Gazeta UbezpieczeniowaGazeta Ubezpieczeniowa nr 13 (937)

28 marca 2017

spis treści

Zamów e-wydanie!

S&P: Wiarygodność finansowa europejskich ubezpieczycieli

Dla europejskich ubezpieczycieli 2017 r. może być przełomowy. Sposób ich reagowania na ultra-niskie stopy procentowe, trudne warunki ekonomiczne w niektórych regionach i niepewność polityczna może mieć długoterminowy wpływ na ich profile ryzyka i ogólną wiarygodność finansową.

To, jak ubezpieczyciele adaptują się do środowiska długotrwale niskich stóp procentowych, pozostanie najistotniejszą kwestią – stwierdzili analitycy Standard & Poor’s Global Ratings w raporcie dotyczącym kluczowych ryzyk dla europejskich ubezpieczycieli. Analitycy zakładają, że potencjał generowania zarobków i adekwatność kapitałowa ubezpieczycieli najbardziej narażonych na ryzyka związane ze stopami procentowymi będą nadal stopniowo słabnąć, co w końcu może zaważyć na ratingach. Ubezpieczyciele reagują na ryzyko niskich stóp procentowych redukcją gwarantowanego poziomu odsetków w nowych umowach i przesunięciem na sprzedaż produktów unit-linked.

Więcej…
 

Najnowsze wiadomości

Najczęściej czytane

Szukamy multiagentów klasy premium

Rozmowa z Danielem Kulaszewskim, dyrektorem ds. rozwoju biznesu w Grupie ARIA

Aleksandra E. Wysocka: – Na rynku finansowym pracuje Pan nie od dziś…
Daniel Kulaszewski:
– Rzeczywiście, mam już blisko 20 lat doświadczenia, które zdobywałem głównie w domach maklerskich, towarzystwach funduszy inwestycyjnych, ale również w branży ubezpieczeniowej – w Vienna Life, dawniej Skandii Życie, gdzie odpowiadałem za współpracę z segmentem multiagencyjnym.

...


czytaj dalej

Polisy stare, ale jare?

Na moją pocztę mailową przyszedł list od agentki Towarzystwa – nazwijmy je – X. Czuła się skrzywdzona i zagrożona praktyką ubezpieczyciela. Chodziło jej o sprawę „starych portfeli”, podmywanych przez bieżącą produkcję i zmieniające się interesy towarzystw oraz „starych” i „młodych” agentów. Agentka poprosiła o opublikowanie listu i zachowanie jej danych osobowych do wiadomości redakcji, co niniejszym czynię.

Nie ujawniam jednak także nazwy...


czytaj dalej

Multiagent jak James Bond

Na początku lutego na moje biurko trafiła pękata koperta z naklejką „Uwaga, szkło!”. Można wyobrazić sobie moje zaskoczenie, gdy zawartością okazał się… list w butelce. To było zaproszenie na „Galę Kapitanów Klubu Elitarni HDI”, eventu dla 100 najlepszych multiagentów sprzedających polisy opatrzone logo HDI.

Poczułam dreszcz emocji, pomimo że mój patent żeglarza jachtowego zdążył się w ostatnich latach mocno zakurzyć. Ten dreszcz uświadomił...


czytaj dalej

Maleńka zmiana, ogromny efekt

Myślisz o tym, żeby wprowadzić w swoim stylu życia czy w pracy jakieś zmiany – robić czegoś więcej, czegoś mniej, z czegoś zrezygnować, a coś rozpocząć. I wszystko pięknie. Ale w dziewięciu przypadkach na dziesięć szybko pojawia się nieodłączny towarzysz zmiany, czyli lęk. Wszystko przez ciało migdałowate, które w ludzkim mózgu odpowiada za silne emocje.

Gdy planowana zmiana jest istotna, uruchamia się system alarmowy, który paraliżuje i...


czytaj dalej

SprzedażAdres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy