU Ergo Hestia zwyciężyło w konkursie Złoty Zderzak, zajmując już po raz szósty z rzędu miejsce na podium. Nagrody dla laureatów konkursu wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie 11 grudnia.

Add a comment

Więcej…
 
AIG: Dyrektor woli start-upa
czwartek, 13 grudnia 2018 09:53

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na Amerykę Płn.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Brak bezpieczeństwa pracy rodzi odpowiedzialność
czwartek, 13 grudnia 2018 09:53

Z wyroku Sądu Najwyższego (SN) wynika, że jeśli w efekcie zaniedbań przy pracy wykonywanej w ramach pomocy sąsiedzkiej poproszony o pomoc ulegnie wypadkowi, to proszący ponosi konsekwencje odszkodowawcze zdarzenia – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3410

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z...


czytaj dalej

AIG: Dyrektor woli start-upa

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Warta zaoferuje PPK

Warta jest pierwszym ubezpieczycielem, który oficjalnie potwierdził, że zaoferuje Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Produkt przygotowany przez...


czytaj dalej

Open Life: Wzrost zysków, spadek sprzedaży

Spadek przypisu składki przy jednoczesnej poprawie wyniku technicznego i zysku netto – to najistotniejsze rezultaty uzyskane przez Open Life w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook