feed-image -

Reklama

Aktualności
Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej FinLife
wtorek, 22 marca 2005 09:36
Michał Jakubowski, dotychczasowy członek zarządu został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu. Natomiast Piotr Tański został nowym członkiem zarządu.

Add a comment
Więcej…
 
Otwartość myślenia, kreatywność i determinacja
wtorek, 08 marca 2005 19:25
Rozmowa z dr Grażyną Brocką, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Pani prezes, mamy coraz lepszy obraz tego, z jakimi wynikami finansowymi sektor ubezpieczeń zakończył rok 2004. Jaki był to rok dla naszego sektora?

Grażyna Brocka:
– Nadal dominujący blisko 79-procentowy udział w polskim rynku ma sześć największych towarzystw: PZU, WARTA, ERGO HESTIA, ALLIANZ i SAMOPOMOC, działających w zakresie pozostałych ubezpieczeń osobowych i majątkowych. Jednak co roku te proporcje ulegają przesunięciu na rzecz mniejszych uczestników rynku, co w dużej mierze jest efektem obserwowanego już od końca 2003 roku wzrostu całego rynku ubezpieczeń.
Add a comment
Więcej…
 
Michał Szymański członkiem zarządu BPH CU WBK
wtorek, 08 marca 2005 18:24
Commercial Union Powszechne Towarzystwo Emerytalne BPH CU WBK SA powołało Michała Szymańskiego na stanowisko członka zarządu.

Add a comment
Więcej…
 
Jesteśmy bezkonkurencyjni
wtorek, 01 marca 2005 21:36
Rozmowa z Michałem Biedzkim, prezesem Nationwide Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie SA.
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, do „Gazety Ubezpieczeniowej” zaczynają nadchodzić pierwsze roczne wyniki towarzystw ubezpieczeniowych. Wiem, że są już także wyniki Nationwide. Z różnych względów zainteresowanie Pana firmą jest na rynku spore. Czy może Pan przedstawić aktualny stan finansów Nationwide?

Michał Biedzki: – Na pewno mamy się czym pochwalić. Ubiegły rok był dla nas ważn. Przede wszystkim był to rok rekordowej sprzedaży w wysokości 640 mln zł, która zagwarantowała nam piątą pozycję na rynku. Szybciej, niż pierwotnie zakładaliśmy, realizujemy nasz plan sprzedaży, co doprowadziło do tego, że planowane wcześniej wyjście na zysk w roku 2009 przypadnie zdecydowanie wcześniej. Według naszych prognoz wynik dodatni uzyskamy już w 2006 r. Jeśli zaś porównamy nasze wyniki z roku 2003 i 2004, to strata zmniejszyła się z blisko 26 mln do 14 mln zł, a zatem wynik poprawił się prawie o połowę.
Add a comment
Więcej…
 
Partner zarządzający Lovells
wtorek, 22 lutego 2005 13:32
Beata Balas-Noszczyk, specjalizująca się w prawie ubezpieczeń i funduszy emerytalnych, objęła funkcję partnera zarządzającego warszawskiego biura międzynarodowej kancelarii prawnej Lovells. Jest jedyną kobietą w Polsce zarządzającą międzynarodową kancelarią prawną, w której odpowiada za praktykę bankowości, instytucji finansowych i rynków kapitałowych.

Add a comment
Więcej…
 
Zachować zimną krew
wtorek, 15 lutego 2005 19:59
Rozmowa z Bogusławem Skuzą, prezesem Skandii Życie SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, nie możemy narzekać na nudę na rynku ubezpieczeniowym. Generalnie wyniki nasza branża ma niezłe, choć już widać wyraźnie prymusów i outsiderów. Niedawno obiegła media informacja o możliwości sprzedaży przez właścicieli ambitnego i prężnego towarzystwa życiowego – Nationwide. Rozkręca się z wolna komisja ds. prywatyzacji PZU, której ustalenia także mogą wstrząsnąć rynkiem. Ale naszą rozmowę zacznijmy od przyjemniejszych dla Pana kwestii. Skandia ma równe 150 lat!

Bogusław Skuza: Dziękuję za pamięć. Rzeczywiście, 12 stycznia świętowaliśmy 150-lecie założenia naszej firmy i u nas w biurze, i na całym świecie, gdzie Skandia dotarła. 150 lat to długi okres. Skandia trwała i rozwijała się mimo różnych zdarzeń, w tym dwu wojen światowych.
Add a comment
Więcej…
 
Znajdziemy najlepszego kontrahenta
wtorek, 15 lutego 2005 17:40
Rozmowa z Adamem Uszpolewiczem, wiceprezesem Nationwide Global Holdings
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Od chwili, gdy rozeszła się informacja o możliwości sprzedaży Nationwide Polska powstało sporo zamieszania na rynku ubezpieczeniowym. Jako redakcja otrzymujemy liczne telefony od osób zainteresowanych sprawą. Czy mógłby Pan skomentować zaistniałą sytuację?

Adam Uszpolewicz: Nasza firma, czyli firma matka w stosunku do Nationwide Polska, postanowiła rozważyć możliwość sprzedaży spółki w Polsce. Jest to głównie spowodowane odzewem na różnego rodzaju zapytania z rynku w sprawie możliwości sprzedaży firmy.
Add a comment
Więcej…
 
Nowa prezes i nowy wiceprezes PTE Allianz
wtorek, 01 lutego 2005 18:15
Agnieszka Nogajczyk-Simeonow, dotychczas dyrektor finansowy w spółkach ubezpieczeniowych Allianz, została powołana na stanowisko prezesa PTE Allianz Polska.

Add a comment
Więcej…
 
Zmiany w zarządach UNIQA
wtorek, 18 stycznia 2005 18:45
Od 1 stycznia 2005 roku ujednolicono skład zarządu UNIQA TU SA, KU FILAR SA i UNIQA TU na Życie SA w Polsce. Zarząd obu spółek majątkowych i spółki życiowej przedstawia się następująco:
  • Jarosław Parkot, prezes zarządu
  • Peter Lackner, wiceprezes zarządu
  • Janusz Ziejewski, wiceprezes zarządu
Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia to biznes masowy
wtorek, 11 stycznia 2005 12:35
Rozmowa z Ireneuszem Łuszczewskim, prezesem Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie prezesie, jest Pan na tym wysokim stanowisku od pół roku. Co skłoniło Pana do przyjęcia tego stanowiska? Ambicje osobiste? Chęć sprawdzenia się?

Ireneusz Łuszczewski: Przed przejściem do Warty kierowałem firmą średniej wielkości, która była w pierwszej dziesiątce ubezpieczycieli życiowych. Główną przesłanką mojej decyzji o objęciu stanowiska Prezesa TUiR Warta SA była chęć sprawdzenia się w kierowaniu firmą, która jest jednym z liderów polskiego rynku ubezpieczeń i ma pozycję dominującą w szeregu ubezpieczeń (morskie, lotnicze, korporacyjne). Jest to zatem olbrzymie wyzwanie zawodowe dla mnie.
Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 3611 3612 3613 3614 3615 3616 3617 3618 3619 3620 następna > ostatnia >>

Strona 3611 z 3639

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Katar: Bez Dubaju zyski spadły

Katarskie towarzystwo ubezpieczeń ogólnych i reasekuracji Qatar General Insurance and Reinsurance Company (QGIRC) odnotowało spadek o 88,5% zysków...


czytaj dalej

Grupa PZU: Blisko 2 mld zł z działalności w trudnym otoczeniu

17,5 miliarda złotych – takim wynikiem sprzedażowym za 3 kwartały obecnego roku legitymowała się Grupa PZU. To najwyższy taki rezultat w jej...


czytaj dalej

Prudential: Migracja do chmury

Prudential wdrożył chmurowy system ERP Oracle Financials Cloud. Projekt zrealizowano równocześnie w Polsce oraz w Irlandii w ciągu 10 miesięcy. To...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook