feed-image -

Aktualności
Prawo: Ustawa dystrybucyjna skierowana do prac w komisji
piątek, 15 września 2017 08:48

14 września w Sejmie odbyły się pierwsze czytania rządowego projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, a także rządowego projektu nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Oba projekty zostały skierowane do prac w Komisji Finansów Publicznych.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Gwałtowny wzrost liczby szkód masowych w sierpniu
piątek, 15 września 2017 08:48

Tylko w sierpniu zgłoszono do Compensy o ponad 50% więcej szkód w porównaniu ze średnią miesięczną z przedziału styczeń-maj, tj. przed wystąpieniem szkód masowych. Prawie trzy czwarte szkód z umów masowych zlikwidowano w ramach trybu uproszczonego.

Add a comment

Więcej…
 
Prudential: Beztroskie podejście do finansowych skutków poważnych chorób
piątek, 15 września 2017 08:44

Z odpowiedzi uczestników badania Prudential Family Index wynika, że nasi rodacy kształtują swoje podejście do finansów w przypadku choroby zgodnie z zasadą „jakoś to będzie”.

Add a comment

Więcej…
 
X konferencja Polrisk: Specjalna oferta dla czytelników „GU”
piątek, 15 września 2017 08:43

24 października w Warszawie odbędzie się dziesiąta edycja międzynarodowej konferencji Polrisk. Patronem medialnym wydarzenia, które w tym roku odbywa się pod hasłem „Zarządzanie ryzykiem korporacyjnym źródłem budowania wartości biznesu”, jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”. Dla czytelników „GU” organizatorzy przygotowali specjalne warunki udziału w konferencji.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Podsumowanie programu letnich praktyk studenckich
piątek, 15 września 2017 08:41

Z końcem sierpnia zakończyła się I edycja programu letnich praktyk „Studiujesz – Praktykuj” zorganizowanego przez Concordię Ubezpieczenia przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

Add a comment

Więcej…
 
MIT Enterprise Forum Poland: Projekt Imageen w programie akceleracji
piątek, 15 września 2017 08:41

MIT Enterprise Forum Poland ogłosił listę 23 polskich start-upów, które 14 września rozpoczęły program akceleracji realizowany w oparciu o know-how Massachusetts Institute of Technology. Wśród tych podmiotów znalazł się jeden insurtech.

Add a comment
Więcej…
 
D.A.S.: Polisa OP przydatna w razie otrzymania mandatu
piątek, 15 września 2017 08:39

Osoba, która uważa, że została niesłusznie ukarana mandatem, może odmówić jego przyjęcia. Wtedy sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd. Jednak koszty postępowania (zwłaszcza w kilku instancjach) mogą dalece przekroczyć kwotę pierwotnie nałożonej kary. Dodatkowo, zawsze istnieje ryzyko przegranej i konieczności poniesienia kosztów rozprawy. W takiej sytuacji przyda się odpowiednie ubezpieczenie – przypomina D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej (D.A.S.).

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Huragan Harvey wyzwaniem dla branży energetycznej
piątek, 15 września 2017 08:39

Według Marsh ryzyko powodziowe powstałe w wyniku huraganu Harvey w USA stanowi ogromne wyzwanie dla firm z sektora energetycznego działających w rejonie Zatoki Perskiej.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Zainteresowanie zakupem w Emiratach
piątek, 15 września 2017 08:38

Państwowa Rada Inwestycyjna Abu Zabi rozważa sprzedaż niemal 24% udziału w Abu Dhabi National Insurance Co (ADNIC). Wśród grup, które wyraziły wstępne zainteresowanie zakupem znajduje się grupa Allianz.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Aegon ma swoje TFI
piątek, 15 września 2017 08:36

Aegon TFI jest już oficjalnie zarejestrowane. Teraz czas na wniosek licencyjny do Komisji Nadzoru Finansowego – informuje „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 3072

Aviva: Andrzej Oślizło odchodzi

Z dniem 13 października Andrzej Oślizło, od 2015 roku wiceprezes Avivy ds. rozwoju biznesu, opuści grupę. Jego obowiązki przejmą pozostali...


czytaj dalej

VIG Polska: Prof. Marek Belka w radach nadzorczych Compensy i InterRisk

5 września profesor Marek Belka, były prezes Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego, dołączył do rad nadzorczych spółek ubezpieczeniowych...


czytaj dalej

JLT Re: Insurtech a tradycyjni reasekuratorzy

Start-upy z sektora insurtech wchodzą na rynek ubezpieczeń i reasekuracji, ale niekoniecznie jest to zjawisko groźne – taki wniosek płynie z...


czytaj dalej

Euler Hermes i Allianz: Niemiecka gospodarka wrzuca wyższy bieg

W pierwszym półroczu tego roku niemiecka gospodarka zdecydowanie przyspieszyła. W ujęciu rocznym wzrost PKB Niemiec wyniósł 2,7%, co stanowi wynik...


czytaj dalej

UOKiK ostrzega konsumentów przed Goldberg & Sons

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostrzeżenie konsumenckie, w którym przestrzegł przed działalnością firmy pośrednictwa...


czytaj dalej

Nationale-Nederlanden: Nowa kampania „Oczami matki”

22 września startuje nowa kampania marketingowa Nationale-Nederlanden „Oczami matki”. W ramach akcji prezentowana będzie oferta dla rodziców...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy