feed-image -

Aktualności
Prognoza na sezon
poniedziałek, 04 czerwca 2007 12:58
Zespół prognostyków z Uniwersytetu Stanowego Kolorado zapowiada ponadprzeciętną aktywność sztormową w tropikalnych rejonach Atlantyku, podtrzymując wcześniejszą prognozę. Można się spodziewać, że 9 z 17 formujących się sztormów osiągnie status huraganu, z czego 5 będzie bardzo silnych, z prędkością wiatru co najmniej 180 km/godz.

Add a comment
Więcej…
 
Początek sezonu huraganów 2007
poniedziałek, 04 czerwca 2007 12:58
Na przełomie maja i czerwca rozpoczął aktywną działalność międzynarodowy pool powstały z inspiracji Banku Światowego, zapewniający krajom regionu karaibskiego dostęp do ubezpieczeń katastroficznych. Objęcie oferowaną przez pool ochroną ubezpieczeniową zbiega się z początkiem tegorocznego sezonu huraganów.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion: Duży popyt na polskie i węgierskie akcje
poniedziałek, 04 czerwca 2007 12:53
Krótszy z powodu poniedziałkowego święta tydzień na rynkach finansowych w USA zapowiadał się nieszczególnie. We wtorek gracze dowiedzieli się, że Chiny od środy podnoszą podatek od obrotu akcjami z 0,1 do 0,3 procenta. Podobno w 1997 roku indeksy w Chinach spadły o 30 procent w ciągu 4 miesięcy po podniesieniu podatku od kupna akcji z 0,3 do 0,5 procenta. Tyle tylko, że w 1997 roku trwał kryzys azjatycki, więc nie porównanie nie jest miarodajne. Zresztą pojawia się coraz więcej wypowiedzi ekonomistów, którzy twierdzą, że krach w Chinach nie będzie miał wielkiego wpływu na globalny rynek akcji. Ostatnio taką opinię wyraził też Alan Greenspan, były szef Fed.

Add a comment
Więcej…
 
HDI Versicherungen: 10 proc. wzrost przypisu składki w 2006 r.
poniedziałek, 04 czerwca 2007 12:52
HDI Versicherungen poinformował swoich akcjonariuszy, iż mimo rosnącej konkurencji oraz spadających cen odnotował silny wzrost w swoim biznesie. W 2006 zebrał 1,6 mld euro, co było 10 proc. zwyżką względem roku poprzedniego.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Direct: milion euro przypisu składki
poniedziałek, 04 czerwca 2007 10:52
W dniu 31 maja 2007 przypis składki ze sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych poprzez platformę Allianz Direct przekroczył łącznie w Polsce i Czechach poziom 1 miliona Euro.

Add a comment
Więcej…
 
Liberty Direct :przetargi na obsługę reklamową i PR rozstrzygnięte
poniedziałek, 04 czerwca 2007 09:53
Rowland Communications, Gruppa 66 Ogilvy, Media Planning Group oraz Hypermedia będą pracowały na rzecz Liberty Direct – należącej do grupy Liberty Mutual marki ubezpieczeń komunikacyjnych dla klientów indywidualnych, która jesienią pojawi się na polskim rynku. Wszystkie firmy zostały wybrane w drodze przetargów zakończonych w maju tego roku.

Add a comment
Więcej…
 
GINB: Janc za Kwaśniaka
poniedziałek, 04 czerwca 2007 09:52
Jak podała „Rzeczpospolita”, Alfred Janc, profesor ekonomii z Poznania, od piątku 1 czerwca kieruje Generalnym Inspektoratem Nadzoru Bankowego. Na stanowisku GINB zastąpił Wojciecha Kwaśniaka, którego rezygnację przyjął prezes NBP Sławomir Skrzypek. Były szef GINB złożył rezygnację ponad tydzień temu. NBP nie podał oficjalnych powodów dymisji.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: Anna Kniaginin nowym dyrektorem departamentu komunikacji korporacyjnej
poniedziałek, 04 czerwca 2007 09:52
W związku z rozwojem na polskim rynku oraz zmianami w strukturze korporacyjnej, Anna Kniaginin objęła stanowisko dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej w AXA.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: Prezes Jaromir Netzel odpiera zarzuty tygodnika Newsweek Polska.
niedziela, 03 czerwca 2007 22:00
{mosimage}
Jaromir Netzel
Tygodnik Newsweek Polska w dniu 2 czerwca 2007 r. zamieścił na swojej stronie internetowej artykuł autorstwa Andrzeja Stankiewicza p.t. „Bliskość, która się opłaca", w którym to tygodnik postawił prezesowi PZU SA Jaromirowi Netzlowi szereg zarzutów. Dotyczyły one m.in. rzekomego konfliktu z wiceprezesem zarządu PZU, nieuprawnionego, zdaniem autora artykułu, nagradzania niektórych osób z kadry kierowniczej i doradczej największego polskiego ubezpieczyciela oraz zatrudniania osób znajomych i wynagradzania ich niekoniecznie zgodnie z wykonywaną pracą  i ich kompetencjami.


Artykuł odbił się szerokim echem w mediach, informowała o nim m.in. „Gazeta Ubezpieczeniowa”. Nic też dziwnego, że pomimo weekendu, do zarzutów postawionych przez Newsweek Polska postanowił ustosunkować się prezes Netzel. Poniżej publikujemy tekst, który dotarł od szefa największego polskiego ubezpieczyciela do naszej redakcji.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: Newsweek Polska stawia zarzuty prezesowi Netzelowi.
niedziela, 03 czerwca 2007 21:49
Tygodnik Newsweek Polska w dniu 2 czerwca 2007 r. zamieścił na swojej stronie internetowej artykuł autorstwa Andrzeja Stankiewicza p.t. „Bliskość, która się opłaca", w którym to tygodnik postawił prezesowi PZU SA Jaromirowi Netzelowi szereg zarzutów. Dotyczyły one m.in. rzekomego konfliktu z wiceprezesem zarządu PZU, nieuprawnionego, zdaniem autora artykułu, nagradzania niektórych osób z kadry kierowniczej i doradczej największego polskiego ubezpieczyciela oraz zatrudniania osób znajomych i wynagradzania ich niekoniecznie zgodnie z wykonywaną pracą  i ich kompetencjami.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 2901 2902 2903 2904 2905 2906 2907 2908 2909 2910 następna > ostatnia >>

Strona 2901 z 3286

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

VIG: Milion euro na rozwój pięciu innowacji

Vienna Insurance Group (VIG) rozstrzygnęła wewnętrzny konkurs na innowacyjne rozwiązania cyfrowe. W ramach inicjatywy VIG Xelerate grupa wybrała...


czytaj dalej

Lemonade: Pozew w imię standardów etycznych

Funkcjonująca z wykorzystaniem sztucznej inteligencji firma z branży insurtech, Lemonade Insurance Company, wniosła pozew przeciwko ONE Insurance,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Koncentracja i stabilizacja w sektorze życiowym

W pierwszym kwartale tego roku rynek życiowy utrzymał, a nawet nieco zwiększył utrzymujący się od lat silny poziom koncentracji. Pięć największych...


czytaj dalej

Sotrender: Maj na ubezpieczeniowym Facebooku

Z najnowszej odsłony raportu „Facebook Trends” autorstwa firmy Sotrender wynika, że w maju największą liczbą fanów legitymowały się „Wrzucam na...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook