feed-image -

Aktualności
Rynek ubezpieczeń: Nowe standardy zmienią sektor
piątek, 19 maja 2017 08:37

Nowe międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej dla ubezpieczycieli (IFRS 17*), które zaczną obowiązywać od 2021 roku, spowodują duże zmiany w ubezpieczeniach – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Bez odszkodowania dla niedoszłej samobójczyni
piątek, 19 maja 2017 08:37

Sąd Okręgowy w Toruniu uznał, że instalowanie kamer w szpitalnych łazienkach byłoby naruszeniem intymności pacjentów i oddalił pozew pacjentki domagającej się od szpitala 150 tys. zł za uszczerbek na zdrowiu po próbie samobójczej – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
XI Forum Assistance: Innowacje technologiczne – szanse i wyzwania
czwartek, 18 maja 2017 08:59

Europ Assistance Polska wraz ze Związkiem Banków Polskich zorganizowała jedenastą edycję Forum Assistance. Odbyła się ona 17 maja. Prawie stu ekspertów z branży ubezpieczeniowej, bankowej i leasingowej omawiało najnowsze trendy technologiczne w usługach finansowej oraz szanse i wyzwania, jakie stoją przed branżą w kontekście wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.

- Modele biznesowe i usługi instytucji finansowych, które sprawdzały się w dotychczasowych warunkach rynkowych, w obliczu rosnącej roli nowoczesnych technologii muszą jeszcze bardziej ewoluować w stronę innowacji. Cieszymy się, że w tym roku podczas konferencji zaprezentowali się wiodący eksperci oraz analitycy z branży bankowo-ubezpieczeniowej, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami. Mamy nadzieję, że szeroko omawiane w tym roku zagadnienia dotyczące innowacji technologicznych w usługach finansowych będą źródłem inspiracji dla branży – powiedział Ryszard Grzelak, prezes zarządu Europ Assistance Polska, która wspólnie ze Związkiem Banków Polskich była organizatorem Forum.

Add a comment

Więcej…
 
Deloitte: IFRS 17 – nowy standard dla kontraktów ubezpieczeniowych
czwartek, 18 maja 2017 08:59

Po 13 latach prac Rada Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (IASB) ogłosi dziś długo wyczekiwany standard dla kontraktów ubezpieczeniowych – IFRS 17. Standard wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r., ale skala proponowanych zmian jest tak ogromna, że większość grup ubezpieczeniowych rozpoczęło już pierwsze pracę nad analizą wpływu nowych regulacji, opierając się na wersjach roboczych standardu. IFRS 17 definiuje zupełnie nowe podejście do rozpoznawania przychodów oraz zysku/strat w okresie świadczenia usług ubezpieczeniowych – pisze dr Adam Pasternak-Winiarski, Deloitte.

Add a comment

Więcej…
 
Leadenhall Polska: Odpowiedzialność za WannaCry
czwartek, 18 maja 2017 08:57

„Business Insurance”, powołując się na agencję Reuters, wskazuje, że ubiegłotygodniowy atak na komputery korzystające ze starszych lub nieaktualizowanych wersji systemu operacyjnego Microsoft Windows ujawnił kolejny obszar ryzyka odpowiedzialności cywilnej firm, tym razem za zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa informacji w systemach – pisze Michał Molęda, Leadenhall Polska, specjalnie dla „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
Druga edycja IR Days już wkrótce
czwartek, 18 maja 2017 08:57

8 czerwca w Krakowie odbędzie się druga odsłona konferencji Insurance & Reinsurance Days (IR Days). Tegoroczna edycja wydarzenia, któremu patronuje „Gazeta Ubezpieczeniowa”, poświęcona będzie zagadnieniom związanym z ubezpieczeniami OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz innowacjom w ubezpieczeniach.

Add a comment

Więcej…
 
Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu
czwartek, 18 maja 2017 08:52

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia zarządu obejmie on nadzór nad obszarem zarządzania ryzykiem w spółce.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Ostatnie dni na przesłanie pomysłów do konkursu grantowego
czwartek, 18 maja 2017 08:51

Do 21 maja można zgłaszać pomysły w ramach piątej edycji konkursu grantowego fundacji Aviva „To dla mnie ważne”. Kolejnym etapem będzie głosowanie internautów, które potrwa od 22 maja do 11 czerwca.

Add a comment

Więcej…
 
mfind.pl: Im większe miasto, tym wyższa cena OC
czwartek, 18 maja 2017 08:50

Różnice w cenach polis OC pomiędzy dużymi miastami wojewódzkimi a okolicznymi miejscowościami sięgają ponad 30% – wynika z analizy porównywarki mfind.pl. Ta prawidłowość skłania niektórych do nieuczciwych zachowań.

Add a comment

Więcej…
 
Bancassurance: Nowe polisy w ofercie ING BSK
czwartek, 18 maja 2017 08:49

W ofercie ING Bank Śląskiego znalazły się nowe ubezpieczenia turystyczne, komunikacyjne, mieszkaniowe i zdrowotne. Produkty są dostępne w bankowości internetowej Moje ING oraz na stronie internetowej banku.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 2983

PZU SA: Andrzej Jaworski zrezygnował z członkostwa w zarządzie

29 maja PZU SA poinformował, że członek jego zarządu Andrzej Jaworski złożył rezygnację z pełnionej funkcji i w tym samym dniu jego mandat wygasł.

...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

Bermudy: Sirius przejęła IMG

Firma Sirius International Insurance Group, globalna spółka reasekuracyjna specjalizująca się w ubezpieczeniach wypadkowych i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Lloyd’s: Konsorcjum dla ubezpieczeń ryzyka politycznego w Azji

Trzech czołowych ubezpieczycieli z rynku Lloyd’s połączyło siły, aby utworzyć konsorcjum do obsługi ryzyka politycznego w Azji, oferujące...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Polscy millenialsi są dość tradycyjni

Z majowego badania „Insurtech oczami millenialsów”, przeprowadzonego na zlecenie TU Europa przez IMAS International, wynika, że takie narzędzia,...


czytaj dalej

Atradius: Szósta edycja Customer Panelu

25 maja w Warszawie odbyła się szósta edycja Customer Panel – wydarzenia organizowanego przez Atradius dla polskich klientów. Podczas imprezy w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy