feed-image -

Aktualności
Compensa: Dobry start wewnętrznego auto assistance
wtorek, 17 stycznia 2017 09:56

Compensa podsumowała dotychczasową działalność własnego auto assistance realizowanego przez VIG Assistance. W ciągu 5 miesięcy przeprowadzono ponad 7,8 tys. interwencji w odpowiedzi na zgłoszenia klientów towarzystwa.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: AXA Ubezpieczenia i Link4 dominują cenowo
wtorek, 17 stycznia 2017 09:54

W grudniu cenowymi liderami w ubezpieczeniach komunikacyjnych były Liberty Ubezpieczenia, AXA Ubezpieczenia i Link4. W ostatnim kwartale roku swoją dominację utrzymały dwa ostatnie towarzystwa – wynika z analizy Ubea.pl.

Add a comment

Więcej…
 
GrECo JLT Polska: Wyjazd na narty tylko z właściwym ubezpieczeniem
wtorek, 17 stycznia 2017 09:54

Rozpoczyna się pierwsza tura ferii zimowych w Polsce. Zimowa przerwa to wymarzony czas dla fanów nart, snowboardu i wycieczek górskich. Z drugiej strony jest to także okres wypadków, kontuzji i złamań. Dlatego GrECo JLT Polska radzi, aby pomyśleć o ubezpieczeniu od zdarzeń losowych.

Add a comment

Więcej…
 
EuCO: Kolejna Złota Karta i kolejne Złote Serduszko
wtorek, 17 stycznia 2017 09:52

Europejskie Centrum Odszkodowań (EuCO) poinformowało, że po raz dwunasty firma wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Add a comment

Więcej…
 
Wlk. Brytania: Wolniejszy wzrost cen ubezpieczeń komunikacyjnych
wtorek, 17 stycznia 2017 09:50

W IV kw. ub.r. składki za ubezpieczenie AC w Wlk. Brytanii nadal rosły. Obecnie kierowcy płacą o 14% więcej niż przed rokiem – wskazuje najnowszy Car Insurance Price Index.

Add a comment

Więcej…
 
Bancassurance: Przedsięwzięcie wymagające dokładnego przygotowania
wtorek, 17 stycznia 2017 09:49

Rosnąca liczba separacji biznesów bankowego i ubezpieczeniowego nie świadczy o tym, że obie branże nie mogą działać wspólnie, ale o konieczności niezwykle starannego przygotowania takich przedsięwzięć – zauważa Obserwator Finansowy.

Add a comment

Więcej…
 
Jawność prowizji niekorzystna i dla agentów, i dla klientów
wtorek, 17 stycznia 2017 09:16

Według pośredników, ujawnienie ich wynagrodzeń za sprzedaż ubezpieczeń może pogorszyć ofertę, na czym ucierpią także klienci – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: „Majątek” zagrożony utratą rentowności
wtorek, 17 stycznia 2017 09:16

Od dwóch lat kurczy się wartość rynku majątkowego pozakomunikacyjnego – zwłaszcza w segmencie korporacyjnym – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Sezon burzowy w branży
poniedziałek, 16 stycznia 2017 10:02

Jednym z najistotniejszych wydarzeń obecnego roku (jeśli nie najważniejszym) będzie implementacja dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń. Niestety, wiele wskazuje na to, że proces legislacyjny nowych regulacji prawnych będzie niezwykle burzliwy.

O to, by pracom nad ustawą dystrybucyjną towarzyszyło mnóstwo emocji, postarały się instytucje państwowe biorące udział w konsultacjach publicznych paktu. Komisja Nadzoru Finansowego w swojej opinii zaproponowała, aby nowe regulacje nakładały na pośredników obowiązek ujawniania wysokości prowizji otrzymywanej przez dystrybutorów. Ale to i tak „pikuś” przy tym, co zaproponował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Otóż UOKiK zgłosił postulat rozważenia wprowadzenia zakazu pobierania prowizji od ubezpieczycieli, na wzór regulacji zastosowanych w ustawie implementującej do polskiego porządku prawnego postanowienia dyrektywy hipotecznej.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Pracowity rok 2016
poniedziałek, 16 stycznia 2017 10:01

Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że w ubiegłym roku korzystanie z assistance medycznego na terenie Polski wzrosło o 33% r/r, a na terenie zagranicy – o 22% r/r. Do Centrum Operacyjnego z prośbą o pomoc zgłosiło się o 12% więcej kierowców z terenu Polski.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 2879

Personalia: Roman Pałac w Komisji Rewizyjnej PIU

17 stycznia, podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń, przeprowadzone zostały wybory uzupełniające do Komisji...


czytaj dalej

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

KUKE: Zabezpieczenie wykupu wierzytelności PMG

Polska spółka PMG dostarczy maszyny górnicze o wartości 20,76 mln euro do rosyjskiej spółki ZAO Shahtoupravlyene Taldinskoe-Kyrgajskoe....


czytaj dalej

PIU: Wręczono odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń"

17 stycznia 2017 r. podczas nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń wręczone zostały odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy