feed-image -

Aktualności
Rynek ubezpieczeń: Rośnie lojalność klientów zakładów
wtorek, 21 lutego 2017 09:21

Według Kazimierza Stańczaka, partnera w Bain&Company, polscy klienci są bardzo lojalni wobec ubezpieczycieli. I choć w relacjach z zakładami coraz chętniej korzystają z cyfrowych kanałów kontaktu, to nie zamierzają rezygnować z tradycyjnych, takich jak np. bezpośrednie spotkanie z agentem.

Add a comment

Więcej…
 
Iran: Reklama z Trumpem ma wesprzeć sprzedaż polis
wtorek, 21 lutego 2017 09:21

Firma ubezpieczeniowa w Teheranie postanowiła sprzedawać polisy, posiłkując się wizerunkiem nowego prezydenta USA – podały irańskie media.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Nowi ludzie na nowe czasy
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:53

Miniony tydzień dopisał kolejne pozycje do i tak już długiej listy planowanych zmian w otoczeniu prawnym branży ubezpieczeniowej. A co ciekawe, z wyzwaniami stawianymi przez nowe regulacje będą radzić sobie nowe osoby, zaś ich działania będą odbywać się pod czujnym okiem nowych nadzorców.

W ubiegłym tygodniu dobiegła końca kolejna epoka w historii Komisji Nadzoru Finansowego. Swoje stanowiska stracili bowiem dwaj dotychczasowi wiceprzewodniczący – Wojciech Kwaśniak i prof. Lesław Gajek. Dla branży asekuracyjnej szczególne znaczenie miało odejście tego drugiego. Prof. Gajek odpowiadał bowiem za pion nadzoru ubezpieczeniowego i pion nadzoru emerytalnego przez ostatnich dziewięć lat – czyli niewiele mniej, niż liczy sama KNF. Nowymi wiceprzewodniczącymi Komisji zostali Filip Świtała i Marcin Pachucki. W obu przypadkach był to awans w ramach struktur wewnętrznych.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Darby zainwestowała w obligacje Unilink
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:50

Należąca do Franklin Templeton Investments grupa Darby Private Equity ogłosiła finalizację inwestycji funduszu Darby Converging Europe Fund III („DCEF III”) w obligacje Unilink. Operacja ta ma wzmocnić bilans multiagencji i zapewnić jej kapitał niezbędny do dalszego wzrostu poprzez przejęcia.

Add a comment

Więcej…
 
Superpolisa.pl: Ponad 400 zł różnicy w cenie ubezpieczeń mieszkań
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:50

Ceny porównywalnych ubezpieczeń mieszkania w Warszawie wahają się od 279 zł do 699 zł. Podobne rozpiętości cenowe występują również w innych miastach – wynika z analizy porównywarki ubezpieczeń Superpolisa.pl.

Add a comment

Więcej…
 
HanseMerkur: Ubezpieczenia dostępne w MerlinX
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:48

Oferta ubezpieczeń HanseMerkur została wprowadzona do systemu rezerwacyjnego dla biur podróży – MerlinX.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Skutki aktów wandalizmu pod ochroną
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:40

Z danych policji wynika, że w 2016 roku doszło do blisko 42,5 tys. aktów wandalizmu, czyli 116 tego typu przestępstw popełniano każdego dnia. Przed skutkami działania wandali można się chronić ubezpieczeniem – przypomina Compensa.

Add a comment

Więcej…
 
Donoria „Gazelą Biznesu”
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:39

Redakcja „Puls Biznesu” po raz kolejny wyróżniła Donorię w swoim rankingu najdynamiczniejszych polskich firm.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Powrót do zysku, ale sceptycyzm zalecany
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:39

Akcje Zurich Insurance Group AG spadły na giełdzie w Zurychu po ogłoszeniu kwartalnego zysku wspartego jednorazowym przychodem, gdy jednocześnie dyrektor generalny Mario Greco przeprowadza plan naprawy największego szwajcarskiego ubezpieczyciela.

Add a comment

Więcej…
 
Australia: Wzrost składek zdrowotnych
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:39

Rząd Australii zaakceptował 4,84% wzrost składek w prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych. Oznacza to, że gospodarstwa domowe będą płacić dodatkowo średnio 200 dol. austr. rocznie.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 2908

Link4: Agnieszka Balcerska nową dyrektor HR

Od 20 lutego nową dyrektor Pionu HR w Link4 jest Agnieszka Balcerska. Przed dołączeniem do ubezpieczyciela pełniła funkcję szefa HR dla Europy...


czytaj dalej

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KPMG: Rozkwit inwestycji w insurtech

Należy się spodziewać, że zainteresowanie inwestorów branżą insurtech po mocnym wzroście w 2016 r. pozostanie silne we wszystkich regionach świata...


czytaj dalej

Adriatic Slovenica: Automatyzacja całego procesu sprzedaży polis

Adriatic Slovenica, drugi pod względem wielkości ubezpieczyciel życiowy w regionie Adriatyku z 15-proc. udziałem w rynku, ogłosił, że wkrótce...


czytaj dalej

Novis Poisťovňa stawia na innowacyjność

23 lutego na mocy prawa unijnego, rozpoczęło oficjalnie swoją działalność w Polsce Novis Poisťovňa a.s. – słowackie towarzystwo ubezpieczeń na...


czytaj dalej

Zbliża się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji

5 kwietnia w Warszawie odbędzie się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy