feed-image -

Aktualności
mfind.pl: Ceny OC będą nadal rosnąć
środa, 22 marca 2017 09:52

Chociaż w 2016 r. ubezpieczyciele zebrali o 39% składki OC więcej niż rok wcześniej, to ich straty w tym segmencie wyniosły 1 mld zł. Dalsze podwyżki cen polis są więc nieuniknione – uważają eksperci porównywarki OC/AC mfind.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa TU: Odszkodowanie za dziurę w jezdni
środa, 22 marca 2017 09:51

Wraz z nadejściem wiosny każdego roku pogarsza się stan dróg – po zimie pojawiają się dziury i pęknięcia, które mogą być powodem uszkodzenia samochodu. Za szkody spowodowane złym stanem nawierzchni można ubiegać się o odszkodowanie od zarządcy drogi – przypomina Compensa TU.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Jak ubezpieczyć hotel
środa, 22 marca 2017 09:50

Chcąc ubezpieczyć hotel lub pensjonat, trzeba zadbać o zabezpieczenie wielu aspektów tego rodzaju biznesu – wskazuje Concordia Ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
RSA: Gearey dyrektorem ds. rozwiązań dla przedsiębiorstw
środa, 22 marca 2017 09:48

Brytyjski ubezpieczyciel RSA (były właściciel Link4) powołał Jamesa Gearey’a na stanowisko dyrektora zarządzającego ds. ryzyk i rozwiązań dla przedsiębiorstw (CRS), które obejmie 5 czerwca br.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Pionierskie narzędzie Allianz
środa, 22 marca 2017 09:46

Wdrożony przez Allianz chat-bot do sprzedaży ubezpieczeń na Facebooku* jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku ubezpieczeń. Jest to również pionierskie rozwiązanie w skali całej grupy oraz jedno z pierwszych w globalnej branży asekuracyjnej – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Prezes PZU chce wzrostu zysków z biznesu zagranicznego
środa, 22 marca 2017 09:46

Prezes PZU SA Michał Krupiński w rozmowie z PAP stwierdził, że do 20-25% zysków koncernu w perspektywie najbliższych lat będzie pochodzić z zagranicy. Dodał też, że nie ma planów połączenia Alior Banku oraz Pekao.

Add a comment

Więcej…
 
Reklama: PZU i Link4 z nowym domem mediowym
środa, 22 marca 2017 09:27

Należący do IPG Mediabrands Polska dom mediowy UM wygrał przetarg na obsługę PZU i Link4 – podały Wirtualnemedia.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek odszkodowań: Kancelarie nie poczuwają się do odpowiedzialności
środa, 22 marca 2017 09:27

Prezes stowarzyszenia Pomoc Poszkodowanym – Ogólnopolska Izba Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych (OIPiPFO) mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk oceniła, że działalność firm odszkodowawczych nie jest przyczyną drastycznych podwyżek OC. Jej zdaniem jedyną racjonalną przesłanką jest „chęć pokrycia strat odnotowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe”.

Add a comment

Więcej…
 
UFG podsumował ubiegły rok
wtorek, 21 marca 2017 10:02

Mocny wzrost wpływów ze składek krajowych ubezpieczycieli i niewielki z kar za brak obowiązkowego ubezpieczenia, wyższe koszty rent oraz sprawozdawczy debiut Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego – to najbardziej charakterystyczne elementy raportu z działalności Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) za cztery kwartały 2016 roku.

Ze sprawozdania UFG za ubiegły rok wynika, że przychody Funduszu ze składek ubezpieczycieli z tytułu obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych oraz rolnych wyniosły 161,99 mln zł. Był to rezultat o 35,88% wyższy od odnotowanego na koniec grudnia 2015 r. (119,22 mln zł). Na podstawie zebranych danych UFG oszacował, że w 2016 r. zakłady zebrały 12,46 mld zł z w/w ubezpieczeń, o 3,29 mld zł więcej niż w 2015 r. Fundusz oszacował, że wartość segmentu OC ppm. zwiększyła się o 3293 mln zł rok do roku.

Add a comment

Więcej…
 
Historyczny zysk Pramerica Życie
wtorek, 21 marca 2017 10:00

Ubiegłoroczny zysk netto Pramerica Życie TUiR był niemal trzykrotnie wyższy od odnotowanego w roku poprzednim. To najlepszy rezultat ubezpieczyciela w historii jego działalności.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 2935

Votum: Bartłomiej Krupa zastąpi Dariusza Czyża na stanowisku prezesaDariusz Czyż
Bartłomiej Krupa

28 marca prezesa zarządu Votum Dariusz Czyż złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jego następca zostanie wiceprezes...


czytaj dalej

PZU: Maciej Rapkiewicz członkiem zarządu odpowiedzialnym za ryzyko

28 marca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Macieja Rapkiewicza na stanowisko członka zarządu PZU SA i PZU...


czytaj dalej

Lloyd’s otworzy firmę ubezpieczeniową w Brukseli

Lloyd’s – specjalistyczny rynek ubezpieczeniowo-reasekuracyjny zapowiedział utworzenie nowego towarzystwa ubezpieczeń z siedzibą w Brukseli. CEO...


czytaj dalej

S&P: Wiarygodność finansowa europejskich ubezpieczycieli

Dla europejskich ubezpieczycieli 2017 r. może być przełomowy. Sposób ich reagowania na ultra-niskie stopy procentowe, trudne warunki ekonomiczne w...


czytaj dalej

S&P: PZU nadal z oceną „A-”

Agencja Standard&Poor’s podtrzymała rating kredytowy PZU na poziomie „A-”, najwyższym możliwym do osiągnięcia dla polskiej spółki. Perspektywa...


czytaj dalej

PIU: Warsztaty poświęcone ubezpieczeniom ochrony prawnej

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) organizuje bezpłatne warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Toruniu i Gdańsku.

Warsztaty w Gdańsku odbędą się w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy