feed-image -

Reklama

Aktualności
UOKiK zyskał nowe uprawnienia
środa, 18 września 2019 08:41

17 września weszły w życie zmiany w znowelizowanej latem przez Sejm ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów dotyczące geoblokowania oraz dostępu do tajemnic skarbowej i bankowej. Pozostałe nowe regulacje zaczną obowiązywać w styczniu 2020 r.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Regresy transgraniczne
środa, 18 września 2019 08:40

17 września ukazała się 84. odsłona podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gośćmi odcinka zatytułowanego „Regresy transgraniczne” byli Maciej Dylewski i Wojciech Leśniczek z CCN Polska.

Add a comment
Więcej…
 
Mondial Assistance: Piątek trzynastego nie był wyjątkowo pechowy
środa, 18 września 2019 08:40

Z danych Mondial Assistance wynika, że w piątek 13 września o pomoc prosiło niemal tyle samo osób co w ubiegłym roku.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: O ubezpieczeniach dla rowerzystów na Kielce Bike-Expo
środa, 18 września 2019 08:38

Podczas odbywających się w dniach 19-21 września X Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike-Expo PZU wraz z Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym (PSR) zaprezentuje kompleksowy pakiet ubezpieczeń opracowany z myślą o cyklistach.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Problemy branży meblarskiej
środa, 18 września 2019 08:37

W branży meblarskiej widać pierwsze oznaki spowolnienia. Sektor czeka trudniejszy czas, którego część z działających w nim 27 tys. firm może nie przetrwać – wynika z danych Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Kovrr: Pozyskiwanie funduszy na prognozowanie cyberryzyka
środa, 18 września 2019 08:37

Kovrr, firma modelowania ryzyk cybernetycznych z Tel Awiwu, ogłosiła rundę finansowania na 5,5 mln dol.

Add a comment

Więcej…
 
UFG: Nowy trend w wypłatach
wtorek, 17 września 2019 08:57

W 2018 roku łączne wypłaty Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) za nieubezpieczonych i nieznanych sprawców wyniosły ponad 97 mln zł, o 5% mniej niż rok wcześniej. Z kolei w I półroczu 2019 r. spadły o 7%. UFG wstrzymuje się jednak z określeniem tych spadków mianem stałego trendu, gdyż zauważa, że jednocześnie wyraźnie rosną średnie wypłaty za szkody osobowe, zwłaszcza kwoty zadośćuczynień żądane przez poszkodowanych.

- Mniej wypłat to przede wszystkim efekt spadku liczby zgłoszeń o przyznanie świadczenia po śmierci osoby bliskiej w wypadku drogowym – wyjaśnia Sława Cwalińska-Weychert, wiceprezes Funduszu. – Taki trend wynika z wyeksplorowania przez kancelarie odszkodowawcze spraw śmiertelnych wypadków sprzed kilkunastu lat, a także spadku liczby wypadków śmiertelnych na polskich drogach w kolejnych latach ostatniej dekady – dodaje.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: Jacek Jastrzębski o odpowiedzialności zakładów za oferowane „uefki”
wtorek, 17 września 2019 08:53

16 września w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) odbyło się spotkanie przewodniczącego KNF, przedstawicieli Pionu Nadzoru Ubezpieczeniowego oraz Pionu Nadzoru nad Rynkiem Kapitałowym z zakładami ubezpieczeń oferującymi polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK). W jego trakcie Jacek Jastrzębski zwrócił uwagę na kwestię odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń za oferowane klientom produkty, co w jego ocenie jest istotnym aspektem odnoszącym się do etycznego postępowania instytucji działających na rynku finansowym.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: Nową kampania społeczna „Prowadzisz? Odłóż telefon”
wtorek, 17 września 2019 08:53

Średnio co kwadrans dochodzi w Polsce do wypadku na drodze, z których nawet co czwarty* jest spowodowany korzystaniem podczas jazdy z telefonu komórkowego. – Chcemy temu zapobiec. Uświadamiać zagrożenia i ratować ludzkie życie – deklaruje prezes PZU, Paweł Surówka. Taki cel ma nowa kampania społeczna ubezpieczyciela „Prowadzisz? Odłóż telefon”. – Sukcesem będzie każda tragedia, której uda się zapobiec – mówi Paweł Surówka.

Add a comment
Więcej…
 
PFR: Powstanie centrum doradztwa PPK w Chełmie
wtorek, 17 września 2019 08:51

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) otworzy w Chełmie nowe centrum doradztwa dla pracowników i pracodawców uczestniczących w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Porozumienie dotyczące realizacji inwestycji ogłosili 16 września Paweł Borys, prezes PFR, oraz Jakub Banaszek, prezydent miasta Chełm, przy udziale Jacka Sasina wiceprezesa Rady Ministrów. Centrum ma zostać otwarte w I kwartale 2020 roku.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3602

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook