feed-image -

Reklama

Aktualności
Forum Teleinformatyki: Podsumowanie ćwierćwiecza cyfrowej transformacji
poniedziałek, 09 września 2019 08:48

W dniach 26-27 września w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym BOSS Warszawa Miedzeszyn odbędzie się jubileuszowe XXV Forum Teleinformatyki. Patronem medialnym wydarzenia, które odbywać się będzie pod hasłem „Polska ’25 – strategie i praktyki cyfrowej transformacji”, jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Zarząd będzie mógł liczyć maksymalnie 8 osób
poniedziałek, 09 września 2019 08:48

Podczas odbywającego się 6 września Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia (NWZ) akcjonariusze PZU SA dokonali zmian w statucie spółki, dotyczących m.in. maksymalnej liczby członków zarządu.

Add a comment

Więcej…
 
Akademia Ubezpieczeń: XI edycja „Ubezpieczeń gospodarczych dla przedsiębiorstw”
poniedziałek, 09 września 2019 08:48

Ruszyły zapisy w ramach jedenastej edycji studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej (SGH) „Akademia Ubezpieczeń – Ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw”. W ich toku realizowany jest jedyny w Polsce oryginalny program dotyczący ryzyka przedsiębiorstwa i ubezpieczeń dla przedsiębiorstw. Celem studiów prowadzonych przez praktyków ubezpieczeniowych oraz ekspertów akademickich jest wzbogacenie wiedzy w zakresie identyfikacji i oceny ryzyka oraz sposobów zarządzania ryzykiem.

Add a comment

Więcej…
 
Grecos: Nowa gwarancja od TU Europa
poniedziałek, 09 września 2019 08:45

Na 70 mln zł opiewa gwarancja ubezpieczeniowa biura podróży Grecos na nadchodzący sezon, zawarta z TU Europa. Obie firmy współpracują ze sobą już od dłuższego czasu.

Add a comment

Więcej…
 
EuCO: Dynamiczny rozwój w Rumunii
poniedziałek, 09 września 2019 08:45

Grupa Kapitałowa Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO) opublikowała sprawozdanie finansowe za pierwsze półrocze 2019 roku. Spółka EuCO po II kwartałach osiągnęła przychody na poziomie 37,4 mln zł. Zysk netto wyniósł blisko 3,3 mln zł. W drugim kwartale przychody przekroczyły 18,8 mln zł, a zysk netto 1,75 mln zł.

Add a comment

Więcej…
 
Prudential: Podział firmy zakończy się w tym roku
poniedziałek, 09 września 2019 08:43

Największy ubezpieczyciel brytyjski Prudential zakończy planowany podział do końca br. Działalność w Wielkiej Brytanii będzie kontynuowana pod nazwą M&G Plc. W Azji i USA firma będzie nadal funkcjonować jako Prudential i będzie notowana w Wielkiej Brytanii, ale będzie podlegać nadzorowi w Hongkongu. Jak oświadczył dyrektor generalny Mike Wells, podział ma służyć maksymalizacji potencjału obu podmiotów.

Add a comment

Więcej…
 
Chartis: FIS liderem technologii zarządzania ryzykiem sprzedażowym
poniedziałek, 09 września 2019 08:43

FIS, globalny lider technologii usług finansowych, ogłosił, że został uznany przez wiodącą branżową firmę badawczą Chartis Research za czołową firmę w kategorii technologii zarządzania ryzykiem po stronie sprzedażowej.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Omnikanałowość, nie tylko multikanałowość
piątek, 06 września 2019 08:47

W czwartek 5 września 2019 roku w hotelu Jachrance odbył się trzeci w historii kongres sprzedaży AXA dla multiagentów. W tym roku wzięło w nim udział ponad 150 agencji majątkowych z całego kraju, na czele z największymi, takimi jak Unilink, Asist, Arrant czy CUK.

Spotkanie było okazją do podsumowań i zakomunikowania istotnej zmiany. Projekt omnikanałowości pozwala teraz klientowi płynnie przechodzić między kanałami i kończyć u agenta proces sprzedaży rozpoczęty w internecie. – Do tej pory agent nie miał dostępu do kalkulacji, którą klient wykonał na stronie WWW lub w innym kanale – wyjaśnia Adam Moczydłowski, dyrektor zarządzający odpowiadający w AXA za kanały tradycyjne. – Różnice w cenie wynikały z nieujednoliconych taryfikacji, albo nieścisłych informacji podawanych przez klienta w formularzach internetowych. Teraz agent widzi dokładnie, co klient wpisał i jaką cenę system mu zaproponował. Ta sama cena będzie obowiązywać niezależnie od kanału, który klient wybierze, żeby się ubezpieczyć – podsumowuje Adam Moczydłowski.

Add a comment

Więcej…
 
PBUK: Prawo funduszu gwarancyjnego do regresu w orzeczeniu TSUE
piątek, 06 września 2019 08:47

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w 2018 roku rozstrzygnął już o istnieniu obowiązku ubezpieczenia pojazdu niezależnie od faktu, czy jest on używany. Wkrótce ma wypowiedzieć się, czy obowiązek taki istnieje również w przypadku pojazdu niezdolnego do jazdy, a przejętego do kasacji przez powiat w wyniku orzeczenia sądu. Odrębną kwestią jest odpowiedzialność funduszy gwarancyjnych za skutki wypadków spowodowanych ruchem takich nieubezpieczonych pojazdów. W konsekwencji powstaje wątpliwość, czy taka instytucja ma prawo dochodzenia zwrotu wypłaconych świadczeń i poniesionych w związku z tym kosztów nie tylko od bezpośredniego sprawcy zdarzenia, ale także od posiadacza pojazdu.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Polska TUW: Rajmund Rusiecki nowym członkiem zarządu
piątek, 06 września 2019 08:42

Nowym członkiem zarządu Concordia Polska TUW został Rajmund Rusiecki. Po tej nominacji menadżer zasiada w zarządach obu towarzystw Concordii Ubezpieczenia, gdzie odpowiada za sprzedaż.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 3602

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook