feed-image -

Reklama

Aktualności
Kary dla OFE
sobota, 05 listopada 2005 11:56
Od 300 do 400 tys. zł (razem 1,35 mln zł) kar mają zapłacić fundusze emerytalne z grup: Commercial Union (CU), PZU oraz AIG za łamanie ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych. Takie kary orzekła Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych.

Add a comment
Więcej…
 
Kontrowersje wokół lokat OFE
czwartek, 03 listopada 2005 16:20
Stowarzyszenie Rynku Kapitałowego UNFE zwróciło się 3 listopada 2005 r. do Komisji Krajowej NSZZ Solidarność z pismem omawiającym negatywne skutki ewentualnego wydania przez Radę Ministrów rozporządzeń:

Add a comment
Więcej…
 
Październik w aktywach Union Investment TFI SA
czwartek, 03 listopada 2005 16:17
Analizując aktywa poszczególnych funduszy, zarządzanych przez TFI, należy zwrócić uwagę na największe wzrosty w: UniGlobal FIO, UniStoProcent Plus FIO, UniKorona Pieniężny FIO oraz UniDolar Obligacje FIO.

Add a comment
Więcej…
 
II Kongres Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych
czwartek, 03 listopada 2005 14:46
W dniach 17 -18 listopada br. w Warszawie odbędzie się II Kongres Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych w Krajach Europy Środkowowschodniej. Organizatorem spotkania jest Komitet ds. Finansowania Nieruchomości Związku Banków Polskich.

Add a comment
Więcej…
 
Losy Dyrektywy o pośrednictwie ubezpieczeniowym
czwartek, 03 listopada 2005 13:52
BIPAR, europejska organizacja pośredników, wyraził zadowolenie w związku z decyzją Komisji Europejskiej w sprawie uruchomienia postępowania o uchybienie zobowiązaniom przeciwko tym państwom członkowskim, które nie przeniosły dyrektywy o pośrednictwie ubezpieczeniowym do przepisów krajowych. Wśród tych krajów nie ma Polski.

Add a comment
Więcej…
 
Urząd przyjazny konsumentom
czwartek, 03 listopada 2005 13:03
 {mosimage}
Ze Stanisławem Rogowskim, Rzecznikiem Ubezpieczonych, rozmawiają Anna Arvaniti i Bożena M. Dołęgowska-Wysocka

Anna Arvaniti: Panie profesorze, mija okrągłe 10 lat od powstania Urzędu Rzecznika Ubezpieczonych, na którego czele stanął Pan od samego początku. Co uważa Pan za swój największy sukces?
Stanisław Rogowski: – Za najważniejsze uważam to, że urząd, który był pomyślany jako swego rodzaju eksperyment i został wprowadzony do ustawy w ostatniej fazie prac nad nią w roku 1995, przyjął się na polskim rynku ubezpieczeniowym, a nawet więcej – jest jego stałym, istotnym elementem. Chciałbym zwrócić uwagę na jedną sprawę. Bardzo często utożsamia się Urząd Rzecznika Ubezpieczonych ze skargami.
Add a comment
Więcej…
 
Obowiązek podniesienia wysokości kapitałów zakładowych spółek
środa, 02 listopada 2005 13:57
Ważną wiadomością dla agentów i brokerów prowadzących działalność pośrednictwa ubezpieczeniowego w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych jest konieczność podniesienia wysokości kapitału zakładowego tych spółek. 

Add a comment
Więcej…
 
CU sponsorem koncertów Ery Jazzu
środa, 02 listopada 2005 13:55
Commercial Union wspiera dwa przedsięwzięcia artystyczne, organizowane w ramach cyklu Era Jazzu – występy Manhattan Transfer oraz New Orleans Joyful Gospel Singers.

Add a comment
Więcej…
 
10-LECIE Urzędu Rzecznika Ubezpieczonych
poniedziałek, 31 października 2005 11:09
Z okazji Jubileuszu 10-lecia Urzędu Rzecznika Ubezpieczonych w Warszawskim Domu Technika NOT przy ul. Czackiego 3/5 odbędzie międzynarodowa konferencja. W części pierwszej spotkania program przewiduje m.in. wręczenie dyplomów i wyróżnień Rzecznika Ubezpieczonych i Fundacji Edukacji Ubezpieczeniowej.

Add a comment
Więcej…
 
Amplico Life 15 lat na polskim rynku
poniedziałek, 31 października 2005 11:08
Mija właśnie 15 lat obecności Amplico Life na polskim rynku. To dobry moment na podsumowanie i przedstawienie planów na przyszłość. W związku z jubileuszem, w dniu 8 listopada 2005 r. o godzinie 11.00, w hotelu Intercontinental w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 3311 3312 3313 3314 3315 3316 3317 3318 3319 3320 następna > ostatnia >>

Strona 3317 z 3364

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

PWS Konstanta: Adam H. Pustelnik nowym wiceprezesem zarządu

26 września Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PWS Konstanta powołało Adama H. Pustelnika na stanowisko wiceprezesa zarządu. W ramach swoich...


czytaj dalej

S&P: Marsh udźwignie obciążenie po zakupie JLT

Po dokonaniu dogłębnej analizy biznesowo-finansowej S&P uważa, że Marsh&McLennan (MMC) poradzi sobie z utrzymaniem pozycji finansowej adekwatnej...
czytaj dalej

Hyperion: Awans w rankingu Top Track 250

Grupa Hyperion została sklasyfikowana przez „The Sunday Times” na 21. miejscu najnowszego, dorocznego zestawienia brytyjskich firm średniej...
czytaj dalej

Talanx: Zyski i dywidenda niezagrożone mimo obciążeń

Około 700 mln euro w obecnym roku i około 900 mln euro w przyszłym – osiągnięcie takiego zysku przewiduje Grupa Talanx. Firma przyznała również,...


czytaj dalej

MRiRW: Propozycje maksymalnych sum ubezpieczenia na przyszły rok

15 października Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi skierował do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie maksymalnych sum...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook