feed-image -

Aktualności
Balcia Insurance SE: Rekordowy rok w OC ppm.
poniedziałek, 27 marca 2017 08:52

Z opublikowanego przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny sprawozdania za IV kwartał 2016 roku wynika, że największą dynamikę sprzedaży na polskim rynku w segmencie ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC ppm.) zanotowała Balcia Insurance SE.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Trzej ubezpieczyciele wyróżnieni za podejście do mediacji
poniedziałek, 27 marca 2017 08:52

24 marca w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) po raz trzeci wręczono wyróżnienia instytucjom finansowym przyjaznym mediacji. Laury przyznawane są tym instytucjom finansowym, które ceniąc sobie utrzymanie dobrych relacji z klientem, starają się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom oraz podejmują realne działania związane z polubownym rozwiązywaniem sporów ze swoimi klientami.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Licealiści rozwiązują problemy społeczne
poniedziałek, 27 marca 2017 08:50

Ponad 60 pomysłów na innowacje społeczne zgłosili uczniowie w pierwszej polskiej edycji programu Social Innovation Relay, zorganizowanej przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Nationale-Nederlanden. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę w międzynarodowym finale konkursu. W konkursie wzięło udział 524 uczniów z całej Polski, którzy nadesłali ponad sześćdziesiąt pomysłów na innowacje społeczne.

Add a comment

Więcej…
 
Fitch: Przesunięcie odpowiedzialności w ubezpieczeniach komunikacyjnych
poniedziałek, 27 marca 2017 08:49

Upowszechnienie się pojazdów autonomicznych całkowicie odmieni sektor ubezpieczeń komunikacyjnych w długiej perspektywie czasowej. Odpowiedzialność zaczyna się przesuwać w stronę producentów, a tradycyjne pule ryzyk kurczą się.

Add a comment

Więcej…
 
AIG: Hancock odchodzi bez premii
poniedziałek, 27 marca 2017 08:48

Odchodzącemu prezesowi i dyrektorowi generalnemu AIG Peterowi Hancockowi odmówiono premii za 2016 r., po odnotowaniu przez firmę straty netto za IV kw. ub.r. wynoszącej 3,04 mld dol. W analogicznym okresie 2015 r. strata wyniosła 1,84 mld dol.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA jednak wyhamuje wzrost cen OC?
poniedziałek, 27 marca 2017 08:47

Nowy prezes PZU SA może podjąć działania, których skutkiem będzie wyhamowanie podwyżek cen OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC ppm.) – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: Zachęcić rolników do zakupu polisy
poniedziałek, 27 marca 2017 08:47

Przyjęta 23 marca przez nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarczych podwyższa progi stawek taryfowych, do których można liczyć na maksymalne dopłaty do składki. Ma to zachęcić producentów rolnych do zakupu polis – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
W nieruchomościach słono zapłacą za brak OC
poniedziałek, 27 marca 2017 08:40

Po konsultacjach publicznych projektu nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami w akcie znalazł przepis mówiący o wysokich karach finansowych dla pośredników, zarządców oraz rzeczoznawców majątkowych za brak ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: 10 tys. zł za nieudaną „trwałą”
poniedziałek, 27 marca 2017 08:40

Sąd Rejonowy (SR) Gdańsk-Północ orzekł, iż fryzjerka ma zapłacić klientce 10 tys. zł zadośćuczynienia za wadliwe przeprowadzenie zabiegu trwałej ondulacji – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC
piątek, 24 marca 2017 10:00

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone podsumowaniu prowadzonej od grudnia ubiegłego roku dyskusji na temat podwyżek kosztów ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC ppm.). Podczas spotkania przedstawiciele Warsaw Enterprise Institute (WEI) zaprezentowali propozycję założeń do projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK oraz niektórych innych ustaw, zawierającą postulaty wprowadzenia rozwiązań mających na celu ograniczenie wzrostu składek w OC ppm.

Projekt noweli stanowi efekt prac Okrągłego Stołu prowadzonych od stycznia tego roku. Zakładanym celem nowelizacji jest zahamowanie gwałtownego wzrostu składek w OC ppm. i zapewnienie ich stabilizacji w przyszłości, oraz eliminacja wątpliwości interpretacyjnych w związku ze stosowaniem przepisów obecnie obowiązujących. Inne cele to: ujednolicenie orzecznictwa sądowego, wskazanie ogólnych i minimalnych zasad obliczania wysokości zadośćuczynień z utrzymaniem indywidualnych cech dotyczących zdarzenia i osoby poszkodowanego, oraz utrzymanie bez ograniczeń prawa do skorzystania z drogi sądowej, z pełnym zabezpieczeniem interesów poszkodowanych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 2935

Votum: Bartłomiej Krupa zastąpi Dariusza Czyża na stanowisku prezesaDariusz Czyż
Bartłomiej Krupa

28 marca prezesa zarządu Votum Dariusz Czyż złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jego następca zostanie wiceprezes...


czytaj dalej

PZU: Maciej Rapkiewicz członkiem zarządu odpowiedzialnym za ryzyko

28 marca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Macieja Rapkiewicza na stanowisko członka zarządu PZU SA i PZU...


czytaj dalej

Lloyd’s otworzy firmę ubezpieczeniową w Brukseli

Lloyd’s – specjalistyczny rynek ubezpieczeniowo-reasekuracyjny zapowiedział utworzenie nowego towarzystwa ubezpieczeń z siedzibą w Brukseli. CEO...


czytaj dalej

S&P: Wiarygodność finansowa europejskich ubezpieczycieli

Dla europejskich ubezpieczycieli 2017 r. może być przełomowy. Sposób ich reagowania na ultra-niskie stopy procentowe, trudne warunki ekonomiczne w...


czytaj dalej

S&P: PZU nadal z oceną „A-”

Agencja Standard&Poor’s podtrzymała rating kredytowy PZU na poziomie „A-”, najwyższym możliwym do osiągnięcia dla polskiej spółki. Perspektywa...


czytaj dalej

PIU: Warsztaty poświęcone ubezpieczeniom ochrony prawnej

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) organizuje bezpłatne warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Toruniu i Gdańsku.

Warsztaty w Gdańsku odbędą się w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy