feed-image -

Reklama

Aktualności
UOKiK: Skuteczna interwencja w PZU Życie
wtorek, 06 listopada 2018 09:48

W wyniku interwencji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) PZU Życie zmieni klauzule, na podstawie których odmawiał wypłaty świadczeń z ubezpieczeń na życie, powołując się na to, iż np. śmierć była spowodowana wcześniejszymi chorobami, ale mogła nie mieć związku z nieszczęśliwym zdarzeniem.

Postępowanie wyjaśniające w sprawie PZU Życie zostało wszczęte przez UOKiK w czerwcu 2017 r. po zawiadomieniu Rzecznika Finansowego, do którego docierały skargi klientów. Działania PZU Życie dotyczyły ubezpieczonych w ramach umów indywidualnych oraz grupowych, np. pracowniczych. Postępowanie Urzędu wykazało, iż zakład zamieszczał w umowach klauzule, na podstawie których mógł odmówić wypłaty świadczenia z uwagi na wcześniejszą chorobę ubezpieczonego, nawet jeżeli nie miała związku ze śmiercią, specjalistycznym leczeniem czy niezdolnością do pracy ubezpieczonego.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: SN uzasadnił 10-letni termin przedawnienia dotyczący wartości wykupu
wtorek, 06 listopada 2018 09:47

Sąd Najwyższy (SN) opublikował uzasadnienia do uchwał z 10 sierpnia tego roku, w których potwierdził, że roszczenia posiadaczy polis z UFK dotyczące kwot potrąconych w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy przedawniają się nawet po 10 latach.

Add a comment

Więcej…
 
Insly: Nowe zasady dystrybucji polis spowalniają sprzedaż
wtorek, 06 listopada 2018 09:44

98% pośredników ubezpieczeniowych uczestniczących w ankiecie przeprowadzonej przez Insly stwierdziło, że dodatkowe obowiązki wprowadzone przez nową ustawę o dystrybucji ubezpieczeń wydłużyły wystawianie polis. W efekcie 36% badanych odnotowało spadek sprzedaży.

Add a comment

Więcej…
 
FinTech & InsurTech Digital Congress już za tydzień
wtorek, 06 listopada 2018 09:43

13 listopada w warszawskim hotelu Westin rozpocznie się dwudniowy FinTech & InsurTech Digital Congress. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”. Czytelnicy „GU” mogą liczyć na specjalne warunki uczestnictwa.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Bon zakupowy dla nowych klientów OC ppm.
wtorek, 06 listopada 2018 09:37

Nowi klienci Generali otrzymają jednorazowy bon zakupowy do sklepów Żabka oraz Freshmarket za zakup OC komunikacyjnego. Akcja potrwa do 30 listopada lub do wyczerpania zapasów bonów.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Rynek ubezpieczeń w pierwszej połowie roku
wtorek, 06 listopada 2018 09:35

5 listopada na stronach internetowych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) opublikowany został „Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I półroczu 2018 roku”.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Więcej zgłoszeń z auto assistance we Wszystkich Świętych
wtorek, 06 listopada 2018 09:35

Od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych z prośbą o pomoc zgłasza się mnóstwo osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Narodowe Wyzwania w Rolnictwie
wtorek, 06 listopada 2018 09:34

7 listopada w Warszawie odbędzie się VI edycja Konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie. Tak jak w latach ubiegłych, również w tym roku w wydarzeniu uczestniczyć będzie Concordia Ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
AIG: Ostatni krok w przygotowaniach do Brexitu
wtorek, 06 listopada 2018 09:33

AIG uzyskała ostateczną brytyjską akceptację potrzebną do zakończenia restrukturyzacji europejskich operacji AIG i zapewnienia jej gotowości do Brexitu.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Współpraca z insurtechem na morzu
wtorek, 06 listopada 2018 09:32

Londyńska firma insurtechowa Concirrus, specjalizująca sie w analityce morskiej ogłosiła, że zawarła wieloletnią umowę z brokerem ubezpieczeniowym Marsh. Firmy będą współpracować nad wprowadzeniem wykorzystania danych behawioralnych na globalnym rynku ubezpieczeń morskich za pośrednictwem należącej do Concirrus platformy Quest Marine.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 3389

KNF: Marcin Pachucki p.o. przewodniczącego

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwołał z dniem 14 listopada Marka Chrzanowskiego ze stanowiska przewodniczącego Komisji Nadzoru...


czytaj dalej

KNF: Marek Chrzanowski zrezygnował

13 listopada przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marek Chrzanowski złożył rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Rezygnacja...


czytaj dalej

Swiss Re: Nakręcony szwajcarski zegarek

Za 3 kwartały 2018 r. grupa Swiss Re odnotowała przychód netto w wysokości 1,1 mld dol., mimo szacowanego obciążenia likwidacją szkód na sumę 1,6...


czytaj dalej

Willis Re: Rekordowa emisja ILS

Emisja papierów wartościowych powiązanych z ubezpieczeniami (ILS) w III kwartale 2018 r. osiągnęła rekordową wartość 1,6 mld dol. według raportu...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Dużo się dzieje

Start sezonu prezentacji wyników finansowych zakładów ubezpieczeń za dziewięć miesięcy obecnego roku, fachowiec od ubezpieczeń na czele nadzoru,...


czytaj dalej

Euler Hermes: Blisko 2 bln zł ubezpieczonych należności polskich firm

W tym roku mija 20 lat od rozpoczęcia działalności Euler Hermes w Polsce. Od 1998 r. ubezpieczyciel objął ochroną obrót polskich firm na kwotę...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook