feed-image -

Aktualności
HCP: Polski system opieki zdrowotnej nadal „w ogonie” EHCI
wtorek, 18 lipca 2017 09:25

Na stronie internetowej Polskiej Izby Ubezpieczeń została opublikowana polska wersja Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia. W najnowszej edycji opracowania Polska została sklasyfikowana nieco wyżej niż w latach poprzednich, choć nadal plasuje się pod koniec stawki. Pierwsze miejsce ponownie przypadło Holandii.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: W tym roku upadnie mniej firm, niż prognozowano
wtorek, 18 lipca 2017 09:24

Obniżenie poziomu upadłości przedsiębiorstw w połączeniu z obniżaniem wzrostu poziomu rozpoczętych restrukturyzacji na tle poprawiających się wskaźników makroekonomicznych Polski skłoniło Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE do obniżenia prognozy tegorocznej liczby upadłości i rozpoczętych restrukturyzacji z 900-950 do 825–875 podmiotów.

Add a comment

Więcej…
 
Pomoc Poszkodowanym: Nieuczciwe praktyki to margines
wtorek, 18 lipca 2017 09:19

W tekście „Kancelaria nie wypłaciła pieniędzy”, który ukazał się 3.07. br. w „Gazecie Ubezpieczeniowej”* przedstawiono naganną sytuację. Z całą pewnością opisaną firmą powinna zająć się prokuratura i sąd. Wyraźnie trzeba jednak zaznaczyć, że tego typu zdarzenia to niewielki margines działania całej branży – pisze mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Dobre dane gospodarcze nie mogą przesłonić zagrożeń
wtorek, 18 lipca 2017 09:18

Pomimo nowego rekordu nadmiaru oszczędności w przedsiębiorstwach niefinansowych, utrzymujący się wysoki wskaźnik opóźnionych płatności oraz gwałtowny wzrost liczby niewypłacalności dużych firm (o obrotach powyżej 50 mln euro) wskazują na to, że globalne tempo rozwoju gospodarki wiąże się z pewnymi wyzwaniami – twierdzi Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
KNF ostrzega przed wzrostem obciążeń ubezpieczycieli
wtorek, 18 lipca 2017 09:17

Komisja Nadzoru Finansowego przyłączyła się do pytania prawnego Rzecznika Finansowego, prezentując szacunkowe skutki finansowe potencjalnego orzeczenia Sądu Najwyższego przyznającym prawo do zadośćuczynienia bliskim ofiar wypadków będących w stanie wegetatywnym – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Przedawniają się roszczenia klientów „uefek”
wtorek, 18 lipca 2017 08:27

Przedawniają się roszczenia klientów ubezpieczycieli, którzy posiadali polisy inwestycyjne i zerwali je w 2007 roku, płacąc wysokie opłaty likwidacyjne.

Add a comment

Więcej…
 
Ochrona z OC rolnika także poza gospodarstwem
wtorek, 18 lipca 2017 08:26

Sąd Najwyższy wskazał, że miejsce zdarzenia jest prawnie obojętne dla uznania go za wypadek, za który należy wypłacić świadczenie z tytułu OC rolnika – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF wzywa do zmian praktyk w szkolnych NNW
poniedziałek, 17 lipca 2017 09:05

13 lipca Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat w sprawie ubezpieczeń NNW dzieci i młodzieży szkolnej, w którym wskazała na niepożądane jej zdaniem zjawiska występujące przy zawieraniu tego typu umów ochronnych.

Do wydania komunikatu skłoniły KNF sygnały, jakie otrzymała w toku analizy praktyk zakładów związanych z oferowaniem szkolnych NNW. Komisja uznała, że wymagają one zainteresowania ze strony organu nadzoru. Owe sygnały dotyczą sposobu oferowania możliwości skorzystania z ochrony ubezpieczeniowej, w szczególności zapewniania przez towarzystwa odpowiednich informacji klientom celem dokonania przez nich optymalnego wyboru wariantu polisy oraz kwestii związanych z oferowaniem wynagrodzeń i gratyfikacji ubezpieczającemu lub podmiotom działającym na rzecz lub w jego imieniu. Ponadto Komisja zidentyfikowała wątpliwości prawne, wymagające wyjaśnienia celem zapewnienia zakładom odpowiedniego poziomu pewności uwarunkowań wykonywanej działalności ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
OFA: Systemy IT zakładów w oczach agentów
poniedziałek, 17 lipca 2017 09:04

14 lipca na facebookowym profilu Obiektywnego Forum Agentów (OFA) znalazła się ankieta, w której pośrednicy mieli wskazać, jakie systemy sprzedażowe są ich zdaniem najbardziej wadliwe, w jakich najczęściej pojawiają się błędy lub są niedostępne.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Powstaje zespół ds. digitalizacji
poniedziałek, 17 lipca 2017 08:58

Z inicjatywy zakładów ubezpieczeń dotychczas działająca Grupa Robocza ds. identyfikacji elektronicznej przemianowana została na Zespół ds. digitalizacji procesów w sektorze ubezpieczeń. Rozszerzony został również zakres kompetencyjny zespołu.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 3025

Ergo Hestia: Grzegorz Szatkowski członkiem zarządu ds. ryzyka

18 lipca Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Grzegorza Szatkowskiego na stanowisko członka zarządu STUnŻ Hestia i...


czytaj dalej

Piotr Antkiewicz nowym prezesem KUKE

17 lipca Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało Piotra Antkiewicza na stanowisko prezesa zarządu Korporacji Ubezpieczeń Kredytów...


czytaj dalej

Novis Poisťovňa: Akceptacja płatności walutą cyfrową

Payment21.com, procesor płatniczy walut cyfrowych zgodny ze standardem AML, ogłosił partnerstwo z Novis Poisťovňa, umożliwiające ubezpieczycielowi...


czytaj dalej

Francja: Telekomy wchodzą w bankowość online i ubezpieczenia

Francuski miliarder Patrick Drahi planuje uruchomienie wiosną 2019 r. banku online w krajach strefy euro, w których działa jego grupa...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Setny Punkt Standard. Będą kolejne

Ergo Hestia wspólnie z najlepszymi agentami ubezpieczeniowymi otworzyła już sto wystandaryzowanych punktów sprzedaży i obsługi klientów. Setny...


czytaj dalej

beinsured: „BACK TO THE FUTURE” II - Ubezpieczenia przyszłości

21 września w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbędzie się konferencja „BACK TO THE FUTURE” II – Ubezpieczenia przyszłości. Patronem medialnym...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy