feed-image -

Aktualności
Euler Hermes: Kończy się spadkowy trend liczby upadłości na świecie
piątek, 17 lutego 2017 09:53

W 2016 roku firmy musiały walczyć o utrzymanie swojej kondycji, pomimo intensywnego wsparcia ze strony decydentów politycznych – wynika z analizy przeprowadzonej przez Euler Hermes. 

Silna presja deflacyjna i kurczenie się światowego popytu to główne czynniki, które utrudniały życie firm. Po dwóch latach trwania tendencji spadkowej liczby przypadków niewypłacalności Globalny Wskaźnik Upadłości Euler Hermes (biorący pod uwagę niewypłacalności w poszczególnych krajach z uwzględnieniem parytetu ich PKB w światowym PKB i wymianie handlowej, obejmujący 84% światowego PKB) również za 2016 rok powinien zanotować nieznaczny spadek o -2%. Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Azja stabilna mimo spowolnienia
piątek, 17 lutego 2017 09:52

Mimo niższego tempa wzrostu gospodarczego wśród azjatyckich tygrysów i w Państwie Środka utrzymuje się umiarkowane bądź niskie ryzyko kredytowe – wynika z najnowszej edycji raportu Atradius Country Report. W raporcie zawarto rating oraz analizy dla 11 krajów regionu, omawiając najważniejsze czynniki mogące mieć wpływ na relacje handlowe z azjatyckimi kontrahentami.

Add a comment
Więcej…
 
Europa: Prawie 1 bln euro odszkodowań i świadczeń w 2015 r.
piątek, 17 lutego 2017 09:51

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Federację Firm Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych Insurance Europe, ubezpieczyciele europejscy wypłacili w 2015 r. w sumie 975 mld euro z tytułu odszkodowań i świadczeń, co przekłada się na 2,7 mld euro dziennie. Według danych opublikowanych w sprawozdaniu rocznym „Dane o ubezpieczeniach europejskich”, branża ubezpieczeniowa w Europie, mimo niekorzystnych warunków gospodarczych, wypłaciła o 1,6% więcej niż w 2014 r. Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Chwilowy spadek cen OC
piątek, 17 lutego 2017 09:50

Ze wspólnego raportu „Pulsu Biznesu” i Unilink wynika, że wprawdzie styczniowa średnia cena OC dla kierowców wynosząca 1164 zł była o blisko 40% wyższa niż rok wcześniej, ale za to o 1% niższa niż w grudniu 2016 roku. Igor Rusinowski, prezes multiagencji, ostrzega jednak, że nie należy spodziewać się dalszych przecen, choć przyznaje, iż w tym roku stawki powinny ustabilizować się, a ich wzrost będzie dużo wolniejszy niż w ubiegłym roku.

Add a comment

Więcej…
 
MAC chce dać zakładom dostęp do danych o mandatach
piątek, 17 lutego 2017 09:48

Rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji (MAC) Karol Manys powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że jego resort pracuje nad udostępnieniem ubezpieczycielom informacji o mandatach.

Rzecznik resortu zapewnił, że prace nad zmodernizowaną Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0.), w której znajdują się informacje o mandatach, przebiegają etapowo. Ubezpieczyciele mogliby uzyskać wspomniane informacje już do końca marca 2018 roku – podały inwestycje.pl za IAR. O dostęp do informacji o mandatach apelowała między innymi w rozmowie z Polskim Radiem Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy. Jej zdaniem, problem wysokich cen OC mógłby rozwiązać dostęp ubezpieczycieli do bazy mandatów. Piraci drogowi zapłaciliby wówczas większą składkę. Takie rozwiązanie mogłoby też skłonić kierowców do bezpieczniejszej jazdy. Postulat popierają ubezpieczyciele, którzy w ubiegłorocznym liście do premier Beaty Szydło apelowali m.in. o regulację wysokości zadośćuczynień czy o dostęp do Centralnej Ewidencji Kierowców.

Więcej:

http://inwestycje.pl/print/298033

(AM, źródło: inwestycje.pl, IAR)

Add a comment
 
Marek Czerski nie jest już prezesem KUKE
czwartek, 16 lutego 2017 09:43

Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje medialne o odejściu kolejnego prezesa towarzystwa ubezpieczeń działającego na polskim rynku. Z informacji udostępnianych przez Korporację Kredytów Ubezpieczeń Eksportowych (KUKE) wynika, że na czele spółki nie stoi już jej dotychczasowy szef, Marek Czerski.

O prawdopodobnym odejściu prezesa KUKE jako pierwszy informował pod koniec stycznia „Puls Biznesu”*. Z zamieszczonego na stronie internetowej Korporacji rejestru zmian w Biuletynie Informacji Publicznej wynika, że do roszady na najwyższym szczeblu w towarzystwie doszło 10 lutego. Nazwisko Marka Czerskiego zniknęło również z zakładki dotyczącej zarządu spółki. Obecnie figurują w niej jedynie trzej wiceprezesi: Katarzyna Kowalska, Janusz Władyczak i Piotr Stolarczyk.

Add a comment

Więcej…
 
EAP i Aon: Assistance dla pojazdów ciężarowych BZ WBK Leasing
czwartek, 16 lutego 2017 09:43

Europ Assistance Polska (EAP) we współpracy z BZ WBK Leasing oraz Aon Polska uruchomiły nowy program „BZ WBK Leasing Truck Assistance Max”. Polisa obejmuje pomoc assistance na terenie Polski i Europy.

Add a comment

Więcej…
 
PZU z certyfikatem CIPS
czwartek, 16 lutego 2017 09:42

PZU zdobył Certyfikat Korporacyjny CIPS (Chartered Institute of Procurement and Supply). Tym samym dołączył do grona firm, które mogą pochwalić się potwierdzeniem najwyższych standardów zakupowych w organizacji. W Polsce obok ubezpieczyciela tylko 3 firmy posiadają taki certyfikat, a na świecie jest ich jedynie 350.

Add a comment

Więcej…
 
Sotrender: Aktywny styczeń You Can Drive
czwartek, 16 lutego 2017 09:41

„Wrzucam na luz”, „Prudential – Czas na przyszłość” oraz „Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU” – tak według raportu „Fanpage Trends” autorstwa Sotrender prezentowała się pierwsza trójka największych ubezpieczeniowych stron facebookowych w styczniu.

Add a comment

Więcej…
 
Szczecin: Jubileuszowa „Przestępczość Ubezpieczeniowa”
czwartek, 16 lutego 2017 09:40

W dniach 23-24 marca w hotelu Radisson BLU w Szczecinie odbędzie się XX Jubileuszowa Konferencja „Przestępczość Ubezpieczeniowa 2017”. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 2908

Link4: Agnieszka Balcerska nową dyrektor HR

Od 20 lutego nową dyrektor Pionu HR w Link4 jest Agnieszka Balcerska. Przed dołączeniem do ubezpieczyciela pełniła funkcję szefa HR dla Europy...


czytaj dalej

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KPMG: Rozkwit inwestycji w insurtech

Należy się spodziewać, że zainteresowanie inwestorów branżą insurtech po mocnym wzroście w 2016 r. pozostanie silne we wszystkich regionach świata...


czytaj dalej

Adriatic Slovenica: Automatyzacja całego procesu sprzedaży polis

Adriatic Slovenica, drugi pod względem wielkości ubezpieczyciel życiowy w regionie Adriatyku z 15-proc. udziałem w rynku, ogłosił, że wkrótce...


czytaj dalej

Novis Poisťovňa stawia na innowacyjność

23 lutego na mocy prawa unijnego, rozpoczęło oficjalnie swoją działalność w Polsce Novis Poisťovňa a.s. – słowackie towarzystwo ubezpieczeń na...


czytaj dalej

Zbliża się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji

5 kwietnia w Warszawie odbędzie się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy