feed-image -

Reklama

Aktualności
Grupa PZU zaprzecza sugestiom w sprawie Regent Warsaw Hotel
wtorek, 04 czerwca 2019 08:46

Ani PZU, ani PZU TFI nie startowały w przetargu opisywanym w artykule „Pulsu Biznesu” z 3 czerwca pt. „Pekao i PZU urządzą Naczelnika”, nie wybrano PZU TFI na wyłączność, PZU TFI nie prowadziło rozmów w tej sprawie – napisał ubezpieczyciel w poniedziałkowym oświadczeniu.

Add a comment

Więcej…
 
ABI: Coraz więcej kradzieży bez kluczyka
wtorek, 04 czerwca 2019 08:45

W I kwartale 2019 r. w Wlk. Brytanii koszt odszkodowań wypłaconych przez ubezpieczycieli z tytułu kradzieży samochodów wzrósł o ponad 20% i jest najwyższym kosztem kwartalnym od 2012 r. W przeliczeniu wypłata poszkodowanym przez tego typu przestępstwo dokonywana jest co 8 minut. Do wzrostu przestępczości przyczyniają się częściowo kradzieże bezkluczykowe.

Add a comment

Więcej…
 
Prezes PIDiPO o projekcie regulacji branży odszkodowawczej
wtorek, 04 czerwca 2019 08:45

1 czerwca na portalu NaszDziennik.pl ukazał się wywiad z prezesem zarządu Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych Bartłomiejem Krupą. Tematem rozmowy był projekt regulacji rynku doradców odszkodowawczych – jego postanowienia oraz ewentualne skutki wejścia w życie w obecnym kształcie.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Regulacja elektrycznych hulajnóg coraz bliżej
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:56

Obserwując ulice polskich miast, można zauważyć, że popularność e-pojazdów (quady, elektryczne hulajnogi etc.) rośnie w błyskawicznym tempie. Problem jednak w tym, że nasze przepisy milczą na temat statusu elektrycznych pojazdów i zasad poruszania się nimi. Wszystko jednak wskazuje na to, iż ta luka prawna wkrótce zniknie.

W minionym tygodniu oczy branży zwrócone były na Mikołajki, gdzie odbywał się dwudziesty drugi już Kongres Brokerów. Ponieważ jednak szczegółowa relacja z wydarzeń podczas tradycyjnego święta brokerów (a działo się sporo i ciekawie) znajduje się w papierowym wydaniu „Gazety Ubezpieczeniowej”, dlatego trzeba od razu przejść do wydarzenia numer dwa ostatnich dni. Jest nią uchwała Sądu Najwyższego dotycząca refundacji z OC ppm. kosztów ekspertyzy zleconej osobie trzeciej przez cesjonariusza wierzytelności o odszkodowanie za szkodę komunikacyjną.

Add a comment

Więcej…
 
Na ubezpieczeniach komunikacyjnych dla firm znamy się jak nikt
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:55

Rozmowa z Jackiem Surmaczem, dyrektorem Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych w MAK Ubezpieczenia

Aleksandra E. Wysocka: – Za co Pan dokładnie odpowiada w MAK Ubezpieczenia?
Jacek Surmacz:
– Wraz z moim zespołem brokerskim zajmujemy się tworzeniem oferty i obsługą ubezpieczeń firm leasingowych, flot samochodowych oraz pakietów dilerskich dla branży transportowej, w szczególności pojazdów ciężarowych. Ubezpieczenia komunikacyjne to mniej więcej 60–70% całego biznesu MAK Ubezpieczenia.

Add a comment
Więcej…
 
Aegon Polska: Andrzej Płachta nowym członkiem zarządu
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:55

Andrzej Płachta objął funkcję członka zarządu Aegon TUnŻ oraz Aegon Services. W ramach swoich obowiązków będzie nadzorował obszary operacji oraz IT.

Add a comment

Więcej…
 
PFR: 17 podmiotów wpisanych do ewidencji PPK
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:55

Siedemnaście podmiotów zarządzających zostało dotychczas wpisanych przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR) do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Kolejny oczekuje na wpis.

Add a comment

Więcej…
 
Technologia w świecie klienta CZY klient w świecie technologii?
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:54

Dziś w Warszawie odbędzie się XIII Forum Assistance. Wydarzenie organizowane przez Europ Assistance Polska i Związek Banków Polskich pod hasłem „Technologia w świecie klienta CZY klient w świecie technologii” jest objęte patronatem medialnym „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
Unum Życie: Popularność polis na życie będzie rosnąć
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:51

Małgorzata Morańska z Unum Życie jest zdania, że liczba posiadaczy ubezpieczeń na życie będzie stopniowo rosnąć wraz ze wzrostem świadomości i wartości wypłaty świadczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Wzrost sprzedaży motocykli to dobry znak dla zakładów
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:51

Z raportu PZPM i KPMG wynika, że w I kwartale 2019 roku zarejestrowano 6543 nowych jednośladów (+75 p.p. r/r). Na ten rezultat składa się rejestracja 3521 motocykli (+68 p.p.) oraz 3022 motorowerów (+84 p.p.). W ocenie Mondial Assistance, ten wzrost jest dobrym sygnałem dla ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 3543

UNIQA Polska: Adam Łoziak wiceprezesem na kolejne trzy lata

Rada nadzorcza spółek UNIQA w Polsce postanowiła przedłużyć mandat Adama Łoziaka na stanowisku wiceprezesa na kolejną trzyletnią kadencję.

O...


czytaj dalej

Allianz Polska: Matthias Baltin zatwierdzony na stanowisku prezesa

11 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Matthiasa Florianusa Paula Baltina na stanowisko prezesa...


czytaj dalej

Aviva: Zmian personalnych ciąg dalszy

Dyrektor finansowy Avivy Tom Stoddard ustąpi ze stanowiska z końcem czerwca. Jest to drugi ruch kadrowy na najwyższych stanowiskach w tym roku, po...


czytaj dalej

Liferay: Inwestycja w UX pozwala zaoszczędzić nawet 10 mln zł rocznie

Firmy z branży ubezpieczeniowej poszukają skutecznych rozwiązań, które umożliwiają wykorzystywanie danych z systemów backendowych do tworzenia...


czytaj dalej

Insurance Forum: Branża podyskutuje o klimacie i nowej mobilności

W czwartek 13 czerwca 2019 r. zebrała się Rada Programowa Insurance Forum. Konferencja odbędzie się w październiku po raz czternasty....


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Aplikacja mobilna już dostępna

CUK Ubezpieczenia wprowadziło aplikację mobilną, dzięki której każdy klient będzie mieć ubezpieczenia w swoim smartfonie.

Aplikacja zapewnia...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook