feed-image -

Reklama

Aktualności
EUROSTAT: OFE sektorem prywatnym
poniedziałek, 16 stycznia 2006 16:33
Rząd nie spodziewa się, aby Eurostat zmienił zdanie w sprawie klasyfikacji OFE. Będzie jednak przekonywał Unię Europejską do swoich racji - zapowiedziała wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska.

Add a comment
Więcej…
 
Litwa obiecującym rynkiem dla PZU
poniedziałek, 16 stycznia 2006 15:17
PZU w 2005 r. odnotował 8,5 mln zł przychodów z bancassurance na Litwie. W tym 5,5 mln zł pochodzi z czterech produktów wprowadzonych we współpracy z Nord LB Lietuva. Pozostałe 3 mln zł to składka klientów korporacyjnych banku – podaje dzisiejszy „Puls Biznesu”(16.01.2006 r.) powołując się na Krzysztofa Rosińskiego, wiceprezesa PZU Życie. K. Rosiński jest przekonany, że na Litwie rynek bancassurance dopiero się rozwija. Według niego, można liczyć nawet na kilkunastoprocentowy wzrost.  

Add a comment
Więcej…
 
Bez Rzecznika Ubezpieczonych?
poniedziałek, 16 stycznia 2006 15:15
Rządowy projekt supernadzoru finansowego oprócz połączenia w jednym urzędzie nadzoru bankowego, giełdowego i ubezpieczeniowego zakłada także likwidację instytucji Rzecznika Ubezpieczonych. Tymczasem narastającym problemem społecznym jest ogromna ilość skarg konsumentów - pisze dzisiejsza „Rzeczpospolita”, powołując się na Małgorzatę Niepokulczycką, prezesa Federacji Konsumentów. 

Add a comment
Więcej…
 
Drogie polisy OC dla szpitali
poniedziałek, 16 stycznia 2006 12:39
Towarzystwa nie chcą ubezpieczać szpitali. A każdy szpital musi mieć wykupione polisę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jeśli tego nie zrobi, Narodowy Fundusz Zdrowia nie podpisze z nim kontraktu. Koszty ubezpieczenia są jednak coraz wyższe. Szpitale płacą coraz więcej za ubezpieczenie, bo pacjenci coraz częściej domagają się od nich odszkodowań. Stawki za ubezpieczenie są tym wyższe, im bardziej skomplikowane operacje robi szpital.

Add a comment
Więcej…
 
Konflikt o ubezpieczenie gazociągu jamalskiego w Polsce
poniedziałek, 16 stycznia 2006 11:50
Pierwszy przetarg na ubezpieczenie gazociągu jamalskiego w Polsce czeka na rozstrzygnięcie. EuRoPol Gaz, właściciel polskiej części gazociągu jamalskiego transportującej rosyjski gaz do Niemiec postanowił bowiem wybrać nowego ubezpieczyciela. Jesienią 2005 r. w Dzienniku Urzędowym UE opublikowano ogłoszenie o przetargu, który zamierzano rozstrzygnąć do końca 2005 r. (najważniejszym kryterium miała być najniższa cena polisy). Tymczasem termin przetargu minął, a jego wyniki nie zostały jeszcze ogłoszone.

Add a comment
Więcej…
 
Wektory i Super Wektory 2005 już rozdane
poniedziałek, 16 stycznia 2006 11:47
Ryszard Krauze oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz
z II Programem Telewizji Polskiej – to laureaci „Super Wektorów 2005” – prestiżowych nagród Konfederacji Pracodawców Polskich. „Wektorami 2005” KPP Już po raz czwarty nagrodziła przedsiębiorców oraz przedstawicieli świata polityki i mediów. Nagrody wręczył Andrzej Malinowski, prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich podczas uroczystego Dorocznego Balu Pracodawców, który odbył się wieczorem 14 stycznia br. w warszawskim hotelu Marriott.

Add a comment
Więcej…
 
Ostatnie spotkanie w KNUiFE?
piątek, 13 stycznia 2006 19:41
{mosimage} 
W piątek 13 stycznia (sic!) w urzędzie Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych odbyło się spotkanie kierownictwa Urzędu z prezesami zarządów towarzystw ubezpieczeniowych i powszechnych towarzystw emerytalnych. Spotkanie prowadził prof. Jan Monkiewicz, przewodniczący Komisji. Głównym gościem był dr Cezary Mech, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów odpowiedzialny za resort ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
Szczepan Strublewski został dyrektorem zarządzającym ABN AMRO Corporate Finance
piątek, 13 stycznia 2006 18:31
 {mosimage}
Szczepan Strublewski został dyrektorem zarządzającym ABN AMRO Corporate Finance, spółki zajmującej się doradztwem.Ma 39 lat. Absolwent SGPiS (obecnie SGH).

Add a comment
Więcej…
 
Monex liczy szkody taniej, niż Audatex czy Eurotax
piątek, 13 stycznia 2006 16:09
Niektóre firmy ubezpieczeniowe zaniżają wartość wypłacanych odszkodowań. A wszystko z powodu dwóch programów komputerowych, wyliczających wartość szkód i sumy odszkodowań. Jeden z nich zaniża odszkodowania. Chodzi o Eurotax, a właściwie nakładkę na ten program o nazwie Monex, która nie tyle zaniża, co raczej kalkuluje po swojemu — pisze „Puls Biznesu” (13.01.2006 r.), powołując się na Adriana Szklorza z Fundacji Upowszechniania Kultury Prawnej i Technicznej.  

Add a comment
Więcej…
 
Projekt urzędu nadzoru finansowego wzbudza kontrowersje
piątek, 13 stycznia 2006 15:21
Projekt ustawy o nadzorze nad instytucjami finansowymi, opracowany w Ministerstwie Finansów, a przesłany właśnie do konsultacji społecznych wywołał duże poruszenie. W opinii wielu przedstawicieli instytucji finansowych przygotowywane rozwiązanie jest niebezpieczne, daje bowiem ogromną władzę jednej osobie - ostrzega „Rzeczpospolita”(13.01.2006 r).

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 3511 3512 3513 3514 3515 3516 3517 3518 3519 3520 następna > ostatnia >>

Strona 3520 z 3583

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Swiss Re: Straty katastroficzne półrocza

Katastrofy naturalne i spowodowane przez człowieka w I poł. 2019 r. były odpowiedzialne za 44 mld dol. strat gospodarczych na świecie – wynika ze...


czytaj dalej

ECB: Zamknięcie zaatakowanej strony

Europejski Bank Centralny (ECB) zamknął 15 sierpnia jedną ze swoich stron internetowych po udanym ataku hakerskim i zainfekowaniu złośliwym...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Saltus TUW sfinalizował zakup Macif Życie TUW

Dwa tygodnie po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Saltus TUW sfinalizował umowę nabycia i stał się właścicielem 100% udziałów...


czytaj dalej

Compensa: Łupem włamywaczy pada średnio 11 tys. zł

Średnia wartość mienia przywłaszczonego wskutek kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań w pierwszej połowie obecnego roku przekracza 11 tys. zł...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook