feed-image -

Reklama

Aktualności
Europ Assistance Polska : Letnie interwencje
środa, 11 września 2019 09:08

Europ Assistance Polska podsumowała strukturę spraw assistance zrealizowanych podczas tegorocznych wakacji. Najczęściej zgłoszenia dotyczyły assistance samochodowego.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Wakacyjny wzrost interwencji z assistance medycznego
środa, 11 września 2019 09:06

Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że podczas tegorocznych wakacji korzystanie z assistance medycznego za granicą wzrosło o 14% r/r, a w Polsce o 13% r/r.

Add a comment

Więcej…
 
Rankomat: Nowa kampania reklamowa promuje ideę smart choice
środa, 11 września 2019 09:05

W nowej kampanii Rankomat przekonuje, że warto jest sprawdzić wszystkie opcje przed podjęciem decyzji. Na przykładzie cen ubezpieczenia OC porównywarka pokazuje, że dzięki porównaniu cen kierowca za dokładnie takie samo ubezpieczenie samochodu może zapłacić mniej nawet o połowę.

Add a comment
Więcej…
 
Ubea.pl: Ubezpieczeniowa działalność legislacyjna Parlamentu VIII kadencji
środa, 11 września 2019 09:05

Ubea.pl podsumowała prace legislacyjne w trakcie VIII kadencji Parlamentu, które wpłynęły na rynek ubezpieczeniowy oraz jego uczestników.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Konferencja „Bezpieczeństwo finansowe kobiet”
środa, 11 września 2019 09:03

1 października w Warszawskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Białostockiej 22 odbędzie się skierowana do kobiet konferencja poświęcona metodom i technikom efektywniejszego planowania wydatków i oszczędzania dochodów.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pozytywne doświadczenie zachętą do udziału w PPK
środa, 11 września 2019 09:02

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mogą przekonać młodych ludzi do długoterminowego oszczędzania – uznali uczestnicy panelu zorganizowanego przez Polski Fundusz Rozwoju podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. W przyszłości PPK mogą też stanowić benefit, który pracodawca oferuje pracownikom.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: O ryzyku i ubezpieczeniach w ochronie środowiska na konferencji AIDA
środa, 11 września 2019 09:00

19 września w warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego odbędzie się międzynarodowa konferencja polskiego oddziału AIDA (Association Internationale de Droit des Assurances, Międzynarodowy Związek Prawa Ubezpieczeniowego). Tegoroczna edycja spotkania będzie przebiegać pod hasłem: „Ryzyko i ubezpieczenia w ochronie środowiska”. Obecność na konferencji będzie zaliczać obowiązek szkoleniowy potwierdzony certyfikatem zgodnym z wymogami ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
Superpolisa: EKUZ ponownie idzie po rekord
środa, 11 września 2019 09:00

Do końca sierpnia 2019 roku NFZ wydał rekordowe 3,1 mln kart EKUZ, niemal o 200 tys. więcej w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku. Liczba wydawanych rocznie kart rośnie nieprzerwanie od 9 lat i ten trend najprawdopodobniej utrzyma się w 2019 roku. Karta pokrywa jednak tylko niewielką część potencjalnych wydatków na leczenie za granicą.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Będzie zmiana przepisów dotyczących Funduszu Pomocowego UFG
wtorek, 10 września 2019 08:37

W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów znalazł się projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, którego celem jest wprowadzenie odrębnej, kompleksowej regulacji dotyczącej Funduszu Pomocowego (FP), obsługiwanego przez UFG.  Z FP będzie udzielana zwrotna pomoc finansowa zakładom ubezpieczeń (ZU) w szczegółowo określonych sytuacjach.

Według firmującego projekt Ministerstwa Finansów (MF), wprowadzenie wspomnianych na wstępie rozwiązań ma na celu umożliwienie przyznawania pomocy finansowej ZU w szerszej skali, niż miało to miejsce dotychczas. Według resortu finansów, taki mechanizm powinien pozytywnie oddziaływać na prawidłowość i stabilność funkcjonowania podmiotów rynku ubezpieczeniowego, a w efekcie całego sektora w Polsce. MF uważa ponadto, że potrzeba wprowadzenia proponowanych zmian wynika z faktu, iż określone w obowiązującym stanie prawnym zasady i warunki udzielania przez UFG zwrotnej pomocy finansowej czynią tę pomoc de facto nieefektywną, nieskuteczną i praktycznie trudną do zastosowania.

Add a comment

Więcej…
 
PUODO: Banki nie zawsze mogą kserować dowód osobisty
wtorek, 10 września 2019 08:36

Zdaniem Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO), art. 112b ustawy Prawo bankowe nie pozwala bankom wykonywać kserokopii i skanów dowodów osobistych klientów, żeby np. założyć konto bankowe czy zbadać zdolność kredytową klienta. Wystarczy wówczas spisanie danych z dokumentów tożsamości.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 3602

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook