feed-image -

Reklama

Aktualności
Eureko nie dostało zgody KNUiFE na dokupienie akcji PZU S.A.
sobota, 08 kwietnia 2006 11:50
{mosimage}Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych sprzeciwiła się planom Eureko zwiększenia udziałów w PZU SA – donosi „Rzeczpospolita” (8.04.2006 r.). Według gazety, nadzór ubezpieczeniowy zakwestionował wczoraj  wniosek holenderskiego inwestora.
- „Jesteśmy zaskoczeni odmową, gdyż Eureko spełniło wszystkie wymagania stawiane przez polskie prawo” – powiedziała dziennikowi  Lorrie Morgan, rzeczniczka prasowa Eureko. Według Lorrie Morgan, firma nie została jeszcze oficjalnie poinformowana o sprzeciwie polskiego nadzoru.
Add a comment
Więcej…
 
Medal Europejski dla ubezpieczenia Locum Apartament
piątek, 07 kwietnia 2006 18:56
Commercial Union Polska – Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA otrzymało kolejny Medal Europejski – tym razem dla ubezpieczenia mieszkań i domów Locum Apartament.
Add a comment
Więcej…
 
Link4 zmniejsza straty
piątek, 07 kwietnia 2006 18:49
Link4 w 2005 r., a jest to trzeci rok działalności towarzystwa w Polsce,  znacznie poprawił swoje wyniki finansowe. Według prognoz zarządu, towarzystwo ma osiągnąć próg rentowności pod koniec 2006 roku.
Add a comment
Więcej…
 
Prywatne ubezpieczenia zdrowotne źródłem dodatkowych środków finansowych dla szpitali
piątek, 07 kwietnia 2006 14:36
{mosimage}
Alojzy Choda
prezes zarządu
TU SIGNAL IDUNA Polska SA
Towarzystwo Ubezpieczeń SIGNAL IDUNA Polska oferuje pierwsze w naszym kraju pełne prywatne ubezpieczenie zdrowotne, obejmujące organizację i finansowanie nie tylko świadczeń ambulatoryjnych, ale również leczenia szpitalnego.
Ubezpieczenie to ma charakter komplementarny i jest niezależne od obowiązkowego ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia. Natomiast dla publicznych placówek szpitalnych prywatne ubezpieczenia zdrowotne mogą być źródłem pozyskiwania dodatkowych środków finansowych.
Add a comment
Więcej…
 
Grupa KBC chce kupić markę i oddziały BPH
piątek, 07 kwietnia 2006 12:15
{mosimage}Belgijska grupa finansowa KBC, właściciel Kredyt Banku S.A. i TUiR Warta SA. jest poważnie zainteresowana zakupem od UniCredit Group marki BPH i 200 oddziałów banku.
Nie upłynęła jeszcze doba od podpisania przez rząd ugody z włoskim UniCredito, a już zgłosił się pierwszy chętny do zakupu tej części BPH, którą zgodnie z zawartym 5 kwietnia br. porozumieniem UniCredit Group ma sprzedać – pisze „Gazeta Wyborcza”(07.04.2006 r.).
Już następnego dnia, w czwartek rano wstępną chęć zakupu marki i oddziałów BPH zadeklarowała belgijska grupa finansowa KBC, właściciel Kredyt Banku i Warty. A taki ruch pozwoliłby wejść Belgom do pierwszej piątki największych banków w Polsce  - twierdzi dziennik.
Add a comment
Więcej…
 
Kiedy fuzja towarzystw emerytalnych PTE Dom i Winterthur PTE?
piątek, 07 kwietnia 2006 11:28
Wniosek towarzystwa emerytalnego Winterthur, dotyczący przejęcia zarządzania otwartym funduszem emerytalnym Dom może być odrzucony z powodów formalnych – twierdzi dzisiejsza „Rzeczpospolita”. Add a comment
Więcej…
 
Polisy komunikacyjne: zaostrzy się walka o klienta
piątek, 07 kwietnia 2006 10:49
Na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych toczy się zaciekła rywalizacja o klientów i ich składki. Przecież  przynoszą one towarzystwom ponad 63 proc. zebranego przypisu z polis. Add a comment
Więcej…
 
Cezary Mech został odwołany ze stanowiska wiceministra finansów
piątek, 07 kwietnia 2006 00:55
{mosimage}    Premier Kazimierz Marcinkiewicz odwołał w piątek po południu Cezarego Mecha z funkcji wiceministra finansów - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Premier zapewnił - pisze PAP - że ceni kwalifikacje Cezarego Mecha i na pewno jego kompetencje zostaną wykorzystane na innym stanowisku.
Wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska potwierdziła, iż wystąpiła o odwołanie wiceministra finansów Cezarego Mecha.
- "Powód dla którego to uczyniłam, zbiorczo pozwolę sobie nazwać w ten sposób: doszłam do wniosku, że nie damy rady dobrze współpracować" - powiedziała Gilowska,  zapewniając,  że "chodzi o to, żeby Ministerstwo Finansów dobrze pracowało".


Add a comment
Więcej…
 
emFinanse buduje sieć sprzedaży
czwartek, 06 kwietnia 2006 15:11
Należący do BRE Banku pośrednik finansowy emFinanse chce w 2006 roku sprzedać kredyty hipoteczne o wartości co najmniej 400 mln zł. Spółka planuje do końca półrocza br. stworzyć docelową strukturę placówek regionalnych, czyli w sumie 10 oddziałów własnych.
Add a comment
Więcej…
 
Jaka ochrona z polisy "bankowej" ?
czwartek, 06 kwietnia 2006 13:20
Ubezpieczenia dystrybuowane przez banki łącznie z innymi produktami finansowymi w wielu przypadkach oferują wręcz iluzoryczną ochronę.  Polisy obwarowane są ogromną ilością zastrzeżeń, wypłaty z nich - niskie. Ubezpieczenia te są albo darmowe, albo bardzo tanie, trudno więc oczekiwać spektakularnych odszkodowań – pisze dzisiejsza „Gazeta Prawna”.
Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 3401 3402 3403 3404 3405 3406 3407 3408 3409 3410 następna > ostatnia >>

Strona 3405 z 3525

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Allianz: Wzrost zysku w drodze do celu

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz SE uzyskał w I kw. 2019 r. niewielki wzrost zysku netto w stosunku do analogicznego okresu ub.r., nieco...


czytaj dalej

Generali rozmawia o przejęciu aktywów MetLife w Polsce

Assicurazioni Generali SpA prowadzi wstępne rozmowy na temat zakupu środkowoeuropejskich aktywów MetLife Inc. – twierdzą anonimowe źródła agencji...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Hokus po TUZ i walka o pół miliarda

W środę 22 maja 2019 roku zarząd TUZ Ubezpieczenia spotkał się z najlepszymi agentami w teatrze Capitol w Warszawie. Gala była okazją do...


czytaj dalej

Generali: Zmiany w ofercie turystycznej i dla MSP

Generali i Proama wprowadziły szereg zmian w ofercie turystycznej. Dodatkowo pierwsza z firm wzbogaciła propozycję dla małych i średnich...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook