Aviva: Zadbaj o polisę, jeśli sport uprawiasz wyczynowo

0
302

Wśród przedsiębiorców i menedżerów dużą popularnością cieszy się wyczynowe uprawianie sportów, czemu sprzyja też zasobność ich portfeli. Niestety urazowość przy tych aktywnościach jest wysoka. Dlatego należy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie – radzi ekspertka Avivy.

– Dobrze zarabiający menedżerowie i właściciele firm pracują na pełnych obrotach. Trudno im pogodzić się z koniecznością przerwy w intensywnym trybie życia, gdy przydarzy się kontuzja. Szczególnie dla właściciela biznesu taka przerwa może oznaczać duże straty finansowe. Bardzo przydatne jest więc ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia i rehabilitacji – mówi Karolina Najgrodzka, agentka ubezpieczeniowa Avivy.

Gry zespołowe, narciarstwo, kolarstwo, bieganie, tenis to przykłady aktywności obarczonych wysokim ryzykiem urazów. Wielu ludzi biznesu wyczynowo uprawia sport – należy do klubów sportowych i bierze udział w treningach oraz zawodach. Trzeba to wziąć pod uwagę, bo nie każde ubezpieczenie dostępne na rynku to obejmuje.

– Z badań wynika, że aż 7 na 10 osób, które wyczynowo uprawiają sport, ulega urazom (Negatywne skutki aktywności fizycznej oraz uprawiania sportu, Hygeia Public Health 2015). To może oznaczać poważne problemy finansowe, bo nie możemy przez dłuższy czas pracować. Gdy mój klient mówi, że uprawia sport, pytam dokładnie, jaki to sport, i czy ta aktywność kwalifikuje się jako wyczynowe uprawianie sportu. Dzięki temu mogę zaproponować odpowiednie ubezpieczenie – mówi Karolina Najgrodzka.

(AM, źródło: Aviva)