feed-image -

Aktualności
I Regaty o Puchar Prezesa STBU
wtorek, 23 maja 2017 08:52

W dniach 18-19 maja, na wodach Zatoki Gdańskiej w Sopocie odbyły się I Regaty o Puchar Prezesa STBU. W zawodach wzięło udział sześć mieszanych załóg, które ścigały się na jachtach w duchu sportowej rywalizacji.

Add a comment

Więcej…
 
OFA: Auto assistance godne polecenia
wtorek, 23 maja 2017 08:49

22 maja na facebookowym profilu Obiektywnego Forum Agentów (OFA) opublikowana została ankieta sondażowa, w której uczestnicy Forum mają wskazać (bazując na własnych doświadczeniach oraz doświadczeniach klientów), który ubezpieczyciel oferuje auto assistance godne polecenia.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Dom na działce i ogród pod ochroną
wtorek, 23 maja 2017 08:48

Huragan, przepięcia, zalanie, kradzież z włamaniem czy rozbój – to tylko niektóre zdarzenia losowe, od których powinien ubezpieczyć się każdy działkowiec. Jednym z największych niebezpieczeństw „sezonowych” może być jednak pożar, którego przyczyną jest nie tylko palenie traw i śmieci, ale również grillowanie. Na działce warto ubezpieczyć przede wszystkim altankę, mały domek letniskowy lub zwykły dom wykorzystywany tylko do celów rekreacyjnych. Ochroną można również objąć ogród.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia: Zabezpieczenie lokalu w sezonie na imprezy okolicznościowe
wtorek, 23 maja 2017 08:47

W związku z rozpoczęciem sezonu organizacji uroczystości rodzinnych (wesela, komunie, chrzciny) w restauracjach, salach bankietowych czy weselnych Concordia Ubezpieczenia przypomina, jak uchronić lokal i gości przed nieprzyjemnymi niespodziankami.

Add a comment

Więcej…
 
CUK Ubezpieczenia: Ubezpieczenie w pakiecie sposobem na tańsze OC
wtorek, 23 maja 2017 08:46

Z analizy przeprowadzonej przez CUK Ubezpieczenia wynika, że średnie ceny OC komunikacyjnego w kwietniu były o 0,8% wyższe niż miesiąc wcześniej1. Eksperci są zgodni co do tego, że obecnie trudno jest przewidzieć, jak długo potrwa tendencja wzrostowa na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, trwająca już od prawie dwóch lat2.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Trwale niska rentowność przyczyną kwietniowych upadłości
wtorek, 23 maja 2017 08:40

W kwietniu opublikowano informacje o niewypłacalności* 67 polskich przedsiębiorstw – niemal tyle samo co rok wcześniej (66, +2%r/r). Od początku roku opublikowano informacje o niewypłacalności 291 polskich przedsiębiorstw (239 takich przypadków w okresie I-IV ubiegłego roku, +22% r/r) – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: Zmiany w systemie są niezbędne
wtorek, 23 maja 2017 08:40

Podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się dyskusja na temat zmian w obecnym systemie ubezpieczeń rolnych – podał farmer.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Ponad milion klientów PKO Ubezpieczenia
poniedziałek, 22 maja 2017 09:03

Po trzech latach od startu ubezpieczeniowego projektu Grupy PKO BP z produktów oferowanych przez dwa towarzystwa PKO Ubezpieczenia korzysta już 1,1 miliona klientów.

Większość klientów (blisko 680 tys.) stanowią osoby korzystające z oferty PKO Życie TU, które powstało na fundamencie Nordea Życie, przejętej w kwietniu 2014 roku. Z kolei majątkowe PKO TU po niespełna półtora roku od operacyjnego uruchomienia swojej działalności w styczniu 2016 r. obsługuje już prawie 0,5 mln klientów.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Kolejna regulacja, kolejne koszty
poniedziałek, 22 maja 2017 09:01

Szereg badań przeprowadzonych w ostatnich latach wśród uczestników i analityków branży asekuracyjnej wskazywał, że dwa najistotniejsze ryzyka dla ubezpieczeń to utrzymujące się środowisko niskich stóp procentowych oraz presja otoczenia regulacyjnego. Od dłuższego czasu o pierwszym z zagrożeń wspomina się dość rzadko, w przeciwieństwie do drugiego. Trudno się jednak dziwić, skoro co chwila pojawiają się nowe regulacje, które choć dotyczą różnych obszarów, to mają jedną wspólną cechę: rodzą spore koszty po stronie firm ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
PZU nie planuje akwizycji w sektorze finansowym
poniedziałek, 22 maja 2017 08:59

Podczas odbywającego się 19 maja czatu inwestorskiego poświęconego omówieniu wyników Grupy PZU w I kwartale tego roku Tomasz Kulik, członek zarządu PZU SA, dyrektor finansowy w Grupie PZU, zadeklarował, że ubezpieczyciel będzie nadal inwestował w obszarze ochrony zdrowia i zarządzania aktywami, ale nie przewiduje przejęć w sektorze finansowym – tak w Polsce, jak i za granicą. Z kolei prezes PZU SA Paweł Surówka w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”* zadeklarował, że jego rolą będzie m.in. „uspokojenie” firmy, w której przez ostatni roku doszło do wielu zmian personalnych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 2983

PZU SA: Andrzej Jaworski zrezygnował z członkostwa w zarządzie

29 maja PZU SA poinformował, że członek jego zarządu Andrzej Jaworski złożył rezygnację z pełnionej funkcji i w tym samym dniu jego mandat wygasł.

...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

Bermudy: Sirius przejęła IMG

Firma Sirius International Insurance Group, globalna spółka reasekuracyjna specjalizująca się w ubezpieczeniach wypadkowych i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Lloyd’s: Konsorcjum dla ubezpieczeń ryzyka politycznego w Azji

Trzech czołowych ubezpieczycieli z rynku Lloyd’s połączyło siły, aby utworzyć konsorcjum do obsługi ryzyka politycznego w Azji, oferujące...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Polscy millenialsi są dość tradycyjni

Z majowego badania „Insurtech oczami millenialsów”, przeprowadzonego na zlecenie TU Europa przez IMAS International, wynika, że takie narzędzia,...


czytaj dalej

Atradius: Szósta edycja Customer Panelu

25 maja w Warszawie odbyła się szósta edycja Customer Panel – wydarzenia organizowanego przez Atradius dla polskich klientów. Podczas imprezy w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy