feed-image -

Aktualności
Rynek ubezpieczeń: W polisach UBI trzeba przede wszystkim chronić dane
czwartek, 21 września 2017 08:44

Artur Piechocki i Karolina Król z kancelarii APLaw w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” wyrazili pogląd, że ze względu na to, iż spersonalizowane ubezpieczenia komunikacyjne wiążą się ze sporą ingerencją w prywatność ich użytkownika, każdy z nich powinien mieć możliwość wyboru pomiędzy tradycyjnymi a innowacyjnymi rozwiązaniami, oferowanymi przez ubezpieczycieli.

Add a comment
Więcej…
 
Pasażer Ubera będzie objęty NNW
czwartek, 21 września 2017 08:43

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIiB) opracowało projekt ustawy, który ma uregulować w Polsce działalność tzw. pośrednictwa w przewozie osób. Proponowane regulacje nakładają na przewoźników m.in. obowiązki w zakresie ubezpieczenia – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Komisja Europejska chce silniejszej integracji organów nadzoru
czwartek, 21 września 2017 08:35

20 września Komisja Europejska przedstawiła propozycje, których celem jest wzmocnienie nadzoru nad rynkami finansowymi w państwach członkowskich. W efekcie wzmocniona ma być również integracja w tym obszarze.

Add a comment

Więcej…
 
Reklama: iProspect wypromuje „turystykę” AXA Assistance
czwartek, 21 września 2017 08:33

Agencja iProspect rozpoczęła współpracę z AXA Assistance w zakresie promocji polis turystycznych oferowanych przez internet – podały wirtualnemedia.pl.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Ubezpieczyciele sprzedają i zarabiają lepiej niż przed rokiem
środa, 20 września 2017 09:03

Opublikowany 19 września raport Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) podsumowujący wyniki finansowe pierwszego półrocza na polskim rynku ubezpieczeń* potwierdził zjawiska zidentyfikowane w zaprezentowanym przed tygodniem opracowaniu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU)**, m.in. utrzymanie trendu wzrostowego w sektorze życiowym oraz gigantyczną poprawę rentowności w sektorze majątkowym.

Z raportu nadzoru wynikało, że na koniec czerwca 2017 roku przypis całego rynku wyniósł 31,58 mld zł. Był to rezultat o ponad 4 mld zł lepszy od uzyskanego w analogicznym okresie 2016 r. (27,42 mld zł). Dużą poprawę odnotowano w przypadku wyniku technicznego, który po I półroczu uplasował się na poziomie 2,65 mld zł (1,49 mld zł przed rokiem), oraz zysku netto, który wzrósł z 2,26 mld zł po 6 miesiącach ub.r. do 3,79 mld zł rok później. Towarzystwa wypłaciły 19,75 mld zł odszkodowań i świadczeń brutto – o 1,43 mld zł więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku (18,32 mld zł).

Add a comment

Więcej…
 
V Financial Conferences: Warsztaty „Nowe Zasady Dystrybucji Ubezpieczeń”
środa, 20 września 2017 09:02

26 września w warszawskim hotelu Mercure Grand odbędzie się II edycja warsztatów „Nowe Zasady Dystrybucji Ubezpieczeń”. Patronem medialnym wydarzenia organizowanego przez V Financial Conferences jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”. Czytelnicy „GU” mogą liczyć na specjalne warunki uczestnictwa.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Przyjęto zmiany w statucie dotyczące wynagrodzeń zarządu
środa, 20 września 2017 09:02

18 września rada nadzorcza PZU SA, w drodze uchwały, ustaliła tekst jednolity statutu spółki.

Add a comment

Więcej…
 
TFG: Filmy instruktażowe dla firm turystycznych
środa, 20 września 2017 09:01

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny udostępnił na stronie internetowej filmy instruktażowe pokazujące, jak poprawnie wypełnić deklarację do TFG. Co miesiąc 3,5 tysiąca touroperatorów ma obowiązek złożyć takie deklaracje do Funduszu.

Add a comment

Więcej…
 
Przywiązani do polisy: Dziwne telefony ws. „uefek”
środa, 20 września 2017 09:00

Na facebookowym profilu stowarzyszenia „Przywiązani do polisy” ukazał się wpis, w którym organizacja poinformowała, że coraz więcej osób posiadających polisy zawarte za pośrednictwem Open Finance sygnalizuje odbieranie dziwnych telefonów z propozycjami odzyskania pieniędzy z polis z UFK.

Add a comment

Więcej…
 
Fundacja PZU: Pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice
środa, 20 września 2017 08:59

19 września do poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach mieszkańców gminy Brusy w województwie pomorskim trafił transport z materiałami budowlanymi zorganizowany przez Fundację PZU. Cement, płyty kartonowo-gipsowe, farby, papa, zaprawa murarska, wełna mineralna mają posłużyć do remontu zniszczonych przez żywioł domów.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3072

Aviva: Andrzej Oślizło odchodzi

Z dniem 13 października Andrzej Oślizło, od 2015 roku wiceprezes Avivy ds. rozwoju biznesu, opuści grupę. Jego obowiązki przejmą pozostali...


czytaj dalej

VIG Polska: Prof. Marek Belka w radach nadzorczych Compensy i InterRisk

5 września profesor Marek Belka, były prezes Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego, dołączył do rad nadzorczych spółek ubezpieczeniowych...


czytaj dalej

JLT Re: Insurtech a tradycyjni reasekuratorzy

Start-upy z sektora insurtech wchodzą na rynek ubezpieczeń i reasekuracji, ale niekoniecznie jest to zjawisko groźne – taki wniosek płynie z...


czytaj dalej

Euler Hermes i Allianz: Niemiecka gospodarka wrzuca wyższy bieg

W pierwszym półroczu tego roku niemiecka gospodarka zdecydowanie przyspieszyła. W ujęciu rocznym wzrost PKB Niemiec wyniósł 2,7%, co stanowi wynik...


czytaj dalej

UOKiK ostrzega konsumentów przed Goldberg & Sons

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostrzeżenie konsumenckie, w którym przestrzegł przed działalnością firmy pośrednictwa...


czytaj dalej

Nationale-Nederlanden: Nowa kampania „Oczami matki”

22 września startuje nowa kampania marketingowa Nationale-Nederlanden „Oczami matki”. W ramach akcji prezentowana będzie oferta dla rodziców...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy