feed-image -

Reklama

Aktualności
KNF: Nowa wersja metodyki BION dla ubezpieczycieli i reasekuratorów
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:52

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami* Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) opublikowała nową wersję metodyki Rocznego Badania i Oceny Nadzorczej (BION) zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji za 2018 r.

W najnowszej odsłonie metodyki BION wprowadzono wiele istotnych zmian odnoszących się zarówno do merytorycznych podstaw nadawania ocen, jak również do samego procesu przeprowadzania oceny. Dlatego też proces jej zmiany został rozłożony na 2 lata. Nowości wprowadzone do metodyki mają odzwierciedlać m.in. doświadczenia Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego z poprzednich procesów oceny, wytyczne i rekomendacje Europejskiego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA), uwagi zakładów, a także rekomendacje nakładane na Urząd przez Najwyższą Izbę Kontroli (NIK) oraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy (Financial Sector Assessment Program (FSAP).

Add a comment

Więcej…
 
CCN Recoveries: Nowa inicjatywa Grupy CCN oraz Openclaims
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:51

W kwietniu CCN Recoveries, część CCN Benelux, rozszerzyło współpracę z firmą Openclaims. Celem firmy jest wsparcie, doradztwo i pomoc klientom ubezpieczycieli, pośrednikom oraz brokerom w przypadku roszczeń z tytułu odpowiedzialności w kontekście szkód transgranicznych.

Add a comment

Więcej…
 
Poznań: Upadło biuro z gwarancją Signal Iduna
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:51

12 lipca do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wpłynęło oświadczenie biura podróży Mediterraneum o niemożności wywiązania się z umów o świadczenie usług turystycznych oraz zapewnienia pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju lub zapewnienia im zwrotu wpłat lub ich części wniesionych tytułem zapłaty za imprezy turystyczne, które nie zostały lub nie zostaną zrealizowane. Firma posiada gwarancję ubezpieczeniową wystawioną przez Signal Iduna.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Wdrożenie PPK w PKN Orlen
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:49

PKN Orlen zawarł z PZU umowę o zarządzanie Pracowniczym Planem Kapitałowym (PPK). Dzięki temu kilkanaście tysięcy pracowników największej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej będzie miało możliwość oszczędzania w PPK prowadzonym przez największą grupę finansową w tej części Europy.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Spotkanie z oferentami PPK
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:47

11 lipca w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego odbyło się spotkanie z przedstawicielami towarzystw funduszy inwestycyjnych, powszechnych towarzystw emerytalnych i zakładów ubezpieczeń oferujących Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Komisję Nadzoru Finansowego reprezentował Rafał Mikusiński, zastępca przewodniczącego KNF odpowiedzialny za nadzór nad rynkiem kapitałowym. W spotkaniu wziął udział także Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), z którym Komisja współpracuje przy bezpiecznym wdrożeniu programu.

Add a comment

Więcej…
 
PTE PZU: Marek Sakowski nowym prezesem
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:46

Marcin Żółtek zrezygnował z funkcji prezesa Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU. Zastąpi go Marek Sakowski.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Argumenty za pozostaniem w PPK
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:45

Nationale-Nederlanden przedstawiło kilka argumentów przemawiających za pozostaniem w systemie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

Add a comment

Więcej…
 
Profesjonalna rejestracja pojazdów wpłynie na regulacje dotyczące OC
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:40

Monika Chłopik, ekspertka Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU), zwraca uwagę, że wejście w życie przepisów nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, wprowadzających nową formę czasowej rejestracji pojazdów – profesjonalną rejestrację pojazdów* – skutkuje zmianami do ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
Rankomat: Młodzi i szkodowi kierowcy płacą dużo, mimo obniżek
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:40

Choć w I półroczu 2019 r. średnie stawki OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm) były niższe we wszystkich regionach Polski i dla wszystkich grup kierowców, to niektórzy z nich wciąż musieli liczyć się z wysokimi składkami. Średnia cena polisy dla młodych kierowców wyniosła 1575 zł – wynika z raportu „RanKING – rynek i ceny ubezpieczeń komunikacyjnych” opracowanego przez ekspertów rankomat.pl na podstawie kalkulacji sporządzonych w porównywarce.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Dotychczasowa lokalizacja siedziby w nowym stylu
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:39

AXA w Polsce przedłużyła do 2030 roku umowę najmu swojej siedziby w Warsaw Trade Tower. Ubezpieczyciel zamierza stworzyć tam przestrzeń biurową w idei Activity Based Workplace.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 3567

Unum Życie: Łukasz Świerczek w zarządzie

Rada Nadzorcza Unum Życie TUiR S.A. powołała w skład zarządu Łukasza Świerczka, który odpowiedzialny będzie za pion prawno-administracyjny spółki....


czytaj dalej

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa...


czytaj dalej

Francja: ataki z żądaniem okupu na duże firmy

Duże firmy we Francji są coraz częściej celem cyberataków polegających na zablokowaniu danych i żądaniu okupu, ale często nie zgłaszają napaści z...


czytaj dalej

Bezpieczeństwo cybernetyczne w rękach wojskowego eksperta

Ubezpieczyciel specjalistyczny Liberty Specialty Markets (LSM), wchodzący w skład Grupy Liberty Mutual Insurance, powołał Jona Rigby’ego na...


czytaj dalej

UFG: Młodzi mężczyźni unikają ubezpieczenia i powodują kolizje

Największe ryzyko kolizji z pojazdem bez polisy OC istnieje w zachodniej Polsce oraz na Mazurach. To tam kierowcy najczęściej decydują się...


czytaj dalej

UNIQA: Komunikacja w 12 ratach

UNIQA wprowadziła możliwość rozłożenia płatności za ubezpieczenia komunikacyjne na 12 rat. Dotychczas możliwa była płatność jednorazowa lub w 2 i...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook