feed-image -

Aktualności
GDPM: Ofiary przestępstw mają prawo do odszkodowania i zadośćuczynienia
czwartek, 23 lutego 2017 09:46

W związku z obchodzonym 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw Grupa Doradcza Prawno-Medyczna z Gdańska przypomniała, które narzędzia prawne przysługują w walce o należne odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Add a comment

Więcej…
 
Reso: Finał rozgrywek piłkarskich
czwartek, 23 lutego 2017 09:26

Zakończyły się rozgrywki Reso Suwałki Football League 2016/2017 – amatorskiej ligi halowej piłki nożnej. 17 lutego podczas Gali Mistrzów nastąpiło uroczyste podsumowanie ligi oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Od dwóch sezonów sponsorem tytularnym ligi jest Reso Europa Service.

Add a comment

Więcej…
 
Aon Hewitt: Kadrowe trendy najbliższych lat
czwartek, 23 lutego 2017 09:26

W raporcie „People Trends 2017” Aon Hewitt  określił kluczowe trendy w zarządzaniu kapitałem ludzkim na najbliższe lata. Autorzy opracowania, koncentrując się na pięciu najważniejszych obszarach (kapitał ludzki i struktura organizacyjna, pozyskiwanie i rozwój talentów, wynagrodzenia, przywództwo, kultura organizacji), wskazali, jakie zmiany czekają organizacje w kwestiach kadrowych.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA zwycięzcą rankingu UFG
środa, 22 lutego 2017 09:51

Znane są już wyniki rankingu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, oceniającego ubezpieczycieli komunikacyjnych pod względem jakości danych oraz procesów związanych z zasilaniem ogólnopolskiej bazy polis Ośrodka Informacji UFG. Pierwsze miejsce w zestawieniu za rok 2016 przypadło PZU SA.

Zakłady ubezpieczeń są pozycjonowane w Rankingu UFG według wskaźnika końcowego, stanowiącego średnią arytmetyczną wartość ośmiu wskaźników składowych: identyfikowalności, jednoznaczności, kompletności, stabilności, terminowości, uzysku, wypełnialności oraz współpracy. Poziom akceptowalny można uzyskać, gdy wartość wskaźnika końcowego wynosi powyżej 80%. Na osiemnaście sklasyfikowanych zakładów połowa z nich uzyskała poziom akceptowalny.

Add a comment

Więcej…
 
PwC: RODO zwiększy popularność cyberpolis
środa, 22 lutego 2017 09:50

25 maja 2018 roku wejdą w życie przepisy rozporządzenia (UE) 2016/679 Parlamentu Europejskiego i Rady Unii z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych oraz uchylające dyrektywę 95/46/WE. (RODO) jest największą reformą systemu ochrony danych osobowych od 21 lat. Jednym z praktycznych skutków RODO może być upowszednienie w Polsce mało popularnych do tej pory cyberubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
GUS: Finanse i ubezpieczenia z najwyższym poziomem optymizmu
środa, 22 lutego 2017 09:41

W lutym dyrektorzy przedsiębiorstw w większości badanych sekcji zgłaszają korzystne oceny koniunktury, lepsze od formułowanych przed miesiącem. Najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia. Opinie te są korzystniejsze od sygnalizowanych w styczniu oraz w analogicznym okresie ostatnich czterech lat – podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Add a comment

Więcej…
 
mfind.pl: Ubezpieczyciele ustalą sprawcę wypadku premier?
środa, 22 lutego 2017 09:40

Niezależnie od prokuratury, która postawiła 21-letniemu Sebastianowi K. zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, ubezpieczyciele powinni w ciągu 30 dni przeprowadzić własne ustalenia dotyczące swojej odpowiedzialności odszkodowawczej w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. Eksperci porównywarki mfind.pl wyjaśniają, jak wygląda proces odszkodowawczy, kiedy trudno ustalić sprawcę wypadku.

Add a comment

Więcej…
 
TUW: „Bezpieczna Rodzina” w nowej odsłonie
środa, 22 lutego 2017 09:39

15 marca TUW wprowadzi do sprzedaży odświeżoną wersję ubezpieczenia „Bezpieczna Rodzina” – pakietu dedykowanego właścicielom oraz najemcom mieszkań i domów.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: EGF Council – ostrzeżenie konsumenckie
środa, 22 lutego 2017 09:38

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał ostrzeżenie konsumenckie, w którym ostrzega, że prowadząca pośrednictwo Europejska Grupa Finansowa Council proponuje konsumentom kredyty, których warunki nie odpowiadają potrzebom i możliwościom spłaty odbiorców, a skorzystanie z jej usług może się wiązać z obowiązkiem zapłaty wysokiego wynagrodzenia.

Add a comment

Więcej…
 
EuCO: Blisko ćwierć miliona złotych za śmierć syna i brata
środa, 22 lutego 2017 09:37

Prawnicy Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO) uzyskali 240 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziców 14-letniego Filipa, który w 2006 roku zginął śmiertelnie rażony prądem na szkolnym boisku. Pozwana w tej sprawie spółka Tauron Dystrybucja podpisała ugodę, w ramach której wypłaci rodzicom łącznie 240 tys. zł zadośćuczynienia za krzywdę, ból i cierpienie po śmierci syna.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 2908

Link4: Agnieszka Balcerska nową dyrektor HR

Od 20 lutego nową dyrektor Pionu HR w Link4 jest Agnieszka Balcerska. Przed dołączeniem do ubezpieczyciela pełniła funkcję szefa HR dla Europy...


czytaj dalej

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KPMG: Rozkwit inwestycji w insurtech

Należy się spodziewać, że zainteresowanie inwestorów branżą insurtech po mocnym wzroście w 2016 r. pozostanie silne we wszystkich regionach świata...


czytaj dalej

Adriatic Slovenica: Automatyzacja całego procesu sprzedaży polis

Adriatic Slovenica, drugi pod względem wielkości ubezpieczyciel życiowy w regionie Adriatyku z 15-proc. udziałem w rynku, ogłosił, że wkrótce...


czytaj dalej

Novis Poisťovňa stawia na innowacyjność

23 lutego na mocy prawa unijnego, rozpoczęło oficjalnie swoją działalność w Polsce Novis Poisťovňa a.s. – słowackie towarzystwo ubezpieczeń na...


czytaj dalej

Zbliża się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji

5 kwietnia w Warszawie odbędzie się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy