feed-image -

Reklama

Aktualności
W Europie o kredycie hipotecznym
poniedziałek, 07 listopada 2005 13:07
Zdaniem firm zrzeszonych w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (KPF), powinno się stosować możliwie niewielką ingerencją regulatorów europejskich w funkcjonowanie rynków finansowych, jednak bez rezygnacji z niezbędnej ochrony praw konsumentów.

Add a comment
Więcej…
 
Kary dla OFE
sobota, 05 listopada 2005 11:56
Od 300 do 400 tys. zł (razem 1,35 mln zł) kar mają zapłacić fundusze emerytalne z grup: Commercial Union (CU), PZU oraz AIG za łamanie ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych. Takie kary orzekła Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych.

Add a comment
Więcej…
 
Kontrowersje wokół lokat OFE
czwartek, 03 listopada 2005 16:20
Stowarzyszenie Rynku Kapitałowego UNFE zwróciło się 3 listopada 2005 r. do Komisji Krajowej NSZZ Solidarność z pismem omawiającym negatywne skutki ewentualnego wydania przez Radę Ministrów rozporządzeń:

Add a comment
Więcej…
 
Październik w aktywach Union Investment TFI SA
czwartek, 03 listopada 2005 16:17
Analizując aktywa poszczególnych funduszy, zarządzanych przez TFI, należy zwrócić uwagę na największe wzrosty w: UniGlobal FIO, UniStoProcent Plus FIO, UniKorona Pieniężny FIO oraz UniDolar Obligacje FIO.

Add a comment
Więcej…
 
II Kongres Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych
czwartek, 03 listopada 2005 14:46
W dniach 17 -18 listopada br. w Warszawie odbędzie się II Kongres Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych w Krajach Europy Środkowowschodniej. Organizatorem spotkania jest Komitet ds. Finansowania Nieruchomości Związku Banków Polskich.

Add a comment
Więcej…
 
Losy Dyrektywy o pośrednictwie ubezpieczeniowym
czwartek, 03 listopada 2005 13:52
BIPAR, europejska organizacja pośredników, wyraził zadowolenie w związku z decyzją Komisji Europejskiej w sprawie uruchomienia postępowania o uchybienie zobowiązaniom przeciwko tym państwom członkowskim, które nie przeniosły dyrektywy o pośrednictwie ubezpieczeniowym do przepisów krajowych. Wśród tych krajów nie ma Polski.

Add a comment
Więcej…
 
Urząd przyjazny konsumentom
czwartek, 03 listopada 2005 13:03
 {mosimage}
Ze Stanisławem Rogowskim, Rzecznikiem Ubezpieczonych, rozmawiają Anna Arvaniti i Bożena M. Dołęgowska-Wysocka

Anna Arvaniti: Panie profesorze, mija okrągłe 10 lat od powstania Urzędu Rzecznika Ubezpieczonych, na którego czele stanął Pan od samego początku. Co uważa Pan za swój największy sukces?
Stanisław Rogowski: – Za najważniejsze uważam to, że urząd, który był pomyślany jako swego rodzaju eksperyment i został wprowadzony do ustawy w ostatniej fazie prac nad nią w roku 1995, przyjął się na polskim rynku ubezpieczeniowym, a nawet więcej – jest jego stałym, istotnym elementem. Chciałbym zwrócić uwagę na jedną sprawę. Bardzo często utożsamia się Urząd Rzecznika Ubezpieczonych ze skargami.
Add a comment
Więcej…
 
Obowiązek podniesienia wysokości kapitałów zakładowych spółek
środa, 02 listopada 2005 13:57
Ważną wiadomością dla agentów i brokerów prowadzących działalność pośrednictwa ubezpieczeniowego w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych jest konieczność podniesienia wysokości kapitału zakładowego tych spółek. 

Add a comment
Więcej…
 
CU sponsorem koncertów Ery Jazzu
środa, 02 listopada 2005 13:55
Commercial Union wspiera dwa przedsięwzięcia artystyczne, organizowane w ramach cyklu Era Jazzu – występy Manhattan Transfer oraz New Orleans Joyful Gospel Singers.

Add a comment
Więcej…
 
10-LECIE Urzędu Rzecznika Ubezpieczonych
poniedziałek, 31 października 2005 11:09
Z okazji Jubileuszu 10-lecia Urzędu Rzecznika Ubezpieczonych w Warszawskim Domu Technika NOT przy ul. Czackiego 3/5 odbędzie międzynarodowa konferencja. W części pierwszej spotkania program przewiduje m.in. wręczenie dyplomów i wyróżnień Rzecznika Ubezpieczonych i Fundacji Edukacji Ubezpieczeniowej.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 3381 3382 3383 3384 3385 3386 3387 3388 3389 3390 następna > ostatnia >>

Strona 3382 z 3429

Prezes PIU członkiem Rady Konsultacyjnej ds. PPK

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) powołał Radę Konsultacyjną do spraw Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). W jej skład wszedł Jan Grzegorz...


czytaj dalej

VIG Polska: Przedłużenie mandatów członkom zarządów trzech spółek

18 i19 grudnia podczas posiedzeń rad nadzorczych trzech spółek Vienna Insurance Group w Polsce – majątkowej i życiowej Compensy oraz InterRisk –...


czytaj dalej

Insurance Europe: Wniosek KE może być wyrokiem na polisy telematyczne

Choć Insurance Europe (IE) deklaruje zadowolenie z wniosku Komisji Europejskiej (KE) dotyczącego rozporządzenia w sprawie e-prywatności, mającego...


czytaj dalej

Willis Re: Cena reasekuracji zależna od klienta

Plasowanie kontraktów reasekuracyjnych 1 stycznia 2019 r. uwidoczniło ogromną różnicę między cenami dla klientów z maksymalną ekspozycją i słabą...


czytaj dalej

UMK: Jubileusz prof. Eugeniusza Kowalewskiego

22 lutego w Collegium Iuridicum Novum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa zatytułowana „O...


czytaj dalej

MetLife: Polisy dla klientów T-Mobile

MetLife rozwija sprzedaż w kanale direct marketing. Najnowszą inicjatywą ubezpieczyciela w tym obszarze  jest nawiązanie współpracy z T-Mobile....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook