feed-image -

Aktualności
Concordia Ubezpieczenia: Historyczny poziom sprzedaży
środa, 11 kwietnia 2018 08:43

Concordia Ubezpieczenia zakończyła 2017 rok rekordowym przypisem na poziomie 464,3 mln zł. Ubezpieczyciel odnotował zysk netto w wysokości 40,8 mln zł i wypłacił 188,2 mln zł z tytułu odszkodowań i świadczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Open Life: Wysoki wzrost sprzedaży i wypłat
środa, 11 kwietnia 2018 08:43

W ubiegłym roku Open Life znacząco zwiększyło swoją sprzedaż. Mocno w górę poszła również wartość wypłaconych roszczeń.

Add a comment

Więcej…
 
GUS: Podsumowanie roku na rynku ubezpieczeń
środa, 11 kwietnia 2018 08:41

W minionym roku wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń były lepsze niż przed rokiem. Wpłynęły na to korzystniejsze wyniki uzyskane przez towarzystwa z obu sektorów działalności – podał Główny Urząd Statystyczny.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Kary dla Generali i Gothaer
środa, 11 kwietnia 2018 08:41

10 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie zdecydowała o nałożeniu kar finansowych na Generali TU i Gothaer TU.

Add a comment

Więcej…
 
PZU wprowadził „Uraz Ortopedyczny”
środa, 11 kwietnia 2018 08:40

PZU rozpoczął sprzedaż ubezpieczenia „PZU Uraz Ortopedyczny”. Jest to opcja dodatkowa dla klientów, którzy posiadają indywidualnie kontynuowane polisy na życie.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Nagroda European Leadership Awards
środa, 11 kwietnia 2018 08:38

Kapituła konkursowa European Leadership Awards przyznała Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) nagrodę w kategorii Export Ambassador. Ubezpieczyciel został wyróżniony za działania wspierające rodzimych przedsiębiorców na arenie międzynarodowej.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Ponad 1,6 mln IKE i IKZE na koniec roku
środa, 11 kwietnia 2018 08:33

W ubiegłym roku ponad 1,6 mln osób posiadało indywidualne konto emerytalne (IKE) lub indywidualne konto emerytalnego (IKZE). Na rachunkach tych zgromadzone było 9,7 mld zł aktywów – wynika z raportu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Add a comment

Więcej…
 
Punkty Standard dla multiagentów
środa, 11 kwietnia 2018 07:54

Rozmowa z Małgorzatą Sztabińską, dyrektorem Departamentu Sprzedaży ERGO Hestii

Aleksandra E. Wysocka: – Jak oceniacie sytuację na rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego w Polsce? Czy wciąż jest przestrzeń na sieci własne?
Małgorzata Sztabińska:
– ERGO Hestia rozwija dystrybucję zgodnie ze strategią Najwyższego Standardu Ochrony. Jednym z najważniejszych jej filarów jest skierowany do pośredników ubezpieczeniowych program Przyjaznego Partnerstwa. W ciągu 2,5 roku mogliśmy w ten sposób, wspólnie z najlepszymi agentami, otworzyć 140 Punktów Standard. To nowoczesne, znajdujące się w atrakcyjnych, często prestiżowych lokalizacjach punkty doradztwa ubezpieczeniowego, gdzie agent w efekcie dialogu z klientem jest w stanie zaoferować mu najbardziej dopasowaną do jego potrzeb ofertę ubezpieczenia. Z całą pewnością ten model dystrybucji wyróżnia ERGO Hestię – nie tylko zresztą na polskim rynku. Projekt Punktów Standard ERGO Hestii jest najlepszym przykładem na to, że z powodzeniem można łączyć różne modele dystrybucji. Punkty Standard to placówki przeznaczone dla multiagentów, co oznacza, że można w nich sprzedawać produkty również innych towarzystw ubezpieczeń. Po niespełna 3 latach prowadzenia tego programu mogę powiedzieć, że agenci, którzy nam zaufali, dziś doceniają taki charakter współpracy. Potwierdzają to również wyniki biznesowe. Cały czas dynamicznie rozwijamy ten projekt i zapraszamy do niego kolejnych agentów.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Rok dużej aktywności
wtorek, 10 kwietnia 2018 08:52

Ponad 27,4 tys. porad eksperckich, około 22,5 tys. odebranych wniosków o postępowanie interwencyjne lub polubowne (najwięcej od klientów ubezpieczycieli) oraz 493 przedstawione tzw. istotne poglądy – to główne statystyki obrazujące aktywność Rzecznika Finansowego w 2017 r. Instytucja podjęła też wiele działań systemowych, które w jej ocenie poprawiły poziom ochrony klientów instytucji finansowych.

Kolejny rok naszej działalności pokazuje, że sprawdza się system, w którym warunkiem podjęcia postępowania przez Rzecznika Finansowego jest uprzednie wyczerpanie procedury reklamacyjnej w instytucji finansowej. Rośnie zainteresowanie naszymi poradami, które są wykorzystywane przy przygotowaniu samodzielnej reklamacji przez klienta. Dzięki takiemu wsparciu część prostszych spraw jest załatwianych na etapie reklamacyjnym. W efekcie zajmujemy się teraz głównie trudniejszymi problemami. Identyfikujemy w ten sposób sprawy, które wymagają nie tylko interwencji w sprawie indywidualnej, ale też podjęcia działań systemowych, np. wystąpień do Sądu Najwyższego czy propozycji zmian w prawie – mówi Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy.

Add a comment

Więcej…
 
Ponad 160 mln zł zysku VIG Polska
wtorek, 10 kwietnia 2018 08:51

Prawie 3,9 mld zł zebranych składek, 161,3 mln zł zysków brutto; w obu przypadkach rezultaty wyraźnie lepsze od uzyskanych w poprzednim roku – to najistotniejsze informacje zawarte w podsumowaniu osiągnięć finansowych towarzystw Vienna Insurance Group Polska w 2017 roku.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 3239

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook