feed-image -

Aktualności
mfind.pl: Co przyniesie ustawa dystrybucyjna?
środa, 13 września 2017 08:44

Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń przyczyni się do większej profesjonalizacji rynku ubezpieczeniowego w Polsce – wskazuje mfind.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: W obu Amerykach wskaźnik DSO ulegnie pogorszeniu
środa, 13 września 2017 08:43

Ponad 25% należności w obrocie krajowym B2B w Brazylii, Kanadzie, Meksyku i w USA pozostaje niezapłaconych przez więcej niż 90 dni po terminie płatności faktury. Problem ten został zgłoszony przez 50% ankietowanych przedsiębiorstw w tych krajach. Z powodu opóźnionych płatności przez odbiorców 35% badanych opóźniało się z płatnościami względem swoich dostawców lub podejmowało dodatkowe działania w celu uniknięcia poważnych zakłóceń płynności finansowej w swojej firmie – podał Atradius we wrześniowej edycji Atradius Payment Practices Barometer.

Add a comment

Więcej…
 
Pośrednictwo: Multiagencje wzięły górę nad sieciami wyłącznymi
środa, 13 września 2017 08:42

Liczba niezależnych pośredników jest już większa od liczby agentów wyłącznych – zauważa „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Koszty nawałnic będą widoczne w trzecim kwartale
środa, 13 września 2017 08:17

Prawie 700 mln zł – tyle wyniosły odszkodowania wypłacone przez ubezpieczycieli w pierwszej połowie tego roku. Przed rokiem zakłady musiały zaspokoić roszczenia wynoszące niecałe 600 mln zł. W kolejnych miesiącach wartość wypłat „żywiołowych” jeszcze wzrośnie – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
ME: Ubezpieczenia nie pokryją strat polskiej energetyki
środa, 13 września 2017 08:17

Ze wstępnych wyliczeń, które przedstawił we wtorek w Sejmie wiceszef Ministerstwa Energii Andrzej Piotrowski, wynika, że odbudowa po sierpniowych nawałnicach może kosztować polską energetykę nawet 150 mln zł.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Podwyżki umożliwiły poprawę rentowności
wtorek, 12 września 2017 09:04

Podwyżki w segmencie komunikacyjnym pozwoliły rynkowi majątkowemu nie tylko na odzyskanie rentowności w „komunikacji”, ale też na gigantyczną poprawę wyniku technicznego całego sektora majątkowego. Z kolei w „życiówce” możemy już mówić o renesansie popularności polis z UFK – takie wnioski płyną z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU), podsumowującego wyniki uzyskane przez rynek w I półroczu 2017 roku.

Z danych zebranych przez PIU wynika, że w pierwszej połowie obecnego roku ubezpieczyciele zebrali 31 576,32 mln zł składek brutto. Taki rezultat oznacza 15,15% wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do wyniku wykazanego po 6 miesiącach 2016 r. (37 421,24 mln zł). Towarzystwa ubezpieczeń wypłaciły klientom i poszkodowanym 19,7 mld zł odszkodowań i świadczeń oraz wpłaciły do państwowej kasy 606 mln zł z tytułu podatku dochodowego.

Add a comment

Więcej…
 
Warta: Zgłoszenie szkody także przez Messengera
wtorek, 12 września 2017 09:02

Dzięki otwarciu profilu na Facebooku Warta umożliwiła klientom zgłaszanie szkód za pomocą aplikacji Messenger. Firma podkreśla, że obecnie cały proces likwidacji szkód można zrealizować mobilnie.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Stanowisko resortu finansów ws. klasyfikowania SFCR
wtorek, 12 września 2017 09:01

W piśmie z 11 września Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) przekazał ubezpieczycielom stanowisko Ministerstwa Finansów w sprawie klasyfikowania usługi badania sprawozdania o wypłacalności i kondycji finansowej (SFCR), o którym mowa w art. 290 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej  (t.j. Dz.U. z 2017 roku poz. 1170,  z późn. zm.). Resort zajął stanowisko w odpowiedzi na zapytanie jednego z zakładów.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Sejm będzie debatował nad polską wersją IDD
wtorek, 12 września 2017 09:01

Dziś rozpoczyna się czterdzieste siódme posiedzenie Sejmu. Podczas czterodniowych obrad Izby Niższej odbędzie się pierwsze czytanie dwóch aktów o doniosłym znaczeniu dla branży ubezpieczeniowej: projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń oraz projektu nowelizacji ustaw o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Akcja promująca AC
wtorek, 12 września 2017 09:00

11 września rozpoczęła się kampania, w ramach której PZU promuje swoje autocasco z opcją Auto Non Stop.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 3072

Aviva: Andrzej Oślizło odchodzi

Z dniem 13 października Andrzej Oślizło, od 2015 roku wiceprezes Avivy ds. rozwoju biznesu, opuści grupę. Jego obowiązki przejmą pozostali...


czytaj dalej

VIG Polska: Prof. Marek Belka w radach nadzorczych Compensy i InterRisk

5 września profesor Marek Belka, były prezes Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego, dołączył do rad nadzorczych spółek ubezpieczeniowych...


czytaj dalej

JLT Re: Insurtech a tradycyjni reasekuratorzy

Start-upy z sektora insurtech wchodzą na rynek ubezpieczeń i reasekuracji, ale niekoniecznie jest to zjawisko groźne – taki wniosek płynie z...


czytaj dalej

Euler Hermes i Allianz: Niemiecka gospodarka wrzuca wyższy bieg

W pierwszym półroczu tego roku niemiecka gospodarka zdecydowanie przyspieszyła. W ujęciu rocznym wzrost PKB Niemiec wyniósł 2,7%, co stanowi wynik...


czytaj dalej

UOKiK ostrzega konsumentów przed Goldberg & Sons

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostrzeżenie konsumenckie, w którym przestrzegł przed działalnością firmy pośrednictwa...


czytaj dalej

Nationale-Nederlanden: Nowa kampania „Oczami matki”

22 września startuje nowa kampania marketingowa Nationale-Nederlanden „Oczami matki”. W ramach akcji prezentowana będzie oferta dla rodziców...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy