April Polska: Robert Świergocki nowym CEO

0
700

April Polska ma nowego prezesa zarządu. W związku z zakończeniem kadencji Gregoire’a Ezanno nowym CEO spółki został Robert Świergocki. Do zespołu dołączyła również Joanna Nadzikiewicz.

– April Polska to dynamiczna spółka, specjalizująca się przede wszystkim w dystrybucji i obsłudze ubezpieczeń podróżnych oraz likwidacji szkód komunikacyjnych dla partnerów z sektora wynajmu długoterminowego. Dzięki licznym inwestycjom mającym na celu poprawę efektywności naszego działania i jasno wytyczonej strategii, z optymizmem patrzymy w przyszłość. Dziękujemy Gregoire’owi Ezanno za rozwój biznesu w Polsce i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze zawodowej – powiedział Robert Świergocki.

Nowy CEO April Polska jest związany z branżą assistance i likwidacji szkód od początku swojej kariery zawodowej. Rozpoczął ją w 1999 roku w Europ Assistance, gdzie pełnił funkcję dyrektora operacyjnego & IT, rozwijał sprzedaż e-commerce oraz realizował projekty na terenie państw nadbałtyckich i Ukrainy. W Grupie April realizował liczne inicjatywy na stanowisku COO dla spółek na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Jest absolwentem Prywatnej Wyższej Szkoły Businessu i Administracji oraz od 2015 roku posiada dyplom Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Szeregi ubezpieczyciela zasiliła też Joanna Nadzikiewicz. Nowa dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu jest związana z rynkiem ubezpieczeniowym i sektorem assistance od prawie dwudziestu lat. Karierę zawodową rozpoczęła w spółce finansowej w grupie Forda, gdzie zajmowała się rozwojem pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych w sieci dilerskiej. Od 2006 do 2016 roku w Europ Assistance Polska pełniła funkcję dyrektora sprzedaży, rozwijając wachlarz produktów dla klientów biznesowych rynku finansowego i motoryzacyjnego. Następnie w UNIQA w Polsce nadzorowała współpracę ze strategicznym klientem. Joanna Nadzikiewicz jest absolwentką Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl