feed-image -

Reklama

Aktualności
Andrzej Burża prezesem TFI
wtorek, 09 grudnia 2003 18:36
Dotychczasowy wiceprezes TU Allianz Polska SA i TU Allianz Życie Polska SA – Andrzej Burża 1 grudnia br. został powołany na stanowisko prezesa nowej spółki Allianz w Polsce – TFI Allianz Polska SA. Do zarządu TFI Allianz Polska SA weszli także Marek Mikuć i dr Jerzy Nowak.

Add a comment
Więcej…
 
Sławomir Waleryś prezesem
wtorek, 09 grudnia 2003 18:35
Nastąpiły zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej TU Samopomoc Życie SA. Są one podyktowane planowanym rozszerzeniem strategii towarzystwa, obejmującej wejście w segment ubezpieczeń na życie z funduszami inwestycyjnymi.

Add a comment
Więcej…
 
Nie bierzemy każdej składki...
wtorek, 02 grudnia 2003 17:28
Rozmowa z dr. Janem Bogutynem, prezesem Zarządu CIGNA STU SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, zacznijmy optymistycznie. Kierowane przez Pana Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji CIGNA STU SA po trzech kwartałach br. zebrało składkę przypisaną brutto w wysokości 159 mln zł. Oznacza to niemały wzrost – prawie o 44%, jeśli spojrzeć na rok ubiegły. Jednym słowem, ma Pan się czym pochwalić.

Dr Jan Bogutyn: – Wyniku nie da się ukryć. Dodam, że ten wzrost przypisu składki jest ściśle związany ze wzrostem liczby nowych polis z 326 000 do ponad 390 000 (ok. 20%), a to najlepiej świadczy o wzroście poziomu zaufania klientów do naszej firmy. 
Add a comment
Więcej…
 
Przyszłość w e-learningu
wtorek, 25 listopada 2003 15:05
Rozmowa z Jarosławem Łukasiewiczem, wiceprezesem ALATUS Sp. z o.o.
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Wasza firma zainteresowała się ostatnio rynkiem ubezpieczeniowym. Nawiązała współpracę z Izbą Gospodarczą Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka, o czym nasi Czytelnicy mogli się przekonać, czytając w numerze 46 z 11 listopada br. „gazetę w gazecie”, czyli dodatek pt. IZBA. Zamieściliśmy w nim wówczas artykuł pt. Szkolić nowocześnie i efektywnie. Skąd wzięło się to zainteresowanie?

Jarosław Łukasiewicz: – Tak, to prawda. Wspólnie z Izbą Gospodarczą Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka oferujemy cykl konferencji związanych z wejściem w życie nowych ustaw ubezpieczeniowych, uchwalonych 22 maja bieżącego roku. 
Add a comment
Więcej…
 
Marc van der Ploeg prezesem
wtorek, 25 listopada 2003 15:02
Marc van der Ploeg objął stanowisko prezesa zarządu ING Nationale-Nederlanden SA TUnŻ oraz zarządu spółki ING Nationale-Nederlanden Polska SA, zajmującej się dystrybucją produktów ubezpieczeniowych, emerytalnych, inwestycyjnych i bankowych oraz obsługą klientów ING Nationale-Nederlanden. Dotychczasowy prezes Cornelis den Boer zakończył swój trzyletni kontrakt w Polsce i objął stanowisko prezesa greckiego oddziału towarzystwa.

Add a comment
Więcej…
 
Ludzkie oblicze ubezpieczeń
wtorek, 25 listopada 2003 14:49
Rozmowa z Bogusławem Skuzą, prezesem Zarządu Skandii Życie SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, słyszałam, że jest Pan człowiekiem odważnym, ba – ryzykantem; przejechał Pan samochodem pół Ameryki Północnej, mając za pasażerów żonę z dwójką małych dzieci. Czy to prawda?

Bogusław Skuza: Prawda, ale nie sądzę, żeby to był dobry przykład na moją odwagę.
Add a comment
Więcej…
 
Trzecia kadencja Rzecznika Ubezpieczonych
wtorek, 18 listopada 2003 13:22
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie doktorze, pozwoli Pan, że w imieniu całej redakcji „Gazety Ubezpieczeniowej” oraz jej Czytelników pogratuluję Panu ponownego wyboru na Rzecznika Ubezpieczonych. Jakie najważniejsze sprawy do rozwiązania widzi Pan obecnie przed sobą?
 
Dr Stanisław Rogowski: – Pierwszym i zasadniczym celem kadencji Rzecznika Ubezpieczonych jest kontynuacja wszystkich tych kierunków i metod działania, które były dotąd realizowane i sprawdziły się.
Add a comment
Więcej…
 
Rezygnacja prezesa Ryszarda Z. Karpowicza
wtorek, 11 listopada 2003 14:17
Z przykrością informujemy, że 29 października 2003 r. wiceprezes Zarządu Gerling Polska Życie SA Ryszard Z. Karpowicz złożył rezygnację z pełnionej funkcji z powodów osobistych. Obecnie w skład Zarządu towarzystwa wchodzą: prezes Zarządu William B. Havaris oraz wiceprezes Zarządu Norbert Rawa. Ze swej strony chcemy podkreślić, iż współpraca „Gazety Ubezpieczeniowej” z prezesem Karpowiczem układała się bardzo dobrze. Zorganizowaliśmy wspólnie dwie edycje konkursu rysunkowego dla dzieci „Bezpieczne Wakacje” (podsumowanie w „Złotej Księdze Ubezpieczeń 2003”)  i „Bezpieczna Ziemia” (czytaj także na str. 21). Dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej drodze zawodowej. 

Redakcja

Add a comment
 
Wiedza podstawą ubezpieczeń
wtorek, 11 listopada 2003 13:09
Rozmowa z dr. Stanisławem Nowakiem, prezesem Zarządu Izby Gospodarczej Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Zarząd kierowanej przez Pana Izby Gospodarczej i Obsługi Ryzyka na posiedzeniu 19 września 2003 r. zajął się problemem edukacji ubezpieczeniowej. Czy mógłby Pan podać nieco szczegółów?

Stanisław Nowak: – Obecny stan polskiego rynku ubezpieczeń, wymagania związane z procesem akcesyjnym Polski do Unii Europejskiej, nowe prawodawstwo ubezpieczeniowe i zobowiązania wynikające ze statutu naszej Izby oraz wnioski ze zorganizowanej przez nas w kwietniu br. konferencji naukowej „Ubezpieczenia w polskim obszarze rynku europejskiego” (patrz zdjęcie u góry, red.) wskazują na trafność i nieodzowność podjęcia w ramach działalności Izby wysiłków dla zbudowania spójnego programu edukacji ubezpieczeniowej. 
Add a comment
Więcej…
 
Ambitne plany lwa
wtorek, 28 października 2003 19:25
Rozmowa z Erichem Fischerem, prezesem towarzystw ubezpieczeniowych Grupy Generali
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, niezmiernie miło mi spotkać się z Panem, tym bardziej że moja rodzina ma liczne i serdeczne związki z Austrią. Do rodzinnej legendy weszła historia o babce mego męża, „galileuszce”, która od 1914 r. otrzymywała pieniądze z Wiednia – w ramach jakiejś polisy, która zaginęła w zawierusze dziejowej – mimo że „w międzyczasie” upadło Cesarstwo, później Republika, a jeszcze później wybuchła II wojna światowa... Przejdźmy jednak do zasadniczego tematu naszej rozmowy i wyzwań stojących przed Pana firmą. Na jakim etapie znajduje się obecnie proces fuzji towarzystw Generali i Zurich?
 
Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 3561 3562 3563 3564 3565 3566 3567 3568 3569 3570 następna > ostatnia >>

Strona 3567 z 3583

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Swiss Re: Straty katastroficzne półrocza

Katastrofy naturalne i spowodowane przez człowieka w I poł. 2019 r. były odpowiedzialne za 44 mld dol. strat gospodarczych na świecie – wynika ze...


czytaj dalej

ECB: Zamknięcie zaatakowanej strony

Europejski Bank Centralny (ECB) zamknął 15 sierpnia jedną ze swoich stron internetowych po udanym ataku hakerskim i zainfekowaniu złośliwym...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Saltus TUW sfinalizował zakup Macif Życie TUW

Dwa tygodnie po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Saltus TUW sfinalizował umowę nabycia i stał się właścicielem 100% udziałów...


czytaj dalej

Compensa: Łupem włamywaczy pada średnio 11 tys. zł

Średnia wartość mienia przywłaszczonego wskutek kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań w pierwszej połowie obecnego roku przekracza 11 tys. zł...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook