feed-image -

Reklama

Aktualności
Rynek ubezpieczeń: Compensa integruje zarządzanie sprzedażą
środa, 10 kwietnia 2019 09:02

8 kwietnia wprowadzono zmiany w zarządach oraz w strukturze organizacyjnej obu towarzystw Compensa. Ubezpieczyciel wyjaśnił, że przeprowadzone przez niego posunięcia mają na celu integrację zarządzania sprzedażą oraz umożliwienie realizacji ambitnych celów rozwojowych obu spółek, zwłaszcza w zakresie ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń zdrowotnych.

Głównym elementem zmian było wzmocnienie zarządu Compensy Życie. Rada nadzorcza powołała na jego członka spółki życiowej Konrada Kluskę, doświadczonego menadżera spoza struktur VIG. RN powierzyła mu też funkcję wiceprezesa zarządu Compensy Majątek Z kolei wiceprezes tej ostatniej, Jarosław Szwajgier, objął dodatkową funkcję członka zarządu Compensy Życie i nadzór nad pionem sprzedaży ubezpieczeń grupowych.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Człowiek… a jednak!
środa, 10 kwietnia 2019 08:58

Tematem najnowszego, sześćdziesiątego pierwszego odcinka podcastu „Rozmowy bez Asekuracji” był zbliżający się XXII Kongres Brokerów.

Add a comment
Więcej…
 
Konferencja „Nowoczesny audyt i efektywna Matryca Funkcji Kontroli”
środa, 10 kwietnia 2019 08:57

28 marca w hotelu Airport Okęcie w Warszawie odbyła się konferencja dla branży ubezpieczeniowej i bankowej zatytułowana „Nowoczesny audyt i efektywna Matryca Funkcji Kontroli”. Gospodarzami wydarzenia były C&F sp. z. o.o. oraz ODO24.pl.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Najważniejsze liczby polskich ubezpieczeń w 2018 roku
środa, 10 kwietnia 2019 08:45

Na stronie Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) opublikowana został broszura zatytułowana „Ubezpieczenia w liczbach 2018”. Dokument zawiera najważniejsze dane o rynku ubezpieczeniowym w Polsce w 2018 roku.

Add a comment

Więcej…
 
Europ Assistance: Jak sie ustrzec przed wyłudzaniem danych osobowych
środa, 10 kwietnia 2019 08:43

Nazwy vishing, smishing i phishing, które większości osób niewiele mówią, to metody nielegalnego pozyskiwania poufnych danych. Europ Assistance Polska radzi, jak ustrzec się przed niebezpiecznymi zjawiskami wynikającymi z użycia internetu i nowych technologii.   

Add a comment

Więcej…
 
Rankomat: Młodzi kierowcy nadal płacą najwyższe stawki OC
środa, 10 kwietnia 2019 08:42

W I kwartale 2019 r. średnia cena ubezpieczenia OC wyniosła 692 zł. Najwięcej na polisę wydawali młodzi kierowcy – wynika z danych zebranych w raporcie RanKING.

Add a comment

Więcej…
 
iBooster: Raty składki mogą być korzystniejsze
środa, 10 kwietnia 2019 08:42

Z wyliczeń iBooster, dostawcy oprogramowania sprzedażowego dla agentów i multiagentów wynika, że przy rozłożeniu składki OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm) na raty u ubezpieczyciela jej łączna wysokość może wzrosnąć nawet o 49%. Alternatywą może być skorzystanie z pomocy multiagenta, który dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu może rozłożyć płatność na 12 rat, o łącznej wartości niższej od propozycji ratalnej ubezpieczyciela.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Liczba upadłości polskich firm stabilna po marcu
środa, 10 kwietnia 2019 08:41

W marcu sądy gospodarcze ogłosiły upadłość 53 przedsiębiorstw, czyli o 13% więcej niż w lutym i o 14,5 % mniej niż rok wcześniej – wynika z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego zebranych przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
środa, 10 kwietnia 2019 08:39

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Samorządowcy chcą rozmawiać o ryzykach
wtorek, 09 kwietnia 2019 09:03

W poniedziałek 8 kwietnia 2019 roku podczas V Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie odbył się panel dyskusyjny moderowany przez redaktor naczelną „Gazety Ubezpieczeniowej” Aleksandrę E. Wysocką. Panel nosił tytuł „Strategia zarządzania finansami Jednostek Samorządu Terytorialnego”, a udział w nim wzięli: prof. Maria Płonka, dziekan Wydziału Finansów i Prawa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, specjalista w zakresie ubezpieczeń wzajemnych, Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW oraz samorządowcy: Anna Grygierek – burmistrz miasta i gminy Strumień oraz Zbigniew Wojas – wójt gminy Gdów.

Z dyskusji wynikło, że w nawale zadań związanych z planowaniem finansowym ubezpieczenia niekoniecznie znajdują się na pierwszym planie. Oferty są często porównywane pod względem ceny, a dopiero potem zakresu. Dopiero kiedy dojdzie do poważniejszych szkód, okazuje się, czy ochrona majątku jednostki samorządu terytorialnego była wystarczająca.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 3505

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Chiny: Wejście firm zagranicznych w prywatne emerytury

Ponieważ Chiny otwierają się dla firm zagranicznych, ubezpieczyciele tacy jak Generali i Prudential rozpoczęli rozmowy z władzami na temat wejścia...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

KNF: Ubezpieczyciele mają co poprawiać

Kilka dni nawałnic w sierpniu 2017 roku kosztowało ubezpieczycieli blisko pół miliarda złotych. Z kolei ubiegłoroczne kontrole z zakładach...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Dwa główne akcenty

Nowości technologiczne i wskaźniki finansowe oraz statystyczne obejmujące ubiegły rok – te dwie kwestie zdominowały miniony tydzień w polskiej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook