Allianz wprowadza pakietowe ubezpieczenie na życie

0
718

Allianz regularnie wdraża kolejne produkty ochronne skonstruowane na zasadzie pakietów. Po ubezpieczeniach komunikacyjnych i mieszkaniowych oraz ubezpieczeniu grupowym zakład poszerzył swoją ofertę o ubezpieczenie życiowe Allianz Bezpieczne Życie.

– W nowym produkcie Allianz Bezpieczne Życie klienci wybierają jeden z 3 wariantów, różniących się zakresem ubezpieczenia – Dla Ciebie, Dla Ciebie i Dzieci oraz Dla Ciebie i Rodziny. Dzięki temu klient ma możliwość wyboru takiego rozwiązania, które jest dopasowane do jego aktualnej sytuacji życiowej – mówi Łukasz Bąbol, dyrektor zarządzający ds. produktów życiowych i zdrowotnych TU Allianz Życie Polska.

Decydując się na zawarcie umowy, klienci mogą wybrać wariant najbardziej odpowiadający ich potrzebom. Ponadto mogą dobrać także pakiety dodatkowe dla wzmocnienia ochrony: m.in. dla aktywnych, kardiologiczny, senior, onkologiczny, twoje dzieci czy komunikacyjny.

– Każdy z tych dodatkowych pakietów zawiera w sobie określone ryzyka ubezpieczeniowe. To klient decyduje, czy chce dobrać wybrany z nich do podstawowego ubezpieczenia, a także który z nich jest dla niego odpowiedni – dodaje Łukasz Bąbol.

Pakiety zostały tak skonstruowane aby zapewnić ochronę nie tylko w przypadku śmierci, ale również poważnego zachorowania, leczenia w szpitalu czy zapewnić świadczenia powypadkowe. Ochroną ubezpieczeniową objęty jest zarówno klient, jak i członkowie jego rodziny. Nowością jest m.in. suma na refundację kosztów leczenia po wypadku, assistance z limitem 10 tys. zł na zdarzenie. Natomiast w wariantach obejmujących ryzyka dziecięce znajdują się świadczenia w formie renty po śmierci ubezpieczonego, gdzie sama wartość comiesięcznego świadczenia (w zależności od wariantu zakresu) będzie sięgała 900 zł na każde z osieroconych dzieci.

Od 10 lutego produkt można kupić u agentów Allianz i multiagentów.

(AM, źródło: Allianz)