feed-image -

Reklama

Aktualności
Rynek ubezpieczeń: „Nie” dla obowiązkowego OC dla rowerzystów
wtorek, 07 sierpnia 2018 08:39

34% uczestników badania SW Research dla „Rzeczpospolitej” jest przekonanych, że w Polsce należy wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenie OC dla rowerzystów. 42% ma odmienne zdanie, zaś 24% nie zajęło jednoznacznego stanowiska.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Munich Re też odchodzi od węgla
wtorek, 07 sierpnia 2018 08:39

Munich Re, największy reasekurator na świecie, zdecydował się na ograniczenie zaangażowania w sektorze węglowym. Decyzja firmy ma duże znaczenie dla polskiej energetyki – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Wydarzenia Miesiąca – Lipiec 2018
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:45

Prace nad nowymi regulacjami dla ubezpieczeń, rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego, odświeżona witryna internetowa PZU i Paweł Sawicki – tak przedstawia się lista wyróżnień w lipcowej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE i TEMAT MIESIĄCA
– prace nad nowymi przepisami dotyczącymi wielu obszarów branży ubezpieczeniowej – od ubezpieczeń obowiązkowych poczynając, przez odszkodowawców na ubezpieczeniach z UFK kończąc – za uwypuklenie i rozwiązanie kilku problemów związanych zarówno z merytoryczną zawartością projektów, jak i techniczną realizacją procesu legislacyjnego.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Trudne półrocze
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:43

Wzrost przypisu w biznesie życiowym, mniej wypłat odszkodowań i świadczeń, spadek wyniku technicznego i finansowego w obu sektora działalności – tak w skrócie przedstawiały się finansowe osiągnięcia Avivy w pierwszej połowie tego roku.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: EIOPA opublikowała narzędzie pomocnicze do IDD
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:39

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych (SPBUiR) przypomina, że w lipcu Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował pierwszy zestaw pytań i odpowiedzi dotyczących stosowania dyrektywy IDD, w szczególności rozporządzeń delegowanych dotyczących zarządzania i nadzoru nad produktem ubezpieczeniowym (Product Oversight and Governance, POG) oraz ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych (Insurance Based Investment Products, IBIP).

Add a comment

Więcej…
 
Open Life: Podejście Polaków do ryzyka
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:39

Z badania przeprowadzonego w maju tego roku na zlecenie Open Life przez firmę DANAE wynika, że 30% respondentów czyta dokładnie umowy przed ich podpisaniem, a co piąty nie sprawdza długości gwarancji, kupując wartościową rzecz. Badani są najostrożniejsi wtedy, gdy w grę wchodzi zabezpieczanie się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Aż 7 na 10 z nich zabiera ze sobą apteczkę w dalszą podróż, a 60% sprawdza prognozę pogody przed wyjściem z domu.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Kolejna odsłona kampanii edukacyjnej
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:36

Z początkiem sierpnia 2018 r. Concordia Ubezpieczenia rozpoczęła emisję kolejnych spotów w ramach zainaugurowanej pod koniec ub.r. kampanii „Są rzeczy cenne i bezcenne”. Twarzą akcji jest aktor Paweł Okoński, a jej kluczowym elementem seria krótkich filmów, które poprzez nieoczywiste sytuacje domowe pokazują, jak zadbać o posiadany majątek i życie.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Jakie ubezpieczenia na czas wakacji?
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:35

Katarzyna Ruman, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów UNIQA Polska, przypomina, o jakich ubezpieczeniach warto pamiętać, wyjeżdżając na wakacyjny odpoczynek.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Odszkodowanie za zderzenie ze zwierzęciem
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:34

Z danych policji wynika, że w 2017 roku zwierzęta przyczyniły się do 334 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 400 zostało rannych. Z punktu widzenia kierowców ważna jest świadomość, że nawet drobne zderzenie ze zwierzęciem może powodować duże straty.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Zabezpieczenie mieszkania przed urlopem
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:34

Szczyt sezonu urlopowego to wzmożona aktywność włamywaczy. Dlatego eksperci Concordii Ubezpieczenia podpowiadają, jak odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie, aby zminimalizować ryzyko włamania.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 3320

Allianz: Grzegorz Krawiec w zarządzie, Krzysztof Szypuła odchodzi

W dniu 31 sierpnia br. planowana jest zmiana w zarządzie spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska S.A.

Na członka...


czytaj dalej

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

Ubezpieczenia przemysłowe kłopotem Talanx

Grupa Talanx w I poł. 2018 r. kontynuowała dobrą passę rentowności, zarabiając w tym okresie już ponad połowę docelowego wyniku rocznego. Składka...


czytaj dalej

Marsh: Ceny ubezpieczeń dla firm rosną

Ceny ubezpieczeń dla podmiotów działalności gospodarczej wzrosły w II kw. 2018 r., który okazał się trzecim z rzędu kwartałem wzrostu cen tej...


czytaj dalej

Sztuczna inteligencja made in Poland

Krakowska spółka Inssue Technologies we współpracy z Fideltronik oraz Microsoft Polska realizuje pierwsze w Polsce rozwiązanie tworzące...


czytaj dalej

Podcast: Świat bez szkód

Gościem 28. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji” jest Radosław Bartosik z firmy Mentax, specjalizującej się likwidacji...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook