feed-image -

Aktualności
Dla kolekcjonerów
wtorek, 27 marca 2007 14:14
American Collectors Insurance, firma specjalizująca się przede wszystkim w ubezpieczaniu zabytkowych samochodów i wszelkich przedmiotów, jakie można zbierać, ogłasza modę na lata 80. Obok zegarków Swatch, dżinsów Jordache czy kostki Rubika, samochody takie jak Pontiac Trans Am albo Chevrolet Corvette wracają do łask i należy je ubezpieczyć w nowej roli obiektów kolekcjonerskich.

Add a comment
Więcej…
 
USA: Oszczędności na ubezpieczeniach komunikacyjnych
wtorek, 27 marca 2007 14:13
W 2007 r. przeciętny amerykański kierowca zapłaci za ubezpieczenie samochodu mniej niż w roku ubiegłym. Oczekuje się, że średnia składka obniży się o 0,5%. Będzie to pierwszy spadek od 1999 r.

Add a comment
Więcej…
 
Wielka Brytania: Polowanie na ubezpieczenia komunikacyjne
wtorek, 27 marca 2007 14:13
Ubezpieczenie samochodu staje się problemem dla osób starszych. Jest coraz droższe i coraz o nie trudniej. Według danych Association of British Insurers średnia suma odszkodowania dla osób powyżej 75. roku życia wynosi 1716 funtów – o 50% więcej niż w przypadku osób 60-letnich, więc wielu ubezpieczycieli, w tym Norwich Union, odmawia ubezpieczenia komunikacyjnego osobom powyżej 70. roku życia.

Add a comment
Więcej…
 
Aspecta Życie: Medal Europejski dla MULTIASPEKT.Invest
wtorek, 27 marca 2007 13:09
26 marca na Zamku Królewskim Warszawie odbyła się uroczystość wręczania Medali Europejskich  dla najlepszych produktów. Konkurs organizowany jest  przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz  Business Centre Club. ASPECTA ŻYCIE  TU S.A. otrzymała Medal Europejski  za indywidualne ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym ze składka jednorazową MULTIASPEKT.Invest.

Add a comment
Więcej…
 
Xelion: Spadek indeksów korzystny dla obozu byków
wtorek, 27 marca 2007 13:07
{mosimage}W Warszawie złoty rozpoczął poniedziałek od całkowitej stabilizacji. Czekano na dane z USA oraz na środowy komunikat Rady Polityki Pieniężnej. Po publikacji danych z USA, kiedy kurs EUR/USD szybko pomaszerował na północ, nasz złoty leniwie wzmocnił się do dolara i osłabł do euro. Można powiedzieć, że praktycznie nie zareagował. Dzisiaj nadal powinniśmy reagować na zmiany kursu EUR/USD, ale przed środową decyzją RPP zmiany nie powinny być duże.

Na GPW poniedziałek zaczął się od pół procentowego wzrostu WIG20, ale widać było, że był to wzrost dosyć sztuczny (kluczową rolą był wzrost kursu BRE). Niewątpliwie pomagały we wzroście indeksów drożejące surowce. Bardzo szybko rynek wrócił do szeregu i zaczął zachowywać się tak, jak inne rynki europejskie – indeksy trzymały się blisko piątkowego zamknięcia, a z czasem zaczęły się osuwać.

Add a comment
Więcej…
 
Supermarket Ubezpieczeń Samochodowych mBanku: raport cenowy
wtorek, 27 marca 2007 10:45
{mosimage}Supermarket Ubezpieczeń Samochodowych mBanku opublikował na stronie swojego serwisu internetowego raport zlecony Pentor Research International S.A.przez BRE Ubezpieczenia, partnera Supermarketu Ubezpieczeń Samochodowych mBanku. Przedmiotem raportu opublikowanego również na stronach internetowych mBanku i BRE Ubezpieczeń było badanie cen wybranych ubezpieczeń komunikacyjnych i ich porównanie celem wyboru najkorzystniejszej cenowo opcji.

Raport składa się z 4 części: opisu badania, założeń ,rankingów oraz wyników badania dotyczących uzyskanych taryf dla: wybranych marek pojazdów, powiatów oraz zakładów ubezpieczeń.

W zestawieniu porównano ubezpieczenia  komunikacyjne OC i OC+AC siedmiu wiodących na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych ubezpieczycieli: mBank Supermarket Ubezpieczeń Samochodowych (Go!Direct, HDI, Benefia), TUiR Warta S.A., Ergo Hestia S.A., Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Polska S.A., Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna, Link 4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., AVANSSUR S.A. (AXA)

Add a comment
Więcej…
 
Hestia: Informatyk w ramach assistance
wtorek, 27 marca 2007 10:26
Pomoc na wypadek nagłych kłopotów z komputerem mogą uzyskać klienci Ergo Hestii, którzy ubezpieczyli dom lub mieszkanie w pakiecie Hestia 7. Możliwość skorzystania z takiej usługi oferuje ubezpieczenie „Home Assistance”.

Add a comment
Więcej…
 
SEB TFI: Medal Europejski dla funduszu akcyjnego
wtorek, 27 marca 2007 10:21
26 marca br. w Zamku Królewskim zostały wręczone Medale Europejskie, promujące ideę integracji europejskiej w środowisku przedsiębiorców. W plebiscycie wyróżniane są wyroby i usługi, które swoim standardem nie odbiegają od poziomu europejskiego. Medal Europejski dla SEB 3 Akcji FIO to  rekomendacja funduszu, wystawiona przez najważniejszą instytucję zajmującą się integracją Polski z Unią Europejską - Urząd Komitetu Integracji Europejskiej.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia zdrowotne: Można odliczyć dobrowolne składki
wtorek, 27 marca 2007 10:14
{mosimage}Coraz więcej Polaków korzysta z dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych – pisze „Gazeta Wyborcza”. Wciąż jednak nie jest jasne, czy wydatki na nieobowiązkowe składki można odliczyć od podatku, czy nie. Szczegółowych wytycznych w tej kwestii nie znajdziemy ani w ustawie podatkowej, ani w broszurach Ministerstwa Finansów, które mają ułatwić wypełnienie PIT-ów. Wielu urzędników zapytanych o odliczenia składek twierdzi, że takich ulg nie ma. Co innego twierdzi ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. „Gazeta” przywołuje art. 68 tej ustawy, z którego wynika, że osoby niepodlegające ubezpieczeniu obowiązkowemu mogą "ubezpieczyć się dobrowolnie na podstawie pisemnego wniosku złożonego w Narodowym Funduszu Zdrowia (...)". Inaczej mówiąc, dobrowolne składki na ubezpieczenie społeczne są opłacane zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, co jednocześnie spełnia wymagania ustawy o PIT. Podlegają więc odliczeniu od podatku.

Add a comment
 
WARTA: Kolejny Medal Europejski
poniedziałek, 26 marca 2007 23:35
Wśród uhonorowanych Medalem Europejskim, nagrodą przyznawaną przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club, znalazło się TUiR WARTA. Dla ubezpieczyciela to już siódme takie wyróżnienie.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 2901 2902 2903 2904 2905 2906 2907 2908 2909 2910 następna > ostatnia >>

Strona 2901 z 3239

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook