feed-image -

Reklama

Aktualności
Rynek ubezpieczeń: PZU stawia na sztuczną inteligencję
środa, 17 lipca 2019 08:33

Zastosowanie sztucznej inteligencji pozwala skutecznie walczyć z wyłudzeniami w ubezpieczeniach – przekonuje prezes PZU Życie Roman Pałac.

Add a comment

Więcej…
 
UFG: Rok szybkiego wzrostu przychodów
wtorek, 16 lipca 2019 08:46

Coraz większe znaczenie ustaleń własnych w procesie identyfikacji niedopełnienia  obowiązku ubezpieczeniowego, dużo szybszy wzrost przychodów niż wzrost kosztów, blisko czterysta regresów przekraczających wartość 200 tys. zł każdy – to najbardziej charakterystyczne zjawiska wskazane w raporcie rocznym Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) za 2018 rok.

W ubiegłym roku do UFG w ramach działalności podstawowej zgłoszono ogółem 5994 szkód (6353 w 2017 r.). Jednocześnie Fundusz wypłacił odszkodowania i świadczenia w 5172 szkodach. Niezależnie od dokonywanych wypłat na koniec 2018 roku w obsłudze instytucji pozostawało 750 rent z działalności podstawowej. Całkowita kwota wypłaconych przez UFG odszkodowań, świadczeń oraz rent z działalności podstawowej w 2018 roku wyniosła 90,36 mln zł i była o 3,7% niższa niż w 2017 roku (93,7 mln zł).

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Eksperci o problemach Gefion
wtorek, 16 lipca 2019 08:43

Na blogu Polskiej Izby Ubezpieczeń ukazał się komentarz Pawła Sawickiego i Iwony Szczęsnej, ekspertów PIU, dotyczący problemów Gefion Insurance A/S.

Add a comment

Więcej…
 
Unum Życie: Cztery nowe biura
wtorek, 16 lipca 2019 08:42

Unum Życie TUiR wynajęło cztery nowe biura: dwa w Warszawie, jedno w Olsztynie i Poznaniu. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Akces do programu Karta Dużej Rodziny
wtorek, 16 lipca 2019 08:41

Od 15 lipca posiadacze Karty Dużej Rodziny będą mogli skorzystać z 20% zniżki przy zakupie polisy turystycznej Nationale-Nederlanden. Oferta została przygotowana z myślą o rodzinach wybierających się na zagraniczne wakacje. Oprócz tego ubezpieczyciel przewidział dla klientów dodatkowe rabaty.

Add a comment
Więcej…
 
Sotrender: Fanpage PZU najbardziej angażujący
wtorek, 16 lipca 2019 08:40

Według najnowszego raportu „Facebook Trends” autorstwa firmy Sotrender, w czerwcu największą liczbą fanów legitymowały się ubezpieczeniowy fanpage „Wrzucam na luz”, „Prudential – Czas na przyszłość” oraz „Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU”.

Add a comment

Więcej…
 
April Polska i Societe Generale Insurance oferują szerszy zakres ubezpieczeń podróży
wtorek, 16 lipca 2019 08:39

Z dniem 15 lipca April Polska i Societe Generale Insurance wprowadziły zmiany w ofercie ubezpieczeń podróży zagranicznych.

Add a comment

Więcej…
 
Saltus Ubezpieczenia: Pracownicy branży transportowej narażeni na utratę zdrowia
wtorek, 16 lipca 2019 08:39

Kierowcy zawodowi oraz pracownicy branży transportu i logistyki są nieustannie narażeni na czynniki negatywnie oddziałujące na ich zdrowie, które powodują długotrwałe i nieodwracalne skutki. Zdaniem Saltus Ubezpieczenia, ułatwiony dostęp do świadczeń medycznych może zmniejszyć zachorowalność wśród pracowników oraz ograniczyć ilość i długość zwolnień lekarskich.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Londyński debiut ReAssure odwołany
wtorek, 16 lipca 2019 08:37

Grupa Swiss Re zawiesiła planowany na 4,1 mld dol. debiut giełdowy należącego do niej brytyjskiego ubezpieczyciela na życie ReAssure w dniu, w którym w Londynie miał się rozpocząć handel, tłumacząc to słabym popytem ze strony inwestorów.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: PZU chce zmienić podejście klientów do życia i zdrowia
wtorek, 16 lipca 2019 08:37

W rozmowie na antenie Parkiet TV Tomasz Kulik, członek zarządu PZU SA, zapowiedział, że w ramach działań zaplanowanych w nowej strategii ubezpieczyciel będzie chciał wpływać na zachowania klientów w zakresie zdrowia, co w dłuższej perspektywie przyniesie korzyści obu stronom.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 3567

Unum Życie: Łukasz Świerczek w zarządzie

Rada Nadzorcza Unum Życie TUiR S.A. powołała w skład zarządu Łukasza Świerczka, który odpowiedzialny będzie za pion prawno-administracyjny spółki....


czytaj dalej

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa...


czytaj dalej

Francja: ataki z żądaniem okupu na duże firmy

Duże firmy we Francji są coraz częściej celem cyberataków polegających na zablokowaniu danych i żądaniu okupu, ale często nie zgłaszają napaści z...


czytaj dalej

Bezpieczeństwo cybernetyczne w rękach wojskowego eksperta

Ubezpieczyciel specjalistyczny Liberty Specialty Markets (LSM), wchodzący w skład Grupy Liberty Mutual Insurance, powołał Jona Rigby’ego na...


czytaj dalej

UFG: Młodzi mężczyźni unikają ubezpieczenia i powodują kolizje

Największe ryzyko kolizji z pojazdem bez polisy OC istnieje w zachodniej Polsce oraz na Mazurach. To tam kierowcy najczęściej decydują się...


czytaj dalej

UNIQA: Komunikacja w 12 ratach

UNIQA wprowadziła możliwość rozłożenia płatności za ubezpieczenia komunikacyjne na 12 rat. Dotychczas możliwa była płatność jednorazowa lub w 2 i...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook