Gazeta UbezpieczeniowaGazeta Ubezpieczeniowa nr 30 (1054)

22 - 28 lipca 2019

spis treści

Zamów e-wydanie!

Projekt ustawy o wyczerpywalności sum gwarancyjnych w OC wrócił do Komisji

Podczas 84. posiedzenia, które odbyło się w dniach 17-19 lipca 2019 r., posłowie powtórnie debatowali nad projektem ustawy o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem 1 stycznia 2006 roku.

Pomimo apelu posła-sprawozdawcy Jana Szewczaka o przyśpieszenie procesu legislacyjnego, parlamentarzyści zgłosili poprawki i odesłali projekt do Komisji Finansów Publicznych. Przyczyną były daleko idące zmiany w pierwotnym senackim projekcie ustawy, który powstał dwa lata temu i został gruntownie „odchudzony” podczas obrad podkomisji stałej do spraw instytucji finansowych. Poseł-sprawozdawca argumentował, że w swoim pierwotnym kształcie nowe przepisy okazałyby się bardzo kosztowne dla ubezpieczycieli i oznaczały podwyższenie składek za oc ppm wszystkim właścicielom aut. – Mieliśmy świadomość, że dokonujemy znaczącego ograniczenia zapisów legislacyjnych, które były zaproponowane przez Senat, ale te zapisy były w naszej ocenie niebezpieczne (…) Chodzi właśnie o to, że w naszej ocenie tam nie policzono dokładnie tych kosztów – wyjaśniał podczas debaty poseł Szewczak.

Więcej…
 

Najnowsze wiadomości

Najczęściej czytane

Reklama

Trzy brokerskie grzechy główne

Rozmowa z Jackiem Kliszczem, prezesem zarządu PWS Konstanta i przewodniczącym Komisji Etyki przy Stowarzyszeniu Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych

Aleksandra E. Wysocka: – W czasie Kongresu Brokerów w Mikołajkach złożył Pan dymisję ze stanowiska przewodniczącego Komisji Etyki przy Stowarzyszeniu Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych. Dymisja jednogłośnie została odrzucona. Po co to całe zamieszanie?
Jacek...


czytaj dalej

Technologia po ludzku

Piszę do was z Oslo, z małego domku w zielonym ogrodzie. Domek znalazłam w aplikacji Airbnb. To najpopularniejsze na świecie narzędzie do znajdowania noclegów. To platforma do wymiany kontaktów tych, którzy mają do dyspozycji pokój, mieszkanie lub dom, oraz tych, którzy poszukują lokum w dowolnej części świata.

Aplikacja pozwala na znalezienie idealnego dla siebie miejsca, kontakt z właścicielami, płatności, a nawet rezerwację lokalnych...


czytaj dalej

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook