feed-image -

Reklama

Aktualności
Technologiczne przewagi InterRisk
środa, 06 listopada 2019 09:35

Cyfryzacja to jedno z zasadniczych wyzwań stojących przed ubezpieczycielami na całym świecie. Tego typu zmiany są istotnym czynnikiem decydującym o konkurencyjności. Technologia wpisała się już na stałe w strategię InterRisk TU SA Vienna Insurance Group.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Postępy w procesie integracji Concordii
wtorek, 05 listopada 2019 09:37

Generali jest coraz bliżej finalizacji procesu połączenia towarzystw Concordia Ubezpieczenia ze swoimi spółkami. Po niedawnym połączeniu spółek życiowych grupa poinformowała o zgodzie nadzoru na demutualizację (przekształcenie z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych w spółkę akcyjną) majątkowego Concordia Polska TUW.

14 października, na podstawie art. 155 ust. 1 ustawy z 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła uchwałę Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Concordia Polska TUW o przekształceniu zakładu w spółkę akcyjną. Towarzystwo stanie się spółką akcyjną z chwilą wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS).

Add a comment

Więcej…
 
Leadenhall Polska: Kolejne tygodnie przynoszą informacje o nowych szkodach cyber
wtorek, 05 listopada 2019 09:36

W końcu września Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych podał do wiadomości publicznej informację o nałożeniu rekordowo wysokiej kary administracyjnej w wysokości 2,8 miliona złotych na spółkę Morele.net za naruszenie przepisów RODO. Naruszenie miało mieć „znaczącą wagę i poważny charakter” oraz „dotyczyć dużej liczby osób”. W efekcie zarzucanych spółce uchybień wyciekły dane ponad dwóch milionów osób. Jeden z głównych zarzutów dotyczył niestosowania podwójnego uwierzytelnienia dostępu do danych – pisze Michał Molęda, wiceprezes Leadenhall Polska specjalnie dla „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Rynek ubezpieczeń w pierwszej połowie roku
wtorek, 05 listopada 2019 09:35

Na koniec pierwszej połowy obecnego roku wartość aktywów sektora ubezpieczeń zmniejszyła się o 3,62 mld zł, do poziomu 193,02 mld zł, w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku (196,64 mld zł) – podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w „Raporcie o stanie sektora ubezpieczeń po I półroczu 2019 roku”.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: 1 listopada kierowcy często potrzebowali pomocy
wtorek, 05 listopada 2019 09:34

Z danych Mondial Assistance wynika, że w Dniu Wszystkich Świętych o prawie 18% wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Add a comment

Więcej…
 
Digital Kingdom obsłuży PZU w mediach społecznościowych
wtorek, 05 listopada 2019 09:32

Jak podał portal wirtualnemedia.pl, agencja Digital Kingdom została wybrana w przetargu do obsługi działań reklamowych Grupy PZU w social mediach.

Add a comment

Więcej…
 
Unum Życie: Aneta Podyma-Milczarek wśród 25 Pereł Polskiego Biznesu
wtorek, 05 listopada 2019 09:31

Aneta Podyma-Milczarek, prezes zarządu Unum Życie, została wyróżniona w raporcie „Gazety Finansowej” zatytułowanym „25 Pereł Polskiego Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Pro: Laur dla Petera Grudniaka
wtorek, 05 listopada 2019 09:29

26 października Peter Grudniak, prezes Ergo Pro, został uhonorowany tytułem Osobowość 30-lecia Wolności Gospodarczej w Polsce. Tytuł przyznała kapituła Konkursu Wiktoria – Znak Jakości Przedsiębiorców oraz Fundacja WIP.

Add a comment

Więcej…
 
ESG osłabia trend spadkowy wśród liderów zarządzania aktywami
wtorek, 05 listopada 2019 09:28

Aktywa zarządzane w ramach mandatów środowiskowych, społecznych i rządowych (ESG) przez 500 największych podmiotów na świecie wzrosły o 23,3% w 2018 r., w stosunku do ogólnej liczby zarządzanych aktywów (AUM), które odnotowały spadek o 3% w porównaniu z poprzednim rokiem. Aktywa zarządzane zgodnie z zasadami ESG również wzrosły o 17,8% w ciągu roku – wynika z najnowszego badania „Global 500 Research” przeprowadzonego przez Thinking Ahead Institute oraz międzynarodową gazetę inwestycyjną „Pensions & Investments”.

Add a comment

Więcej…
 
Sąd Okręgowy: Polisa z UFK niespełniająca standardów jest nieważna
wtorek, 05 listopada 2019 09:28

Sąd Okręgowy (SO) w Warszawie uznał, że ze względu na to, iż polisa z UFK oferowana przez Europę Ubezpieczenia nie spełnia standardów „uefki”, jakimi są zapewnienie realnej ochrony w ramach komponentu ubezpieczeniowego oraz profitu w części inwestycyjnej, to cała umowa ubezpieczenia jest nieważna – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 3642

Digital Care: Piotr Kuszewski nowym członkiem zarządu

Z dniem 2 października do zarządu Digital Care dołączył Piotr Kuszewski. Rozszerzenie składu organu jest związane z ekspansją spółki na rynki...


czytaj dalej

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Niemcy: Zmiany w kierownictwie spółek Allianz

Allianz Global Corporate & Specialty SE (AGCS) i Allianz Deutschland AG ogłosiły zmiany w kierownictwie, które wejdą w życie 1 grudnia 2019 r.


czytaj dalej

WTW: Employee experience przyczynia się do sukcesu finansowego firmy

Nowe badanie Willis Towers Watson (WTW), zrealizowane przy wsparciu zaawansowanych narzędzi analitycznych, pokazało silny związek...
czytaj dalej

Unum Życie z tytułem Najlepszego Pracodawcy 2019

Unum Życie zostało wyróżnione przez Kincentric tytułem Najlepszego Pracodawcy 2019 w Polsce (Kincentric Best Employer). To już siódme takie...
czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Będzie trudniej o ochronę należności

Pogorszenie globalnej sytuacji gospodarczej i wzrost napięć w handlu międzynarodowym sygnalizowane przez członków Unii Berneńskiej może utrudnić...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook