feed-image -

Aktualności
VIG: Milion euro na rozwój pięciu innowacji
piątek, 22 czerwca 2018 08:49

Vienna Insurance Group (VIG) rozstrzygnęła wewnętrzny konkurs na innowacyjne rozwiązania cyfrowe. W ramach inicjatywy VIG Xelerate grupa wybrała pięć projektów, które zostaną dofinansowane kwotą w wysokości około 1 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
Lemonade: Pozew w imię standardów etycznych
piątek, 22 czerwca 2018 08:47

Funkcjonująca z wykorzystaniem sztucznej inteligencji firma z branży insurtech, Lemonade Insurance Company, wniosła pozew przeciwko ONE Insurance, jej macierzystej grupie wefox i założycielowi Julianowi Teicke o kopiowanie aplikacji i portalu Lemonade. Pozwani są oskarżeniu o naruszenie praw autorskich, nieprzestrzeganie warunków umowy i pogwałcenie ustawy o komputerowych przestępstwach i nadużyciach.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Dobry kwartał „komunikacji”
piątek, 22 czerwca 2018 08:37

W I kwartale tego roku rentowność techniczna w komunikacyjnych polisach OC wzrosła o blisko dwie trzecie*. Tempo wzrostu składki nie jest już tak duże, jak kilkanaście miesięcy temu, ale wkrótce ceny mogą zacząć rosnąć – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Pożary na wysypiskach nie dla wyłudzenia odszkodowań
piątek, 22 czerwca 2018 08:37

Plaga pożarów na wysypiskach śmieci w całej Polsce nie jest próbą oszustwa ubezpieczeniowego – twierdzi „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Postanowienia winny być oceniane według stanu z chwili zawarcia umowy
czwartek, 21 czerwca 2018 08:46

W uchwale z 20 czerwca Sąd Najwyższy uznał, że oceny, czy postanowienie umowne jest niedozwolone (art. 385 (1) § 1 k.c.) dokonuje się według stanu z chwili zawarcia umowy. Rozstrzygnięcie zapadło na wniosek Rzecznika Finansowego.

Cieszę się z takiego stanowiska Sądu Najwyższego. Dzięki temu klientom będzie łatwiej dochodzić roszczeń wynikających ze stosowania przez instytucję finansowe nieuczciwych postanowień umownych – mówi Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy. Wyjaśnia, że konsument w indywidualnej sprawie będzie musiał wykazać przed sądem tylko sam fakt wpisania do umowy klauzuli pozwalającej instytucji finansowej określać np. obowiązki klienta w oparciu o nieprecyzyjne, niejednoznaczne i nieweryfikowalne dla niego kryteria. Nie będzie musiał wykazywać, że sporne postanowienie w praktyce wykonywane było na jego niekorzyść.

Add a comment
Więcej…
 
UFG: Decyzje Zgromadzenia Członków Funduszu
czwartek, 21 czerwca 2018 08:45

19 czerwca odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Członków Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. ZZC zatwierdziło sprawozdanie z działalności UFG za 2017 rok i udzieliło absolutorium zarządowi i radzie. Zgromadzenie wybrało również dwóch członków rady Funduszu na trzyletnią kadencję: Agnieszkę Wrońską, prezes Link 4 (po raz pierwszy) oraz ponownie Rafała Stankiewicza, wiceprezesa Warty.

Add a comment

Więcej…
 
Generali i Europ Assistance: Oferta dla klientów sieci Komfort
czwartek, 21 czerwca 2018 08:44

Europ Assistance Polska rozpoczęło obsługę klientów sieci sklepów Komfort, którzy objęci są ochroną w ramach ubezpieczenia Generali „Bezpieczna Podłoga”. Ubezpieczeni mogą liczyć na organizację i pokrycie kosztów pomocy w przypadku wystąpienia nagłych, nieprzewidzianych zdarzeń.

Add a comment

Więcej…
 
Ruszają Regaty TU
czwartek, 21 czerwca 2018 08:43

Dziś w Iławie rozpoczyna się V edycja Żeglarskich Mistrzostw Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Szybkie zgłaszanie szkód online
czwartek, 21 czerwca 2018 08:42

Allianz przypomina, że w ubiegłym roku zmodyfikował i maksymalnie uprościł zgłaszanie szkody OC/AC przez internet.

Add a comment

Więcej…
 
Zmiana terminu konferencji o RODO
czwartek, 21 czerwca 2018 08:42

Informujemy, że zaplanowana na 25 czerwca w Warszawie konferencja zatytułowana „RODO w świecie finansów – jak wygląda praktyka po wejściu w życie przepisów?” została przesunięta na inny termin. Patronem medialnym wydarzenia organizowanego przez V Financial Conferences w formie dyskusji panelowej jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3286

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

VIG: Milion euro na rozwój pięciu innowacji

Vienna Insurance Group (VIG) rozstrzygnęła wewnętrzny konkurs na innowacyjne rozwiązania cyfrowe. W ramach inicjatywy VIG Xelerate grupa wybrała...


czytaj dalej

Lemonade: Pozew w imię standardów etycznych

Funkcjonująca z wykorzystaniem sztucznej inteligencji firma z branży insurtech, Lemonade Insurance Company, wniosła pozew przeciwko ONE Insurance,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Koncentracja i stabilizacja w sektorze życiowym

W pierwszym kwartale tego roku rynek życiowy utrzymał, a nawet nieco zwiększył utrzymujący się od lat silny poziom koncentracji. Pięć największych...


czytaj dalej

Sotrender: Maj na ubezpieczeniowym Facebooku

Z najnowszej odsłony raportu „Facebook Trends” autorstwa firmy Sotrender wynika, że w maju największą liczbą fanów legitymowały się „Wrzucam na...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook