feed-image -

Reklama

Aktualności
Towarzystwo Fair Play
wtorek, 28 czerwca 2005 14:18
Rozmowa z Katarzyną Wojciechowską, prezes Commercial Union Polska Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Spotykamy się ostatnio w bardzo miłych okolicznościach. Obie otrzymałyśmy w maju z rąk Jerzego Wysockiego, prezesa Polskiej Izby Ubezpieczeń medal Za Zasługi dla Ubezpieczeń, potem było spotkanie na VIII Kongresie Brokerów w Mikołajkach, gdzie Commercial Union Polska – Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA zostało laureatem nagrody Fair Play, przyznawanej corocznie przez brokerów ubezpieczeniowych towarzystwom, z którymi współpracę oceniają najwyżej.

Katarzyna Wojciechowska: Odznaka, o której pani wspomniała, będzie miłą pamiątką w roku, w którym osiągnęłam „ubezpieczeniową pełnoletność”.
Add a comment
Więcej…
 
40 lat dla ubezpieczeń
wtorek, 21 czerwca 2005 19:50
Rozmowa ze Stanisławem Godlewskim, prezesem zarządu HDI SAMOPOMOC TU SA i Tryg Polska TU SA.
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie prezesie, przygotowując się do rozmowy z Panem, miałam wątpliwości z j a k i m prezesem będę rozmawiać – Samopomocy, Trygu, HDI Asekuracji? Wasze przemiany wyglądają bardzo skomplikowanie, czy mógłby Pan przybliżyć je Czytelnikom „Gazety Ubezpieczeniowej?

Stanisław Godlewski: – To nie jest aż takie trudne. Podstawowa informacja: 1 kwietnia br. na Walnym Zgromadzeniu Tryg Polska TU SA została podjęta decyzja o zmianie nazwy spółki z Tryg Polska TU SA na HDI Asekuracja TU SA.
Add a comment
Więcej…
 
Nowy prezes Skarbiec Investment Management
wtorek, 21 czerwca 2005 19:31
Jakub Bentke został prezesem zarządu Skarbiec Investment Management SA. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz MBA – University of Minnesota, SGH.

Add a comment
Więcej…
 
Jacek Więcek prezesem Skarbiec Serwis Finansowy
wtorek, 21 czerwca 2005 19:29
Jacek Więcek został prezesem zarządu Skarbiec Serwis Finansowy sp. z o.o. Jest absolwentem Wydziału Ekonomiki i Organizacji Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Łódzkiego oraz University of North Wales. Ukończył także kursy z zakresu managementu i marketingu organizowane przez British Institute, University of Virginia oraz INSEAD.
Add a comment
Więcej…
 
PBUK gwarantuje wypłatę odszkodowań
wtorek, 07 czerwca 2005 13:17
Rozmowa z Mariuszem Wichtowskim, prezesem zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, minął rok od naszej rozmowy. Obiecaliśmy wrócić do tematu po zebraniu doświadczeń w integracji z Unią Europejską w interesującej nas dziedzinie.

Mariusz Wichtowski: – Przede wszystkim mogę śmiało powiedzieć, że dosyć gładko weszliśmy w ten nowy system. Ale nie dlatego, że tak się po prostu stało i mieliśmy szczęście, ale z tego powodu, że prace przygotowawcze – prowadzone w sposób przemyślany i bardzo konsekwentny – trwały przez kilka lat.

Add a comment
Więcej…
 
Nowy szef rady nadzorczej Banku Zachodniego WBK
wtorek, 31 maja 2005 21:37
Przewodniczącym rady nadzorczej Banku Zachodniego WBK został Aleksander Szwarc. Ma on 55 lat, jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz Podyplomowego Studium Zarządzania przy Szkole Głównej Planowania i Statystyki. A. Szwarc uczestniczył w szkoleniach organizowanych przez UNIDO oraz United Kingdom Telecommunication Academy.
Add a comment
Więcej…
 
Powrót do korzeni
wtorek, 24 maja 2005 17:41
Rozmowa z Witoldem Januszem, prezesem zarządu Gerling Polska SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, rozpocznę od gratulacji, gdyż mija obecnie 10 lat obecności Gerlinga Polska w naszym kraju. Dokładnie rok temu, także w maju 2004 r., cała firma Gerling obchodziła swoje 100-lecie. Wszyscy wiemy, że nie był to okres łatwy do świętowania, gdyż towarzystwo przeżywało poważne trudności, co odbiło się także na jego polskich strukturach. Chciałabym spojrzeć na obecną kondycję kierowanej przez Pana firmy właśnie w tym kontekście.

Witold Janusz: Kryzys Grupa Gerling ma w tej chwili za sobą, aczkolwiek ma Pani rację, że przeżyliśmy trudne chwile po atakach 11 września 2001 oraz nietrafionym zakupie firmy reasekuracyjnej w Stanach Zjednoczonych.
Add a comment
Więcej…
 
Dobre wyniki i nowe wyzwania
wtorek, 17 maja 2005 14:33
Rozmowa z Alojzym Chodą, prezesem zarządu SIGNAL IDUNA Polska

Bożena Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, rok 2004 to spory sukces polskich spółek SIGNAL IDUNA?

Alojzy Choda: Wprawdzie jesteśmy obecnie mocno zaawansowani w realizacji zadań przyjętych na rok 2005, to rzeczywiście dobre wyniki z działalności w roku poprzednim nastrajają pozytywnie w obliczu nowych wyzwań. Nasz cel biznesowy na 2004 r. wyznaczony na poziomie 15 milionów złotych przypisu składki przekroczony został o blisko 10 milionów zł. Po rozpoczęciu działalności operacyjnej na przełomie 2001 i 2002 roku polskie spółki SIGNAL IDUNA, zdobywają tym samym kolejne obszary rynku ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
Przecieranie ścieżek
wtorek, 17 maja 2005 14:16
Rozmowa z Ewą Beatą Basiak, wiceprezesem zarządu, Anetą Antkiewicz, dyrektorem Biura Ubezpieczeń Gospodarczych i Anną Sitek, dyrektorem Biura Negocjacji i Współpracy z Brokerami TUiR WARTA SA
Add a comment
Więcej…
 
Nowy prezes PZU Lietuva
wtorek, 17 maja 2005 13:36
Zenon Olbryś, dotychczasowy zastępca szefa projektu połączenia litewskich spółek ubezpieczeniowych należących do PZU objął funkcję prezesa PZU Lietuva. Decyzja akcjonariuszy o powołaniu nowego prezesa jest konsekwencją rezygnacji Edmontasa Volochovičiusa, dotychczasowego prezesa PZU Lietuva i jego przejścia do rady nadzorczej.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 3441 3442 3443 3444 3445 3446 3447 3448 3449 3450 następna > ostatnia >>

Strona 3448 z 3479

Aviva PTE: Maciej Karasiński nowym prezesem

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca)...


czytaj dalej

Gothaer TU: Marek Gołębiewski nowym członkiem zarządu

11 marca rada nadzorcza Gothaer TU zdecydowała o przedłużeniu kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego...


czytaj dalej

Luksemburg stanie się przystanią dla 50 firm po brexicie

Około 50 firm zarządzania aktywami, ubezpieczycieli i innych firm finansowych wybrało Wielkie Księstwo Luksemburg na swoją siedzibę w Unii...


czytaj dalej

Brexit: Ubezpieczyciele przygotowani na każdy scenariusz

Podczas gdy w parlamencie brytyjskim trwa spór o sposób wyjścia z sytuacji, agencja ratingowa AM Best uważa, że ubezpieczyciele z siedzibą w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: „Komunikacja” na bardzo dużym plusie

Mimo wyraźnej obniżki tempa wzrostu przypisu składki w OC posiadaczy pojazdów lądowych, rentowność techniczna w segmencie komunikacyjnym uległa...


czytaj dalej

Warta: Testy sztucznej inteligencji przy przyjmowaniu zgłoszeń szkód

Warta rozpoczęła testy z klientami dotyczące przyjęcia szkód przy pomocy sztucznej inteligencji. Celem wdrożenia nowego rozwiązania jest między...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook