feed-image -

Reklama

Aktualności
KNF: Kolejna dotkliwa sankcja dla PZU SA
środa, 05 grudnia 2018 09:50

4 grudnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie nałożyła na PZU SA karę pieniężną w wysokości 900 tys. zł za naruszenie art. 14 ust. 1-3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. To kolejna taka sankcja dla ubezpieczyciela w obecnym roku.

Add a comment

Więcej…
 
PNSA: Konkursowe laury dla przedstawicieli ubezpieczeń
środa, 05 grudnia 2018 09:43

3 grudnia w warszawskim Hotelu Intercontinental podczas Gali Finałowej X edycji konkursu Polish National Sales Awards nagrodzono liderów sprzedaży i obsługi klienta w Polsce. Wyłoniono laureatów i wyróżnionych w 21 kategoriach. Przyznano również nagrodę Supersprzedawcy. W gronie wyróżnionych nie zabrakło przedstawicieli branży ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
Aegon: Konieczna zmiana podejścia do oszczędzania na emeryturę
środa, 05 grudnia 2018 09:40

Podobnie jak w wielu krajach na całym świecie, w Polsce w ciągu ubiegłego stulecia wykształciła się swoista „umowa społeczna”, określająca rolę rządów, pracodawców i, w mniejszym stopniu, obywateli w przygotowaniu do emerytury. Jednak, jak wynika z przeprowadzonego przez Aegon badania emerytalnego, zachodzące na całym świecie zmiany wywierają silną presję na istniejący układ i wymuszają zmianę podejścia do oszczędzania na emeryturę.

Add a comment

Więcej…
 
rankomat.pl: Zagraniczni kierowcy spowodowali 606 wypadków
środa, 05 grudnia 2018 09:36

Z danych Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) wynika, że w 2017 roku kierowcy aut zarejestrowanych za granicą spowodowali w Polsce 14,6 tys. zdarzeń drogowych. 606 z nich stanowiły wypadki – podał rankomat.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Lewiatan: Przedsiębiorcy obawiają się PPK
środa, 05 grudnia 2018 09:21

54% przedsiębiorców uczestniczących w badaniu Randstad „Plany Pracodawców” negatywnie ocenia pomysł Pracowniczych Planów Kapitałowych. Blisko 1/5 w ogóle nie ma zdania na ten temat. Może to sygnalizować, że to rozwiązanie nie jest wystarczające dobrze znane polskim firmom – wskazuje Konfederacja Lewiatan.

Add a comment

Więcej…
 
FPP i CALPE: Korzyści z oszczędzania w PPK
środa, 05 grudnia 2018 09:21

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) poddały analizie skutki wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Osoba partycypująca przez całą swoją karierę zawodową w PPK może oczekiwać, że – przeciętnie rzecz biorąc – za każdy 1 zł wpłacany z własnej kieszeni otrzyma z powrotem po zakończeniu oszczędzania 3 zł, co jest efektem zarówno wzrostu wartości inwestowanych środków, jak i dopłat ze strony pracodawcy i Funduszu Pracy.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Start prac grupy roboczej PPK
wtorek, 04 grudnia 2018 09:47

Trwają prace w ramach grupy roboczej Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). W jej skład wchodzą firmy, które zamierzają świadczyć usługi związane z Planami – instytucje finansowe, agenci transferowi oraz dostawcy oprogramowania dla HR. Celem powstania grupy jest wypracowanie standardu wymiany danych pomiędzy pracodawcami a podmiotami obsługującymi program PPK.

Grupa robocza PPK stawia sobie za cel wypracowanie uniwersalnego formatu wymiany danych miedzy pracodawcą a instytucją finansową świadczącą usługi PPK. Dzięki takiej standaryzacji rozwiązań, wdrożenie w życie nowych procedur w polskich przedsiębiorstwach będzie przebiegać sprawniej. W skład grupy wchodzą: Allianz, Aviva Investors TFI, Aviva, AXA TFI, Compensa TU i TUnŻ Ż, PKO Finat, ProService Finteco, TUiR i TUnŻ Warta, Unit4 Polska.

Add a comment

Więcej…
 
Doradca finansowy równa się praca marzeń? Spraw, aby tak było
wtorek, 04 grudnia 2018 09:47

Weź udział w badaniu rynku pracy doradców finansowych w Polsce. Pomóż firmom ubezpieczeniowym tworzyć dla swoich partnerów biznesowych takie miejsca pracy, w których chce się być. Dodatkowo – odpowiedz na jedno pytanie i wygraj 500 zł.

Add a comment

Więcej…
 
PBUK: Likwidacja duńskiego Qudos Insurance A/S
wtorek, 04 grudnia 2018 09:46

Jak poinformował duński Urząd Nadzoru Finansowego (Finanstilsynet, FSA), 27 listopada towarzystwo ubezpieczeń Qudos Insurance A/S zaprzestało akwizycji ubezpieczeń ze względu na niespełnianie wymogów wypłacalności – podało  Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK).

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej
wtorek, 04 grudnia 2018 09:45

13 grudnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbędą się bezpłatne warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej. Organizatorem wydarzenia jest Polska Izba Ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 3410

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z...


czytaj dalej

AIG: Dyrektor woli start-upa

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Warta zaoferuje PPK

Warta jest pierwszym ubezpieczycielem, który oficjalnie potwierdził, że zaoferuje Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Produkt przygotowany przez...


czytaj dalej

Open Life: Wzrost zysków, spadek sprzedaży

Spadek przypisu składki przy jednoczesnej poprawie wyniku technicznego i zysku netto – to najistotniejsze rezultaty uzyskane przez Open Life w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook