feed-image -

Reklama

Aktualności
Bezpieczeństwo cybernetyczne w rękach wojskowego eksperta
wtorek, 23 lipca 2019 08:33

Ubezpieczyciel specjalistyczny Liberty Specialty Markets (LSM), wchodzący w skład Grupy Liberty Mutual Insurance, powołał Jona Rigby’ego na nowoutworzone stanowiska dyrektora ds. cybernetycznych.

Add a comment

Więcej…
 
Projekt ustawy o wyczerpywalności sum gwarancyjnych w OC wrócił do Komisji
poniedziałek, 22 lipca 2019 09:01

Podczas 84. posiedzenia, które odbyło się w dniach 17-19 lipca 2019 r., posłowie powtórnie debatowali nad projektem ustawy o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem 1 stycznia 2006 roku.

Pomimo apelu posła-sprawozdawcy Jana Szewczaka o przyśpieszenie procesu legislacyjnego, parlamentarzyści zgłosili poprawki i odesłali projekt do Komisji Finansów Publicznych. Przyczyną były daleko idące zmiany w pierwotnym senackim projekcie ustawy, który powstał dwa lata temu i został gruntownie „odchudzony” podczas obrad podkomisji stałej do spraw instytucji finansowych. Poseł-sprawozdawca argumentował, że w swoim pierwotnym kształcie nowe przepisy okazałyby się bardzo kosztowne dla ubezpieczycieli i oznaczały podwyższenie składek za oc ppm wszystkim właścicielom aut. – Mieliśmy świadomość, że dokonujemy znaczącego ograniczenia zapisów legislacyjnych, które były zaproponowane przez Senat, ale te zapisy były w naszej ocenie niebezpieczne (…) Chodzi właśnie o to, że w naszej ocenie tam nie policzono dokładnie tych kosztów – wyjaśniał podczas debaty poseł Szewczak.

Add a comment

Więcej…
 
Czy ubezpieczenie zdrowotne pomoże przy braku leków w aptekach?
poniedziałek, 22 lipca 2019 09:00

Z szacunków Naczelnej Izby Aptekarskiej wynika, że problem z dostępnością lekarstw w aptekach dotyczy już nawet ok. 500 różnych leków. Wśród nich znalazły się te, które stosowane są m.in. przy niedoczynności tarczycy, cukrzycy, nadciśnieniu, astmie czy alergiach – czyli schorzeniach najczęściej dotykających Polaków.

Add a comment

Więcej…
 
Pracownicze plany kapitałowe dadzą impuls do rozwoju warszawskiej giełdzie
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:57

Napływ kapitału w wysokości od 2 do nawet 6 mld zł w dalszej perspektywie, zwiększone inwestycje i nowy impuls do rozwoju – takie przełożenie na Giełdę Papierów Wartościowych będzie mieć wdrożenie programu pracowniczych planów kapitałowych – ocenia jej prezes dr Marek Dietl. Jego zdaniem dzięki PPK skorzystają przede wszystkim mniejsze spółki notowane na warszawskim parkiecie, które zyskają łatwiejszy dostęp do długoterminowego pieniądza. – Ten dostęp jest kluczowy na ich drodze do podboju światowych rynków – mówi Dietl.

Add a comment

Więcej…
 
Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:56

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa i zarazem wieloletniego pracownika Spółki. Grzegorz Zatryb zastąpi na stanowisku Krzysztofa Stupnickiego, dotychczasowego członka zarządu oraz szefa zespołu produktów inwestycyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Klimatyczna ankieta dla pośredników
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:53

Polska Izba Ubezpieczeń zaprasza wszystkich pośredników do wypełnienia krótkiej ankiety, która dotyczy ryzyk klimatycznych.

Add a comment

Więcej…
 
Młodzi Polacy z optymizmem patrzą na swoje finanse
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:50

Młodzi pozytywnie oceniają swoje finanse i z optymizmem patrzą w przyszłość. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos MORI na zlecenie International Personal Finance, grupy, do której należy Provident, 45 proc. przedstawicieli pokolenia Zet (18-25 lat) pochodzących z badanych państw, uważa, że ich sytuacja materialna jest lepsza niż ich rodziców, kiedy byli w tym samym wieku.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Gdzie przedsiębiorcy dłużej czekają na swoje pieniądze?
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:48

Firmy z najsilniejszych gospodarczo województw ponoszą, jak również same generują większe koszty sprzedaży niż przed rokiem. Z kolei firmy z regionów o gospodarczo bardziej lokalnej specyfice starają się ograniczać swoje straty, limitując kredyt kupiecki odbiorcom – wynika z badania przeprowadzonego przez Euler Hermes z grupy Allianz na podstawie danych z Programu Analiz Należności.

Add a comment

Więcej…
 
ITS: Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:47

Opracowane przez Instytut Transportu Samochodowego (ITS) wytyczne bezpiecznego ruchu rowerowego mają poprawić bezpieczeństwo tej grupy użytkowników dróg. Odpowiednia infrastruktura jest konieczna, bo na rowerach jeździ coraz więcej Polaków. Rowerzyści mają dziś do dyspozycji ok. 12 tys. ścieżek. Niektóre jednak nagle się urywają lub kończą chodnikiem, problemem są także skrzyżowania z ruchem samochodowym i pieszym. Przygotowane wytyczne do budowy dróg rowerowych mają ujednolicić infrastrukturę w całym kraju. To zachęta, by szukać rozwiązań bardziej ekonomicznych i równie skutecznych – podkreśla dyrektor ITS.

Add a comment

Więcej…
 
Conperio: Jak poprawnie zmierzyć absencję pracowników?
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:46

Pierwszym krokiem w celu trwałego ograniczenia poziomu absencji chorobowej w firmie jest właściwe określenie skali i źródeł problemu. Istnieje kilka różnych narzędzi pomiaru, zależnych od specyfiki danego przedsiębiorstwa, a także sposobów analizy zebranych informacji. Jednak każdy etap tego procesu jest obarczony ryzykiem popełnienia błędu rzutującego na miarodajność wyników.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3567

Unum Życie: Łukasz Świerczek w zarządzie

Rada Nadzorcza Unum Życie TUiR S.A. powołała w skład zarządu Łukasza Świerczka, który odpowiedzialny będzie za pion prawno-administracyjny spółki....


czytaj dalej

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa...


czytaj dalej

Francja: ataki z żądaniem okupu na duże firmy

Duże firmy we Francji są coraz częściej celem cyberataków polegających na zablokowaniu danych i żądaniu okupu, ale często nie zgłaszają napaści z...


czytaj dalej

Bezpieczeństwo cybernetyczne w rękach wojskowego eksperta

Ubezpieczyciel specjalistyczny Liberty Specialty Markets (LSM), wchodzący w skład Grupy Liberty Mutual Insurance, powołał Jona Rigby’ego na...


czytaj dalej

UFG: Młodzi mężczyźni unikają ubezpieczenia i powodują kolizje

Największe ryzyko kolizji z pojazdem bez polisy OC istnieje w zachodniej Polsce oraz na Mazurach. To tam kierowcy najczęściej decydują się...


czytaj dalej

UNIQA: Komunikacja w 12 ratach

UNIQA wprowadziła możliwość rozłożenia płatności za ubezpieczenia komunikacyjne na 12 rat. Dotychczas możliwa była płatność jednorazowa lub w 2 i...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook