feed-image -

Aktualności
Deloitte: Auta autonomiczne wymuszą zmiany w „komunikacji”
czwartek, 08 lutego 2018 09:47

Takie zjawiska, jak auta autonomiczne czy car-sharing będą mieć coraz większy wpływ na kształt rynku motoryzacyjnego, a w konsekwencji – na rynek ubezpieczeń komunikacyjnych. Dlatego zdaniem ekspertów firmy doradczej Deloitte, towarzystwa muszą przygotować się na wprowadzenie fundamentalnych zmian w ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych, obszarze oceny ryzyka, wyceny składki i modeli biznesowych.

Ubezpieczenia komunikacyjne mają najwyższy udział w ubezpieczeniach majątkowych. W 2015 roku w skali globalnej wygenerowały one około 200 mld USD, czyli jedną trzecią wszystkich składek w sektorze majątkowym. – Również w Polsce rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest jednym z wiodących. Jak wynika z raportu Deloitte dla Polskiej Izby Ubezpieczeń, po polskich drogach jeździ ponad 23 mln aut, a w 2016 r. wypłaty z tytułu OC i AC wyniosły 12 mld zł – mówi Krzysztof Stroiński, partner, lider Praktyki Ubezpieczeniowej w Europie Środkowej Deloitte.

Add a comment

Więcej…
 
TU Zdrowie: Udany rok
czwartek, 08 lutego 2018 09:46

2017 był udanym rokiem dla TU Zdrowie. Towarzystwo znacząco zwiększyło nową sprzedaż, co przełożyło się na wysoki wzrost przypisu składki. Z kolei zysk netto uplasował się na najwyższym poziomie w historii spółki.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Rzecznicy konsumentów pomagali klientom ubezpieczycieli
czwartek, 08 lutego 2018 09:45

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podsumował pracę miejskich i powiatowych rzeczników konsumentów w 2016 r. W ubiegłym roku udzielili oni 494 878 porad, 67 701 razy występowali w sprawach konsumentów do przedsiębiorców i mają na swoim koncie 4027 wytoczonych powództw lub przygotowanych pozwów. Niemała część wszystkich działań dotyczyła sektora ubezpieczeniowego.

Add a comment

Więcej…
 
Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka
czwartek, 08 lutego 2018 09:45

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Add a comment
Więcej…
 
Digital Economy Forum, czyli finanse w świecie cyfrowym
czwartek, 08 lutego 2018 09:44

5 kwietnia w Krakowie rozpocznie się pierwsza edycja dwudniowego Digital Economy Forum. Patronem medialnym wydarzenia organizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita” jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
Great Private Equity: Liczba spraw dotyczących „uefek” nie maleje
czwartek, 08 lutego 2018 09:43

Wyspecjalizowana w doradztwie finansowym kancelaria Great Private Equity prowadzi w tej chwili kilkaset postępowań sądowych, reprezentując posiadaczy polis z UFK. Liczba takich spraw utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa TU: OC nie pomoże nietrzeźwym kierowcom
czwartek, 08 lutego 2018 09:42

Każdego roku pijani kierowcy powodują kilka tysięcy wypadków, w których ginie kilkaset osób. Nietrzeźwych sprawców wypadków i kolizji drogowych nie chroni OC – za wyrządzone innym szkody płacą z własnej kieszeni.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia zdrowotne: Coraz więcej osób kupuje prywatne polisy
czwartek, 08 lutego 2018 09:40

Niedofinansowana służba zdrowia, nisko oceniania przez pacjentów jakość organizacji opieki i wielomiesięczne kolejki do specjalistów – to powody, dla których rośnie popularność prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

Add a comment

Więcej…
 
Pekao: Na razie brak decyzji ws. relacji z Alior Bankiem
czwartek, 08 lutego 2018 09:40

Bank Pekao koncentruje się na realizacji strategii stand alone, niezależnie od rozstrzygnięć w sprawie ewentualnej współpracy lub połączenia z Alior Bankiem – poinformował prezes Pekao Michał Krupiński.

Add a comment

Więcej…
 
S&P: Ceny reasekuracji w punkcie przegięcia
czwartek, 08 lutego 2018 09:39

Podczas styczniowych odnowień w reasekuracji poziom cen pozostał niezmienny lub odnotował wzrost maksymalnie o 5%. Większych zwyżek można się spodziewać na obszarach dotkniętych szkodami w późniejszym okresie roku – podaje agencja S&P Global Ratings.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 3188

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

Indonezja: Bank sprzedaje ubezpieczyciela

PT Bank Danamon, piąty największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy w Indonezji, rozważa sprzedaż udziałów w swojej ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

Zurich: Cięcie kosztów przynosi efekty

Grupa Zurich Insurance przeszła przez rok rekordowy dla branży pod względem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych, podnosząc dywidendę po raz...


czytaj dalej

KUKE: Rok rekordowej sprzedaży

2017 był rekordowym rokiem dla Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) pod względem przypisu składki. Spółka zebrała w sumie 192...


czytaj dalej

SBUiR: Spotkanie BIPAR w Madrycie

W dniach 1-2 lutego odbyło się okresowe spotkanie (midterm meeting) BIPAR w Madrycie. W obradach uczestniczyła radca prawny dr Katarzyna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy