feed-image -

Aktualności
Link4: Bieg charytatywny
czwartek, 21 czerwca 2018 08:38

W miniony weekend biegacze Link4 wzięli udział w Biegu Firmowym w warszawskim Forcie Bema, gdzie w pięciu zespołach pokonali łącznie 125 km. Za każdy przebiegnięty kilometr firma przekaże 20 zł na konto fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Orzeł „Rzeczpospolitej” dla Warty
czwartek, 21 czerwca 2018 08:37

Warta otrzymała nagrodę Orła „Rzeczpospolitej” w kategorii „Usługi finansowe”. To wyróżnienie zostało przyznane w ramach rankingu najszybciej i najefektywniej rozwijających się firm z Listy 500, prezentującej największe polskie przedsiębiorstwa.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Open Life na Liście 500
czwartek, 21 czerwca 2018 08:36

Open Life po raz kolejny znalazło się w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”, który klasyfikuje największe polskie firmy pod kątem przychodów. W porównaniu z poprzednią edycją rankingu zakład awansował ze 179. na 116. miejsce.

Add a comment

Więcej…
 
ING i AXA: Partnerstwo w cyfrowym bancassurance
czwartek, 21 czerwca 2018 08:35

ING i AXA ogłosiły zawiązanie długoterminowego partnerstwa na wyłączność w zakresie bancassurance na terenie wielu krajów, aby dostarczać produkty ubezpieczeniowe i usługi pokrewne za pośrednictwem centralnej cyfrowej platformy ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Czy firma może ubezpieczyć się od kar za nieprzestrzeganie RODO?
czwartek, 21 czerwca 2018 08:34

Aon wraz z kancelarią prawną DLA Piper sprawdziły, czy firma może ubezpieczyć się od kar za nieprzestrzeganie RODO i jeśli tak, w których krajach europejskich takie ubezpieczenie można wykupić.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: Problem z ochroną od ryzyka suszy
czwartek, 21 czerwca 2018 08:34

Rolnicy, którzy chcieliby ubezpieczyć się od ryzyka suszy, będą mieli problem. Trudno jest bowiem znaleźć taką ochronę, a jeśli już któryś z zakładów ją oferuje, to za wysoką cenę – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Elektropolisy – mniej skarg, więcej umów
czwartek, 21 czerwca 2018 08:32

W 2017 roku po raz pierwszy od 2009 r. spadła liczba skarg na ubezpieczenia sprzętu elektronicznego (elektropolisy) zgłaszanych do Rzecznika Finansowego – zauważa „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Gwarancje budowlane trudniej dostępne
czwartek, 21 czerwca 2018 08:32

Rosnąca liczba upadłości firm budowlanych sprawia, że przedsiębiorstwom z tej branży coraz trudniej jest uzyskać gwarancję od ubezpieczycieli – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Rentowność w „komunikacji” nadal rośnie
środa, 20 czerwca 2018 08:52

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku potwierdził w całości wcześniejsze szacunki Polskiej Izby Ubezpieczeń*. Pokazał również kolejną poprawę rentowności w segmencie komunikacyjnym oraz potwierdził utrzymujący się w nim wysoki poziom koncentracji.

Z dokumentu zatytułowanego „Biuletyn Kwartalny. Rynek ubezpieczeń I/2018” wynika, że przez pierwsze trzy miesiące 2018 roku ubezpieczyciele zebrali w sumie 16,25 mld zł składek brutto – o 1,93% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. O 0,43% r/r, do 10,49 mld zł, wzrosła też kwota odszkodowań i świadczeń wypłaconych brutto przez zakłady. Sektor poprawił też swoją rentowność: wynik techniczny w kwocie 1,37 mld zł był o 10,6% wyższy od odnotowanego na koniec I kw. ub.r., natomiast zysk netto wzrósł o 1,87% r/r, do 1,06 mld zł.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: PZU uruchomił serwis dla agentów
środa, 20 czerwca 2018 08:50

PZU uruchomił agentpzu.pl – pierwszą na rynku platformę internetową skierowaną do obecnych i przyszłych agentów ubezpieczeniowych. Można na niej znaleźć przydatne informacje, poradniki związane ze współpracą z PZU, podstawowe zasady prowadzenia własnej działalności oraz oferty pracy.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3286

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

VIG: Milion euro na rozwój pięciu innowacji

Vienna Insurance Group (VIG) rozstrzygnęła wewnętrzny konkurs na innowacyjne rozwiązania cyfrowe. W ramach inicjatywy VIG Xelerate grupa wybrała...


czytaj dalej

Lemonade: Pozew w imię standardów etycznych

Funkcjonująca z wykorzystaniem sztucznej inteligencji firma z branży insurtech, Lemonade Insurance Company, wniosła pozew przeciwko ONE Insurance,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Koncentracja i stabilizacja w sektorze życiowym

W pierwszym kwartale tego roku rynek życiowy utrzymał, a nawet nieco zwiększył utrzymujący się od lat silny poziom koncentracji. Pięć największych...


czytaj dalej

Sotrender: Maj na ubezpieczeniowym Facebooku

Z najnowszej odsłony raportu „Facebook Trends” autorstwa firmy Sotrender wynika, że w maju największą liczbą fanów legitymowały się „Wrzucam na...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook