feed-image -

Aktualności
Opublikowano projekt regulacji rynku odszkodowawczego
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:52

Na stronie internetowej Senatu opublikowany został projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Rozstrzygnięcie w konkursie Papaya Young Directors
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:51

Zapadło rozstrzygnięcie w 5. edycji konkursu Papaya Young Directors. Grand Prix powędrowało w ręce Tomasza Chrapusty i Katarzyny Czeżyk za kampanię EB. Nagrodę specjalną ATM SYSTEM za najlepszą produkcję dla reżysera i producenta dostali Patrycja Polkowska, Agata Wiśniewska i Gabriela Piskor za film dla PZU „Sleepers” Patrycji Polkowskiej. Ubezpieczyciel jest jednym z głównych partnerów tegorocznej edycji konkursu.

Add a comment

Więcej…
 
BCC: Ubezpieczycieli należy zwolnić z podatku od aktywów w PPK
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:50

Business Centre Club (BCC) jest zadowolony, że w projekcie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) z 24 maja 2018 r. uwzględniono część zgłoszonych przez niego postulatów. Jednak zdaniem organizacji proponowane regulacje należy jeszcze skorygować – między innymi o zwolnienie ubezpieczycieli z podatku od aktywów gromadzonych w PPK.

Add a comment

Więcej…
 
Aon Inpoint: Kto płaci najwięcej składek
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:49

Z cyklu raportów o globalnym rynku komercyjnych ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych, opracowanych przez zespół analityczny Aon Inpoint, wynika, że do 2021 r. gwałtowny wzrost składek będzie następował przede wszystkim w ubezpieczeniach cyber.
Aon zanalizował zakupy ubezpieczeniowe dokonywane przez sektor korporacyjny, publiczny i organizacje non profit w latach 2013–2017 i prognozuje trendy do 2021 r. – informuje portal Intelligent Insurer.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Coraz bliżej fuzji Versicherung i Wiener Städtische
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:49

13 czerwca podpisano akt notarialny, będący ostatnim wewnętrznym krokiem prawnym na drodze do połączenia dwóch spółek Vienna Insurance Group (VIG): Sparkassen Versicherung (s Versicherung) a Wiener Städtische Versicherung (Wiener Städtische). Zamknięcie fuzji ma nastąpić na jesieni tego roku pod warunkiem wcześniejszego otrzymania zgody regulatora.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kilkumilionowe świadczenia za błąd medyczny
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:47

15 czerwca Sąd Najwyższy w składzie siedmioosobowym uznał 1,7 mln zł zadośćuczynienia za błąd medyczny za stosowną kwotę. Łącznie suma świadczeń dla dziecka poszkodowanego przy porodzie oraz dla jego rodziców przekroczy 3 mln zł z odsetkami – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Rodzice żądają 1 mln zł za powikłania po szczepieniu
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:45

Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pozew rodziców dziecka, u którego wystąpiła gruźlica poszczepienna. Domagają się oni od Skarbu Państwa 1 mln zł odszkodowania i dożywotniej renty dla dziecka w wysokości 2 tys. zł miesięcznie – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Grupa Europa zbliży się do brokerów
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:36

Grupa Europa chce zacieśnić współpracę z brokerami. Ubezpieczyciel uważa, że na bliższych relacjach skorzystają obie strony – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Kilka przyczyn spadku przypisu w polisach z UFK
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:36

Na odnotowany w I kwartale tego roku silny spadek w segmencie ubezpieczeń z UFK wpływ miało kilka czynników – wskazuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Hamowanie
piątek, 15 czerwca 2018 09:00

Odnotowany w pierwszym kwartale niewielki wzrost wartości polskiego rynku ubezpieczeń był w głównej mierze zasługą osiągnięć sektora majątkowego, uzyskanych mimo słabnącego tempa wzrostu składek w segmencie komunikacyjnym. Z kolei gwałtowny „zjazd” w polisach z UFK spowodował, że rynkowi życiowemu nie udało się utrzymać trendu wzrostu przypisu – wynika z podsumowania kwartalnych osiągnięć finansowych ubezpieczycieli autorstwa Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU).

W pierwszym kwartale obecnego roku ubezpieczyciele wypłacili (brutto) poszkodowanym i klientom 10,5 mld zł odszkodowań i świadczeń. Najwięcej odszkodowań oraz zlikwidowanych szkód dotyczyło tradycyjnie ubezpieczeń komunikacyjnych. Zakłady zebrały łącznie 16,3 mld zł składek, o 1,9% więcej niż rok wcześniej. Towarzystwa z obu działów zapłaciły również do budżetu państwa 312 mln zł podatku dochodowego i ok. 180 mln zł podatku od aktywów.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 3286

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

VIG: Milion euro na rozwój pięciu innowacji

Vienna Insurance Group (VIG) rozstrzygnęła wewnętrzny konkurs na innowacyjne rozwiązania cyfrowe. W ramach inicjatywy VIG Xelerate grupa wybrała...


czytaj dalej

Lemonade: Pozew w imię standardów etycznych

Funkcjonująca z wykorzystaniem sztucznej inteligencji firma z branży insurtech, Lemonade Insurance Company, wniosła pozew przeciwko ONE Insurance,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Koncentracja i stabilizacja w sektorze życiowym

W pierwszym kwartale tego roku rynek życiowy utrzymał, a nawet nieco zwiększył utrzymujący się od lat silny poziom koncentracji. Pięć największych...


czytaj dalej

Sotrender: Maj na ubezpieczeniowym Facebooku

Z najnowszej odsłony raportu „Facebook Trends” autorstwa firmy Sotrender wynika, że w maju największą liczbą fanów legitymowały się „Wrzucam na...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook