feed-image -

Aktualności
InsurTech Digital Congress coraz bliżej
poniedziałek, 18 września 2017 08:38

W dniach 23-24 listopada w warszawskim hotelu Westin odbędzie się InsurTech Digital Congress. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Prezes PIU na spotkaniu z prezydentem
poniedziałek, 18 września 2017 08:36

5 września podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy prezydent Andrzej Duda spotkał się z kilkunastoma przedstawicielami organizacji branżowych, m.in. Polskiej Izby Ubezpieczeń, oraz największych polskich firm. PIU reprezentował prezes zarządu Jan Grzegorz Prądzyński.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Wideoporadnik podróżniczy
poniedziałek, 18 września 2017 08:35

W ciągu dwóch dni 75 tysięcy internautów obejrzało na YouTube „Poradnik podróżniczy Krzysztofa Gonciarza”. Partnerem filmu jest PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Policja: Sosnowieccy wyłudzacze odszkodowań staną przed sądem
poniedziałek, 18 września 2017 08:35

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sosnowieckiej komendy zakończyli sprawę przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej. Członkowie szajki zajmowali się sfingowaniem kradzieży samochodów i wyłudzaniem odszkodowań z firm ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm przyjął nowelę przepisów dotyczących CEPiK 2.0
poniedziałek, 18 września 2017 08:32

15 września Sejm przyjął nowelizację Prawa o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, przyspieszającą wejście w życie przepisów dotyczących systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0), w zakresie odnoszącym się do Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: W 2019 r. globalna sprzedaż nowych aut sięgnie 100 mln sztuk
poniedziałek, 18 września 2017 08:29

Globalna sprzedaż samochodów osiągnie poziom 100 mln w 2019 r., ponieważ innowacje są głównym czynnikiem zmian. Chiny i Indie są na najlepszej pozycji w wyścigu w szybko zmieniającym się sektorze motoryzacyjnym – wynika z najnowszego raportu Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: 53 upadłości w sierpniu
poniedziałek, 18 września 2017 08:28

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w sierpniu ogłosiły upadłość 53 przedsiębiorstw, o 8,6% mniej niż przed miesiącem oraz o 35,9% więcej niż w sierpniu 2016 r.

Add a comment

Więcej…
 
Tokio Marine: Do Luksemburga przed Brexitem
poniedziałek, 18 września 2017 08:28

Grupa ubezpieczeniowa Tokio Marine ogłosiła, że stara się o zgodę na założenie firmy ubezpieczeniowej w Luksemburgu, w ramach przygotowań do Brexitu.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: PSD2 otwiera zakładom nowe możliwości
poniedziałek, 18 września 2017 08:20

W styczniu przyszłego roku w Polsce zaczną obowiązywać przepisy dyrektywy PSD2 Payment Services Directive 2 regulującej rynek płatności. Z nowych regulacji będą mogli korzystać także ubezpieczyciele – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Ruszyły konsultacje projektu ustawy o ochronie danych osobowych
piątek, 15 września 2017 08:50

Ministerstwo Cyfryzacji (MC) udostępniło na stronach Rządowego Centrum Legislacji projekt ustawy o ochronie danych osobowych implementujący postanowienia ogólnego rozporządzenia unijnego o ochronie danych osobowych*.

Proponowane przepisy mają na celu podwyższenie poziomu ochrony prywatności obywateli, w tym przyznanie im nowych, obecnie nieznanych i skutecznych mechanizmów ochrony przed naruszeniami, przy jednoczesnym poszanowaniu interesów przedsiębiorców. Resort cyfryzacji podkreślił, że pod względem ilości zmienianych aktów prawnych jest to jeden z największych projektów w ciągu ostatnich lat. Do najważniejszych zmian należy m.in. przyznanie obywatelom dodatkowego prawa dochodzenia roszczeń cywilnoprawnych z tytułu naruszenia zasad ich prywatności.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 3072

Aviva: Andrzej Oślizło odchodzi

Z dniem 13 października Andrzej Oślizło, od 2015 roku wiceprezes Avivy ds. rozwoju biznesu, opuści grupę. Jego obowiązki przejmą pozostali...


czytaj dalej

VIG Polska: Prof. Marek Belka w radach nadzorczych Compensy i InterRisk

5 września profesor Marek Belka, były prezes Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego, dołączył do rad nadzorczych spółek ubezpieczeniowych...


czytaj dalej

JLT Re: Insurtech a tradycyjni reasekuratorzy

Start-upy z sektora insurtech wchodzą na rynek ubezpieczeń i reasekuracji, ale niekoniecznie jest to zjawisko groźne – taki wniosek płynie z...


czytaj dalej

Euler Hermes i Allianz: Niemiecka gospodarka wrzuca wyższy bieg

W pierwszym półroczu tego roku niemiecka gospodarka zdecydowanie przyspieszyła. W ujęciu rocznym wzrost PKB Niemiec wyniósł 2,7%, co stanowi wynik...


czytaj dalej

UOKiK ostrzega konsumentów przed Goldberg & Sons

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostrzeżenie konsumenckie, w którym przestrzegł przed działalnością firmy pośrednictwa...


czytaj dalej

Nationale-Nederlanden: Nowa kampania „Oczami matki”

22 września startuje nowa kampania marketingowa Nationale-Nederlanden „Oczami matki”. W ramach akcji prezentowana będzie oferta dla rodziców...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy